Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Πρόγραμμα αντικατάστασης iSight Camera


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/09/2016 - 23:04

Επειδή πέρασε καιρός είπα να ξαναρωτήσω.. Ξέρετε αν κάνουν επισκευή του ανταλλακτικού ή αλλάζουν τη συσκευή με ανακατασκευασμένο;


••I consider myself a realist, but in philosophical terms I am a pessimist••

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/09/2016 - 00:14

Τη κάμερα αλλάζουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#93   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 21:02

Επειδή και μένα το iphone 6 παρουσίασε πρόβλημα με την μπροστά όμως κάμερα, ενημερώθηκα ότι επειδή βγάζουν πάρα πολλά τηλέφωνα αυτό το πρόβλημα θα γίνει απλά αλλαγή κάμερας. Σωστά;

Επίσης το παρέδωσα σήμερα στην istorm Θεσσαλονίκης στην Τσιμισκή και μου είπαν ότι πια δεν το στέλνουν στην Αθήνα αλλά φεύγει εξωτερικό και από εκεί θέλει 5-7 εργάσιμες. Εγώ παλιά θυμάμαι 2-3 εργάσιμες. Ισχύει αυτό; Παλιά δεν το στέλναν στην arvato ή στην infoquest στην Αθήνα;



#94   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 21:07

Επειδή και μένα το iphone 6 παρουσίασε πρόβλημα με την μπροστά όμως κάμερα, ενημερώθηκα ότι επειδή βγάζουν πάρα πολλά τηλέφωνα αυτό το πρόβλημα θα γίνει απλά αλλαγή κάμερας. Σωστά;
Επίσης το παρέδωσα σήμερα στην istorm Θεσσαλονίκης στην Τσιμισκή και μου είπαν ότι πια δεν το στέλνουν στην Αθήνα αλλά φεύγει εξωτερικό και από εκεί θέλει 5-7 εργάσιμες. Εγώ παλιά θυμάμαι 2-3 εργάσιμες. Ισχύει αυτό; Παλιά δεν το στέλναν στην arvato ή στην infoquest στην Αθήνα;

σωστα σου ειπαν 5-7 εργασιμες και οτι φευγει εξωτερικο.επισης μονο την καμερα θα σου αλλαξουν που εχεις προβλημα.πλεον και η infoquest το στελνει στο εξωτερικο γιαυτο δεν το στελνουν αθηνα που σου ειπαν.

#95   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/10/2016 - 21:10

Επειδή και μένα το iphone 6 παρουσίασε πρόβλημα με την μπροστά όμως κάμερα, ενημερώθηκα ότι επειδή βγάζουν πάρα πολλά τηλέφωνα αυτό το πρόβλημα θα γίνει απλά αλλαγή κάμερας. Σωστά;

Επίσης το παρέδωσα σήμερα στην istorm Θεσσαλονίκης στην Τσιμισκή και μου είπαν ότι πια δεν το στέλνουν στην Αθήνα αλλά φεύγει εξωτερικό και από εκεί θέλει 5-7 εργάσιμες. Εγώ παλιά θυμάμαι 2-3 εργάσιμες. Ισχύει αυτό; Παλιά δεν το στέλναν στην arvato ή στην infoquest στην Αθήνα;

Η μετακίνηση της μπροστινής κάμερας που έχεις, δεν έχει καμιά σχέση με το πρόγραμμα αντικατάστασης.

 

Η Arvato απο την άλλη δεν είναι εξουσιοδοτημένο κέντρο όπως η InfoQuest.

 

Τα οποία εξουσιοδοτημένα, δε κάνουν επισκευές εδώ, απλά στέλνουν τι συσκευές στα κεντρικά της Apple στην Ολλανδία για τον έλεγχο και την επισκευή/αντικατάσταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#96   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 21:12

Πέρισυ η infoquest το είχε κάνει εντός 3 εργάσιμων. Δευτέρα το είχα δώσει και Πέμπτη πήρα καινούργιο. Anyway εμένα έχει θέμα και με το ακουστικό το οποίο μου είπε ότι μπορεί να διορθωθεί με καθαρισμό (πράγμα που δεν το πιστεύω). Θα δούμε τι θα αποφανθούν. 

 

Πάντως για κάτι μικροχτυπήματα που είχε στη βάση από πεσίματα μπορούν να πουν ότι δεν αντικαθιστούν τη συσκευή; Γιατί κάτι τέτοια μου έλεγε στην παραλαβή της συσκευής.



#97   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/10/2016 - 21:13

Το ξέρω ότι δεν κάνουν επισκευές αλλά όταν κάτι είναι προφανές (όπως πχ την προηγούμενη φορά δεν λειτουργούσε το πλαινό κουμπι για το mute) μου είπε οκ χρίζει αντικατάστασης και το πήρα πολύ γρήγορα το ανακατασκευασμένο. 



#98   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/10/2016 - 22:10

Είχαν παραλάβει ήδη συσκευές τότε, γι' αυτό και τόσο σύντομα η αντικατάσταση. Τυχερός ήσουν.

 

Αντικατάσταση του ελαττωματικού γίνεται σε συγκεκριμένα. Π.χ. μπαταρία, οθόνη.

 

Εφόσον δε μπορούσαν τότε να στο αντικαταστήσουν, κατέληξες με ανακα/σμένο.

 

Αν είναι έντονα τα χτυπήματα μπορούν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης η αλήθεια είναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες