Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Πρόγραμμα αντικατάστασης iSight Camera


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 23/08/2015 - 01:13

Που να 'χε γίνει και τίποτα σοβαρό δηλαδή.. Πάλι καλά να λέμε.

Αφού θυμάσαι τι ψύχωση με πιάνει με το τηλέφωνο!  


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 23/08/2015 - 01:13

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/08/2015 - 01:17

εγώ από τις εικόνες που βλέπω παρατηρώ προβληματική κάμερα...! η φωτογραφίες από iphone 6 plus σε καμια περίπτωση δεν είναι έτσι...!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Απαράδεκτο το λιγότερο αυτές οι φώτο απο αυτό το τηλ.

 

Η γριούλα στο 4ο σπίτι δεξιά που κάθεται στο μπαλκόνι δε φαίνεται καθαρά.

 

Αφού θυμάσαι τι ψύχωση με πιάνει με το τηλέφωνο!  

Μη το τσεκάρεις ξανά το τοπικ. Ασ'το.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#63   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 23/08/2015 - 02:20

Μη το τσεκάρεις ξανά το τοπικ. Ασ'το.

 

Έτσι θα κάνω!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#64   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/08/2015 - 13:13

Ξέρουμε αν στη document γίνεται απευθείας ο έλεγχος προβληματικής κάμερας με τα μοτίβο που εχει στειλει η apple? Και αν όντως παρατηρηθεί το προβλημα και στα μοτίβο, έχουν έρθει Καμερες για αντικατάσταση;

#65   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/08/2015 - 13:40

Πλάκα κάνεις έτσι? :)

 

Με 2 και κάτι βδομάδες πρίν τη παρουσίαση του S, δεν υπάρχει λόγος για αγορά του 6.

 

Και ειδικά όταν οι τιμές απο Skroutz έχουν πάρει την ανηφόρα λόγω CC. Κάνε υπομονή να πάρεις το νέο "ιδανικό".

Τα μαγαζιά στο Skroutz είναι για αγορές μετρητοίς,κάτι που εμένα δεν με βολεύει διότι δεν μπορώ να διαθέσω εφάπαξ το ποσό των 900+ ευρώ για το 6Plus στις εποχές που ζούμε.Ένας λόγος επιπλέον είναι πως με τα Capital Control και την παρούσα κατάσταση,οιτ τιμές έχουν σχεδόν εξισωθεί με τα καταστήματα λιανικής.Οπότε με βολεύει να πάω να πάρω το 6 Plus με δόσεις παρά να περιμένω τα Χριστούγεννα που θα έρθει το 6s Plus με τσιμπιμένη τιμή.



#66   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/08/2015 - 13:42

Ξέρουμε αν στη document γίνεται απευθείας ο έλεγχος προβληματικής κάμερας με τα μοτίβο που εχει στειλει η apple? Και αν όντως παρατηρηθεί το προβλημα και στα μοτίβο, έχουν έρθει Καμερες για αντικατάσταση;

Η διαδικασία ελέγχου και δεν αλλάζει. Όλα τα εξουσιοδοτημένα την ίδια γραμμή ακολουθούν.

 

Σε όποιο σε βολεύει το πας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#67   vissarion12

vissarion12

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2015 - 14:24

Karasarinis πριν απο μια ώρα γύρισα απο Document μου έκαναν απευθείας έλεγχο (ο τεχνικός) μου είπε οτι είναι O.K και τον ρώτησα O.K είναι τώρα, υπάρχει περίπτωση στην πορεία να παρουσιαστή το πρόβλημα; Μου απάντησε οτι υπάρχει αυτή η περίπτωση και οτι το πρόγραμμα αντικατάστασης ισχύει για τρία χρόνια.
Τώρα σε οτι έχει να κάνει με την διαθεσιμότητα των καμερών προς αντικατάσταση δεν ρώτησα γιατί ηταν άτοπο απο την στιγμή που δεν είχα πρόβλημα.

#68   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 24/08/2015 - 15:01

εγω το θεωρω μεγαλο λαθος να μην κανουν αλλαγη εστω και προληπτικα απο την στιγμη που ειναι μεσα ο σειριακος στο προγραμμα επρεπε να την αλλαξουν.

και οχι να εισαι πηγαινε ελα και αν και εφοσον.

ενταξει δεν θα παθουν τιποτα να χασουν μερικα δολλαρια.

τοσα δινουμε μην τρελαθουμε.



#69   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 24/08/2015 - 16:52

εγώ από τις εικόνες που βλέπω παρατηρώ προβληματική κάμερα...! η φωτογραφίες από iphone 6 plus σε καμια περίπτωση δεν είναι έτσι...!

Τη δίκη μου πως τη βλέπεις πάω για αλλαγή;


Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1440427915.969454.jpg   319,15KB   54 λήψεις

#70   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/08/2015 - 22:45

Τη δίκη μου πως τη βλέπεις πάω για αλλαγή;


attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1440427915.969454.jpg


Ναι πας! Για αλλαγή ομάδας, γιατί είσαι Παοκι
Once You Go Mac You Never Go Back

#71   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 24/08/2015 - 23:14

Ναι πας! Για αλλαγή ομάδας, γιατί είσαι Παοκι


Βαριά κουβέντα ξεστομισες τώρα :D

#72   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/08/2015 - 23:18

Κι εγώ προς το παρών κανένα πρόβλημα αν και είναι μέσα θα φανεί στην πορεία....

#73   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/08/2015 - 03:32

Karasarinis πριν απο μια ώρα γύρισα απο Document μου έκαναν απευθείας έλεγχο (ο τεχνικός) μου είπε οτι είναι O.K και τον ρώτησα O.K είναι τώρα, υπάρχει περίπτωση στην πορεία να παρουσιαστή το πρόβλημα; Μου απάντησε οτι υπάρχει αυτή η περίπτωση και οτι το πρόγραμμα αντικατάστασης ισχύει για τρία χρόνια.
Τώρα σε οτι έχει να κάνει με την διαθεσιμότητα των καμερών προς αντικατάσταση δεν ρώτησα γιατί ηταν άτοπο απο την στιγμή που δεν είχα πρόβλημα.

Ευχαριστω πολυ φιλε για την ενημέρωση.
Εγω γενικα ειμαι καχύποπτος. Οχι απο document αλλα και απο infoquest, istorm και τα αλλα εξουςιοδοτημενα της Apple.

Σου έδωσαν κάποιο χαρτί ότι έγινε ο έλεγχος τάδε γι αυτο το προβλημα και το κινητό βρέθηκε να μην παρουσιάζει αυτο το προβλημα;
Επίσης ο έλεγχος θα μπορούσε να γίνει μπροστά στον πελάτη.
Οταν βγαίνει μια ανάκληση έστω και προληπτικά αλλάζοντας σε ολα τα μοντέλα που ειναι ή στο serial number λέγεται αυτο ή στον αριθμό πλαισίου (για αυτοκίνητα) ή απο την τάδε ημερομηνία παραγωγής,δεν περιμένει κανεις ποτε θα βγει το προβλημα για να αλλαχτεί το προβληματικό υλικό που ειχε γίνει ανάκληση να αλλαχτεί απο τοτε.

Οταν έδωσα 1000 ευρώ για την συσκευή δεν βγήκε κανεις να μου πει πάρτο 800 γιατι εχει προβλημα η κάμερα.

Ούτε τωρα έγινε κάτι τέτοιο...ούτε καν η αλλαγή σε αυτές τις παρτίδες.

Στην σελίδα της Apple οταν βάζεις το serial number λεει ότι ανήκει σε αυτές τις παρτίδες.
Απο κατω λεει να επισκεφτούμε κάποιο επίσημο σέρβις της Apple για "αλλαγή" της κάμερας.


Τέλος πάντων εγω προσωπικά κρατάω μια επιφύλαξη για το όλο θεμα με το τεστ "μοτίβου"

Επίσης παλι προσωπικά το θεωρώ μεγάλο μείον αυτο για την apple. Η βγάζεις ανάκληση για ολα σε αυτή την ημερομηνία παραγωγής ή κανεις αβαβα...

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 25/08/2015 - 03:36


#74   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/08/2015 - 19:30

κ εγω ειμαι μεσα στο προγραμμα ,βεβαια μεχρι τωρα δεν ειχα θεμα,  σημερα που το διαβασα κ  πηγα να δωκιμασω μου εστιασε θωλα.οκ μπορει κ να ετυχε ....πηρα την i system κ μου παν πωσ θελει 3 εργασιμεσ μερεσ γτ μπορει να γινει αντικατασταση ...κ το θεμα ειναι ποιοσ μενεισ 3 μερεσ χωρισ κινητο....



#75   BlindGuardian

BlindGuardian

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/09/2015 - 09:19

Καλημέρα. Να σας πω και την δίκη μου εμπειρία σε αυτό το θέμα. Διαβάζοντας εδώ μέσα είπα να απευθυνθώ στην Document. Άψογοι. Πήγα απο εκεί χθες , μου εξέτασε ένας τεχνικός την κάμερα τραβώντας κάποια Test Patterns και όντως στις μακρινές εστιάζει αργά και θολά. Μου παράγγειλε την κάμερα , κράτησα το τηλέφωνο μου και όταν έρθει η νέα κάμερα θα με πάρουν , θα παω απο εκεί και σε 20 λεπτά θα εχω φύγει. Απλά ΜΠΡΑΒΟ τους. Όπου άλλου πήρα τηλ μου είπαν φέρτε το , θα το πάρετε πίσω σε 5 μέρες κτλ. Σας παραθέτω τις 3 φωτό που τράβηξε ο τεχνικός. Όταν έρθει η κάμερα θα σας πω και τα νεότερα. Όποτε αξίζει η επίσκεψη στη Document γλυφαδας και ας μένω ΝΙΚΑΙΑ. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1442042340.922770.jpg   238,87KB   39 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1442042355.174387.jpg   236,2KB   37 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1442042364.374839.jpg   247,29KB   36 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες