Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:10

Τα πρώτα σημάδια... δηλαδή ότι θέλει ποιο πολύ ram.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:14

Έτσι γίνεται σε όλα. Το κινητό ή το iPad κλπ πάντα πέφτουν σε απόδοση όταν αναβαθμιστούν απο 8 σε 9 κ.ο.κ.

 

Πιστεύω πως στην περίπτωση την δική σου χρειάζεσαι restore και ξανα πέρασμα μετά.



#318   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:18

Καλά τα δικά μου ipad 3d gen που έχω τρια, τα 2 τα έχω αναβαθμισμένα και κολλάει το σύμπαν! Ενώ το άλλο που φοράει ios 5 πάει σφαίρα! Διαφορά τεράστια!  

Πιστεύω καλύτερα θα ήταν η apple να μην έδινε αναβαθμίσεις σε μοντέλα που δεν μπορούν να ανταποκριθούν...Αλλά το κάνει μπας και πάρεις το επόμενο. Όλα για το χρήμα.



#319   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:27

Πώς το πέρασες; Με update από πάνω; Εγώ έκανα Restore και σέταρα το κινητό απ´την αρχή και πάει σχεδόν όπως το 8.4.1, διακρίνω λίγο lag όταν πχ κατεβάζω το spotlight, αλλά σε γενικές γραμμές δείχνει ίδιο. Σίγουρα βέβαια δεν είναι πιο γρήγορο από πριν, όπως είχαν αφήσει να εννοηθεί...

από πάνω το πέρασα...! δεν θα είχε καμια διαφορα ακόμα και με restore το ίδιο θα ήτανε είμαι απόλυτα σίγουρος...! το ίδιο είχε γίνει και με το ιός 8 αρχικά πολλά προβλήματα και ήτανε πολύ αργό και μετά έγινε απίστευτα γρήγορο...!!!



#320   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:30

Τα πρώτα σημάδια... δηλαδή ότι θέλει ποιο πολύ ram.

δεν παίζει να θέλει περισσότερη ram από 1GB για να τρέξει το ιός 9 μα δεν είναι δυνατόν η apple να κάνει τέτοια χαζομάρα... είναι μόλις 1χρόνου συσκευή το iphone 6 plus... πιστεύω με αναβάθμισης θα διορθωθούνε πολλά... :)



#321   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:33

ανεβασαν και την τιμη του applecare+...Ενταξει εχουν αρχισει και ξεφευγουν σιγα σιγα.Θα το παραλαβω λογικα στις 26-26 Σεπτεμβριου αλλα ειπαμε...+130Ε μονο για ασφαλεια ειναι αρκετα λεφτα πιστευω



#322   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:54

Καλά τωρα....εάν κολάει το 6 plus με το ios9,θα σκοτώσω iPhone plus και iPad Air 2,θα πάρω ενα ΝΟΚΙΑ απο 60 ευρω και με τα υπόλοιπα θα πάω διακοπές Ελβετία τα Χριστούγεννα...

#323   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:59

Καλά τωρα....εάν κολάει το 6 plus με το ios9,θα σκοτώσω iPhone plus και iPad Air 2,θα πάρω ενα ΝΟΚΙΑ απο 60 ευρω και με τα υπόλοιπα θα πάω διακοπές Ελβετία τα Χριστούγεννα...

νοκια 3330 και τα αλλα σε μπυρες



#324   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2015 - 02:22

Λοιπον, επειδη βαρεθηκα να ασχολουμαι μαζι σου.. παρε το βιντεο που μου ζητησες και πηγαινε για υπνο.. για να μαθεις και 5 πραγματα επειδη μαλλον δεν εχεις ιδεα απο λειτουργικα συστηματα, προσκυνας αυτα που σου δινει η Apple με το σταγονομετρο κι εχεις και το θρασος να μιλας για αλλες συσκευες που ουτε καν τις εχεις ακουμπησει, το root δεν εχει καμια σχεση με την διαχειριση εφαρμογων.. ηρθες εδω με το 4s που οση μνημη μου τρωει εμενα το facebook τοση εχεις συνολικα στην συσκευη σου εσυ, να μου πεις για multitasking... οταν θελετε να μιλατε για το τι μπορει να κανει η συσκευη σας, να εχετε τα αρχιδια να τα τραβατε και σε βιντεο, εκτος αν επειδη η συσκευουλα σας κρινεται ανεπαρκης δεν μπορειτε να το κανετε και καθεστε να ζαλιζετε τον κοσμο με τις παπαρολογιες που λετε.. μεσα σε 8 μηνες περασαν απο τα χερια μου iphone 6 plus 64gb, nexus 6 και s6 edge. Για να μου πεις εσυ οτι ουτε σε φωτογραφια εχω δει iphone θελεις πολλα χρονια προυπηρεσιας ακομα στα smartphones.. το'πιασες; παρε λοιπον αυτο που μου ζητησες, αυτα απο εμενα.. ας μην χαλασουμε αλλο το thread, ας μιλησουν τα παιδια για τα καινουρια iphone με την ησυχια τους. Περιμενω αναλογο βιντεο απο την γαματη συσκευη σου, αν δεν ανατιναχτει μεχρι να το ανεβασεις και να το στειλεις βεβαια.. καλο βραδυ..


https://youtu.be/G96JswXcsjM

αυτο ειναι πραγματικο multitasking....

 

ας ελπισουμε οτι καποια στιγμη θα γινει και στο iphone αυτο..


Τελευταία επεξεργασία από: m4rvel89, 11/09/2015 - 02:23


#325   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/09/2015 - 02:28

Καλά δεν βαρέθηκε κάθε χρόνο τα ίδια η Samsung?? 

 

http://www.technobuf...medium=facebook



#326   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 02:54

Καλά δεν βαρέθηκε κάθε χρόνο τα ίδια η Samsung?? 

 

http://www.technobuf...medium=facebook

αν εχεις απωθημενα και ιδιως αν δεν μπορεις να αποβαλλεις αυτο το κομπλεξ κατωτεροτητας....αυτα και χειροτερα μπορεις να κανεις.Και οχι μονο σαν εταιρεια  ;)



#327   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 11/09/2015 - 06:06

στο skroutz που κοίταξα σταα τχν. χαρακτηριστικά και το 6σ και το 6σ+ με 2  ram  το δίνει .. ! 

 

Εγώ τα έχω έτοιμα τα λεφτά  :)



#328   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 11/09/2015 - 07:56

Ολη αυτή η φασαρία , αν και μας έχει κουράσει τόσα χρόνια στην παρουσίαση του κάθε νέου iphone , είναι και τελικά αναπόσπαστο κομμάτι της !!! Αλλάζουν απλά οι δικαιολογίες .... Αλλοτε η κεράια μετά η οθόνη , μετά το μέγεθος ..... Γνώστες , προγραμματιστές , κατασκευαστές hardware συμβάλουν ώστε να έχουμε μια αληθινή άποψη για το πώς είναι τα πράγματα....

 

Πραγματικά κάποιες φορές καταρέω από τον όγκο της επιστημονικής πληροφορίας που διατρέχει τα κανάλια του forum.....Πάντα πίστευα οτι οι Ελληνες είμαστε λαμπρά μυαλά !!

 

 

Υγ. Να μην ξεχάσω και τους ψυχολόγους , που μας βοηθάν να καταλάβουμε πόσο μας χειραγωγούν οι μάρκες , και με τη βοήθεια της καταφέρνουμε να έχουμε τελικά πρόσωπο στην κοινωνία ...


Τελευταία επεξεργασία από: gas, 11/09/2015 - 07:58


#329   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 11/09/2015 - 08:11

Καλά δεν βαρέθηκε κάθε χρόνο τα ίδια η Samsung??

http://www.technobuf...medium=facebook

. Παντως η samsung το εχει χασει το παιχνιδι κ το ξερει κ μιλαω εγω που εχω ηδη το s6 edge κ θα προχωρησω τωρα σε αγορα τωρα του 6s λογω μη καλυψης μου στο s6 edge

Τελευταία επεξεργασία από: Nikosaei, 11/09/2015 - 08:11


#330   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/09/2015 - 09:14

ανεβασαν και την τιμη του applecare+...Ενταξει εχουν αρχισει και ξεφευγουν σιγα σιγα.Θα το παραλαβω λογικα στις 26-26 Σεπτεμβριου αλλα ειπαμε...+130Ε μονο για ασφαλεια ειναι αρκετα λεφτα πιστευω

Φαντασου ποσο θα κοστιζει η νεα οθονη με το 3D Touch...

ΥΓ. Επισης με βαση τον τροπο που λειτουργει αυτη η τεχνολογια (3d Touch) δεν βλεπω να αλλαζει η οθονη σε oled στο αμεσο μελλον γιατι χρειαζεται το backlight της lcd!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)