Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:21

Αν ισχύει τελικά το 2ραμ με βλέπω για 6s plus.

2ραμ , κάμερα αισθητά καλύτερη, 3d touch, επεξεργαστή καλύτερο. Όσα ζητούσα πέρυσι στην ουσία από το 6.

Επίσης δεν ξαναπαίρνω 16άρι.

Έχω μάθει να το διαχειρίζομαι η αλήθεια ειναι τον χώρο των 16. αλλά βαρέθηκα πλέον και δεν γίνεται. Ειδικά με 4Κ και ιστορίες.

Έχω γενέθλια σε έναν μήνα, κερνάει κανείς 6s plus 64gb ? :P 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:21

Τέλος Οκτωβρίου   

Για τις τιμές ξέρουμε τίποτα; Ακούγεται ότι θα είναι αυξημένες σε Ευρώπη λόγω ισχυρού δολαρίου έναντι Ευρώ



#303   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:22

1ον) Μαλλον δεν εχεις δει iPhone ουτε σε φωτογραφια βαση αυτων που γραφεις
2ον) Στη συσκευη του βιντεο μου μυριζει rooting
3ον) Αυτο που δειχνει το βιντεο ειναι το φοβερο multitasking; Μας δουλευεις;
Μου εχεις ανοιξει ολες τις native εφαρμογες μαζι δυο 3rd party της πλακας και το καυχεσαι για κατορθωμα; Συγνωμη που το λεω αλλα στο iPhone 4S μου (με 512 ram) μπορω να ανοιξω ολες τις native εφαρμογες (καμια 20αρα) μαζι με το facebook app και να μην κανει ουτε ενα refresh στην εναλλαγη...
Αν θες να δεις αν αντεχει σοβαρο multitasking ανοιξε 3-4 3d party εφαρμογες βαρβατες (1-2gb) να δεις ποσα απιδια πιανει ο σακος...

Λοιπον, επειδη βαρεθηκα να ασχολουμαι μαζι σου.. παρε το βιντεο που μου ζητησες και πηγαινε για υπνο.. για να μαθεις και 5 πραγματα επειδη μαλλον δεν εχεις ιδεα απο λειτουργικα συστηματα, προσκυνας αυτα που σου δινει η Apple με το σταγονομετρο κι εχεις και το θρασος να μιλας για αλλες συσκευες που ουτε καν τις εχεις ακουμπησει, το root δεν εχει καμια σχεση με την διαχειριση εφαρμογων.. ηρθες εδω με το 4s που οση μνημη μου τρωει εμενα το facebook τοση εχεις συνολικα στην συσκευη σου εσυ, να μου πεις για multitasking... οταν θελετε να μιλατε για το τι μπορει να κανει η συσκευη σας, να εχετε τα αρχιδια να τα τραβατε και σε βιντεο, εκτος αν επειδη η συσκευουλα σας κρινεται ανεπαρκης δεν μπορειτε να το κανετε και καθεστε να ζαλιζετε τον κοσμο με τις παπαρολογιες που λετε.. μεσα σε 8 μηνες περασαν απο τα χερια μου iphone 6 plus 64gb, nexus 6 και s6 edge. Για να μου πεις εσυ οτι ουτε σε φωτογραφια εχω δει iphone θελεις πολλα χρονια προυπηρεσιας ακομα στα smartphones.. το'πιασες; παρε λοιπον αυτο που μου ζητησες, αυτα απο εμενα.. ας μην χαλασουμε αλλο το thread, ας μιλησουν τα παιδια για τα καινουρια iphone με την ησυχια τους. Περιμενω αναλογο βιντεο απο την γαματη συσκευη σου, αν δεν ανατιναχτει μεχρι να το ανεβασεις και να το στειλεις βεβαια.. καλο βραδυ..


https://youtu.be/G96JswXcsjM

#304   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:22

Θεωρητικά, αν τραβήξεις ενα βίντεο 3-4 λεπτών θα ξεπεράσει το 1GB. Το θέμα είναι, όσοι δεν έχουμε 4Κ τηλεοράσεις ή monitor θα καταλάβουμε κάποια διαφορά στην ανάλυση σε σχέση με τα 1080?
Αν επαληθευτούν οι φήμες περί 2GB μνήμης θα προβώ σε 6Splus 64GB γιατί δεν θέλω να αγχώνομαι με το 16άρι να περνάω καθε τρεις και λίγο τις φωτογραφίες ή τα βίντεο στο pc.

Φίλε μου καλησπέρα.
Το video θα γίνει downscaled σε 1080p και δεν θα δεις διαφορά.
Ακόμα και αν είχες 4K panel πάλι θα είχες πιθανά προβλήματα:
Πρέπει το monitor να υποστηρίζει HDMI v1.4-2.0a για να διαχειριστεί το μεγάλο bitrate, κάτι που δεν το έχουν όλες οι 4K.
Εναλλακτικά απ´ευθείας από USB 2.0/3.0

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 10/09/2015 - 22:30

Big things have small beginnings

#305   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:23

το 6s plus 64αρι το βλεπω σα ξερολουκουμο.... καλα ηταν 2 χρονια με το 5s!

 

να σας ρωτησω, τα χριστουγεννα θα ερθει ενα φιλος μου απο αυστραλια, να του πω να μου φερει απο κει ή δεν εχει διαφορα στη τιμη?



#306   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:26

Διάβασα το 4k στο iphone 6s, 375mb το λεπτό. Την ώρα 22.5 gb!!! Μονόδρομος τα 128gb όποιος τραβάει σε τέτοια ανάλυση.
Του χρόνου πιστεύω μπορεί να βάλει η Apple και 256gb μνήμη γιατί δεν φτάνει.


Συνημμένο αρχείο  image.jpg   36,6KB   70 λήψεις

Οπως βλεπουμε το νεο iPhone (φανταζομαι καποια θα μπουν και στα παλια) με το iOS9 δινει δυνατοτητα για επιλογη ληψης βιντεο μεταξυ:
-720p @ 30fps (για "οικονομικα" αναμνηστικα footage)
-1080p @ 30fps (οπως τωρα)
-1080p @ 60fps (για πιο smooth action βιντεο)
-4K @ 30fps (για εντυπωσιακη εικονα-σε οσους εχουν τα καταληλα μονιτορ για να την εκμεταλευτουν)


#307   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 10/09/2015 - 22:59

Εγώ ξέρω ότι με τα 1080p είμαι αρχηγός καλό χρυσό το 4Κ αλλά εάν δεν μπορεί η τηλεόραση μου να μου το προσφέρει τι να το κάνω; να δώσω αλλά 2 χιλιάρικα για τηλεόραση ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ! Άντε και Retina Display να έχει το Macbook or whatever και πάλι δεν θα αξιοποιείτε πρέπει να αγοράσεις και μόνιτορ 4Κ για τον υπολογιστή ξανά έξοδα... Δεν λέω μαμάει να έχεις και αυτήν επιλογή αλλά ακόμα δεν έχει στάνταρ σε όλες τις άλλες συσκευές (TV & PC Monitor) είναι μετά μόνο για διαφήμιση.  Εδώ δεν έχω κάνει χρήση ποτέ το Slow Frame Video 240fps θα κάνω το 4Κ...

 

Δεν λέω υπάρχει κόσμος που κάνει όλα όσα εγώ δεν κάνω ποιο πάνω που προ ανέφερα αλλά that's me... 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#308   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/09/2015 - 23:15

Εγώ ξέρω ότι με τα 1080p είμαι αρχηγός καλό χρυσό το 4Κ αλλά εάν δεν μπορεί η τηλεόραση μου να μου το προσφέρει τι να το κάνω; να δώσω αλλά 2 χιλιάρικα για τηλεόραση ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ! Άντε και Retina Display να έχει το Macbook or whatever και πάλι δεν θα αξιοποιείτε πρέπει να αγοράσεις και μόνιτορ 4Κ για τον υπολογιστή ξανά έξοδα... Δεν λέω μαμάει να έχεις και αυτήν επιλογή αλλά ακόμα δεν έχει στάνταρ σε όλες τις άλλες συσκευές (TV & PC Monitor) είναι μετά μόνο για διαφήμιση. Εδώ δεν έχω κάνει χρήση ποτέ το Slow Frame Video 240fps θα κάνω το 4Κ...

Δεν λέω υπάρχει κόσμος που κάνει όλα όσα εγώ δεν κάνω ποιο πάνω που προ ανέφερα αλλά that's me...


Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Επειδή όμως στο σύντομο μέλλον το 4K θα είναι το standard....
.....και αν έχεις την πρόθεση να αποκτήσεις ένα από τα νέα iPh, τότε "τράβα" σε 4K και ας υπάρχει στον HDD σου. Θα έρθει λίαν συντόμως η στιγμή που θα το απολαύσεις.
Στο λέει κάποιος που μεγάλωσε βλέποντας στην τηλεόραση Υ.ΕΝ.Ε.Δ.
:) :)
Big things have small beginnings

#309   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/09/2015 - 23:29

γιατί βλέπω ότι από όπου και να πας να πάρεις το iphone από ευρώπη είναι ίδιες οι τιμές? δλδ στο 6άρι από αγγλία το plus στα 64 έβγαινε κανα 200άρι κάτω ενώ τώρα από όπου και να πας να το πάρεις το 64άρι 6s plus βγαίνει 940-960 (που λογικά τόσο θα έρθει και ελλάδα). ή κάνω κάπου λάθος? (δλδ ότι από αμερική μόνον είναι λύση για πιο φτηνα)



#310   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 10/09/2015 - 23:35

Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Επειδή όμως στο σύντομο μέλλον το 4K θα είναι το standard....
.....και αν έχεις την πρόθεση να αποκτήσεις ένα από τα νέα iPh, τότε "τράβα" σε 4K και ας υπάρχει στον HDD σου. Θα έρθει λίαν συντόμως η στιγμή που θα το απολαύσεις.
Στο λέει κάποιος που μεγάλωσε βλέποντας στην τηλεόραση Υ.ΕΝ.Ε.Δ.
:) :)

μπα δεν έχει iPh 6S Plus η λίστα με τα δώρα των χριστουγέννων, iPad Pro & Apple TV είναι στο Wish List ;)


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#311   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:01

εγώ ξενέρωσα άσχημα με το plus και το iOS 9 φαίνεται πως βάρυνε πολύ το κινητό...! έχω πέραση την GM και είναι τέρμα στο lag... ελπίζω να μην το αφήσει έτσι η apple η κατάσταση δεν παλεύετε....!!!! 

 

σε iphone 5 πάλι φαίνεται πιο smooth... είναι πολύ περίεργο... 



#312   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:05

εγώ ξενέρωσα άσχημα με το plus και το iOS 9 φαίνεται πως βάρυνε πολύ το κινητό...! έχω πέραση την GM και είναι τέρμα στο lag... ελπίζω να μην το αφήσει έτσι η apple η κατάσταση δεν παλεύετε....!!!!

σε iphone 5 πάλι φαίνεται πιο smooth... είναι πολύ περίεργο...

Πώς το πέρασες; Με update από πάνω; Εγώ έκανα Restore και σέταρα το κινητό απ´την αρχή και πάει σχεδόν όπως το 8.4.1, διακρίνω λίγο lag όταν πχ κατεβάζω το spotlight, αλλά σε γενικές γραμμές δείχνει ίδιο. Σίγουρα βέβαια δεν είναι πιο γρήγορο από πριν, όπως είχαν αφήσει να εννοηθεί...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 11/09/2015 - 00:10


#313   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:05

εγώ ξενέρωσα άσχημα με το plus και το iOS 9 φαίνεται πως βάρυνε πολύ το κινητό...! έχω πέραση την GM και είναι τέρμα στο lag... ελπίζω να μην το αφήσει έτσι η apple η κατάσταση δεν παλεύετε....!!!! 

 

σε iphone 5 πάλι φαίνεται πιο smooth... είναι πολύ περίεργο... 

Δεν νομίζω να το αφήσουν έτσι. Θα φάνε τέτοια κατακραυγή που δεν θα ξέρουν που να κρυφτούν.



#314   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:08

Το κινητό απαξ και αναβαθμιστεί σε μεγαλύτερο λογισμικό, δλδ απο 8 σε 9, πάντα θα είναι πιο αργό. 



#315   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2015 - 00:09

Το κινητό απαξ και αναβαθμιστεί σε μεγαλύτερο λογισμικό, δλδ απο 8 σε 9, πάντα θα είναι πιο αργό. 

1 χρόνου κινητό να κολλάει με 1 αναβάθμιση?


Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 11/09/2015 - 00:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες