Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#751   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/09/2015 - 23:34

Αναμένω για το 7 απο regents streets Apple Store

πολυ μου αρέσει στην regent street.. Πολύ μεγάλο και ωραιο το κατάστημα. Όποτε παμε για ψώνια όλο και κάνουμε μια βόλτα και απο κει αν και δεν υπάρχει κάτι αλλο να αγοράσουμε..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 16/09/2015 - 23:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#752   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 16/09/2015 - 23:36

Σχεδιάστηκα μου άρεσε της convent garden αλλα ειναι πιο μικρο.

Παρεπιπτόντως πως δουλεύει το multitask στο iPad ?
iOS 9.

#753   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/09/2015 - 09:25

Σχεδιάστηκα μου άρεσε της convent garden αλλα ειναι πιο μικρο.

Παρεπιπτόντως πως δουλεύει το multitask στο iPad ?
iOS 9.

μπορεί να μην του φαίνεται αλλά είναι πιο μεγάλο στο Convent garden. Όταν είχε ανοίξει ήταν το μεγαλύτερο παγκοσμίως αν θυμάμαι καλά. Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει.

#754   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 17/09/2015 - 10:44

Αν σας πω δεν με ενθουσίασε το καινούργιο λογισμικό θα φανώ κομπλεξικός ;

#755   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:00

H αλήθεια είναι οτι μοιάζει πολύ και με το λογισμικό από το πρώτο iphone ..... αλλά αυτή είναι η ομορφιά και η σταθερότητα της μαμάς apple . Tα βασικά ίδια + δυνατότητες !!



#756   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:02

δε βγαζω πολλες φωτογραφιες κ βιντεο κ οταν βγάζω τις περναω κατευθειαν στο pc. εφαρμογες εχω συγκεκριμενες αρα γτ ν τους χαρισω 100 ευρω

γιατί θα βρίζεις τη χωρητικότητα σε λίγο. 


Whatsapp doc?

#757   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:03

εγώ τα έχω στο 128άρι ακόμα διαθέσιμα :lol:  

τι να το κάνω το σύννεφο... δεν θέλω κακοκαιρία μα ηλιοφάνεια! 

Ναι αλλά το σύννεφο δεν πέφτει κατω, δεν πέφτει σε νερό, κλπ κλπ. 


Whatsapp doc?

#758   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:12

γιατί θα βρίζεις τη χωρητικότητα σε λίγο.

ίσως ναι ίσως οχι το θέμα είναι οτι 99/100 μου φτάνουν... και το 16αρι που έχω τώρα εχω free 7Gb και εχω μέσα μ@@@ς... εμένα μου φτάνουν!!!

#759   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:30

Ναι αλλά το σύννεφο δεν πέφτει κατω, δεν πέφτει σε νερό, κλπ κλπ. 

Ούτε χακάρατε όπως το σύννεφο, και επίσης ούτε το τηλέφωνο πέφτει κάτω ούτε πίνει νεράκι. Έχει μπει η κατάλληλη θήκη γι'αυτό!  ;)


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 17/09/2015 - 11:35

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#760   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:44

Ούτε χακάρατε όπως το σύννεφο, και επίσης ούτε το τηλέφωνο πέφτει κάτω ούτε πίνει νεράκι. Έχει μπει η κατάλληλη θήκη γι'αυτό!  ;)

όπως χακαρετε το σύννεφο ,το ίδιο ακριβώς χακαρετε και το τηλέφωνο .....

Από την στιγμή που μπαίνεις στο δίκτυο όλα χακαρονται :)


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#761   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/09/2015 - 11:53

όπως χακαρετε το σύννεφο ,το ίδιο ακριβώς χακαρετε και το τηλέφωνο .....

Από την στιγμή που μπαίνεις στο δίκτυο όλα χακαρονται :)

το σύννεφο είναι πάντα εκεί και ήδη μια φορά χακαρίστικε. Το τηλέφωνο μου όμως εγώ το κλείνω ανοίγω το data όποτε θέλω, οπότε δύσκολα να μου το χακάρει κάποιος. Και ας υποθέσουμε ότι υπάρχει θέμα ασφάλεια στο jailbreak ας πούμε ότι έχει κάποιο tweak έχει κάποιον κώδικα ύποπτου λογισμικού. Υποθετικά μιλάω έτσι, και πάλι είμαι safe γιατί δεν είμαι jailbreak. Η κουβέντα που κάνω να ξεκαθαρίσω είναι προσωπική μου άποψη. 


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 17/09/2015 - 11:54

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#762   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:09

το σύννεφο είναι πάντα εκεί και ήδη μια φορά χακαρίστικε. Το τηλέφωνο μου όμως εγώ το κλείνω ανοίγω το data όποτε θέλω, οπότε δύσκολα να μου το χακάρει κάποιος. Και ας υποθέσουμε ότι υπάρχει θέμα ασφάλεια στο jailbreak ας πούμε ότι έχει κάποιο tweak έχει κάποιον κώδικα ύποπτου λογισμικού. Υποθετικά μιλάω έτσι, και πάλι είμαι safe γιατί δεν είμαι jailbreak. Η κουβέντα που κάνω να ξεκαθαρίσω είναι προσωπική μου άποψη. 

κοιτα η κουβέντα αυτή σηκώνει ατελειωτες ώρες ομιλίας και πάλι δεν θα είναι αρκετές....

Το σύννεφο χακαριστηκε και φυσικό είναι όταν για κωδικό βάζεις (1234) .....δεν φταίει εκεί το σύννεφο ....

Από τι στιγμή που δίνουμε πρόσβαση σε εφαρμογές κτλ ,εστω και μια φορα να μπούμε στο δίκτυο ,αυτες έχουν κάνει τι βρωμικη δουλεια....

Εάν δεν ασχολείσαι καθόλου με τα social media ,τοτε ΟΚ αλλα και πάλι ποτε δεν ξέρεις από την στιγμή που όπως προανέφερα μπαίνεις στο διαδίκτυο .....

Για το jailbreak δεν θα αναφερθώ μιας και λες ότι δεν έχεις .

Η ασφάλεια η internetικη... σταματάει από την στιγμή που πατάς enter .....

Όλα υποκλέπτονται δυστυχώς :)

 

Y.Γσορυ για το oftοpic ,το σταματάω 


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 17/09/2015 - 12:10

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#763   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:09

Τωρά ειλικρινά εν έτη 2016 προς 17 υπάρχει κάποιος που σοβαρά υποστηρίζει ότι θα δώσει 800 ευρώ και θα τσιγκουνευτεί αλλά 100 για να κάθεται να μετράει Gb για το αν θα βάλει μια εφαρμογη που μπορεί να είναι κοντα στα 2 Gb ή αν θα τραβήξει video απο τη βάφτιση της κόρης του θα πρέπει να το έχει αδειάσει πρώτα...

Ο μόνος λόγος είναι ότι οι εκδόσεις άνω 16  είναι δυσεύρετες. Στο υποθετικό σενάριο ότι υπήρχαν δίπλα δίπλα το 70% το 64 θα έπαιρνε (το υπόλοιπο 29% το 128!!)

 

Tο συννεφάκι είναι όντως καλό αλλά ε΄χουμε ακόμη μέλλον για να το χρησιμοποιούμε . Έχει δοκιμάσει κανεις να ανεβάσει κανένα βίντεο 2-3 Gb? Καλά Χριστούγεννα ακόμη και για VDSL με 4άρα upload


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 17/09/2015 - 12:12


#764   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:18

κοιτα η κουβέντα αυτή σηκώνει ατελειωτες ώρες ομιλίας και πάλι δεν θα είναι αρκετές....

Το σύννεφο χακαριστηκε και φυσικό είναι όταν για κωδικό βάζεις (1234) .....δεν φταίει εκεί το σύννεφο ....

Από τι στιγμή που δίνουμε πρόσβαση σε εφαρμογές κτλ ,εστω και μια φορα να μπούμε στο δίκτυο ,αυτες έχουν κάνει τι βρωμικη δουλεια....

Εάν δεν ασχολείσαι καθόλου με τα social media ,τοτε ΟΚ αλλα και πάλι ποτε δεν ξέρεις από την στιγμή που όπως προανέφερα μπαίνεις στο διαδίκτυο .....

Για το jailbreak δεν θα αναφερθώ μιας και λες ότι δεν έχεις .

Η ασφάλεια η internetικη... σταματάει από την στιγμή που πατάς enter .....

Όλα υποκλέπτονται δυστυχώς :)

 

Y.Γσορυ για το oftοpic ,το σταματάω 

Βασικά δεν είμαι φίλος του FaceBook Tweeter δεν με απασχολούν καθόλου ούτε καν έχω λογαριασμό σε κάποιο από τα δυο Social Networks.

Ποτέ και κανείς δεν είναι ασφαλές στο Internet από την στιγμή που ανεβαίνει κάτι και να σβηστεί από τον ίδιο χρήστη, σίγουρα υπάρχει κάπου

αυτό που ανέβηκε. Είτε θες σε κάποιον δίσκο backup από το Social Network είτε από κάποιον άλλο χρήστη κτλπ...

Πλέων όντως περάσαμε στην "αθανασία" με το Internet & DropBox & iCloud & Cloud τα δεδομένα μας μένουν εκεί ακόμα και εάν δεν είμαστε

εν ζωή χτύπα ξύλο!

 

Δεν υπάρχει θέμα απόψεις ανταλλάξαμε.

Αλλά όντως δεν είναι θέμα να συνεχίσουμε την συζήτηση αυτή.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#765   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:36

Τωρά ειλικρινά εν έτη 2016 προς 17 υπάρχει κάποιος που σοβαρά υποστηρίζει ότι θα δώσει 800 ευρώ και θα τσιγκουνευτεί αλλά 100 για να κάθεται να μετράει Gb για το αν θα βάλει μια εφαρμογη που μπορεί να είναι κοντα στα 2 Gb ή αν θα τραβήξει video απο τη βάφτιση της κόρης του θα πρέπει να το έχει αδειάσει πρώτα...
Ο μόνος λόγος είναι ότι οι εκδόσεις άνω 16 είναι δυσεύρετες. Στο υποθετικό σενάριο ότι υπήρχαν δίπλα δίπλα το 70% το 64 θα έπαιρνε (το υπόλοιπο 29% το 128!!)

Tο συννεφάκι είναι όντως καλό αλλά ε΄χουμε ακόμη μέλλον για να το χρησιμοποιούμε . Έχει δοκιμάσει κανεις να ανεβάσει κανένα βίντεο 2-3 Gb? Καλά Χριστούγεννα ακόμη και για VDSL με 4άρα upload

για κάποιους αυτά τα 100 ευρώ είναι παρα πολύ σημαντικά. Πιο σημαντικά απο τα γίγα.. Εγω προσωπικά δεν θυσιάζω την χωρητικότητα αλλά έχω και την οικονομική δυνατότητα να το κάνω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες