Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#781   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2015 - 14:59

Σήμερα η μνήμη είναι όπως ήταν κάποτε τα κυβικά στο αυτοκίνητο .... Οσο πιό πολλά , τόσο καλύτερα !!!

τοτε το επόμενο σου αυτοκινητο πρέπει να είναι 2500cc αλλιως εισαι η τσιγκουνης η βλάκας η άσχετος. και δεν πειραζει να δωσεις κατι παραπάνω αρκει που θα λες οτι εχεις 2500cc ας ειναι στο γκαραζ η να το εχεις κεντρο αθηνα μεσα στην κινιση... δεν πειραζει αρκει να παρεις 2500cc... και αν δεν εχεις ξερεις να οδηγης ακομα καλητερα πουλας μουρη!!!

Τελευταία επεξεργασία από: tolis24h, 17/09/2015 - 15:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#782   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/09/2015 - 15:02

Είμαι υπέρ του mountain bike και κατά του αυτοκινήτου!  ;)


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#783   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 17/09/2015 - 15:19

Νομίζω ότι όλοι μας ενημερωθήκαμε και συζητήσαμε πολιτισμένα για το θέμα χωρητικότητας. Ο καθένας κάνει τις επιλογές και απολαμβάνει και τις συνέπειες τους.
Ας λείπουν τα άκυρα παραδείγματα.

#784   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2015 - 15:46

Ρε παιδια δεν προσπαθεί κανείς να γίνει δραγάτης της τσέπης κανενός. Απλά βλέποντας ότι η εντροπία στη φύση έχει την τάση να αυξάνει και οι εφαρμογές να γίνονται πιο απαιτητικές και τα video πιο μεγάλα, και αφού θελουμε να ξοδεύουμε για τα απολύτως απαραίτητα , τα 11.93 Gb τo 2015 θα είναι 10.50 το 2017 και στο τέλος θα μετράτε Μb σε μια τόσο υπερεκτιμημένη συσκευή που δεν διαθέτει εναλλακτικό τρόπο επέκτασης της χωρητικότητας. Αλήθεια θυμάμαι απο τα πρώτα PC που ειχα με σκληρο 20 Mb και ήθελα 40άρι!!!!

Αρχίζω ήδη να βλέπω και στα μεταχειρισμενα τα 16άρια να χάνουν πιο πολύ την αξία τους σε σχέση με τα 64άρια λόγω μικρότερης ζήτησης



#785   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2015 - 15:51

άλλη η διαφορά 100 στα 100000 και άλλη η διαφορά στα 800. Αν κάποιος μετράει τα ευρώ και το θέλει είναι μερακλής η θύμα μάρκετινγκ; Τι λογική είναι αυτή; Όπως θέλει ο καθένας ξοδεύει τα χρήματα του και εκεί που θέλει.

Αυτός που δεν τα έχει και δεν είναι μερακλής πώς θα τον χαρακτήριζες εσύ?

Ελεύθερα μιλάμε εδώ , δεν το λέω με εξυπνακίστικό τρόπο και τον εαυτό μου βάζω αν νομίζεις ότι κάνω προσωπική επίθεση.



#786   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/09/2015 - 15:58

Αυτός που δεν τα έχει και δεν είναι μερακλής πώς θα τον χαρακτήριζες εσύ?
Ελεύθερα μιλάμε εδώ , δεν το λέω με εξυπνακίστικό τρόπο και τον εαυτό μου βάζω αν νομίζεις ότι κάνω προσωπική επίθεση.

δεν το παίρνω σαν προσωπική επιθεση..:) αυτό έλειπε. Και εγω προσωπικά πάντα μεγάλο αγοράζω. Αλλά αυτό είναι προσωπική επιλογή καταρχήν και δεύτερον οικονομική δυνατότητα. Ο κολλητός μου στην Αθήνα όταν μου ζήτησε να του φέρω απο το Λονδίνο το 6 πέρυσι τέτοια εποχή ήθελε το 16. Προσπάθησα να του εξηγήσω ότι δεν είναι αρκετά αλλά τελικά μου εξήγησε ότι δεν ήθελε να δώσει τα παραπάνω χρήματα. ήξερε και ο ίδιος ότι δεν είναι πολλά τα 16 αλλά παιχνίδια δεν παίζει, εφαρμογές μεγάλες δεν χρησιμοποιεί, βίντεο δεν τραβάει και μουσική δεν αποθηκεύει. Απλά τραβάει άπειρες φωτό. Βολεύτηκε..

#787   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2015 - 16:04

Αυτό με τη χωρητικότητα ρε παιδιά τι να πώ γούστο είναι στην τελική αμα λέει κάποιος του φτάνουν τα 16GB οκ. Eμένα και τα 64GB λίγα είναι αλλά νταξ κατεβάζω ότι ναναι δεν τα σβήνω κάνω offline λίστες spotify κτλ. Το icloud πιθανόν να γίνει και μονόδρομος μελλοντικά αν λεπτύνουν και άλλο οι συσκευές αλλά νομίζω κάτι τέτοιο θα χρειαστεί πολύ μάρκετινγκ ακόμη από την Apple. Προσωπικά δεν με ευχαριστεί σαν ιδέα να εξαρτάμαι μονίμως από μια σύνδεση για να δουλέψω τη συσκευή μου. Αλλά όπως είπα γούστα είναι αυτά.



#788   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/09/2015 - 16:13

#JeSuisTsigkounis


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#789   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 17/09/2015 - 16:18

εγώ θέλω να τα έχω όλα μέσα στην συσκευή μου ανά πάσα ώρα και στιγμή χωρίς να συνδέομαι σε κανένα iCloud η οποιαδήποτε άλλη cloud υπηρεσία.

 

θέλω να δω το τάδε βίντεο στο γάμο του τάδε. ανοίγω το βλέπω τέλος,θέλω να δω φώτος από την διαδρομή που έκανα με τα παιδιά την Κυριακή με τα ποδήλατα, αμέσως μπαίνω μέσα και τις βλέπω.

 

Θα κάθομαι να χαλάω μπαταρία και δεδομένα για να συνδέομαι κάθε δύο τρις και λίγο στο σύννεφο για να δω κάτι η να κατεβάσω κάτι τριπλάσιος χρόνος για ξόδεμα. χαλάω άσκοπα μπαταρία σε 3g / data για να κατέβει το περιεχόμενο... δεν βλέπω τον λόγο γιατί αφού έχω την επιλογή χώρου γιατί να μην πάρω το μεγαλύτερο σε χωρητικότητα;


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 17/09/2015 - 16:24

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#790   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2015 - 16:29

Οταν μαζεύω λεφτά για iPhone υπολογίζω πάντα την μεγαλύτερη έκδοση.
Δεν ασχολούμαι καθόλου με το σύννεφο....

#791   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 17/09/2015 - 18:45

Τι ειναι αυτα που ακουω εδω μεσα να πουμε.....Τα 100 μπορει να θελω να παρω θηκες αξεσουαρ κτλ...Γιατι να τα δωσω για gb αν ΔΕΝ τα χρειαζομαι?

Καλα δινεις 800 για κινητο και θα δωσεις μονο 100 για προστασια?? Τι τσιγκουνιες ειναι αυτες ρε παιδια.. :lol: :lol: :lol:



#792   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/09/2015 - 19:54

Σήμερα η μνήμη είναι όπως ήταν κάποτε τα κυβικά στο αυτοκίνητο .... Οσο πιό πολλά , τόσο καλύτερα !!!


Για κοιτά κάποτε τα κυβικά στην Αμερική .. Πάντα ήταν παρά πολλά αλλά από άλογα ήτανε "γαιδουρακιΑ" :) όποτε όχι τα κυβικά αλλά πι ίπποι παίζουν ρόλο :)

Ε το ξεφτιλίζαμε που το ξεφτησαμε είπα να πω και εγω μια μαααααα.. :)

#793   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/09/2015 - 20:03

Νόμιζα προς στιγμην ότι ξεφύλλιζα περιοδικό "4τροχοι"....

#794   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/09/2015 - 20:16

 

Αρχίζω ήδη να βλέπω και στα μεταχειρισμενα τα 16άρια να χάνουν πιο πολύ την αξία τους σε σχέση με τα 64άρια λόγω μικρότερης ζήτησης

 

 

 

Μα αυτο συνεβη και στα iPhone 6 / 6 Plus! Οταν πρωτοεισηχθησαν στην Ελλαδα ολοι φερανε 16αρια (λογω χαμηλοτερης τιμης)... Υπηρξαν πολλοι μαλιστα που πηγαν και τα αγορασαν παρ' οτι δεν ηθελαν 16αρι γιατι οι μεγαλυτερες χωριτικοτητες ηταν δυσευρετες εδω, με αποτελεσμα πολλους απο αυτους να το αλλαξουν αργοτερα με μεγαλυτερο. Οταν αυξηθηκαν βεβαια τα 64αρια και 128αρια λογικο ηταν οτι πολλα 16αρια ξεμειναν με αποτελεσμα στο skroutz μεχρι πρωτινος να τα βλεπουμε μεχρι και 150€ κατω... Κατι που δεν ισχυει με τα μεγαλυτερα 64αρια και 128αρια που δεν επεσαν περισσοτερο απο 50-80€! Φαντασου στα μεταχειρισμενα τι θα γινεται...



#795   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2015 - 20:21

Δυστυχώς η έλλειψη αναβάθμισιμότητας στην apple μας εξωθεί να αγοράζουμε κινητά με μεγαλύτερη χωρητικότητα και λαπτοπ με τη μεγαλύτερη δυνατή μνήμη . Όσες κρύαδες και να λέμε όσο και να εξυμνούμε τα νέφη είναι θέμα χρόνο να πούμε στερνή μου γνώση να σ είχα πρώτη. Και αν το πούμε δεν έχουμε και πολλά να κάνουμε από το να το προωθήσουμε σε κάποιον ολιγαρκή ή τσιγκούνη όπως ατυχέστατα και με περίσσεια κοντόφθαλμης λογικής πολλοί εδω χαρακτηρίζουν .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες