Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 11:23

Αν είναι unlocked δεν έχεις κανένα θέμα σε ευρωπαϊκό δίκτυο. Σε 5άρι μάλλον δεν πιάνεις 4G . Για 4G+ στα s δεν ξέρω αλλα μέχρι να υπάρξει ικανοποιητική κάλυψη μάλλον θα έχει σκάσει μύτη το 5G. Για μένα στο mobile internet δεν είναι η ταχύτητα αλλα ο περιορισμός όγκου που αν τον ξεπεράσεις πληρώνεις τα Mb για Tb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/09/2015 - 15:52

xaxaxaxaxaxaxa ελιωσα

 

Samsung tries to sell its phones to … people in an Apple Store queue for an iPhone 6s

 

http://9to5mac.com/2...marketing-fail/


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#843   gerasimos

gerasimos

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2015 - 13:17

βρέ παιδιά είχα ρωτήσει κα στο άλλο θέμα(που έχει να κάνει με την Ελλάδα) αλλά δεν μου απαντήθηκε!Απο που μπορώ να παραγγείλω στο εξωτερικό το iphone 6s και πόσο θα μου κοστίσει περίπου η έκδοση με τα 16gb?Ευχαριστώ

 

υγ δηλαδή όλοι εδώ που το θέλουν απο που το έχετε παραγγείλει ξέρω εγώ


Τελευταία επεξεργασία από: gerasimos, 27/09/2015 - 13:17


#844   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/09/2015 - 11:58

Αν και επίσημα τα iPhone 6S και iPhone 6S Plus δε διαθέτουν πιστοποίηση αδιαβροχοποίησης, βίντεο που κάνει το γύρο του διαδικτύου τα δείχνει να παραμένουν για 60 ολόκληρα λεπτά μέσα σε νερό και να λειτουργούν απροβλημάτιστα μετά την ανάδυση τους.

 

 

Παραμένοντας σκεπτικοί σχετικά με την αυθεντικότητα του βίντεο, σας εφιστούμε την προσοχή να μην προχωρήσετε σε καταδύσεις των iPhone 6S / Plus χωρίς την χρήση αδιάβροχης προστατευτικής θήκης.


Behind the Scenes...

#845   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 28/09/2015 - 12:01

Αν και επίσημα τα iPhone 6S και iPhone 6S Plus δε διαθέτουν πιστοποίηση αδιαβροχοποίησης, βίντεο που κάνει το γύρο του διαδικτύου τα δείχνει να παραμένουν για 60 ολόκληρα λεπτά μέσα σε νερό και να λειτουργούν απροβλημάτιστα μετά την ανάδυση τους.

 

 

Παραμένοντας σκεπτικοί σχετικά με την αυθεντικότητα του βίντεο, σας εφιστούμε την προσοχή να μην προχωρήσετε σε καταδύσεις των iPhone 6S / Plus χωρίς την χρήση αδιάβροχης προστατευτικής θήκης.

Nαι καλά εντάξει να δω πόσοι χαζοί θα πειραματιστούν και θα τα κλαίνε. 


Whatsapp doc?

#846   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/09/2015 - 12:08

αντι να κανουν ολα τα χαζα τεστ, δεν τα δινουν σε μας που θα τα προσεχουμε? χαχαα



#847   kober

kober

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2015 - 12:46

Μετά απ αυτό αλλά και το "bend test" μπορούμε να πούμε σε σαμυ και λοιπούς συγγενείς "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ..."



#848   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2015 - 13:06

Είναι σημαντικό να αντέχει σε ψιχαλες και τυχόν ατυχήματα από νερό. Αλλά όχι ότι είναι και αδιάβροχο. Θέλει μεγάλη προσοχή. Φαίνεται ότι το υλικό καθώς και το δέσιμο του κινητού έχουν γίνει με πολύ προσοχή και μπράβο στην Apple. Αλλά τέτοιου είδους τεστ καλό είναι να αποφεύγονται από εμάς τους χρήστες. Από την άλλη όμως μας δείχνουν ότι η συσκευή σε πολλές ατυχιες μπορεί να αντέξει.

#849   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/09/2015 - 13:10

Να δώσεις κοντά στο χιλιάρικο η και παραπάνω για το + και να κανείς πειράματα, όσα λεφτά και να έχεις πρέπει να είσαι τουλάχιστον πανέξυπνος...

#850   BetaTester

BetaTester

    iPH Enthousiast

  • 405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/09/2015 - 17:08

Αν και επίσημα τα iPhone 6S και iPhone 6S Plus δε διαθέτουν πιστοποίηση αδιαβροχοποίησης, βίντεο που κάνει το γύρο του διαδικτύου τα δείχνει να παραμένουν για 60 ολόκληρα λεπτά μέσα σε νερό και να λειτουργούν απροβλημάτιστα μετά την ανάδυση τους.


Παραμένοντας σκεπτικοί σχετικά με την αυθεντικότητα του βίντεο, σας εφιστούμε την προσοχή να μην προχωρήσετε σε καταδύσεις των iPhone 6S / Plus χωρίς την χρήση αδιάβροχης προστατευτικής θήκης.

Είναι σημαντικό να αντέχει σε ψιχαλες και τυχόν ατυχήματα από νερό. Αλλά όχι ότι είναι και αδιάβροχο. Θέλει μεγάλη προσοχή. Φαίνεται ότι το υλικό καθώς και το δέσιμο του κινητού έχουν γίνει με πολύ προσοχή και μπράβο στην Apple. Αλλά τέτοιου είδους τεστ καλό είναι να αποφεύγονται από εμάς τους χρήστες. Από την άλλη όμως μας δείχνουν ότι η συσκευή σε πολλές ατυχιες μπορεί να αντέξει.


Αυτό γίνεται -έτσι πιστεύω εγώ- επειδή -αν δείτε τα tear down του iFixit- ανάμεσα στο σασί και στη οθόνη έχει βάλει αυτή τη ειδική κόλλα-τεφλον που βάζει και σε μερικά εσωτερικά components του τηλεφώνου. Αυτό δεν το είχαν τα περσινά μοντέλα. Θυμάστε που σε κάποιους χρήστες το γυαλί πεταγόταν απο το σασί κοντά στα volume up και down.

Τελευταία επεξεργασία από: BetaTester, 28/09/2015 - 17:17


#851   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/09/2015 - 17:36

Αφήνω εδώ μερικές μετρήσεις. http://www.anandtech...iminary-results


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#852   Eben

Eben

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/09/2015 - 21:08

Αν το νερο ειναι απιονισμενο δεν βλεπω λογο να χαλασει το κινητο,οποτε εφικτο μου φαινεται.



#853   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2015 - 12:21

iphone6sphotocomparisonbanner.jpg

 

iphone6slowlightcomparison.jpg

 

iphone6sdetailcomparison.jpg

 

[Via]


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#854   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2015 - 12:30

βρέ παιδιά είχα ρωτήσει κα στο άλλο θέμα(που έχει να κάνει με την Ελλάδα) αλλά δεν μου απαντήθηκε!Απο που μπορώ να παραγγείλω στο εξωτερικό το iphone 6s και πόσο θα μου κοστίσει περίπου η έκδοση με τα 16gb?Ευχαριστώ

 

υγ δηλαδή όλοι εδώ που το θέλουν απο που το έχετε παραγγείλει ξέρω εγώ

Προσωπικά το παρήγγειλα απο το expansys. Υπόψιν πως είτε το πάρεις από το Γαλλικό είτε από άλλο η παραγγελία σου χρεώνεται στο ελληνικό και άρα με την ελληνική τιμή και τον ελληνικό ΦΠΑ. Κάποιοι ζουν έξω και το πήραν από apple store και κάποιοι χρησιμοποίησην πλασματικές διευθύνσεις από εταιρείες τύπου aramex και πάλι το πήραν απο apple store του εξωτερικού.Από ότι είδα θα έρθει σύντομα Ελλάδα οπότε αν θέλεις το παίρνεις και από εδώ.



#855   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 29/09/2015 - 13:09

 

iphone6sphotocomparisonbanner.jpg

 

iphone6slowlightcomparison.jpg

 

iphone6sdetailcomparison.jpg

 

[Via]

 

Μια χαρά φωτό βγάζει ακόμα το 5άρι μου σε σχέση με τα καινούρια. Μικρές οι διαφορές



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες