Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

iPhone 6S / Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1057 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 02/10/2015 - 12:12

Ακόμα και οι πιό σφιχτές θήκες (ευτυχώς !!! ) κάνουν !! και οι προστασίες οθόνης .... Για το νερό , δεν θα το δοκιμάσω , αφήνω όποιον άλλο θέλει να το κάνει  :lol:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/10/2015 - 13:47

Η δερματινη απο τον γνωστο πωλητη του ebay θα κανει στο 6s+?

#873   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2015 - 11:45

Οι ζελατινες που εκαναν για την οθονη του 6 plus προφανως κανουν και για του 6s plus ετσι;



Επισης η γνησια θηκη σιλικονης της Apple του 6 plus κανει για το 6s plus ;;
Ευχαριστω

Θα κάνουν.


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#874   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/10/2015 - 14:04

Παιδια καμια καλη θηκη εχετε να προτεινετε για οταν με το καλο το παρουμε??

 

Επισης και κανα screen protector... Χρειαζεται ετσι?? Σε ολα μου τα κινητα εχω βαλει μεχρι στιγμης και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη γιατι ολο και κατι πιο αιχμηρο θα το γρατσουνησει..

 

Τι προτεινετε?? και μερικοι που εχετε βαλει ηδη ποια βαλατε??



#875   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/10/2015 - 14:31

παιδιά πέρασα το 9.0.2 οτα αυτή την φορα...! lag μέχρι στιγμής σχεδόν καθόλου αρκετά smooth απλά ελάχιστα πιο αργό για δευτερόλεπτα.. απλά το wifi μονο μου φαίνεται λίγο αργό.. πιστεύω θα φτιάξει μέχρι την 9.1 αυτό...  ένα μονο θεματάκι έχω... όταν ανοίγω τα apps όπως το messenger,viber και αλλα.. στην αρχή μου εμφανίζει μαύρη οθόνη και μετά ανοίγει.. αυτό συμβαίνει και σε άλλους? γενικά μου φαίνεται λίγο σπαστικό αλλα ok..

 

στα stocks apps δεν συμβαίνει αυτό πάντως.. 



#876   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/10/2015 - 14:36

παιδιά πέρασα το 9.0.2 οτα αυτή την φορα...! lag μέχρι στιγμής σχεδόν καθόλου αρκετά smooth απλά ελάχιστα πιο αργό για δευτερόλεπτα.. απλά το wifi μονο μου φαίνεται λίγο αργό.. πιστεύω θα φτιάξει μέχρι την 9.1 αυτό... ένα μονο θεματάκι έχω... όταν ανοίγω τα apps όπως το messenger,viber και αλλα.. στην αρχή μου εμφανίζει μαύρη οθόνη και μετά ανοίγει.. αυτό συμβαίνει και σε άλλους? γενικά μου φαίνεται λίγο σπαστικό αλλα ok..

στα stocks apps δεν συμβαίνει αυτό πάντως..

το έκανες καθαρή εγκατάσταση η αναβάθμιση; Εμένα δεν μου το έκανε ούτε στη 9.02 ούτε στην 9.1 τώρα. Για δοκίμασε κανένα hard reset μήπως στρώσει..

#877   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 05/10/2015 - 14:38

το έκανες καθαρή εγκατάσταση η αναβάθμιση; Εμένα δεν μου το έκανε ούτε στη 9.02 ούτε στην 9.1 τώρα. Για δοκίμασε κανένα hard reset μήπως στρώσει..

αναβαθμιση εκανα.. δεν στρωνει με hard reset.. 



#878   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/10/2015 - 18:10

αναβαθμιση εκανα.. δεν στρωνει με hard reset..

ε και δεν κανείς μια καθαρή εγκατάσταση να δοκιμάσεις; Αν και δεν ξέρω τι φταίει στο δικό σου γιατί και εγω απλή αναβάθμιση το έκανα.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 05/10/2015 - 18:11


#879   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/10/2015 - 09:35

Καλημερα,

θελω να σας ρωτησω κατι.. γενικως για τα iphone σας χρησιμοποιειτε power bank για να τα φορτιζετε?? Μου εχει μεινει η εντυπωση (που κατα 99% πρεπει να ειναι λαθος) οτι ισως να χαλαμε τη μπαταρια του καθε κινητου(οχι μονο iphone) φορτιζοντας το με λαθος παροχη ρευματος.. και κατα συνεπεια να μειωνεται η διαρκεια ζωης της και η χωρητικοτητα της.. Τι γνωμη εχετε εσεις ?? εχετε διαβασει κατι αντιστοιχο ή το ακριβως αντιθετο οτι δεν υπαρχει προβλημα?? Εχω την εντυπωση οτι καπου το ειχα διαβασει πριν μερικα χρονια και γιαυτο μου εχει μεινει ετσι στο μυαλο..

Εχω αυτο εδω http://www.e-shop.gr...nk-p-TEL.017848 και δεν θελω να παει χαμενο.. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι??



#880   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/10/2015 - 10:12

Καλημερα,

θελω να σας ρωτησω κατι.. γενικως για τα iphone σας χρησιμοποιειτε power bank για να τα φορτιζετε?? Μου εχει μεινει η εντυπωση (που κατα 99% πρεπει να ειναι λαθος) οτι ισως να χαλαμε τη μπαταρια του καθε κινητου(οχι μονο iphone) φορτιζοντας το με λαθος παροχη ρευματος.. και κατα συνεπεια να μειωνεται η διαρκεια ζωης της και η χωρητικοτητα της.. Τι γνωμη εχετε εσεις ?? εχετε διαβασει κατι αντιστοιχο ή το ακριβως αντιθετο οτι δεν υπαρχει προβλημα?? Εχω την εντυπωση οτι καπου το ειχα διαβασει πριν μερικα χρονια και γιαυτο μου εχει μεινει ετσι στο μυαλο..

Εχω αυτο εδω http://www.e-shop.gr...nk-p-TEL.017848 και δεν θελω να παει χαμενο.. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι??

Η αλήθεια είναι ότι έχω Powerbank αλλά αποφεύγω να το χρησιμοποιήσω. Το χρησιμοποιήσα λίγο με το iPhone 6 Plus αλλά τώρα με το 6S Plus το έχω αφήσει στο ντουλάπι.



#881   grgnik

grgnik

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2015 - 10:40

παιδιά πέρασα το 9.0.2 οτα αυτή την φορα...! lag μέχρι στιγμής σχεδόν καθόλου αρκετά smooth απλά ελάχιστα πιο αργό για δευτερόλεπτα.. απλά το wifi μονο μου φαίνεται λίγο αργό.. πιστεύω θα φτιάξει μέχρι την 9.1 αυτό...  ένα μονο θεματάκι έχω... όταν ανοίγω τα apps όπως το messenger,viber και αλλα.. στην αρχή μου εμφανίζει μαύρη οθόνη και μετά ανοίγει.. αυτό συμβαίνει και σε άλλους? γενικά μου φαίνεται λίγο σπαστικό αλλα ok..

 

στα stocks apps δεν συμβαίνει αυτό

 

Χρησιμοποιεις bluetooth για ομιλια?



#882   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:39

Καλημερα,

θελω να σας ρωτησω κατι.. γενικως για τα iphone σας χρησιμοποιειτε power bank για να τα φορτιζετε?? Μου εχει μεινει η εντυπωση (που κατα 99% πρεπει να ειναι λαθος) οτι ισως να χαλαμε τη μπαταρια του καθε κινητου(οχι μονο iphone) φορτιζοντας το με λαθος παροχη ρευματος.. και κατα συνεπεια να μειωνεται η διαρκεια ζωης της και η χωρητικοτητα της.. Τι γνωμη εχετε εσεις ?? εχετε διαβασει κατι αντιστοιχο ή το ακριβως αντιθετο οτι δεν υπαρχει προβλημα?? Εχω την εντυπωση οτι καπου το ειχα διαβασει πριν μερικα χρονια και γιαυτο μου εχει μεινει ετσι στο μυαλο..

Εχω αυτο εδω http://www.e-shop.gr...nk-p-TEL.017848 και δεν θελω να παει χαμενο.. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι??

 

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω Powerbank αλλά αποφεύγω να το χρησιμοποιήσω. Το χρησιμοποιήσα λίγο με το iPhone 6 Plus αλλά τώρα με το 6S Plus το έχω αφήσει στο ντουλάπι.

Καλησπέρα.

 

Δεν υπάρχει κανένα ρίσκο στο να φορτίζει κάποιος την μπαταρία του με powerBank οποιασδήποτε χωρητικότητας, αρκεί να μην το έχει αγοράσει από το παζάρι.

Να διαθέτει δηλαδή μια στοιχειώδη προστασία από βραχυκύκλωμα και να εξασφαλίζει ότι η τάση εξόδου δεν θα ξεπερνά τα 5,4V. 

 

Για τους ίδιους λόγους θα σας αποθάρρυνα να χρησιμοποιήσετε τον γνήσιο φορτιστή σας σε ένα σπίτι με αποσαθρωμένο ηλεκτρικό δίκτυο, ελλείψει ασφαλειοδιακόπτη και ρελέ διαφυγής.

Αντιστρόφως η χρήση powerBank συνήθως παραπέμπει σε πιο αργή (χρονικά) και με μικρότερη ένταση φόρτιση, κάτι το οποίο προάγει την υγεία της μπαταρίας. :)


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 06/10/2015 - 11:40

Big things have small beginnings

#883   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 11/10/2015 - 10:29

Καλημερα,
θελω να σας ρωτησω κατι.. γενικως για τα iphone σας χρησιμοποιειτε power bank για να τα φορτιζετε?? Μου εχει μεινει η εντυπωση (που κατα 99% πρεπει να ειναι λαθος) οτι ισως να χαλαμε τη μπαταρια του καθε κινητου(οχι μονο iphone) φορτιζοντας το με λαθος παροχη ρευματος.. και κατα συνεπεια να μειωνεται η διαρκεια ζωης της και η χωρητικοτητα της.. Τι γνωμη εχετε εσεις ?? εχετε διαβασει κατι αντιστοιχο ή το ακριβως αντιθετο οτι δεν υπαρχει προβλημα?? Εχω την εντυπωση οτι καπου το ειχα διαβασει πριν μερικα χρονια και γιαυτο μου εχει μεινει ετσι στο μυαλο..
Εχω αυτο εδω http://www.e-shop.gr...nk-p-TEL.017848 και δεν θελω να παει χαμενο.. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι??

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα φορτιζοτας με power bank, αρκει να ειναι αξιοπιστο και οχι ο,τι να ναι, οπως ειπε και ο προλαλησαντας.. Η παροχη ρευματος που σου δινει λογικα δεν ξεπερναει αυτη του εργοστασιακου φορτιστη σου, οποτε δεν εχεις και καποιο θεμα με την ζωη της μπαταριας.. Ασε που η τεχνολογια εχει κανει αλματα, δεν πιστευω οτι πλεον αξιζει να ανησυχουμε για την αξιοπιστια των μπαταριων που επιλεγουν να τοποθετουν οι εταιριες στις συσκευες μας... Σαφως και το εχουν μελετησει το θεμα οι τυποι...

#884   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 11/10/2015 - 10:36

Εγω χρησιμοποιώ το φόρτιστη του iPad για το 6 εδω και 6 μήνες και η μπαταρία ειναι μια χαρα.

#885   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/10/2015 - 11:31

Εγω χρησιμοποιώ το φόρτιστη του iPad για το 6 εδω και 6 μήνες και η μπαταρία ειναι μια χαρα.

και εγω απο την πρώτη μέρα τον φορτιστή του iPad χρησιμοποιώ για το plus. Και τώρα το s plus το ίδιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)