Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple TV 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1013 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/04/2017 - 02:06

Ανέβασα και μερικές φωτογραφίες για να δείτε τι εννοώ.

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/10/2017 - 15:46

Guys... Μια ερωτηση αφου πρωτα σας ενημερωσω πως ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετος με jailbreak, kodi, addons κλπ και προσπαθω να μπω στο κλιμα διαβαζοντας το συγκεκριμενο νημα...

 

Εχω ηδη ενα Apple TV 3 και ενδιαφερομαι να το δωσω και να παρω ενα Apple TV 4. Ο σκοπος ειναι πρωτα απο ολα να βλεπω online ταινιες, σειρες, με υποτιτλους κλπ μεσω του kodi... Δευτερον να αγορασω και ενα χειριστηριο ετσι ωστε να παιζει ο γιος μου κανενα παιχνιδακι μεσω του App Store... Και τριτον αυτο που κανω ηδη μεσω του Apple TV 3 και του beamer, δηλαδη να στελνω ταινιες που εχω ηδη στον σκληρο. Απο'κει και περα τωρα το θεμα εχει ως εξης... Σε παραπλησιο φορουμ βρηκα ανθρωπο ο οποιος πουλαει ενα Apple TV 4, το οποιο το αγορασε απο Αμερικη, ετοιμο jailbreak μεσω ebay. Μου γραφει πως ο τυπος που του το πουλησε του εχει περασει το popcorn time (το οποιο λεει πως δεν παιζει για καποιον περιεργο λογο... ισως λογω ip).... εχει περασμενο kodi 17 με "απειρα καναλια" (φανταζομαι εννοει addons?)... επισης provenance και phoenix για ταινιες και τετοια... Επισης ως ασχετος εγω τον ρωτησα εαν καθε 7 μερες θα πρεπει να (ανανεωνω?!) το kodi και μου ειπε οχι....

 

Οι ερωτησεις μου τωρα ειναι οτι οντως δεν θα χρειαζεται να ανανεωνω το kodi καθε εβδομαδα? Επισης το οτι θα του περασω τον δικο μου λογαριασμο itunes παιζει να σβηστουν ολα? Τριτον φανταζομαι πως δεν πρεπει να κανω τα update που βγαζει η apple ανα διαστηματα? Και τελος..... Ολο το θεματακι ειναι τοσο απλο? Δηλαδη περνας τα addons που θελεις και βλεπεις ταινιες,σειρες,καναλια, με υποτιτλους ετσι τσακ μπαμ?



#993   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 29/10/2017 - 19:26

Αν σε ενδιαφέρουν μόνο kodi και παιχνιδάκια, θα σου έλεγα να πάρεις με κανα 50ρικο android box που τα έχει όλα απροβλημάτιστα και συμφέρει. Είχα δοκιμαστικά από φίλο το 3 κάποτε μου έσπαγε τα νεύρα με ανανεώσεις jb κτλ πήρα ένα Android και ησύχασα. Επαναλαμβάνω αποκλειστικά για χρήση kodi στο 99%


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#994   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2017 - 19:32

Guys... Μια ερωτηση αφου πρωτα σας ενημερωσω πως ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετος με jailbreak, kodi, addons κλπ και προσπαθω να μπω στο κλιμα διαβαζοντας το συγκεκριμενο νημα...

 

Εχω ηδη ενα Apple TV 3 και ενδιαφερομαι να το δωσω και να παρω ενα Apple TV 4. Ο σκοπος ειναι πρωτα απο ολα να βλεπω online ταινιες, σειρες, με υποτιτλους κλπ μεσω του kodi... Δευτερον να αγορασω και ενα χειριστηριο ετσι ωστε να παιζει ο γιος μου κανενα παιχνιδακι μεσω του App Store... Και τριτον αυτο που κανω ηδη μεσω του Apple TV 3 και του beamer, δηλαδη να στελνω ταινιες που εχω ηδη στον σκληρο. Απο'κει και περα τωρα το θεμα εχει ως εξης... Σε παραπλησιο φορουμ βρηκα ανθρωπο ο οποιος πουλαει ενα Apple TV 4, το οποιο το αγορασε απο Αμερικη, ετοιμο jailbreak μεσω ebay. Μου γραφει πως ο τυπος που του το πουλησε του εχει περασει το popcorn time (το οποιο λεει πως δεν παιζει για καποιον περιεργο λογο... ισως λογω ip).... εχει περασμενο kodi 17 με "απειρα καναλια" (φανταζομαι εννοει addons?)... επισης provenance και phoenix για ταινιες και τετοια... Επισης ως ασχετος εγω τον ρωτησα εαν καθε 7 μερες θα πρεπει να (ανανεωνω?!) το kodi και μου ειπε οχι....

 

Οι ερωτησεις μου τωρα ειναι οτι οντως δεν θα χρειαζεται να ανανεωνω το kodi καθε εβδομαδα? Επισης το οτι θα του περασω τον δικο μου λογαριασμο itunes παιζει να σβηστουν ολα? Τριτον φανταζομαι πως δεν πρεπει να κανω τα update που βγαζει η apple ανα διαστηματα? Και τελος..... Ολο το θεματακι ειναι τοσο απλο? Δηλαδη περνας τα addons που θελεις και βλεπεις ταινιες,σειρες,καναλια, με υποτιτλους ετσι τσακ μπαμ?

Απο τη στιγμή που θες κατά κύριο λόγο Kodi, πάρε ένα TV Box απο τα κινεζομάγαζα αλά Gearbest να ξεμπερδεύεις.

 

Μπορείς να περάσεις Kodi στο ATV 4 πάντως και χωρίς JB, απλά θα έχεις την ανανέωση ανά 7 ημέρες.

 

Σπάσιμο νέυρων.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#995   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/10/2017 - 19:59

Απο τη στιγμή που θες κατά κύριο λόγο Kodi, πάρε ένα TV Box απο τα κινεζομάγαζα αλά Gearbest να ξεμπερδεύεις.

 

Μπορείς να περάσεις Kodi στο ATV 4 πάντως και χωρίς JB, απλά θα έχεις την ανανέωση ανά 7 ημέρες.

 

Σπάσιμο νέυρων.

Ευχαριστω για την απαντηση. Το θεμα μου ειναι, εαν το Apple TV 4 ειναι JB, δεν θα χρειαζομαι καθε 7 μερες να ανανεωνω το kodi?

 

By the way, στο σπιτι ειμαστε με 2 iPhone + iPad Pro + Macbook Pro. Γι'αυτο και ψαχνομαι για Apple TV 4 και δεν θελω να ασχοληθω με κινεζο box.


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 29/10/2017 - 20:04


#996   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2017 - 20:00

Ασχέτως JB ή όχι, θες ανά 7 μέρες ανανέωση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#997   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 29/10/2017 - 20:25

Καλα δεν ειναι κ τοσο μεγαλο θεμα η ανανεωση ανα 7 μερες ειναι 1 λεπτο δουλεια τωρα που το εμαθα στην αρχη ετρωγα μισαωρα μεχρι να θυμηθω τι κ πως.Αλλα ναι ειναι ενα μικρο σπασιμο



#998   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/10/2017 - 22:50

Οντως ειναι σπασιμο, παροτι δεν τρως ιδιαιτερο χρονο. Κυριως ψυχολογικο ειναι το ζητημα. Τελος παντων, αρα προφανως το παλικαρι που πουλαει το Apple TV μου λεει ψεματα στο συγκεκριμενο κομματι, οτι δεν ανανεωνει ποτε τιποτα και ολα λειτουργουν ρολοι. Ευχαριστω παιδες.



#999   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/10/2017 - 22:58

Μόνο αν έχεις Dev Account δε χρειάζεται ανά 7 μέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1000   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/10/2017 - 11:20

Μόνο αν έχεις Dev Account δε χρειάζεται ανά 7 μέρες.

 

Αρα απ'οσο καταλαβαινω, αν δεν κανω λαθος δηλαδη..... Δεν εχει αξια σημερα να βρεις ενα JB ATV4. Απο την στιγμη που μπορεις να περασεις kodi και σε non JB συσκευη. Σωστα? Τι παραπανω δηλαδη μπορει να μου δωσει ενα JB ATV4?



#1001   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2017 - 12:05

Το JB στο 4 δεν είναι όπως με το ATV 2 π.χ.

 

Η όλη κατάσταση είναι διαφορετική. Ουσιαστικά στο χρήστη δε προσφέρει κάτι.

 

Περισσότερο δόθηκε για τους Devs να κάνουν τις δοκιμές τους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1002   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 30/10/2017 - 16:43

Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις Νίκο!!



#1003   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 13:29

Μερικες ακομη ερωτησουλες και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος... Τελικα αυριο παραλαμβανω καινουργιο Apple TV 4.

 

Πρωτα απο ολα, αν τελικα αποφασισω να το κανω jb μεσω macbook, ειναι σχετικως ευκολο? Υπαρχουν καπου οδηγιες?

 

Δευτερον, φανταζομαι το Apple TV θα μου ερθει με την εκδοση 9.? 10.? Να προχωρησω στο update που προφανως θα μου βγαλει ή δεν υπαρχει JB για την τελευταια εκδοση του ATV4?

 

Τριτον, υπαρχουν επισης καπου οδηγιες για το πως να περασω kodi κι επειτα addons στο ATV4? Ειτε σε jb συσκευη, ειτε οχι, δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο.

 

Και τελος, αν και απαντηθηκε λεγοντας μου πως "ουσιαστικα στον χρηστη δεν προσφερει κατι", ξαναρωταω μπας και το καταλαβω λιγακι καλυτερα... Κανοντας JB τη συσκευη, αυτο που κερδιζω σε δυνατοτητες ειναι το.................απολυτο τιποτα?


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 31/10/2017 - 13:30


#1004   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2017 - 13:54

Ξεκινάμε απο το τελευταίο. Στον απλό χρήστη δε προσφέρει τίποτα το JB του 4.

 

Υποτίθεται πως θα βλέπαμε Tweak και όλα τα συναφή, αλλά έχει πολύ δρόμο ακόμα η όλη κατάσταση.

 

JB υπάρχει μέχρι τη 10.1. Κοιτάς εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1005   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 31/10/2017 - 20:46

Και παλι ευχαριστω φιλε Νικο. Αν χρειαστω καποια αλλη βοηθεια θα επανελθω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες