Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple TV 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1013 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2017 - 21:13

Να είσαι καλά. Με γειά προκαταβολικά. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/11/2017 - 23:27

Ευχαριστώ. Μου ήρθε απευθείας στην 11 και με την αναβάθμιση πήγα στην 11.1! Αφού πλέον έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω JB, υπάρχει τουλάχιστον κάποιος οδηγός να περάσω KODI μιας και μου είπες πως μπορώ να το κάνω και σε non jb συσκευή.


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 01/11/2017 - 23:33


#1008   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/11/2017 - 00:03

Ψάξε στο Google για Sideload του .IPA.

 

Θες Mac και Xcode.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1009   dirkdirgler

dirkdirgler

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2017 - 18:51

Ευχαριστώ. Μου ήρθε απευθείας στην 11 και με την αναβάθμιση πήγα στην 11.1! Αφού πλέον έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να κάνω JB, υπάρχει τουλάχιστον κάποιος οδηγός να περάσω KODI μιας και μου είπες πως μπορώ να το κάνω και σε non jb συσκευή.

Ανα 1 βδομάδα όμως πρέπει να ξανακάνεις τη διαδικασία για να κάνεις sign το Kodi...Αλλιώς αγοράζεις 99$/Year Apple developer account για να μην έχεις αυτό το θέμα.Εκτός και αν έχεις Jailbroken συσκευή και με ένα προγραμματάκι (Immortal) το τρέχεις και δε σου κάνει expire...


Τελευταία επεξεργασία από: dirkdirgler, 05/11/2017 - 18:57


#1010   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 05/11/2017 - 20:45

Ο φιλος Νίκος πιο πανω μου ειπε πως "Ασχέτως JB ή όχι, θες ανά 7 μέρες ανανέωση". Περα απ'αυτο ομως ετσι κι αλλιως αφου το ATV4 μου ηρθε απευθειας με την 11, δεν μπορουσα να κανω JB.

 

Το θεμα ειναι αλλο. Χωρις να το ψαξω ιδιαιτερα ειναι η αληθεια, βρηκα μπροστα μου αυτο (https://www.koditvbo...ple-tv-4th-gen/) , πληρωσα 20 ευρω για συνδρομη ενος χρονου και βλεπουμε. Οι τυποι υποστηριζουν πως δεν θα χρειαζεται να ανανεωνω το kodi ανα 7 ημερες αλλα ακομη κι αν η Apple με κοψει καποια στιγμη, αυτοματως μου δινουν νεο πιστοποιητικο και κανω παλι την εγκατασταση (https://www.koditvbo...n-certificates/) .

 

Δεν εχω καταλαβει καν πως λειτουργει το ολο θεματακι μιας και ειμαι ασχετος με το αθλημα, απλως σκεφτηκα πως στην χειροτερη εχασα 20 ευρω. Μικρο το κακο. Προς το παρων λειτουργει απροβληματιστα το kodi. Θα δειξει μετα την Πεμπτη που τελειωνουν οι 7 μερες!


Τελευταία επεξεργασία από: JohnSerres, 05/11/2017 - 20:49


#1011   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/11/2017 - 21:57

Όλοι αυτοί χρησιμοποιούν Dev Certificate, οπότε θεωρητικά δε θα έχεις πρόβλημα στο μέλλον.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1012   JohnSerres

JohnSerres

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/11/2017 - 18:34

Όλοι αυτοί χρησιμοποιούν Dev Certificate, οπότε θεωρητικά δε θα έχεις πρόβλημα στο μέλλον.

Οντως προχωραμε κανονικα, δεν με κοψανε μεχρι στιγμης!  ^_^ Για την ωρα παλευω να στρωσω το Kodi. Οσο απλο το φανταζομουν οτι θα μπαινω, θα παταω Play και θα παιζουν οσες ταινιες γουσταρω.....καμια σχεση! Εχω λιωσει να διαβαζω για τα Builds, τα addons και τα skins.... Χαμος!



#1013   Elpanetidio

Elpanetidio

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2017 - 01:23

Καλημέρα !

 

Έχω ένα Apple TV 4 Jailbroken από Αμερική και έχει περασμένο το kodi και το popcorn time. Εδώ και καιρό δεν είναι πλεον διαθέσιμα. Ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να φταίει;

Μήπως έχει να κάνει με το VPN?

 

Εννοείται πως όχι, το λειτουργικό είναι ακόμη το 10.01. Έκανα μόνο ενημέρωση εφαρμογών. Αρχικά είχε σταματήσει να παιζει το Popcorn time (σαν να μου είχαν μπλοκάρει την ip).

 

To kodi έπαιζε κανονικά, αλλά πριν κανα μήνα το Popcorn και το kodi όταν τα επέλεγα έλεγε ''μη διαθέσιμο''.

 

Any ideas ?

 

Τι μπορώ να κάνω για να ξαναπαίξει το kodi και το Popcorn;

Διάβασα κάπου κατέβασε κάτι (μια εφαρμογή) από το Apple Store και θα ξεκολλήσει αλλά τίποτα ...



#1014   Elpanetidio

Elpanetidio

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2017 - 01:43

Καλημέρα !

 

Έχω ένα Apple TV 4 Jailbroken από Αμερική και έχει περασμένο το kodi και το popcorn time. Εδώ και καιρό δεν είναι πλεον διαθέσιμα. Ξέρει κανείς μήπως τι μπορεί να φταίει;

Μήπως έχει να κάνει με το VPN?

 

Το λειτουργικό είναι ακόμη το 10.01. Έκανα μόνο ενημέρωση εφαρμογών. Αρχικά είχε σταματήσει να παιζει το Popcorn time (σαν να μου είχαν μπλοκάρει την ip).

 

To kodi έπαιζε κανονικά, αλλά πριν κανα μήνα το Popcorn και το kodi όταν τα επέλεγα έλεγε ''μη διαθέσιμο''.

 

Any ideas ?

 

Τι μπορώ να κάνω για να ξαναπαίξει το kodi και το Popcorn;

Διάβασα κάπου κατέβασε κάτι (μια εφαρμογή) από το Apple Store και θα ξεκολλήσει αλλά τίποτα ..

By the way το αγόρασα έτοιμο, χωρίς να κάνω ανανέωση όπως διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ανά 7 ημέρες κλπ,






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες