Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iCloud storage: Αυτές είναι οι νέες μειωμένες τιμές που ισχύουν στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
106 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 13:21

Γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσο είναι το optimization που κάνει στο Photo Library το iCloud?

 

Πήρα το πακέτο των 200GB, και έχω 25GB φωτογραφίες. Αλλά με νοιάζει πόσο χώρο θα πιάνουν στο iPhone. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 23/09/2015 - 13:30

Εμένα πάλι η γυναίκα που εχει iPhone 6 16 GB, πήραμε 50GB iCloud αλλά μάλλον τζάμπα! Οι φωτός που εχει το cloud δεν χωράνε στο κινητό όποτε μάλλον θα τα ακυρώσω...

#63   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 13:36

Εμένα πάλι η γυναίκα που εχει iPhone 6 16 GB, πήραμε 50GB iCloud αλλά μάλλον τζάμπα! Οι φωτός που εχει το cloud δεν χωράνε στο κινητό όποτε μάλλον θα τα ακυρώσω...

Kοίτα, το full version σίγουρα δεν χωράει (έχω 25gb όπως έγραψα).

 

Το θέμα είναι το optimization που κάνει πόσο καλό είναι.

 

Διαβάζω online ότι 1000φωτογραφίες είναι περίπου 300mb (με optimization) ενώ αλλού διαβάζω οτι 1000φώτο είναι κοντά στο 1,5gb.

 

Στην πρώτη περίπτωση θα μου πιάσουν κοντά 2gb οπότε ειμαι καλά (αν και τώρα έπιαναν λιγότερο αλλά οκ) 

 

Στη Δεύτερη περίπτωση μάλλον θα κλείσω το photo library από το κινητο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#64   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2015 - 13:40

Kοίτα, το full version σίγουρα δεν χωράει (έχω 25gb όπως έγραψα).

 

Το θέμα είναι το optimization που κάνει πόσο καλό είναι.

 

Διαβάζω online ότι 1000φωτογραφίες είναι περίπου 300mb (με optimization) ενώ αλλού διαβάζω οτι 1000φώτο είναι κοντά στο 1,5gb.

 

Στην πρώτη περίπτωση θα μου πιάσουν κοντά 2gb οπότε ειμαι καλά (αν και τώρα έπιαναν λιγότερο αλλά οκ) 

 

Στη Δεύτερη περίπτωση μάλλον θα κλείσω το photo library από το κινητο.

Έχοντας δοκιμάσει συστηματικά την βιβλιοθήκη στο παρελθόν η αναλογία είναι 1:11.

Πρακτικά για κάθε 1GB πραγματικό μέγεθος φωτό εξοικονομούνται τα 0,89GB.

Με τα video, δεν έχω ιδέα τι γίνεται.


Big things have small beginnings

#65   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 23/09/2015 - 13:42

Εγώ σβήνω από το iPhone και μένουν στο cloud αυτό με νοιάζει. Βέβαια δεν θα μένουν σε άλλες συσκευές λογικά

#66   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 13:42

Έχοντας δοκιμάσει συστηματικά την βιβλιοθήκη στο παρελθόν η αναλογία είναι 1:11.

Πρακτικά για κάθε 1GB πραγματικό μέγεθος φωτό εξοικονομούνται τα 0,89GB.

Με τα video, δεν έχω ιδέα τι γίνεται.

Χμμμ ενδιαφέρον αυτό (στο 1/10 το είχα στο μυαλό μου προσωπικά).

 

Για πες τι γνώμη σου και εσύ (αφού σε βρήκαμε εύκαιρο). 

 

Έστω ότι αφήνω ανοιχτη τη βιβλιοθήκη μόνο στο iPhone (ώστε να γλυτώνω χώρο απο φωτογραφίες και video) και στο mac την έχω κλειστή.

 

Αν τραβάω μια φώτο στο iPhone, αυτή θα πηγαίνει και στο mac μέσω photostream ή οχι;


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#67   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:01

Εγώ σβήνω από το iPhone και μένουν στο cloud αυτό με νοιάζει. Βέβαια δεν θα μένουν σε άλλες συσκευές λογικά

Αυτό φίλε μου δεν ισχύει.... θα διαγραφεί και από το cloud.

Εάν διαγράψεις ή τροποποιήσεις μία φωτό στο τηλέφωνο, αυτή η αλλαγή θα λάβει χώρα αυτομάτως στο σύννεφο.

Λειτουργεί σαν Bi-directional synchronise.

 

Χμμμ ενδιαφέρον αυτό (στο 1/10 το είχα στο μυαλό μου προσωπικά).

 

Για πες τι γνώμη σου και εσύ (αφού σε βρήκαμε εύκαιρο). 

 

Έστω ότι αφήνω ανοιχτη τη βιβλιοθήκη μόνο στο iPhone (ώστε να γλυτώνω χώρο απο φωτογραφίες και video) και στο mac την έχω κλειστή.

 

Αν τραβάω μια φώτο στο iPhone, αυτή θα πηγαίνει και στο mac μέσω photostream ή οχι;

Όταν ενεργοποιείς την βιβλιοθήκη, παύει να υφίστανται η ροή. Δεν είμαι σίγουρος για τον "αντίκτυπο" που θα έχει στο Mac.

 

edit


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 23/09/2015 - 14:03

Big things have small beginnings

#68   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:09

Αυτό φίλε μου δεν ισχύει.... θα διαγραφεί και από το cloud.

Εάν διαγράψεις ή τροποποιήσεις μία φωτό στο τηλέφωνο, αυτή η αλλαγή θα λάβει χώρα αυτομάτως στο σύννεφο.

Λειτουργεί σαν Bi-directional synchronise.

 

Όταν ενεργοποιείς την βιβλιοθήκη, παύει να υφίστανται η ροή. Δεν είμαι σίγουρος για τον "αντίκτυπο" που θα έχει στο Mac.

 

edit

Ναι αυτό το έχω καταλάβει. Απλά προσπαθώ να βγάλω άκρη τι με συμφέρει ώστε να κερδίσω χώρο στη συσκευή και να μη χάσω φωτογραφίες (και να τις έχω και κάπου backup πέρα απο σκληρό & υπολογιστή)

 

Από ότι βλέπω αυτό που συμφέρει είναι η συσκευή να έχει σκέτη ροή φωτογραφίων και να στέλνει τις φώτο στο mac (ή τίποτα και να τη συγχρονίζω κάθε 10 μέρες με το mac, επιλέγοντας παράλληλα να διαγράφει ότι περνάει), και αυτό με τη σειρά του στο iCloud Photo Library για 2ο backup.

 

Γιατί προσωπικά δεν με νοιάζει να έχω φωτογραφίες στη συσκευή μου. Με νοιάζει απλά να τις έχω κάπου αποθηκευμένες.

 

Γιατί τώρα με το iCloud Photo Library απο εκεί που έχω 300mb χώρο στις φωτο της συσκευής, τώρα θα πάω στα 2-3gb χωρίς λόγο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#69   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:23

Ναι αυτό το έχω καταλάβει. Απλά προσπαθώ να βγάλω άκρη τι με συμφέρει ώστε να κερδίσω χώρο στη συσκευή και να μη χάσω φωτογραφίες (και να τις έχω και κάπου backup πέρα απο σκληρό & υπολογιστή)

 

Από ότι βλέπω αυτό που συμφέρει είναι η συσκευή να έχει σκέτη ροή φωτογραφίων και να στέλνει τις φώτο στο mac (ή τίποτα και να τη συγχρονίζω κάθε 10 μέρες με το mac, επιλέγοντας παράλληλα να διαγράφει ότι περνάει), και αυτό με τη σειρά του στο iCloud Photo Library για 2ο backup.

 

Γιατί προσωπικά δεν με νοιάζει να έχω φωτογραφίες στη συσκευή μου. Με νοιάζει απλά να τις έχω κάπου αποθηκευμένες.

 

Γιατί τώρα με το iCloud Photo Library απο εκεί που έχω 300mb χώρο στις φωτο της συσκευής, τώρα θα πάω στα 2-3gb χωρίς λόγο.

Είχα προβληματιστεί και γω στο παρελθόν για τους ίδιους λόγους.

 

Από την στιγμή που έχεις την πολυτέλεια να βρίσκεσαι μπροστά από ένα Pc/Mac τουλάχιστον μια φορά στις 10 ημέρες, άποψη μου είναι να μην μπλέξεις με την βιβλιοθήκη. Πέρα από τους τρόπους που ανέφερες τις "πετάς" από το Mac στο iCloud drive και τελείωσε.

Άλλωστε ο χαρακτήρας της δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την έννοια του Backup.

 

Σκοπός της είναι να συγχρονίσει και να καταστήσει διαθέσιμο το multimedia υλικό που τραβήχτηκε από πολλά  διαφορετικά idevices, ταυτόχρονα σε όλα. (τα κάνει merge). Φυσικά το icloud χρειάζεται για να αποθηκεύσει, να κάνει την ζεύξη & να συγχρονίσει.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 23/09/2015 - 14:23

Big things have small beginnings

#70   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:23

Στα 67gb φωτο στο iCloud το κινητό κρατάει χώρο για προεπισκόπηση όλων των φωτο 980mb. Με ανοικτή την ρύθμιση για βελτίωση των φωτο στο κινητό.

Για κάποιον που χρειάζεται να βλέπει συχνά τα album του μια χαρά τα έχει φτιάξει η Apple.
Για κάποιον που δεν τις χρησιμοποιεί συχνά και απλώς θέλει να έχει καμία 50 άρια φωτο στο κινητό νομιζω οτι ειναι κρίμα να δίνει συνδρομές στο iCloud

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 23/09/2015 - 14:26


#71   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:27

Είχα προβληματιστεί και γω στο παρελθόν για τους ίδιους λόγους.

 

Από την στιγμή που έχεις την πολυτέλεια να βρίσκεσαι μπροστά από ένα Pc/Mac τουλάχιστον μια φορά στις 10 ημέρες, άποψη μου είναι να μην μπλέξεις με την βιβλιοθήκη. Πέρα από τους τρόπους που ανέφερες τις "πετάς" από το Mac στο iCloud drive και τελείωσε.

Άλλωστε ο χαρακτήρας της δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την έννοια του Backup.

 

Σκοπός της είναι να συγχρονίσει και να καταστήσει διαθέσιμο το multimedia υλικό που τραβήχτηκε από πολλά  διαφορετικά idevices, ταυτόχρονα σε όλα. (τα κάνει merge). Φυσικά το icloud χρειάζεται για να αποθηκεύσει, να κάνει την ζεύξη & να συγχρονίσει.

Σίγουρα δεν είναι μόνο για backup, απλά είπα να πάρω 200gb χώρο για backup φωτογραφιών κλπ, ώτε να μη μπλέκω με πολλά διαφορετικά cloud storages (google photos, dropbox, iCloud (library & photostream).  Οπότε η κύρια χρήση ειναι αυτή. Παρόλα αυτά θα περιμένω να περάσει όλες τις φωτογραφίες και να δω πόσο χώρο πιάνουν στο κινητό. Αν ο χώρος είναι αμελητέος, θα τις κρατήσω (εξάλλου τι 500mb που έπιαναν τώρα, τι 700-900 με το optimize). Από ότι έχω καταλάβει (και το παραθέτω που το λέει και ο φίλος απο κάτω) όσο πιο πολλές φωτογραφίες έχεις, τόσο καλύτερο optimization  κάνει , και τόσο λιγότερο χώρο πιάνει . 

 

Στα 67gb φωτο στο iCloud το κινητό κρατάει χώρο για προεπισκόπηση όλων των φωτο 980mb. Με ανοικτή την ρύθμιση για βελτίωση των φωτο στο κινητό.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#72   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:38

 Από ότι έχω καταλάβει (και το παραθέτω που το λέει και ο φίλος απο κάτω) όσο πιο πολλές φωτογραφίες έχεις, τόσο καλύτερο optimization  κάνει , και τόσο λιγότερο χώρο πιάνει . 

Βασικά αυτό συμβαίνει όταν στην βιβλιοθήκη περιλαμβάνονται και video. Ο λόγος χωρίς βίντεο είναι 1:10 χονδρικώς. Όπως αντιλαμβάνεσαι τα video έχουν άλλο λόγο (πολύ πιο μικρό) και συγχωνεύεται στο άθροισμα.


Big things have small beginnings

#73   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 14:39

Βασικά αυτό συμβαίνει όταν στην βιβλιοθήκη περιλαμβάνονται και video. Ο λόγος χωρίς βίντεο είναι 1:10 χονδρικώς. Όπως αντιλαμβάνεσαι τα video έχουν άλλο λόγο (πολύ πιο μικρό) και συγχωνεύεται στο άθροισμα.

Ναι παίζει και αυτό, καλα εγώ έχω 6,5 χιλιάδες φωτογραφίες και 200 video, οπότε τον πολύ χώρο τον πιάνουν οι πρώτες.

 

Παρόλα αυτά θα περιμένω να δω τι θα γίνει και θα βγάλω κάποιο συμπέρασμα ελπίζω.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#74   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2015 - 15:27

Μιας και το συζητάμε πιστεύω αυτό που θα μας έλυνε τα χέρια με την υπόθεση iCloud Drive/Library θα ήταν μία built in iOS εφαρμογή, που θα μας έδινε πρόσβαση στο περιεχόμενο τους (+thumbnails στις φωτό όπως το dropbox) και μέσω της οποίας θα μπορούσαμε να πραγματοποιήσουμε το περίφημο ''open in'' σε 3rd party apps και αντίστροφα, από τις εφαρμογές ''open in'' στο icloud.

 

 

Επίσης επιλογές πρόσθεσης, διαχείρισης φακέλων, ξεχωριστό tab για τις φωτό (Library) με δυνατότητα να χαρακτηρίζουμε όσες θέλουμε σαν ''αγαπημένες'' και να τις έχουμε επιλεκτικά σε native resolution στο camera roll, επιλογή αυτόματου upload σε καινούργιες φωτό, δυνατότητα περιήγησης στα documents των εφαρμογών που αποθηκεύουν στο iCloud drive. Ασφάλεια με app specific passwords και τελείωσε η υπόθεση.

 

 

Προς το παρόν εγώ έχω καταφύγει στην λύση του Dropbox.

 

 

Πιστεύω πως τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα αν κάνετε μια σύγκριση με ένα cloud service όπως το Dropbox. Ότι έχετε κάνει upload στο Dropbox(ακόμα και τις φωτό σας) δεν είναι απαραίτητα backup αλλά μπορεί και να είναι.

 

 

Το κυριότερο από όλα, δεν είστε υποχρεωμένοι να δεσμεύετε τον ελεύθερο χώρο της iOS συσκευή σας με το περιεχόμενο του. Αν θέλετε να κάνετε κάτι download στο τηλ σας, είστε ελεύθεροι να το κάνετε. Αν θέλετε επιλεκτικά να αφήσετε κάποιες φωτό στο camera roll... αφήστε τις.

Aν πάλι θέλετε εκ των υστέρων, κάντε τις "favorite" στο Dropbox. 

 

 

Ακόμα και ο client του Dropbox στο pc/mac σου επιτρέπει να κάνεις synchronize επιλεκτικά όποιο φάκελο θέλεις, άμα θέλεις. Επίσης μπορείς να κάνεις upload αρχεία οποιασδήποτε επέκτασης και να διαχειρίζεσαι πλήρως. Έχεις πρόσβαση από 3rd party εφαρμογές + file managers & αντίστροφα. Ο συγχρονισμός τηλεφώνου-Dropbox, σε JB συσκευή, γίνεται καθημερινά και αθόρυβα κατά την διάρκεια της νύχτας. Μπορείς να κατηγοριοποιείς τις φωτό/βίντεο σε σύστημα φακέλων- υποφακέλων & να τις συγχρονίζεις με άλλες συσκευές, ακόμα και εκτός iOS. Επιλογές sharing... κ.α.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 23/09/2015 - 15:32

Big things have small beginnings

#75   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 23/09/2015 - 15:40

Μιας και το συζητάμε πιστεύω αυτό που θα μας έλυνε τα χέρια με την υπόθεση iCloud Drive/Library θα ήταν μία built in iOS εφαρμογή, που θα μας έδινε πρόσβαση στο περιεχόμενο τους (+thumbnails στις φωτό όπως το dropbox) και μέσω της οποίας θα μπορούσαμε να πραγματοποιήσουμε το περίφημο ''open in'' σε 3rd party apps και αντίστροφα, από τις εφαρμογές ''open in'' στο icloud.

 

 

Επίσης επιλογές πρόσθεσης, διαχείρισης φακέλων, ξεχωριστό tab για τις φωτό (Library) με δυνατότητα να χαρακτηρίζουμε όσες θέλουμε σαν ''αγαπημένες'' και να τις έχουμε επιλεκτικά σε native resolution στο camera roll, επιλογή αυτόματου upload σε καινούργιες φωτό, δυνατότητα περιήγησης στα documents των εφαρμογών που αποθηκεύουν στο iCloud. Ασφάλεια με app specific passwords και τελείωσε η υπόθεση.

 

 

Προς το παρόν εγώ έχω καταφύγει στην λύση του Dropbox.

 

 

Πιστεύω πως τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα αν κάνετε μια σύγκριση με ένα cloud service όπως το Dropbox. Ότι έχετε κάνει upload στο Dropbox(ακόμα και τις φωτό σας) δεν είναι απαραίτητα backup αλλά μπορεί και να είναι.

 

 

Το κυριότερο από όλα, δεν είστε υποχρεωμένοι να δεσμεύετε τον ελεύθερο χώρο της iOS συσκευή σας με το περιεχόμενο του. Αν θέλετε να κάνετε κάτι download στο τηλ σας, είστε ελεύθεροι να το κάνετε. Αν θέλετε επιλεκτικά να αφήσετε κάποιες φωτό στο τηλέφωνο σας, κάντε τις "favorite". 

 

 

Ακόμα και ο client του Dropbox στο pc/mac σου επιτρέπει να κάνεις synchronize επιλεκτικά όποιο φάκελο θέλεις, άμα θέλεις. Επίσης μπορείς να κάνεις upload αρχεία οποιασδήποτε επέκτασης και να διαχειρίζεσαι πλήρως. Έχεις πρόσβαση από 3rd party εφαρμογές + file managers & αντίστροφα. Ο συγχρονισμός τηλεφώνου-Dropbox, σε JB συσκευή, γίνεται καθημερινά και αθόρυβα κατά την διάρκεια της νύχτας. Μπορείς να κατηγοριοποιείς τις φωτό/βίντεο σε σύστημα φακέλων- υποφακέλων & να τις συγχρονίζεις με άλλες συσκευές, ακόμα και εκτός iOS. Επιλογές sharing... κ.α.

Σίγουρα το dropbox αποτελεί μια άψογη λύση σε αυτές τις περιπτώσεις , αλλά έχει ένα μεγάλο μείων (τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό).

 

Και εξηγώ. Το Dropbox μπορεί να συγχρόνίσει ένα φάκελο, αλλά δεν μπορεί να λειτουργήσει αμφίδρομα. Δηλαδή, μπορώ από το Mac μου να ανεβάσω έναν φάκελο στο dropbox (έστω το φάκελο που έχω τις φωτογραφίες μου του photos.app) αλλά δεν μπορώ από το iPhone να περάσω αυτές τις φωτογραφίες απευθείας μέσω dropbox στο mac. 

 

Σε αυτό ακριβώς το σημείο είναι που εισέρχεται ο παράγοντας Photo Stream / iCloud Library (βάζω και τα 2 γιατί ο καθένας επιλέγει ότι τον βολεύει), αφού έρχονται να συμπληρώσουν αυτό το κενό.

Προφανώς αυτός ειναι ένας παράγοντας που έχει μεγάλη σημασία για τους χρήστες Mac, σε αντίθεση με τους χρήστες Windows όπου έτσι και αλλιώς οι φωτογραφίες μπαίνουν σε κάποιο φάκελο και όχι σε κάποιο .app. 

 

Άρα, για ένα χρήστη mac, η λύση του dropbox είναι καλή, αλλά όχι ιδανική αφού χρειάζεται και κάποιο συμπλήρωμα για να δουλέψει. 

 

Συνεπώς καλύτερα το iCloud storage ώστε να μην μπλέκει κανείς με διαφορετικά clouds και χάνεται η μπάλα.

 

Κατα κάποιο τρόπο θεωρώ λοιπόν ότι το iCloud Storage είναι μονόδρομος για ένα χρήστη Apple οικοσυστήματος.

 

Όχι γιατί είναι το καλύτερο cloud storage, αλλά γιατί του προσφέρει τη μέγιστη ευκολία στην καθημερινότητα του.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες