Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μικρότερη μπαταρία στο 6S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
59 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/09/2015 - 01:08

Άποψη είναι φίλε μου όπως η δική σου μετά από μόλις 3 μέρες χρήση και σύγκριση με μια μπαταρία που πιθανότατα έχει υποστεί φθορά. Δες και λίγο το βίντεο αμα δε βαριέσαι.

Όπως λέει ο Νίκος πολύ το ψειρίσαμε και δυστυχώς κάποιοι το παίρνουν και προσωπικά. Εμένα πάντως μου φαίνεται αδικαιολόγητη η μείωση χωρητικότητας. Σαν Apple έπρεπε να δώσουν όλα όσα δώσανε + την παλιά χωρητικότητα. Μιλάμε για εταιρεία δισεκατομυρίων σίγουρα δεν θα τους έπεφτε βαρύ.

τουλάχιστον εγω όμως εγω και μια εμπειρία χρήσης. Έστω και τριών ημερών. Δεν βασίζομαι καλά στα νούμερα. Εσύ κολλάς στα μικρή μείωση της χωρητικότητας χωρίς να σκέφτεσαι άλλους παράγοντες που έχουν επίπτωση στην κατανάλωση της μπαταρίας. Αφού επιτυγχάνει τους ίδιους χρόνους τι σε πειράζει τι γράφει πάνω η μπαταρία;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2015 - 01:32

τουλάχιστον εγω όμως εγω και μια εμπειρία χρήσης. Έστω και τριών ημερών. Δεν βασίζομαι καλά στα νούμερα. Εσύ κολλάς στα μικρή μείωση της χωρητικότητας χωρίς να σκέφτεσαι άλλους παράγοντες που έχουν επίπτωση στην κατανάλωση της μπαταρίας. Αφού επιτυγχάνει τους ίδιους χρόνους τι σε πειράζει τι γράφει πάνω η μπαταρία;

Αφού δεν διάβασες τα προηγούμενα ποστ ούτε είδες το βίντεο δεν μπορούμε να συζητήσουμε. Επίσης να σημειώσω πως δεν κολλάω απλά κάνω μια επισήμανση και ο καθένας ανάλογα με την εμπειρία του, την μόρφωσή του, το επίπεδό του και την αντίληψή του βγάζει τα συμπεράσματά του. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο. Δεν καταλαβαίνω γιατί βλέπεις "κολλήματα" αλλά αυτό είναι δικό σου πρόβλημα και δεν θα ασχοληθώ.

 

Δεν είναι να πείς ότι το 6 είχε καμιά αυτονομία αμαν και τι και δε βαριέσαι αμα δεν βελτιώθηκε ή χειροτέρευσε. Καλό είναι οι χρήστες να απαιτούμε τα μέγιστα εφόσον πληρώνουμε. Ποιο το κακό στο να ζητάς το καλό να γίνει καλύτερο δεν το καταλαβαίνω πραγματικά.


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 29/09/2015 - 01:33


#48   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/09/2015 - 01:45

τουλάχιστον εγω όμως εγω και μια εμπειρία χρήσης. Έστω και τριών ημερών. Δεν βασίζομαι καλά στα νούμερα. Εσύ κολλάς στα μικρή μείωση της χωρητικότητας χωρίς να σκέφτεσαι άλλους παράγοντες που έχουν επίπτωση στην κατανάλωση της μπαταρίας. Αφού επιτυγχάνει τους ίδιους χρόνους τι σε πειράζει τι γράφει πάνω η μπαταρία;

Καλά σου λέει τι χρήση κλπ κλπ δεν παν να εχεις πιάσει την συσκευή και να είσαι και χρήστης άμα δεν δεις το βίντεο τι μας λες....

Knowledge Is Power


#49   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2015 - 01:59

Καλά σου λέει τι χρήση κλπ κλπ δεν παν να εχεις πιάσει την συσκευή και να είσαι και χρήστης άμα δεν δεις το βίντεο τι μας λες....

Και στο βίντεο σύγκριση με ταυτόχρονη χρήση κάνουν και τρώει χώμα η μπαταρία του 6S. Πές ευχαριστώ στην Apple χάρη σου κάνανε που βάλανε μπαταρία μέσα έπρεπε να σου μοστράρουν κανα ipower bank μαζί με τη συσκευή θα έσπευδες να το πάρεις σαν καλός πελάτης που είσαι.



#50   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/09/2015 - 02:07

Και στο βίντεο σύγκριση με ταυτόχρονη χρήση κάνουν και τρώει χώμα η μπαταρία του 6S. Πές ευχαριστώ στην Apple χάρη σου κάνανε που βάλανε μπαταρία μέσα έπρεπε να σου μοστράρουν κανα ipower bank μαζί με τη συσκευή θα έσπευδες να το πάρεις σαν καλός πελάτης που είσαι.

Έχω μια απορία γιατί αφού τα κάνει όλα λάθος ακόμα ασχολησε μαζί της;Γιατί δεν εχεις πουλήσει ακόμα ότι συσκευή έχει και να πας σε android;Εγώ δεν πάω να αγοράσω ότι μου μοστραρει φίλε δεν είμαι κολλημένος ούτε μου αρέσει να κάνω φιγούρα με ότι καινούργιο βγάζει να πηγαίνω καφετέρια και να αφήνω το κινητό πάνω στο τραπέζι για να εντυπωσιάσω με το τελευταίο μοντέλο (γιατί προφανώς δεν έχω κάτι άλλο να εντυπωσιάσω το κόσμο γύρο μου) με υπόλοιπο κάρτας 0.01€ ούτε για αναπάντητη γι αυτό έχω μείνει με το 5αρακι που μετά από τρία χρόνια κάνει άψογα την δουλειά του.

Knowledge Is Power


#51   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2015 - 02:14

Έχω μια απορία γιατί αφού τα κάνει όλα λάθος ακόμα ασχολησε μαζί της;Γιατί δεν εχεις πουλήσει ακόμα ότι συσκευή έχει και να πας σε android;Εγώ δεν πάω να αγοράσω ότι μου μοστραρει φίλε δεν είμαι κολλημένος ούτε μου αρέσει να κάνω φιγούρα με ότι καινούργιο βγάζει να πηγαίνω καφετέρια και να αφήνω το κινητό πάνω στο τραπέζι για να εντυπωσιάσω με το τελευταίο μοντέλο (γιατί προφανώς δεν έχω κάτι άλλο να εντυπωσιάσω το κόσμο γύρο μου) με υπόλοιπο κάρτας 0.01€ ούτε για αναπάντητη γι αυτό έχω μείνει με το 5αρακι που μετά από τρία χρόνια κάνει άψογα την δουλειά του.

Εγώ έχω μια άλλη απορία σε έχει διορίσει κανείς moderator να μας λές τι θα γράφουμε και τι όχι? Εγώ αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο και με βάση τα δεδομένα της δουλειάς μου προβληματίζομαι με την πιθανότητα η μπαταρία να μην αποδίδει όπως θέλω εγώ και να αναγκάζομαι να κουβαλάω δεύτερη συσκευή ή power bank κτλ. Την προηγούμενη φορά ήρθες και ειρωνευόσουν πάλι και στα σβήσανε τα πόστ τώρα έρχεσαι και το ξανακάνεις.

 

Αν σε καλύπτει το 5 μπράβο σου εμένα μου περισσεύουν λεφτά και θέλω να αλλάζω συσκευές εκεί είναι το πρόβλημα σου? Από το πρώτο μου ποστ συζητώ για την μπαταρία σαν κάτι που μια εταιρεία δισεκατομυρίων μπορούσε να ρυθμίσει διαφορετικά. Επειδή ψωνίζω και εμπιστεύομαι apple δεν σημαίνει ότι είμαι τυφλός χειροκροτητής έτσι?

 

Αμα έχεις άλλες απορίες στείλε προσωπικό μήνυμα να στις λύσω ρε αδερφέ να μην κουράζουμε και τον κόσμο εδώ που έρχεται να πληροφορηθεί και όχι να μαλώνει με αγνώστους στο ίντερνετ.



#52   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 29/09/2015 - 02:21

Εγώ έχω μια άλλη απορία σε έχει διορίσει κανείς moderator να μας λές τι θα γράφουμε και τι όχι? Εγώ αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο και με βάση τα δεδομένα της δουλειάς μου προβληματίζομαι με την πιθανότητα η μπαταρία να μην αποδίδει όπως θέλω εγώ και να αναγκάζομαι να κουβαλάω δεύτερη συσκευή ή power bank κτλ. Την προηγούμενη φορά ήρθες και ειρωνευόσουν πάλι και στα σβήσανε τα πόστ τώρα έρχεσαι και το ξανακάνεις.

Αν σε καλύπτει το 5 μπράβο σου εμένα μου περισσεύουν λεφτά και θέλω να αλλάζω συσκευές εκεί είναι το πρόβλημα σου? Από το πρώτο μου ποστ συζητώ για την μπαταρία σαν κάτι που μια εταιρεία δισεκατομυρίων μπορούσε να ρυθμίσει διαφορετικά. Επειδή ψωνίζω και εμπιστεύομαι apple δεν σημαίνει ότι είμαι τυφλός χειροκροτητής έτσι?

Αμα έχεις άλλες απορίες στείλε προσωπικό μήνυμα να στις λύσω ρε αδερφέ να μην κουράζουμε και τον κόσμο εδώ που έρχεται να πληροφορηθεί και όχι να μαλώνει με αγνώστους στο ίντερνετ.

Πρώτον δεν απάντησα σε σένα απάντησα στο φίλο που είπε ότι το έχει τρεις μέρες το κινητό ΕΣΥ απλά πετάχτηκες σωστά;Σωστά γιατί δεν βλέπω πουθενά να δίνω σημασία σε σένα άρα εσυ απάντησες σε κάτι που είπα σε άλλον.Εσυ μιλάς για ειρωνία;Από μόνο του είναι ειρωνικό.Δημοκρατια έχουμε όλοι λένε την άποψη τους έτσι την λέω και εγώ.Οπως λες κανεις δεν με έχει διορίσει να έλεγχο τι θα λέει ο κάθε ένας ούτε και εσένα άρα από την στιγμή που δεν βρίζω και από την στιγμή που σχολίασα σε άλλον και ΕΣΥ πετάχτηκες να απαντήσεις ενώ δεν μίλησα σε σένα μάλλον άλλος την έχει δει mod....

Knowledge Is Power


#53   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 29/09/2015 - 08:58

1ον κανένας δεν παλεύει με κανέναν

2ον δεν διάβασες το προτελευταίο μου ποστ όπου ποστάρω βίντεο που καταρρίπτει όσα λές πανηγυρικά.

3ον Αλίμονο να δώσεις 800-900 για συσκευή και να χρειάζεσαι και power bank για να κάνεις τη δουλειά σου

 

Να διαφωνείς το καταλαβαίνω αλλά να διαφωνείς απλά γιατί δεν γουστάρεις την αντίθετη άποψη δεν το καταλαβαίνω. Εγώ παρουσιάζω στοιχεία όχι θεωρίες. Η μπαταρία δεν μοιάζει να την παλεύει.

Με αυτό το σκεπτικό, αν το πάμε ανάλογα με την τιμή, θα έπρεπε να έχει 10000 mAh μπαταρία το iphone. 


Whatsapp doc?

#54   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 358 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2015 - 09:42

Ρε παιδια πολυ το ψυρισατε το θεμα.... Ο καθενας παει και αγοραζει οποιο κινητο απο οποια εταιρια του εξυπηρετει καλυτερα τη δουλεια του... Η Apple βγαζει ενα κινητο με αυτα τα χαρκτηριστικα. Αν σου αρεσει και σε καλυπτει πας και τα σκας.. Αν δεν τοτε βρισκεις αλλο κινητο και τα σκας επισης.. Δεν μας ρωταει η Apple.. Αυτο ελειπε να εβγαζε και κινητα κατα παραγγελια για τον καθενα μας ( εμενα βαλε μου 40 MP, οχι εμενα 6000 mAh, εμενα απο ατσαλι, του αλλουνου βαλτου 10 GB Ram, κ.α.)

 

Εγω ετσι το βλεπω και παντα αγοραζα το κινητο που με βολευε και σε οσο το δυνατον καλυτερο vfm...

 

Φιλικα

Καλημερα



#55   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2015 - 09:49

παίδες , πρώην κάτοχος 6, το πούλησα και περιμένω το 6s. Ξενέρωσα όταν διάβασα για τη μικρότερη μπαταρία , γιατί η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι θα κρατάει λιγότερο. Με το 6 έβγαζα χαλαρά μια μέρα με όλα ON και αρκετή χρήση. Ήμουν πολύ ευχαριστημένος από τη μπαταρία του (σε σχέση πάντα με προηγούμενα iphones) και τη νύχτα περίσσευε 15-25% αλλά τι να το κάνεις το φόρτιζα κάθε βράδυ. 

 

Διάβασα όλα τα παραπάνω σχόλια, ψάχνοντας να βρω μια απάντηση στο θέμα της μπαταρίας του 6s. Νομίζω όλοι θα θέλαμε παραπάνω αυτονομία δεν έχει νόημα να μετατρέπουμε το νήμα σε ring.  

 

Η Apple ανέφερε ότι η μπαταρία παραμένει στα ίδια επίπεδα λόγω επεξεργαστή και ios, και φυσικά περιμένω αυτό το να δω στη πράξη. είδα το βιντεάκι που ποσταρε ένας φίλος προηγουμένως παραπάνω και με προβλημάτισε.

 

Υπάρχουν και αναφορές για το αντίθετο  αποτέλεσμα (πχ καλύτερη αυτονομία στο 6s) --> http://www.phonearen...t-score_id74145

 

Θα με ενδιέφερε όμως να διαβάσω επίσης περισσότερες αναφορές πραγματικής χρήσης από χρήστες (όπως πχ σαν του χρήστη Reaver ο οποίος αναφέρει αύξηση της αυτονομίας) και νομίζω όσο περνάει ο καιρός και οι πρώτοι τυχεροί κάτοχοι λαμβάνουν τις συσκευές τους , θα έχουμε τέτοιες αναφορές. 



#56   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2015 - 10:17

Γιατί μένουμε σε 1α βίντεο κ δεν περιμένουμε λίγο ακόμα ; Έτσι κ αλλιώς θελουμε ξανά 2 βδομάδας ακόμα για να έρθει Ελλάδα ! Μην τρελένεστε !

#57   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 29/09/2015 - 10:24

τελικά μετά από τόσο pop corn πόσα mah έχει ? 


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#58   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2015 - 13:30

τελικά μετά από τόσο pop corn πόσα mah έχει ?


1715 είναι στο 6σ

#59   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.695 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/09/2015 - 13:50

Εγώ από την άλλη όψη του νομίσματος έχω να πω ότι η μπαταρία είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Δεν μπορεί και δεν γίνεται να βγάζει σε όλους το ίδιο. Εγώ έχω το plus και άλλες φορές βγάζω λιγότερη και άλλες περισσότερη χρήση από αλλά παιδιά. Το θέμα είναι τι χρήση κανείς.

Εγώ από εκεί και πέρα δεν κάθομαι ποτέ να δω τέτοια video και αναφορές. Έχω προσωπική άποψη και αυτό φτάνει.

#60   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/09/2015 - 14:37

Εγώ από την άλλη όψη του νομίσματος έχω να πω ότι η μπαταρία είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Δεν μπορεί και δεν γίνεται να βγάζει σε όλους το ίδιο. Εγώ έχω το plus και άλλες φορές βγάζω λιγότερη και άλλες περισσότερη χρήση από αλλά παιδιά. Το θέμα είναι τι χρήση κανείς.

Εγώ από εκεί και πέρα δεν κάθομαι ποτέ να δω τέτοια video και αναφορές. Έχω προσωπική άποψη και αυτό φτάνει.


Σωστό σε βρίσκω !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες