Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

To 60% των A9 επεξεργαστών του iPhone 6S κατασκευάζεται από την TSMC και το 40% από την Samsung


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
145 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 16/10/2015 - 11:14

Επίσης εκφράσεις του στύλ ...πάρε το παλιοsamsung σου από εδώ , είναι μέσα στο παιχνίδι  :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 11:18

H' ακομα και ...που πας ρε κακομοιρη με τετοια καταναλωση μπαταριας με τον χαζοTMSC σου???  :lol:



#93   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 12:07

Ναι σιγα!! Δηλ θα παει καποιος στο ταδε μαγαζι και θα ζητησει να αγορασει ενα 6s με TSMC και θα κατσει το μαγαζι να στο ανοιξει, να το τεσταρει και μετα να στο πουλησει ή οχι??

Αυτα ειναι βλακειες. Και επισης αυτα τα τεστ ουτε η επισημη apple δεν τα κανει πόσο μαλλον να δικαιολογειτε αυτη η εμμονη στον α ή β επεξεργαστη!

Και ας ερθει καποιον με real test και μεγαλο δειγμα να μου αποδειξει οτι ο α ειναι καλυτερος απο τον β. Το κινητο λεγεται iphone 6s και ετσι το πουλαει η apple γνωριζοντας τι εχει μεσα..

Σιγα μην το κανουμε και θεμα οπως η VW στα αυτοκινητα με τις μουφομετρησεις της!!

Απολαυστε το κινητο παιδες!!!ΔΕΝ θα καταλαβετε ποτε θα περασει ο καιρος και θα παμε στο 7 ;)

Εσύ πρέπει να έχεις επενδύσει σε μετοχές της Apple δεν εξηγείται αλλιώς ...

#94   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 12:22

Εσύ πρέπει να έχεις επενδύσει σε μετοχές της Apple δεν εξηγείται αλλιώς ...

Οχι ρε φιλε! Εννοειτε πως κραζω κ γω τα στραβα. Αλλα εχω μαθει να χαιρομαι οτι αγοραζω και να μην μιζεριαζω με τεστ τα οποια γινονται χωρις νοημα - 

Να μου ελεγες πχ οτι ζεστενεται ή εχει μπαταρια που στην αναμονη και μονο πεφτει ανεξηγητα να το καταλαβω...

Αλλα να τρεχω να αγορασω το κινητο και αντι να χαρω τα τοσα ωραια που μου προσφερει να αναλωνομαι στο πιο επεξεργαστη εχει απο τους 2??

 

Αν εσυ κανεις τεστ και μου αποδειξεις με τις ιδιες συνθηκες χρησης, δικτυου, και συσκευής οτι διαφερουν στατιστικως οπως λες σημαντικα οι 2 επεξεργαστες, πρωτος θα βγω να το κραξω!!

 

Αλλα να μην χανουμε την μπαλα. Ας χαιρομαστε αυτο που εχουμε. Και δεν ειμαι φαν boy (γιατι προσωπικα στα 42 μου δεν εχω αναγκη να αποδειξω κατι αφου τοσα χρονια απο το nokia 8210 μεχρι και το 6s εχω δοκιμασει και ασχοληθει με πολλες συσκευες και τα στραβα τους :) )



#95   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 13:11

Μα αυτό λέω ότι αποσπασματικά ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Εγώ ο ίδιος ήμουν σίγουρος ότι είχα samsung γιατί είχα εντυπωσιαστεί από την ταχύτητα και η μπαταρία εξανεμιζοταν το ίδιο τάχιστα . Και τελικά διαπίστωσα ότι είχα τον οικονομικό TSMC . Θα ήθελα ένα επίσημο τεστ. Η Apple σίγουρα θα ξέρει και μπορεί να κάνει τέτοιες δοκιμασίες αλλά έχει κάθε συμφέρον να το συγκαλύψει ή έστω να το υποβαθμίσει . Πολλά λεφτά κρύβονται

#96   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/10/2015 - 13:18

Εγώ πάντως έχω επεξεργαστή Samsung και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή κάτι άλλο αλλά σε σχέση με το Plus έχω δει αρκετή διαφορά στην μπαταρία προς το χειρότερο.



#97   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:12

Εγώ πάντως έχω επεξεργαστή Samsung και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή κάτι άλλο αλλά σε σχέση με το Plus έχω δει αρκετή διαφορά στην μπαταρία προς το χειρότερο.


Και εγω σαμσουγκ εχω κ μια χαρα ειναι η μπαταρια. εχω 6s απο την προηγουμενη παρασκευη κ εχει στρωσει η μπαταρια και με τις αναλογες χρησεις που εκανα κ στο 6 μου φαινονται ιδιες.

#98   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:15

Μα αυτό λέω ότι αποσπασματικά ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Εγώ ο ίδιος ήμουν σίγουρος ότι είχα samsung γιατί είχα εντυπωσιαστεί από την ταχύτητα και η μπαταρία εξανεμιζοταν το ίδιο τάχιστα . Και τελικά διαπίστωσα ότι είχα τον οικονομικό TSMC . Θα ήθελα ένα επίσημο τεστ. Η Apple σίγουρα θα ξέρει και μπορεί να κάνει τέτοιες δοκιμασίες αλλά έχει κάθε συμφέρον να το συγκαλύψει ή έστω να το υποβαθμίσει . Πολλά λεφτά κρύβονται


Κοιτα νομιζω οτι η apple δεν κανει τουλαχιστον εμφανη αυτα τα τεστ. θυμησου τι εγινε οταν βγηκε το 6s. ολοι περιμεναν αν θαχε 1 ή 2g ram. Τελικα εχει 2 αλλα η apple στην επισημη παρουσιαση ποτέ δεν μας το ειπε.. (που θαταν υπερ της κ οχι κατα)
Αρα λογικα και για τους επεξεργαστες δεν θα στο πει (οπως κ στην μνημη).

#99   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:17

Eμενα πάντως καίει κατι παραπάνω αλλά χαλάλι ....

 

Street%20and%20Strip%20Marie%20Memorial%



#100   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:18

Και επειδη τονισες παραπανω οτι ειμαι φαν με μετοχες, πιστεψε με οτι με το ιδιο ενδιαφερον παρακολουθω κ τι κανουν και οι αλλες εταιρειες. Γιατι ως γνωστον εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο οποτε αν ερθει κατι επαναστατικο κ απο καποια αλλη εταιρεια ΑΝΕΤΑ θα αλλαζα. (αλλα μεχρι τωρα δεν!!)

#101   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:19

Eμενα πάντως καίει κατι παραπάνω αλλά χαλάλι ....
 
Street%20and%20Strip%20Marie%20Memorial%


χαχαχαχα. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟ :)

#102   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:23

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1444998117.628421.jpg   174,28KB   59 λήψεις



Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1444998136.645065.jpg   168KB   54 λήψεις

Και είναι η 2η φόρτιση θα στρώσει περισσότερο !! Να ενημερώσω ότι το έκαψα στο σαφάρι και στο τηλ..

#103   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:31

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1444998117.628421.jpg
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1444998136.645065.jpg
Και είναι η 2η φόρτιση θα στρώσει περισσότερο !! Να ενημερώσω ότι το έκαψα στο σαφάρι και στο τηλ..


Ετσι μπραβο!! λιωστο κ θα στρωσει και πιο πολυ. εγω κ η γυναικα τα πηραμε προηγ βδομαδα κ βλεπουμε και οι 2 σημαντικη διαφορα στην μπαταρια με την παροδο του χρονου. (χωρις ομως κ να καθομαι απο πανω κ να κοιταω σαν υστερικος ποσο % επεσε στα 5 λεπτα ή στα 10 κτλ)

#104   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:39

Ετσι μπραβο!! λιωστο κ θα στρωσει και πιο πολυ. εγω κ η γυναικα τα πηραμε προηγ βδομαδα κ βλεπουμε και οι 2 σημαντικη διαφορα στην μπαταρια με την παροδο του χρονου. (χωρις ομως κ να καθομαι απο πανω κ να κοιταω σαν υστερικος ποσο % επεσε στα 5 λεπτα ή στα 10 κτλ)

 

 

δεν έχω παράπονο απο τους χρόνους..



#105   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 17:23

6S plus - 6 plus δεν τίθεται νομίζω διαφωνία υπάρχει διαφορά στην αυτονομία . Κάτω από ήπιες συνθήκες μικρή , πιθανώς για κάποιους άλλους σημαντική . Για Sam-TSMC s πιθανώς να είναι ανάξια λόγου αν υπάρχει διαφορά όντως.

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 16/10/2015 - 17:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες