Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

File Servers / NAS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 19/06/2017 - 19:34


Παιδια μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο εξής; Έχω τωρα στο δίκτυο έναν synology, Η αλήθεια ειναι οτι μεταξύ αυτού και του μακ υπάρχουν αρκετά hubs. Η σύνδεση ειναι με καλώδιο. Στις ρυθμίσεις και του μακ αλλά και του synology βλέπω οτι πιάνουν gigabit δίκτυο. Αλήθεια υπάρχει τρόπος να δω τι ταχύτητα πιάνουν μεταξύ τους;

Τέλος το κουλό. Ενώ με τα windows εχω μια ταχύτητα σεβαστή 50mb/s. Με το μακ η μεταφορά αρχείων ειναι απελπιστικά αργή και από οτι διάβασα συμβαίνει και σε άλλους. Έβαλα smb, απενεργοποίησα ftp και πάλι τίποτα. Έχω μπει με boot camp για να κάνω μια μεταφορά που θέλω λόγω ταχύτητας.Ξερει κάποιος κάτι σχετικά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 20/05/2018 - 08:15

Παίδες τα φωτα σας. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει το PhotoStation? Έχω ενεργοποιήσει την εφαρμογή στο Web interface αλλά οποτε πατάω για να ανοίξει μου πετάει το εξης:

 
 
υ.γ. στον υπολογιστή δεν έχω ανοίξει τον server για να συνδεθεί με το Nas. Δουλεύω τα πάντα μέσω browser.


#78   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/05/2018 - 11:11

 

Παίδες τα φωτα σας. Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει το PhotoStation? Έχω ενεργοποιήσει την εφαρμογή στο Web interface αλλά οποτε πατάω για να ανοίξει μου πετάει το εξης:

 
 
υ.γ. στον υπολογιστή δεν έχω ανοίξει τον server για να συνδεθεί με το Nas. Δουλεύω τα πάντα μέσω browser.

 

Πήγαινε ControlPanel -> Shared folder -> photo -> edit -> permissions και κοίτα τι πρόσβαση έχεις δώσει στον κάθε χρήστη


Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 20/05/2018 - 11:17





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες