Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

File Servers / NAS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
77 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 09/12/2015 - 07:51

Γνωρίζει να βοηθήσει κανείς με της netgear το 102 Nas ?
Πως φτιάχνω σωστά τα πόρτς για ddns.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 09/12/2015 - 21:40

Γνωρίζει να βοηθήσει κανείς με της netgear το 102 Nas ?
Πως φτιάχνω σωστά τα πόρτς για ddns.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk



Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

#63   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/12/2015 - 18:37

*** Παρακαλώ να διαγραφεί το παραπάνω καθώς είναι ημιτελές ***

 

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Ήμουν έτοιμος να προχωρήσω στην αγορά ενός επιπλέον εξωτερικού σκληρού και ήμουν ανάμεσα στον WD My Passport Ultra 2TB Usb 3.0 και τον WD Nas My Cloud 2TB.

 

Διαβάζοντας σχετικά άρθρα αλλά και τον παρόν , καταλήγω σε λύση NAS αλλά όχι τον My Cloud.

 

Τον θέλω κυρίως για αποθήκευση φωτογραφιών και αρχείων. Βέβαια θα προστεθεί λίγη μουσική και κάποιες ταινίες. Το streaming δεν με νοιάζει αυτή τη στιγμή!

 

Καταλήγω στον WD RED NAS 3TB και είμαι ανάμεσα στους Synology DS115j & DS215j (το δεύτερο τον σκέφτομαι λόγω USB 3.0 και κυρίως λόγω RAID). Είδα και τους DS214 & DS214play αλλά εκεί ξεφεύγω πολύ στο κόστος.

 

Αναμένω γνώμες και προτάσεις

 

Σημείωση: Θα χρησιμοποιηθεί απο 3 PC,2 Laptop, 1 MAC, 2 iPad & 2 iPhone (σπάνια απο όλα μαζί ταυτόχρονα... :rolleyes: ) ενώ το Router είναι ένα κλασσικό Thomson του ΟΤΕ που μάλλον είναι 100αρι



#64   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/12/2015 - 00:30

Εγώ θα πάω στο 214play με τον 3 Τ wd που είπες.

Υποστηρίζει το πλεξ για αρχή. Κ ειναι δυνατό μηχάνημα. Πιο δυνατό από τα αλλά που είπες βασικά.

Επειδή είχα ήδη νας στο εγγυώμαι ότι δεν θα το μετανιώσεις

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#65   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/12/2015 - 00:32

Κ κάτι ακόμα. Θα σου έλεγα να πάρεις κ ένα switch 1000αρι. Κ πάνω να βαλεις το ρουτερ του ούτε κ τις άλλες ενσύρματες συσκευές σου για να γίνει το δικτύο 1000αρι κ όχι 100αρο.

Θα έχεις πιο μεγάλες ταχύτατες στην μεταφορά αρχείων με το νας μετά

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#66   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2015 - 01:21

Εγώ θα πάω στο 214play με τον 3 Τ wd που είπες.

Υποστηρίζει το πλεξ για αρχή. Κ ειναι δυνατό μηχάνημα. Πιο δυνατό από τα αλλά που είπες βασικά.

Επειδή είχα ήδη νας στο εγγυώμαι ότι δεν θα το μετανιώσεις

Κ κάτι ακόμα. Θα σου έλεγα να πάρεις κ ένα switch 1000αρι. Κ πάνω να βαλεις το ρουτερ του ούτε κ τις άλλες ενσύρματες συσκευές σου για να γίνει το δικτύο 1000αρι κ όχι 100αρο.

Θα έχεις πιο μεγάλες ταχύτατες στην μεταφορά αρχείων με το νας μετά

Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου! Σίγουρα το 214play είναι πολύ ανώτερο των άλλων δυο αλλά αντίστοιχα κ το συνολικό κόστος ανεβαίνει αρκετά! Βέβαια ακόμη δεν κατέληξα... αλλά πάνω από όλα βάζω την ασφαλή (raid) αποθήκευση φωτογραφιών κ αρχείων! Λές με τον 215j να μην ικανοποιηθώ; Όσον αφορά το plex, δεν μπορώ να το προσπεράσω με το infuse;;;
Όσον αφόρα το 1000αρι switch, είναι όντως στα άμεσα σχέδια μου! Τόσο άμεσα που το σκέφτομαι κ να το πάρω μαζί με τον nas και να απογειωθώ δικτυακά...χεχεχε

Για να δώσω το στίγμα του κόστους, έχω τα εξής σε αναμονή αγοράς:
1.Apple TV 4 (δεν έχω αποφασίσει ακόμη για την χωρητικότητα)
2.Έναν καλό φωτογραφικό εκτυπωτή
3.Apple Watch
Και όλο κ κάτι άλλο θα μου γυαλίσει...
Οπότε είναι πολλά τα λεφτά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tsiliscfu, 28/12/2015 - 01:24


#67   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 28/12/2015 - 03:04

Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου! Σίγουρα το 214play είναι πολύ ανώτερο των άλλων δυο αλλά αντίστοιχα κ το συνολικό κόστος ανεβαίνει αρκετά! Βέβαια ακόμη δεν κατέληξα... αλλά πάνω από όλα βάζω την ασφαλή (raid) αποθήκευση φωτογραφιών κ αρχείων! Λές με τον 215j να μην ικανοποιηθώ; Όσον αφορά το plex, δεν μπορώ να το προσπεράσω με το infuse;;;
Όσον αφόρα το 1000αρι switch, είναι όντως στα άμεσα σχέδια μου! Τόσο άμεσα που το σκέφτομαι κ να το πάρω μαζί με τον nas και να απογειωθώ δικτυακά...χεχεχε

Για να δώσω το στίγμα του κόστους, έχω τα εξής σε αναμονή αγοράς:
1.Apple TV 4 (δεν έχω αποφασίσει ακόμη για την χωρητικότητα)
2.Έναν καλό φωτογραφικό εκτυπωτή
3.Apple Watch
Και όλο κ κάτι άλλο θα μου γυαλίσει...
Οπότε είναι πολλά τα λεφτά...


Sent from my iPhone using Tapatalk



Δεν θυμάμαι ακριβώς τι χαρακτηρίστηκα έχει το j να σε πω την αλήθεια. Αλλά σίγουρα έχει πιο λόγο ραμ. Εγώ στο παλιό νας που ειχα αργούσε στο μενού κ με νευριάζε.


Κ δεν με το infuse δεν ξερω τι παίζει αγόρι δεν το εχω δουλέψει!

Raid πάντως κανείς σε όλα τα νας. Όποτε θα είσαι ασφαλής. Όλα με πάνω από δυο δίσκους εννοώ.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#68   jim clarinetist

jim clarinetist

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2015 - 09:20

WD MyCloud Mirror....gen2
Η πρόταση μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: jim clarinetist, 28/12/2015 - 09:20


#69   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/08/2016 - 21:02

*** Παρακαλώ να διαγραφεί το παραπάνω καθώς είναι ημιτελές ***


Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ήμουν έτοιμος να προχωρήσω στην αγορά ενός επιπλέον εξωτερικού σκληρού και ήμουν ανάμεσα στον WD My Passport Ultra 2TB Usb 3.0 και τον WD Nas My Cloud 2TB.

Διαβάζοντας σχετικά άρθρα αλλά και τον παρόν , καταλήγω σε λύση NAS αλλά όχι τον My Cloud.

Τον θέλω κυρίως για αποθήκευση φωτογραφιών και αρχείων. Βέβαια θα προστεθεί λίγη μουσική και κάποιες ταινίες. Το streaming δεν με νοιάζει αυτή τη στιγμή!

Καταλήγω στον WD RED NAS 3TB και είμαι ανάμεσα στους Synology DS115j & DS215j (το δεύτερο τον σκέφτομαι λόγω USB 3.0 και κυρίως λόγω RAID). Είδα και τους DS214 & DS214play αλλά εκεί ξεφεύγω πολύ στο κόστος.

Αναμένω γνώμες και προτάσεις

Σημείωση: Θα χρησιμοποιηθεί απο 3 PC,2 Laptop, 1 MAC, 2 iPad & 2 iPhone (σπάνια απο όλα μαζί ταυτόχρονα... :rolleyes: ) ενώ το Router είναι ένα κλασσικό Thomson του ΟΤΕ που μάλλον είναι 100αρι

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω Nas και να ξοδέψω πάλι ένα σορό χρήματα. Η αλήθεια είναι ότι έψαξα αρκετά για τα υπέρ και τα κατα και τελικά πήρα τον άλλο δρόμο, ενός εξωτερικού wd ultra 2tb. Η απόφασή μου παρθηκε όταν σύνδεσα εναν εξωτερικό σκληρό πάνω στο ρουτερ tplink vr600 και μέσω infuse (Apple TV) εκανα stream στην τηλεοραση. Έπαιζε αψογα όλο το multimedia περιεχόμενο του δίσκου και μπορώ να πω ότι έμεινα απολύτως ικανοποιημενος. Επειδή ο μοναδικός λόγος που ήθελα τον NAS ήταν το streaming ταινιών, διαπίστωσα ότι η δουλειά μου γινόταν με πολύ λιγότερα χρήματα δλδ απλά με την αγορά ενός δίσκου. Φυσικά ένα NAS προσφέρει πολύ περισσότερα από ότι χρειάζεται ένας μέσος χρήστης, τα οποία για την ώρα δεν τα χρειάζομαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#70   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 11/08/2016 - 22:32

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω Nas και να ξοδέψω πάλι ένα σορό χρήματα. Η αλήθεια είναι ότι έψαξα αρκετά για τα υπέρ και τα κατα και τελικά πήρα τον άλλο δρόμο, ενός εξωτερικού wd ultra 2tb. Η απόφασή μου παρθηκε όταν σύνδεσα εναν εξωτερικό σκληρό πάνω στο ρουτερ tplink vr600 και μέσω infuse (Apple TV) εκανα stream στην τηλεοραση. Έπαιζε αψογα όλο το multimedia περιεχόμενο του δίσκου και μπορώ να πω ότι έμεινα απολύτως ικανοποιημενος. Επειδή ο μοναδικός λόγος που ήθελα τον NAS ήταν το streaming ταινιών, διαπίστωσα ότι η δουλειά μου γινόταν με πολύ λιγότερα χρήματα δλδ απλά με την αγορά ενός δίσκου. Φυσικά ένα NAS προσφέρει πολύ περισσότερα από ότι χρειάζεται ένας μέσος χρήστης, τα οποία για την ώρα δεν τα χρειάζομαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Δεν αντιλέγω σε όσα λες. Ο καθένας έχει την δίκη του χρήση. Θα σου πω ένα παράδειγμα που μου έτυχε την Τρίτη στην δουλειά μου. Όχι για να σε αλλάξω γνώμη, αλλά επειδή κουβέντα κάνουμε.

Έχω πάει σε μια εταιρία να κάνω ένα προγράμμα boot από usb stick.

Με το που το βάζω μου λέει ότι δεν μπορεί να το διαβάσει κ πρέπει να γίνει φορματ.

Με πιάνει κρύος ιδρώτας. Είμαι 290 χιλιόμετρα μακριά από την εταιρία μου κ εκεί που πήγα έπρεπε να τελειώσει σήμερα η δουλειά.

Μπαίνω στο site να το κατεβάσω κ το αφεντικό μου είχε αλλάξει κωδικούς! Τον παίρνω τηλέφωνο, δεν το σηκώνει γιατί ειναι στην θάλασσα με άδεια!

Βάζω το μυαλό μου να σκεφτεί! Θυμάμαι ότι το αρχείο που θέλω ειναι στο NAS. Μπαίνω από την εφαρμογή του κινητού κ κάνω share τον φάκελο με τα αρχεία που θέλω προώθηση στο Mail μου.

Μπαίνω στο email μου από ένα υπολογιστή κ βλέπω ότι για να κατέβει θέλει 3 ώρες. Κατέβαζε με 56kbps. Ω να σε πάρει λέω!

Σκέφτομαι ότι έχω τα 10gb δωρεάν από την προσφορά του καλοκαιριού στο κινητό μου. Εδώ είμαστε λέω. Πάω σε ένα λαπτοπ κ το κάνω hotspot με το κινητό! Κατέβηκε σε δέκα λεπτά!

Έφτιαξα το στικάκι μου κ όλα καλά!

Οκ ειναι παρατραβηγμένη ιστορία αλλά πραγματικά με έσωσε!

Δεν το λέω για να αποδείξω κάτι! Απλά το αναφέρω!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#71   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 11/08/2016 - 22:33

Ήμουν έτοιμος να αγοράσω Nas και να ξοδέψω πάλι ένα σορό χρήματα. Η αλήθεια είναι ότι έψαξα αρκετά για τα υπέρ και τα κατα και τελικά πήρα τον άλλο δρόμο, ενός εξωτερικού wd ultra 2tb. Η απόφασή μου παρθηκε όταν σύνδεσα εναν εξωτερικό σκληρό πάνω στο ρουτερ tplink vr600 και μέσω infuse (Apple TV) εκανα stream στην τηλεοραση. Έπαιζε αψογα όλο το multimedia περιεχόμενο του δίσκου και μπορώ να πω ότι έμεινα απολύτως ικανοποιημενος. Επειδή ο μοναδικός λόγος που ήθελα τον NAS ήταν το streaming ταινιών, διαπίστωσα ότι η δουλειά μου γινόταν με πολύ λιγότερα χρήματα δλδ απλά με την αγορά ενός δίσκου. Φυσικά ένα NAS προσφέρει πολύ περισσότερα από ότι χρειάζεται ένας μέσος χρήστης, τα οποία για την ώρα δεν τα χρειάζομαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Δεν αντιλέγω σε όσα λες. Ο καθένας έχει την δίκη του χρήση. Θα σου πω ένα παράδειγμα που μου έτυχε την Τρίτη στην δουλειά μου. Όχι για να σε αλλάξω γνώμη, αλλά επειδή κουβέντα κάνουμε.

Έχω πάει σε μια εταιρία να κάνω ένα προγράμμα boot από usb stick.

Με το που το βάζω μου λέει ότι δεν μπορεί να το διαβάσει κ πρέπει να γίνει φορματ.

Με πιάνει κρύος ιδρώτας. Είμαι 290 χιλιόμετρα μακριά από την εταιρία μου κ εκεί που πήγα έπρεπε να τελειώσει σήμερα η δουλειά.

Μπαίνω στο site να το κατεβάσω κ το αφεντικό μου είχε αλλάξει κωδικούς! Τον παίρνω τηλέφωνο, δεν το σηκώνει γιατί ειναι στην θάλασσα με άδεια!

Βάζω το μυαλό μου να σκεφτεί! Θυμάμαι ότι το αρχείο που θέλω ειναι στο NAS. Μπαίνω από την εφαρμογή του κινητού κ κάνω share τον φάκελο με τα αρχεία που θέλω προώθηση στο Mail μου.

Μπαίνω στο email μου από ένα υπολογιστή κ βλέπω ότι για να κατέβει θέλει 3 ώρες. Κατέβαζε με 56kbps. Ω να σε πάρει λέω!

Σκέφτομαι ότι έχω τα 10gb δωρεάν από την προσφορά του καλοκαιριού στο κινητό μου. Εδώ είμαστε λέω. Πάω σε ένα λαπτοπ κ το κάνω hotspot με το κινητό! Κατέβηκε σε δέκα λεπτά!

Έφτιαξα το στικάκι μου κ όλα καλά!

Οκ ειναι παρατραβηγμένη ιστορία αλλά πραγματικά με έσωσε!

Δεν το λέω για να αποδείξω κάτι! Απλά το αναφέρω!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#72   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/08/2016 - 22:47

Είσαι μια από τις περιπτώσεις που πραγματικά ένας NAS σε σώζει, ειδικά εάν πρόκειται για επαγγελματικές εργασίες. Είναι κάτι που μέχρι στιγμής δεν χρειάζομαι και για αυτό ακριβώς ικανοποίησα τις ανάγκες μου με κάτι πιο πρακτικό και απλό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#73   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2016 - 08:52

Για όσους έχουν apple TV 4, το infuse 4 pro (10€) παίζει περίφημα. 

 

Με αυτό το τρόπο δεν χρειάζεται να τρέχει plex στο NAS , το οποίο καταναλώνει resources και δεν το αφήνει να κάνει sleep. 

 

φτιάχνει library παρόμοιο με το plex, κατεβάζει εξωτερικούς υπότιτλους στα ελληνικά , και όλα αυτά τρέχουν στο apple TV 4. 



#74   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/08/2016 - 10:27

Δεν αντιλέγω σε όσα λες. Ο καθένας έχει την δίκη του χρήση. Θα σου πω ένα παράδειγμα που μου έτυχε την Τρίτη στην δουλειά μου. Όχι για να σε αλλάξω γνώμη, αλλά επειδή κουβέντα κάνουμε.

Έχω πάει σε μια εταιρία να κάνω ένα προγράμμα boot από usb stick.

Με το που το βάζω μου λέει ότι δεν μπορεί να το διαβάσει κ πρέπει να γίνει φορματ.

Με πιάνει κρύος ιδρώτας. Είμαι 290 χιλιόμετρα μακριά από την εταιρία μου κ εκεί που πήγα έπρεπε να τελειώσει σήμερα η δουλειά.

Μπαίνω στο site να το κατεβάσω κ το αφεντικό μου είχε αλλάξει κωδικούς! Τον παίρνω τηλέφωνο, δεν το σηκώνει γιατί ειναι στην θάλασσα με άδεια!

Βάζω το μυαλό μου να σκεφτεί! Θυμάμαι ότι το αρχείο που θέλω ειναι στο NAS. Μπαίνω από την εφαρμογή του κινητού κ κάνω share τον φάκελο με τα αρχεία που θέλω προώθηση στο Mail μου.

Μπαίνω στο email μου από ένα υπολογιστή κ βλέπω ότι για να κατέβει θέλει 3 ώρες. Κατέβαζε με 56kbps. Ω να σε πάρει λέω!

Σκέφτομαι ότι έχω τα 10gb δωρεάν από την προσφορά του καλοκαιριού στο κινητό μου. Εδώ είμαστε λέω. Πάω σε ένα λαπτοπ κ το κάνω hotspot με το κινητό! Κατέβηκε σε δέκα λεπτά!

Έφτιαξα το στικάκι μου κ όλα καλά!

Οκ ειναι παρατραβηγμένη ιστορία αλλά πραγματικά με έσωσε!

Δεν το λέω για να αποδείξω κάτι! Απλά το αναφέρω!

Μου έχει τύχει αρκετές φορές αυτό που αναφέρεις, για εμένα είναι σημαντικό να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου όπου κι αν βρίσκομαι.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που αναφέρεις για το hotspot, αργούσε να κατεβάσει το αρχείο με WiFi και το κατέβασε με 4G?



#75   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 12/08/2016 - 11:15

Μου έχει τύχει αρκετές φορές αυτό που αναφέρεις, για εμένα είναι σημαντικό να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου όπου κι αν βρίσκομαι.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό που αναφέρεις για το hotspot, αργούσε να κατεβάσει το αρχείο με WiFi και το κατέβασε με 4G?



Ήμουν σε ένα δίκτυο που δεν είχε καλή ταχύτητα. Η γραμμή ήταν 2mbps. Όποτε για να μην περιμένω έκανα hotspot το κινητό μου σε ένα λαπτοπ κ κατέβασα από εκεί σε δυο λεπτά!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)