Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Η Apple σχεδιάζει να αφαιρέσει την κλασική έξοδο ακουστικών 3.5mm από το επερχόμενο iPhone 7;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2015 - 22:36

Κι άμα θέλω να φορτίσω και να ακούω μουσική ταυτόχρονα θα πρέπει να έχω πάρει και τον ανταπτορα της;; Όπως κάναμε παλιά με τα Sony Ericsson που κούμπωναμε το ένα πάνω στο άλλο;; Δεν γίνονται αυτα.

Όχι απαραίτητα. (Θα) Υπάρχει και η ασύρματη φόρτιση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 30/11/2015 - 22:39

Όπως και ασύρματη σύνδεση!  :rolleyes:

 

Δεν ξέρω αν λες το ίδιο Νίκο, αλλα εγώ κατάλαβα ότι θα φορτίζεται το τηλ. ασύρματα.

 

Ενώ εγώ λέω κάτι πιο απλό, θα τείνουμε πλέον όλοι, η θα 'αναγκαστούμε' αν θέλετε να πάμε σε ασύρματα ακουστικά, για όσους δεν έχουν ήδη. (μπλουτουθ) 

 

Νέα ασύρματα ακουστικά από την Αππλ, iΜπαλαμο, (και το λουμνο το αφεντικό) τώρα στην προνομιακή τιμή των 399$! ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 30/11/2015 - 22:43

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#33   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/11/2015 - 23:08


Τη ποιότητα στο τέλος θα τη δώσει πάντως αυτό που φοράς στο κεφάλι σου..

 

Πραγματικά λυπάμαι όλους αυτούς που τα 'χουν σκάσει χοντρά σε κάτι Sennheiser, Audio-Technica κτλ.

Εκεί σταθμίζεις το αν αξίζει να αχρηστεύσεις αυτό που έχεις αγοράσει ή να αγοράσεις τον αντάπτορα.

 

Κι άμα θέλω να φορτίσω και να ακούω μουσική ταυτόχρονα θα πρέπει να έχω πάρει και τον ανταπτορα της;; Όπως κάναμε παλιά με τα Sony Ericsson που κούμπωναμε το ένα πάνω στο άλλο;; Δεν γίνονται αυτα.

Εάν δώσει ακουστικά lightning θα δίνει μαζί και αντάπτορα για ταυτόχρονη φόρτιση (βασικά θα είναι ενσωματωμένος στο καλώδιο).



#34   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/11/2015 - 23:37

Όπως και ασύρματη σύνδεση!  :rolleyes:

 

Δεν ξέρω αν λες το ίδιο Νίκο, αλλα εγώ κατάλαβα ότι θα φορτίζεται το τηλ. ασύρματα.

 

Ενώ εγώ λέω κάτι πιο απλό, θα τείνουμε πλέον όλοι, η θα 'αναγκαστούμε' αν θέλετε να πάμε σε ασύρματα ακουστικά, για όσους δεν έχουν ήδη. (μπλουτουθ) 

 

Νέα ασύρματα ακουστικά από την Αππλ, iΜπαλαμο, (και το λουμνο το αφεντικό) τώρα στην προνομιακή τιμή των 399$! ;-)

Ναι και στα 2. Το "ασύρματο" θα παίζει νομίζω πολύ του χρόνου. Φόρτιση (Innovation) και ταυτόχρονα ακουστικά.

 

Γι' αυτό και πιο πίσω είπα αντίο μπαταρία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#35   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2015 - 23:41

Εάν δώσει ακουστικά lightning θα δίνει μαζί και αντάπτορα για ταυτόχρονη φόρτιση (βασικά θα είναι ενσωματωμένος στο καλώδιο).

 

τώρα κοιτάμε τον κόσμο με τα άσπρα ακουστικά και λέμε ''δικός μας είναι''

μετά θα κοιτάμε και μια πρίζα να κρέμεται από αυτά και θα λέμε ''χμ.. δεν πήρα μαζί το πολύμπριζο''

 

πάντως το να βάλουν usb είσοδο σε lightning καλώδιο είναι λίγο παρατραβηγμένο.

προφανώς εννοείς στην αρχή του καλωδίου, αλλά και πάλι θα είναι άσχημο, γιατί κάπως πρέπει να μεταφέρουμε και τα δεδομένα. τόσα πολλά αξεσουάρ δύσκολα να μπουν όλα μαζί. προσωπικά επιμένω στο καλώδιο lightning και σε BT ακουστικά

 

κάπου θα πεταχτεί και η κινέζικη θήκη μπαταρία με κλασική θήρα ακουστικών. όσο για το iAdapter εγώ θα περιμένω της 2ρης γενιάς.



#36   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 30/11/2015 - 23:54

Κ σκάει σου λέει με usb type c κ μένουμε όλοι παγωτό!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#37   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 30/11/2015 - 23:58

Ναι και στα 2. Το "ασύρματο" θα παίζει νομίζω πολύ του χρόνου. Φόρτιση (Innovation) και ταυτόχρονα ακουστικά.

 

Γι' αυτό και πιο πίσω είπα αντίο μπαταρία.

 

Συμφωνούμε, αν και για το παραπάνω άσε με να έχω μια αμφιβολία! :rolleyes:

 

Εγώ το βλέπω ότι θα κερδίσουν χώρο από το τζακ με το lightning, οπότε λίγο παραπάνω χώρος και για μπαταριά. ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#38   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2015 - 00:12

Εγώ το βλέπω ότι θα κερδίσουν χώρο από το τζακ με το lightning, οπότε λίγο παραπάνω χώρος και για μπαταριά. ;-)

Μια μικρή επισήμανση μόνο. Το τελευταίο iPod είναι στα 6.1mm σε σχέση με τα 7.1mm του 6S και έχει ακόμα την υποδοχή των 3.5mm.

 

Να μεγαλώσει κι' άλλο η μπαταρία εξαιτίας αυτού, δύσκολο το κόβω μιας και υπάρχει και το Lightning δίπλα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#39   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 01/12/2015 - 00:28

Nικο μην μου συγκρίνεις τώρα iPod με 6s! 

 

Έχει χώρο το iPod να γινει λεπτότερο αν θέλει, δεν έχουνε το ίδιο 'περιεχόμενο΄ , ούτε εξυπηρετούν τις ίδιες ανάγκες.

 

Να μου πεις ότι 6s βγήκε κάτι χιλιοστά μεγαλύτερο  και βαρύτερο από το 6, να το καταλάβω.

Αν και εκεί παίζει το καινουργιο αλιαζ στο μεταλο, το ταπτικ κτλ. Οποτε νατα τα 1η 2 χιλιοστά που βρέθηκε μακρύτερο  η βαρύτερο  το 6s. 

 

Ρίξε μια ματια και στο άρθρο για να καταλάβεις τι εννοώ.

 

'' ...helping to achieve a “more than 1mm” reduction in thickness compared to the iPhone 6s.''

 

Αν και είμαι σίγουρος ότι έχεις διαβάσει αντίστοιχα (αν όχι το ίδιο), αλλα απλώς θέλω να σου δείξω που το στηρίζω.

 

Πέρα δλδ από τον αρθρογράφο, και το γιαπονεζικο μπλογκ ΄Μακοτακαρα', η λογική μου, με τις λίγες τεχνικές γνώσεις που έχω για το πως μοιάζει ένα τζακ 3.5 εσωτερικά σε ένα iPhone,  σε σχέση με ένα lightning connector, φαντάζομαι ήδη τον χώρο που μπορούν να οικονομήσουν. 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#40   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2015 - 01:00

Εγώ δε κατάλαβα πως καταλήξαμε στο 6S που 'ναι πιο παχύ και ελάχιστα πιο βαρύ. :)

 

Που παρεμπίπτοντως, το προτιμώ για κάποιο περίεργο λόγο σε σχέση με το 6. Πολύ καλύτερο Grip.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως η αφαίρεση του Jack θα γίνει για άλλους λόγους, All-in-One θύρα, αδιάβροχο(; ) και όχι τόσο για να λέμε "το πιο λεπτό iPhone".

 

Η μπαταρία πάλι, πόσο νομίζεις θα κερδίσει? Άντε να επιστρέψει στα επίπεδα του 6 πριν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#41   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/12/2015 - 01:46

Το βασικο προσον των lightning ακουστικων (εκτος απο την πιο ευκολη αδιαβροχοποιηση του iPhone) θα ειναι ο υψηλης ποιοτητας 24bit ηχος (flac) καθως επισης και η δυνατοτητα για πολυκαναλο ηχο. Ο ανταπτορας βεβαια θα υπαρχει για οσους θελουν να χρησιμοποιησουν τα παλια τους (το εχουμε ξαναδει το εργο με 30-pin και lightning) και για οσους φυσικα θελουν να χρησιμοποιησουν τα beats με το καρφι...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 01/12/2015 - 01:47


#42   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 01/12/2015 - 02:34

Εγώ δε κατάλαβα πως καταλήξαμε στο 6S που 'ναι πιο παχύ και ελάχιστα πιο βαρύ. :)

 

Που παρεμπίπτοντως, το προτιμώ για κάποιο περίεργο λόγο σε σχέση με το 6. Πολύ καλύτερο Grip.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως η αφαίρεση του Jack θα γίνει για άλλους λόγους, All-in-One θύρα, αδιάβροχο(; ) και όχι τόσο για να λέμε "το πιο λεπτό iPhone".

 

Η μπαταρία πάλι, πόσο νομίζεις θα κερδίσει? Άντε να επιστρέψει στα επίπεδα του 6 πριν.

 

Θέλω να πω ότι το iPod μπορεί να είναι λεπτότερο  από  το iphone 6 έστω και με τζακ, γιατί δεν έχει τα ιδια κομποσεντς που απαιτεί ένα τηλέφωνο. 

Ένα iPhone η ένα τηλ γενικά έχει κάποια στάνταρ μετρα που θα πρέπει να διαθέσει για την καθαρή χρήση του τηλεφώνου και μονο.

Και ότι περισσεύει σε χιλιοστά προσπαθεί να το μοιράσει μεταξύ μπαταριας, και μεγέθους.

Η λεπτό όμορφο και μπαταρια γιοκ, η χοντρούλικο και μπαταρια ΟΚ.

 

Δες τι χώρο μπορεί να κερδίσει η αππλ αφαιρώντας το τζακ (μεσα σε κόκκινο) 

Αν χαμηλώσει, λεπτύνει λίγο και το lightning, νατη η λίγο μεγαλύτερη μπαταρια. 

 

Δεν αναφερωμαι καν τι τεχνολογία θα μας παρουσίαση μέχρι τότε η αππλ από θέμα ενέργειας. 

 

Για να μην μπούμε λοιπόν στο τρυπακι των ρουμορς, μένω σε αυτό που κατανοώ, με την απλή μου λογική. 

 

 

Συνημμένο αρχείο  HPJ.png   224,12KB   42 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 01/12/2015 - 02:35

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#43   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/12/2015 - 03:32

Καταρχάς ξεχνάς κάτι σημαντικό. Ο σχεδιασμός θα αλλάξει στο 7 όπως γίνεται πάντα.

 

Κατά δεύτερον, φεύγει το Jack εκεί αριστερά, ναι. Αλλά στο κέντρο υπάρχει και το Lightning.

 

Η μπαταρία που θα προστεθεί δε γίνεται να αυξησεί το μέγεθος ως προς αυτό. "Ω! Βρήκαμε κενό να βάλουμε μπαταρία." Δε λειτουργεί έτσι ακριβώς το σύστημα.

 

Θα μακρύνει ή θα πλατύνει. Το τι ακριβώς, μένει να το δούμε. Αν και είναι το τελευταίο που σκέφτονται εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#44   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/12/2015 - 11:18

τα ακουστικα δεν θα πανε πουθενα... ολοκληρη εξαγορα της Beats.... εισαι ηρθε η ωρα να αξιοποιηθει και να δουμε στο κουτακι Βeats earpods ;)



#45   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 01/12/2015 - 16:35

Καταρχάς ξεχνάς κάτι σημαντικό. Ο σχεδιασμός θα αλλάξει στο 7 όπως γίνεται πάντα.

 

Κατά δεύτερον, φεύγει το Jack εκεί αριστερά, ναι. Αλλά στο κέντρο υπάρχει και το Lightning.

 

Η μπαταρία που θα προστεθεί δε γίνεται να αυξησεί το μέγεθος ως προς αυτό. "Ω! Βρήκαμε κενό να βάλουμε μπαταρία." Δε λειτουργεί έτσι ακριβώς το σύστημα.

 

Θα μακρύνει ή θα πλατύνει. Το τι ακριβώς, μένει να το δούμε. Αν και είναι το τελευταίο που σκέφτονται εκεί.

 

Oσο και να αλλάξει Νίκο, στο ίδιο στιλ θα παραμείνει. Δε θα βγάλουν τώρα κάνα εξάγωνο τηλέφωνο!

 

Το κάθε χιλιοστό ξέρει πως μπορεί να το αξιοποίηση κάθε εταιρία. Το πρόβλημα είναι να βρεθούνε.

Πχ μπαταρια με επιπλέον επίπεδα όπως στα καινούργια Macbook που βγάλανε.

 

Και πίστεψε με, η διάρκεια μπαταριάς, και η αύξηση αυτής το κατά δύναμη σε σχέση πάντα με τον χώρο, είναι νούμερο ένα σπαζοκεφαλιά όχι μονο για την Αππλ, αλλα και για κάθε εταιρία που ασχολείται με την τηλεφωνία, και όχι μονο. 

 

Θα συμφωνήσω πάντως ότι εμείς δεν έχουμε τίποτα άλλο να κάνουμε (πέρα από τις εικασίες), παρα να δούμε τι θα γινει.

 

 

 

τα ακουστικα δεν θα πανε πουθενα... ολοκληρη εξαγορα της Beats.... εισαι ηρθε η ωρα να αξιοποιηθει και να δουμε στο κουτακι Βeats earpods ;)

 

Πιο εύκολο το βλέπω να αλλάξει τζακ η Beats και να πάει σε lightning τα ακουστικά της, παρά να αλλάξουν τα σχεδια της Αππλ για το lightning εξαιτίας της Beats. 

(χαλαρά) ;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες