Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

H Apple δοκιμάζει 5 διαφορετικά μοντέλα iPhone 7 με USB-C, multi-touch 3D Touch, dual cameras κ.α.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 19:52

κοίτα δεν γίνετε ένα πλήκτρο να μονοπωλεί το κάτω μέρος του iPhone τι στιγμή που άλλοι κατασκευαστές χωρούσαν 3 και 4 πλήκτρα.
δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα κάποιος να ακουμπάει το κουμπί από τα πλάγια. σκέψου να ακουμπάς το τωρινό power button το οποίο όμως θα είναι και touch id.
επίσης τα πλήκτρα έντασης γιατί να είναι τόσο μεγάλα?!

για την ασύρματη φόρτιση εννοώ ένα όμορφο dock που θα πετάς πάνω το κινητό για να μεταφέρεις διάφορα αρχεία πέρας της φόρτισης.

δεν χρειάζεται να έχει παραπάνω πλήκτρα. Και στο πλάι το θεωρώ τελείως μην βολικό. Ο αντίχειρας η φυσική του θέση ειναι πάνω οχι στο πλάι. Στο plus χρειάζεται να έχει bezels γιατι ηδη ίσα ίσα μπορώ και το λειτουργώ προσωπικά με ενα χέρι. Άμα μικρύνει πολύ δεν θα μπορώ να πιάνω τις γωνιές κάτω.. Όλα εχουν λογική τίποτα δεν ειναι τυχαίο. Τώρα τα κουμπιά στη πλάι που ειναι μεγάλα δεν το σχολιάζω. Τοσο ενοχλητικά ειναι; Το όμορφο dock που λες εχω της Samsung και μεγαλύτερη πατάτα δεν υπάρχει. Άσε που ειναι και ψέμα όταν λένε ασύρματη φόρτιση γιατι το dock έχει καλώδιο και το κινητό πρέπει να ακουμπάει πάνω τις. Άρα μόνο ασύρματη δεν ειναι. Ίσα ίσα όταν φορτίζει εκεί πάνω ειναι και άχρηστο γιατι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Τα αρχεία μου τα μεταφέρω ασύρματα online εδω και καιρό. Ενα τέτοιο dick μόνο φρου φρου και αρώματα ειναι με μηδενική χρησιμότητα. Άσε που οι περισσότεροι μετά θα γκρινιάζουν ότι ειναι ακριβό γιατι δεν παίζει να το δώσει μαζί με το τηλ αν το βγάλει ποτέ..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 01/12/2015 - 19:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2015 - 21:33

δεν χρειάζεται να έχει παραπάνω πλήκτρα. Και στο πλάι το θεωρώ τελείως μην βολικό. Ο αντίχειρας η φυσική του θέση ειναι πάνω οχι στο πλάι. Στο plus χρειάζεται να έχει bezels γιατι ηδη ίσα ίσα μπορώ και το λειτουργώ προσωπικά με ενα χέρι. Άμα μικρύνει πολύ δεν θα μπορώ να πιάνω τις γωνιές κάτω.. Όλα εχουν λογική τίποτα δεν ειναι τυχαίο. Τώρα τα κουμπιά στη πλάι που ειναι μεγάλα δεν το σχολιάζω. Τοσο ενοχλητικά ειναι; Το όμορφο dock που λες εχω της Samsung και μεγαλύτερη πατάτα δεν υπάρχει. Άσε που ειναι και ψέμα όταν λένε ασύρματη φόρτιση γιατι το dock έχει καλώδιο και το κινητό πρέπει να ακουμπάει πάνω τις. Άρα μόνο ασύρματη δεν ειναι. Ίσα ίσα όταν φορτίζει εκεί πάνω ειναι και άχρηστο γιατι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Τα αρχεία μου τα μεταφέρω ασύρματα online εδω και καιρό. Ενα τέτοιο dick μόνο φρου φρου και αρώματα ειναι με μηδενική χρησιμότητα. Άσε που οι περισσότεροι μετά θα γκρινιάζουν ότι ειναι ακριβό γιατι δεν παίζει να το δώσει μαζί με το τηλ αν το βγάλει ποτέ..

ε εντάξει ακόμη στην αρχή ήμαστε, μπορεί μετά από χρόνια να φορτίζονται μέσω wifi. μόνο θετικό είναι το να έχεις το dock στο γραφείο σου ή στο κομοδίνο και το καλώδιο από πίσω και όταν πας για ύπνο το μόνο που κάνεις να ακουμπήσεις το κινητό επάνω.

 

για το home button θέλω να πω ότι πιάνει περιττό χώρο στην επιφάνια του τηλεφώνου, που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για κάτι άλλο πχ μπαταρία, μικρότερα bezel 

πόσο δύσκολο είναι να υπάρχει ένα πλήκτρο ταυτόχρονα power/ home button τύπου κάμερας, με 2 βαθμίδες focus/capture ή ένα hardware 3D touch button.



#18   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/12/2015 - 21:35

δεν χρειάζεται να έχει παραπάνω πλήκτρα. Και στο πλάι το θεωρώ τελείως μην βολικό. Ο αντίχειρας η φυσική του θέση ειναι πάνω οχι στο πλάι. Στο plus χρειάζεται να έχει bezels γιατι ηδη ίσα ίσα μπορώ και το λειτουργώ προσωπικά με ενα χέρι. Άμα μικρύνει πολύ δεν θα μπορώ να πιάνω τις γωνιές κάτω.. Όλα εχουν λογική τίποτα δεν ειναι τυχαίο. Τώρα τα κουμπιά στη πλάι που ειναι μεγάλα δεν το σχολιάζω. Τοσο ενοχλητικά ειναι; Το όμορφο dock που λες εχω της Samsung και μεγαλύτερη πατάτα δεν υπάρχει. Άσε που ειναι και ψέμα όταν λένε ασύρματη φόρτιση γιατι το dock έχει καλώδιο και το κινητό πρέπει να ακουμπάει πάνω τις. Άρα μόνο ασύρματη δεν ειναι. Ίσα ίσα όταν φορτίζει εκεί πάνω ειναι και άχρηστο γιατι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Τα αρχεία μου τα μεταφέρω ασύρματα online εδω και καιρό. Ενα τέτοιο dick μόνο φρου φρου και αρώματα ειναι με μηδενική χρησιμότητα. Άσε που οι περισσότεροι μετά θα γκρινιάζουν ότι ειναι ακριβό γιατι δεν παίζει να το δώσει μαζί με το τηλ αν το βγάλει ποτέ..


Dock εννοείς μαλλον :P

#19   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/12/2015 - 22:17

Dock εννοείς μαλλον :P

χαχαχαχαχαχαχα μόλις το είδα... Τι να κάνω που ειναι δίπλα δίπλα το i και το o; :)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 01/12/2015 - 22:17


#20   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 06/12/2015 - 08:08

 

εννοειται βασικότερο ειναι το 3D Touch και οχι το μέγεθος. Δυο χρόνια τώρα το συνηθίσαμε το πλας. Καλύτερα πρόοδος σε μια καινούργια τεχνολογια. Άσε που αν μικρύνουν πολύ τα bezel όπως λέει ένας φίλος παρακάτω θα γίνει πολύ δύσκολη η χρήση. Μια χαρά ειναι τα bezel. Όταν ειναι μικρά πατάς την άκρη της οθόνης με την παλάμη και το πληκτρολόγιο πάει πολύ στην άκρη και δεν μπορείς να πατήσεις τα ακριανα γράμματα με ευκολία. Εχουν πολλά προβλήματα τα πολύ μικρά bezel. 5.5 ίντσες τηλέφωνο ειναι εξάλλου απευθύνεται σε αυτούς που θυσιάζουν το μικρό μέγεθος για την μεγάλη οθόνη.

 

 

 

 

χαχαχαχ.χωρις παρεξηγηση αλλα ειλικρινα γελασα με το σχολιο σου.μια χαρα bezel ειχε το G2 που ειχα καποτε.δεν πατηθηκε ποτε η οθονη καταλαθος.αυτο συμβαινει στο  galaxy edge.δυστυχως,απο τοτε που ανελαβε ο cook,τα iphone ειναι χειροτερα.το Plus ειναι μια αποτυχια.αν βγαλουν κατι τις προκοπης σε μεγεθος οθονης 5 ιντσων και πανω τοτε θα ξαναεπιστρεψω σε iphone.

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: costas1984, 06/12/2015 - 08:13


#21   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/12/2015 - 13:57



εννοειται βασικότερο ειναι το 3D Touch και οχι το μέγεθος. Δυο χρόνια τώρα το συνηθίσαμε το πλας. Καλύτερα πρόοδος σε μια καινούργια τεχνολογια. Άσε που αν μικρύνουν πολύ τα bezel όπως λέει ένας φίλος παρακάτω θα γίνει πολύ δύσκολη η χρήση. Μια χαρά ειναι τα bezel. Όταν ειναι μικρά πατάς την άκρη της οθόνης με την παλάμη και το πληκτρολόγιο πάει πολύ στην άκρη και δεν μπορείς να πατήσεις τα ακριανα γράμματα με ευκολία. Εχουν πολλά προβλήματα τα πολύ μικρά bezel. 5.5 ίντσες τηλέφωνο ειναι εξάλλου απευθύνεται σε αυτούς που θυσιάζουν το μικρό μέγεθος για την μεγάλη οθόνη.




χαχαχαχ.χωρις παρεξηγηση αλλα ειλικρινα γελασα με το σχολιο σου.μια χαρα bezel ειχε το G2 που ειχα καποτε.δεν πατηθηκε ποτε η οθονη καταλαθος.αυτο συμβαινει στο galaxy edge.δυστυχως,απο τοτε που ανελαβε ο cook,τα iphone ειναι χειροτερα.το Plus ειναι μια αποτυχια.αν βγαλουν κατι τις προκοπης σε μεγεθος οθονης 5 ιντσων και πανω τοτε θα ξαναεπιστρεψω σε iphone.

και εγω γέλασα με το σχόλιο σου. Το plus ειναι το χειρότερο.. Επειδή εσένα δε σου αρέσουν οι 5.5 δεν σημαίνει ότι για όλους ειναι ετσι. εγω υπερευχαριστημένος εχω μείνει και με το plus αλλά και το 6s plus τώρα. Το μέγεθος το συνήθισα όποτε πλέον δεν με πειράζει καθόλου. Και ήμουν απο αυτούς που κατέκριναν τα μεγάλα. Πέρυσι άρχισα με το μικρό 6. Βγήκαμε λίγο off topic όμως και δεν μου αρέσει όταν γίνετε αυτο..:) έχουμε καιρό ακόμα μέχρι το 7 όποτε υπομονή και θα τα δούμε όλα..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 06/12/2015 - 13:59


#22   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 06/12/2015 - 16:02

και εγω γέλασα με το σχόλιο σου. Το plus ειναι το χειρότερο.. Επειδή εσένα δε σου αρέσουν οι 5.5 δεν σημαίνει ότι για όλους ειναι ετσι. εγω υπερευχαριστημένος εχω μείνει και με το plus αλλά και το 6s plus τώρα. Το μέγεθος το συνήθισα όποτε πλέον δεν με πειράζει καθόλου. Και ήμουν απο αυτούς που κατέκριναν τα μεγάλα. Πέρυσι άρχισα με το μικρό 6. Βγήκαμε λίγο off topic όμως και δεν μου αρέσει όταν γίνετε αυτο.. :) έχουμε καιρό ακόμα μέχρι το 7 όποτε υπομονή και θα τα δούμε όλα..

 

 

εχω G4 τωρα το οποιο και αυτο ειναι στις 5,5 ιντσες.αν τα βαλεις διπλα-διπλα θα δεις τι κουμουτσα ειναι το plus.οχι οτι και το G4 δεν ειναι).απορω δηλαδη εκει στην apple ποιος το σκεφτηκε αυτο το σχεδιο.και ετσι οπως ειναι το plus θα προτιμουσα να μεινω με το ipad mini μου.σορυ για το offtopic.



#23   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/12/2015 - 19:56

Περισσότερο με επιθυμίες μοιάζουν αυτά παρά με rumors.
Έχω δουλέψει οθόνη με μικρότερα bezels και ξέρω ότι δεν υπάρχει θέμα με την παλάμη, γιατι με τις εξωτερικές διαστάσεις μικρότερες, ο αντίχειρας χρειάζεται μικρότερη διαδρομή για να φτάσει πάνω.
Περισσότερο θα προβληματίσουν τα μικροτερα bezels δεξιά αριστερά.
Εκεί ακουμπά πολλές φορές κατα λάθος η παλάμη η ο αριστερός αντίχειρας όταν το δουλευεις με δυο χέρια.

Λέγεται ασύρματη φόρτιση γιατι δεν χρειάζεται καλώδιο στο τηλέφωνο. Βολεύει γιατι όταν δεν χρησιμοποιείς την συσκευή μπορεί να φορτίζει χωρίς βάλε βγάλε.
Πιο χρήσιμη ίσως θα ήταν η ταχεία φόρτιση.

Το home button θα αντικατασταθεί μόνο αν βρεθεί αξιόπιστη και το ίδιο λειτουργική λύση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#24   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/12/2015 - 20:49

[quote name="tesalat" post="1766375" timestamp="1449424619

Λέγεται ασύρματη φόρτιση γιατι δεν χρειάζεται καλώδιο στο τηλέφωνο. Βολεύει γιατι όταν δεν χρησιμοποιείς την συσκευή μπορεί να φορτίζει χωρίς βάλε βγάλε.
Πιο χρήσιμη ίσως θα ήταν η ταχεία φόρτιση.

Sent from my iPhone using Tapatalk[/quote]

Σαχλαμάρα ειναι η "ασύρματη" φόρτιση. Πίστεψε με δεν βολεύει καθόλου γιατι αν το βάλεις να φορτίσει δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αν δεν το σταματήσεις να φορτίζει. Τελείως άχρηστο feature. Και το όνομα ειναι παραπλανητικό. Απο την στιγμή που πρέπει να υπάρχει επαφή για να φορτίσει δεν ειναι ασύρματη φόρτιση. Η ταχεία φόρτιση θα ηταν ενα πολύ καλό addition και με νόημα. Αν και ακόμα και τώρα αν το βάλεις με τον φορτιστή του iPad φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα.

#25   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/12/2015 - 20:50

εχω G4 τωρα το οποιο και αυτο ειναι στις 5,5 ιντσες.αν τα βαλεις διπλα-διπλα θα δεις τι κουμουτσα ειναι το plus.οχι οτι και το G4 δεν ειναι).απορω δηλαδη εκει στην apple ποιος το σκεφτηκε αυτο το σχεδιο.και ετσι οπως ειναι το plus θα προτιμουσα να μεινω με το ipad mini μου.σορυ για το offtopic.

εμένα μου αρέσει το σχέδιο παρά πολύ. Αυτά ειναι γούστα..:) όπως πχ εμένα το G4 δεν μου αρέσει καθόλου. Η ποιότητα κατασκευής του ειναι απαράδεκτη. Αλλά αυτο ειναι για μένα..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 06/12/2015 - 20:52


#26   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 06/12/2015 - 22:28

Σαχλαμάρα ειναι η "ασύρματη" φόρτιση. Πίστεψε με δεν βολεύει καθόλου γιατι αν το βάλεις να φορτίσει δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αν δεν το σταματήσεις να φορτίζει. Τελείως άχρηστο feature. Και το όνομα ειναι παραπλανητικό. Απο την στιγμή που πρέπει να υπάρχει επαφή για να φορτίσει δεν ειναι ασύρματη φόρτιση. Η ταχεία φόρτιση θα ηταν ενα πολύ καλό addition και με νόημα. Αν και ακόμα και τώρα αν το βάλεις με τον φορτιστή του iPad φορτίζει αρκετά πιο γρήγορα.

Εχεις χρησιμοποιήσει ποτέ ασύρματη φόρτιση; Γιατί εγώ πλέον δεν ακουμπάω τον φορτιστή μου. Το βάζω το βράδυ πάνω στη πλάκα και τέλος. Ούτε να βάζω καλώδια, ούτε να ψάχνω μέσα στο σκοτάδι, ούτε τίποτα.
Δεν είναι ότι είναι ΤΟ φοβερό χαρακτηριστικό αλλά είναι μια χαρά. Επίσης είναι σχετικά φτηνό και εύκολο να βάλεις σε ένα κινητό το patch για την ασύρματη φόρτιση.
Όπως και οι φορτιστές πλέον είναι πολύ φτηνοί.
Επίσης οι εφαρμογές για το iphone θα είναι πολλές. Ενα απλό παράδειγμα. Θα μπαίνεις στο αμάξι σου, το οποίο θα έχει μία ειδική πλακέτα ασύρματης φόρτισης, θα το ακουμπάς πάνω και θα φορτίζει.
Μακάρι να το βάλουν στο iphone.

Live to ride, ride to live

Τελευταία επεξεργασία από: rtifosi, 06/12/2015 - 22:34


#27   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/12/2015 - 22:39

Εχεις χρησιμοποίησει ποτέ ασύρματη φόρτιση; Γιατί εχω πλέον δεν ακουμπάω τον φορτιστή μου. Το βάζω το βράδυ πάνω στη πλάκα και τέλος. Ούτε να βάζω καλώδια, ούτε να ψάχνω μέσα στο σκοτάδι, ούτε τίποτα.
Δεν είναι ότι είναι ΤΟ φοβερό χαρακτηριστικό αλλά είναι μια χαρά. Επίσης είναι σχετικά φτηνό και ευκολο να βάλεις σε ένα κινητό το patch για την ασύρματη φόρτιση.
Όπως και οι φορτιστές πλέον είναι πολύ φτηνοί.
Επίσης οι εφαρμογές για το iphone θα είναι πολλές. Ενα απλό παράδειγμα. Θα μπαίνεις στο αμάξι σου, το οποίο θα έχει μια ειδική πλακέτα ασύρματης φόρτισης, θα το ακουμπάς πάνω και θα φορτίζει.
Μακάρι να το βάλουν στο iphone.

Live to ride, ride to live

το χρησιμοποιώ στο Galaxy s6 edge. Πατάτα χωρίς νόημα προς το παρόν. Δεν έχει καμία εφαρμογή. Στο iPhone δεν εχω θήκη όποτε αυτές τις πατέντες για να το βάλω δεν μπορώ και δεν θα το έκανα σε καμία περίπτωση. Όταν θα γίνει χρήση αυτής της λειτουργίας παντού τότε θα έχει κάποιο νόημα. Πχ εδω στο Λονδίνο στο κομμωτήριο που πάω για κούρεμα έχει τέτοια εκεί που κάθεσαι και περιμένεις. Βολικό να φορτίσεις αλλά όταν περιμένω το μόνο που εχω να κάνω για να περάσει η ώρα ειναι να παίξω με το τηλ, ειδήσεις, μαιλ, δουλειά. Όποτε το να το εχω ακουμπισμένο στο τραπέζι για να φορτιζει δεν μου λέει κάτι. Τούλα ισχύον με το καλώδιο μπορώ και χρησιμοποιώ το τηλ. Ειναι μια τεχνολογια που θέλει καιρό για να βελτιωθεί και γιαυτο δεν έχει μπει στο iPhone προφανώς. Άμα δούμε κάποια στιγμή πραγματική ασύρματη φόρτιση έστω και με εμβέλεια μερικών μέτρων τότε εκεί μάλιστα.. Αυτο θα ειναι επίτευγμα. Αλλά οχι αυτο που υπάρχει τώρα. Ποια η διαφορά με ενα dock? απλά το ακουμπάς και εκεί χωρίς να ψάχνεις καλώδια κτλ. Αυτο εχω στο iPhone μου και μάλιστα βλέπω και τι έρχεται χωρίς να πιάσω το τηλ όταν ειμαι ξαπλωμένος. Πιο βολικό.

#28   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 06/12/2015 - 22:53

Μπορεί να μην βολεύει εσένα αλλά βολεύει πολύ κόσμο. Αυτο δεν το κάνει άχρηστο, γενικώς. Είτε για φόρτιση το βραδύ, είτε για κάποιον που κάθεται πολλές ώρες σε δουλειά γραφείου κτλ είναι μια χαρά.

Live to ride, ride to live

#29   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/12/2015 - 23:00

Μπορεί να μην βολεύει εσένα αλλά βολεύει πολύ κόσμο. Αυτο δεν το κάνει άχρηστο, γενικώς. Είτε για φόρτιση το βραδύ, είτε για κάποιον που κάθεται πολλές ώρες σε δουλειά γραφείου κτλ είναι μια χαρά.
Live to ride, ride to live

δουλευω 14 ωρες την ημέρα σε γραφείο. Και εχω ενα τέτοιο pad στο γραφείο και ενα στο σπίτι. Εγω δεν είπα ότι ειναι άχρηστο γενικώς αλλά για μένα προσωπικά. Αλλά αν δεις και τα νούμερα θα καταλάβεις. Ενα ελάχιστο ποσοστό των πελατών της Samsung πχ το χρησιμοποιούν. Δεν έχει αυτή η τεχνολογια σε καμία περίπτωση την απήχηση που πολλοί περίμεναν. Άρα δεν ειμαι και ο μόνος που το θεωρεί άχρηστο..:) θεωρώ ότι υπαρχουν πιο χρήσιμες τεχνολογίες να μπουν ακόμα σε ενα τηλ και οχι αυτο σίγουρα. Άσε που φορτιζει και αργά....

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 06/12/2015 - 23:02


#30   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 06/12/2015 - 23:03

Δεν νομίζω να περίμενε κανενας ότι η ασύρματη φόρτιση θα φέρει καμία επανάσταση... Απλά είναι ενα καλοδεχούμενο επιπλέον χαρακτηριστικό.
Σίγουρα κακό δεν κάνει να το έχεις.
Επίσης για την αργή φόρτιση, βαλε το κινητό σου να φορτίσει ασύρματη το βράδυ, ή έστω με ενα φορτιστη με χαμηλά amp, και το άλλο βράδυ βάλτο να φορτίζει με ένα φορτιστή που το φορτίζει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Κάνε το αυτό εναλλάξ για ένα μήνα. Βγάλε το μέσο όρο του πόσο σου κρατάει η μπαταρία με τη κάθε μέθοδο ξεχωριστά ;)
Η αργή φόρτιση είναι ότι πιο καλό μπορείς να κάνεις για τη μπαταρία σου, αν δεν βιάζεσαι φυσικά.
Αυτά και σόρυ για τι ψιλό-off topic.

Live to ride, ride to live

Τελευταία επεξεργασία από: rtifosi, 06/12/2015 - 23:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες