Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

H Apple δοκιμάζει 5 διαφορετικά μοντέλα iPhone 7 με USB-C, multi-touch 3D Touch, dual cameras κ.α.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/12/2015 - 23:24

Δεν νομίζω να περίμενε κανενας ότι η ασύρματη φόρτιση θα φέρει καμία επανάσταση... Απλά είναι ενα καλοδεχούμενο επιπλέον χαρακτηριστικό.
Σίγουρα κακό δεν κάνει να το έχεις.
Επίσης για την αργή φόρτιση, βαλε το κινητό σου να φορτίσει ασύρματη το βράδυ, ή έστω με ενα φορτιστη με χαμηλά amp, και το άλλο βράδυ βάλτο να φορτίζει με ένα φορτιστή που το φορτίζει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Κάνε το αυτό εναλλάξ για ένα μήνα. Βγάλε το μέσο όρο του πόσο σου κρατάει η μπαταρία με τη κάθε μέθοδο ξεχωριστά ;)
Η αργή φόρτιση είναι ότι πιο καλό μπορείς να κάνεις για τη μπαταρία σου, αν δεν βιάζεσαι φυσικά.
Αυτά και σόρυ για τι ψιλό-off topic.

Live to ride, ride to live

το τελευταίο που με ενδιαφέρει ειναι ποσο αργά φορτιζει το κινητό μου. Με τον τροπο ζωής μου θέλω απλά να φορτιζει γρήγορα ακομα και αν ειναι βράδυ γιατι μπορεί να γυαλίζω σπίτι 3-4 το πρωί και να πρέπει να φύγω στις 6. Αύρα με την αργή φόρτιση κτλ ειναι μόνο για να μας χαλάνε την διάθεση. Για τον ίδιο λόγο δεν εχω θήκες και προστασίες για την οθόνη. Εχω πολλά άγχη για να προσθέτω και αυτο. Απλά χαίρομαι τις συσκευές μου και ετσι και αλλιώς καθε χρόνο αλλάζω όποτε η μπαταρία ακόμα και αν φθιρεται, δεν με απασχολεί..:) όσο για την επανάσταση μπορεί να την φέρει η ασύρματη φόρτιση αν όντως γίνει πραγματικά ασύρματη.. Να έχουμε τον φορτιστή στην πρίζα και το τηλ μας να φορτιζει απο μακριά.. Αυτο μάλιστα.. Ειναι επανάσταση.. ας αφησουμε όμως αυτήν την κουβέντα. Δεν βγάζει πουθενά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/12/2015 - 10:49

Καθένας έχει διαφορετική άποψη.
Το γυμνό iPhone προκαλεί μεγαλύτερο άγχος στον κάτοχο του γιατι απλούστατα χρειάζεται υπερβολική προσοχή.
Και δεν υπάρχει αμφισβήτηση σ αυτό. Είναι γενική διαπίστωση σε όλα τα φόρουμ τεχνολογίας.
Εξαίρεση μόνο για όσους τα 1000 ευρώ που κοστίζει είναι το 1/10 του μηνιαίου εισοδήματος τους.

Ειδικα το iPhone χωρίς θήκη είναι ιδιαίτερα ευπαθές ακόμα και σε νορμαλ χρήση, αν δεν το προσεχείς συνεχώς και σε ότι κανεις.

Πρέπει να έχεις το νου σου πως το κρατάς μην σου γλιστρήσει, που το ακουμπάς μην γρατζουνιστεί η πλάτη η το στεφάνι της κάμερας.
Το κρύσταλλο τουλάχιστον μέχρι το τα iPhone 6, δεν ήταν τόσο ανθεκτικό στις γρατσουνιές που είναι σαν τριχουλα και γίνονταν πολυ πιο εύκολα απ ότι σε άλλες ναυαρχίδες.

Αν πάμε και σε πτώση εκεί έδεσε το πράγμα πας κατευθείαν για τρακοσαρι και αλλαγή με επισκευασμένο.

Όλα αυτά προκαλούν άγχος, ειδικά όταν αλλάζεις τηλέφωνο κάθε χρόνο και θες να το κρατήσεις σε καλή κατάσταση για να μπορείς να το πουλήσεις εύκολα.

Επίσης το ότι αγοράζουμε κάθε χρόνο καινούργιο δεν σημαίνει ότι πρέπει να το δώσουμε με πεσμένη μπαταρια.

Η φόρτιση που κρατά την μπαταρια σε καλή κατάσταση γίνεται ως εξής.
Όσο είμαστε μεταξύ 20-80% το βαζουμε στον φορτιστή με κάθε ευκαιρία αλλα δεν το αφήνουμε να περνά το 80%.
(Από το 50 έως το 80 φορτίζει πολυ γρήγορα και χωρίς να ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία η μπαταρια).

Ανα αραιά διαστήματα (όχι περισσότερο από 20 μέρες) κάνουμε μια πλήρη φόρτιση από 10% έως ότου γίνει πλήρη φόρτιση όχι όταν δείξει 100%.

Δεν το αφήνουμε ποτέ να κλείσει από μπαταρια και προσπαθούμε να το βάζουμε για φόρτιση στο 20%.

Όχι ολονύκτια φόρτιση γιατι παρόλο που διακόπτεται δημιουργεί καθημερινές υπερφορτισεις οι οποίες μειώνουν την ζωή της μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#33   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 07/12/2015 - 10:54

Να προσθέσω ότι απαιτούνται 2 κωλοτούμπες και 3 πιρουέτες πριν βγει η συσκευή από τη φόρτιση, αλλιώς υπάρχει κίνδυνος έκρηξης.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#34   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/12/2015 - 10:57

Να προσθέσω ότι απαιτούνται 2 κωλοτούμπες και 3 πιρουέτες πριν βγει η συσκευή από τη φόρτιση, αλλιώς υπάρχει κίνδυνος έκρηξης.

 

Και επισης να μη πατας τις γραμμες που σχηματιζονται απο τα πλακακια στο πεζοδρόμιο. :lol:


You'll Never Walk Alone


#35   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 07/12/2015 - 12:01

Καθένας έχει διαφορετική άποψη.
Το γυμνό iPhone προκαλεί μεγαλύτερο άγχος στον κάτοχο του γιατι απλούστατα χρειάζεται υπερβολική προσοχή.
Και δεν υπάρχει αμφισβήτηση σ αυτό. Είναι γενική διαπίστωση σε όλα τα φόρουμ τεχνολογίας.
Εξαίρεση μόνο για όσους τα 1000 ευρώ που κοστίζει είναι το 1/10 του μηνιαίου εισοδήματος τους.

Ειδικα το iPhone χωρίς θήκη είναι ιδιαίτερα ευπαθές ακόμα και σε νορμαλ χρήση, αν δεν το προσεχείς συνεχώς και σε ότι κανεις.

Πρέπει να έχεις το νου σου πως το κρατάς μην σου γλιστρήσει, που το ακουμπάς μην γρατζουνιστεί η πλάτη η το στεφάνι της κάμερας.
Το κρύσταλλο τουλάχιστον μέχρι το τα iPhone 6, δεν ήταν τόσο ανθεκτικό στις γρατσουνιές που είναι σαν τριχουλα και γίνονταν πολυ πιο εύκολα απ ότι σε άλλες ναυαρχίδες.

Αν πάμε και σε πτώση εκεί έδεσε το πράγμα πας κατευθείαν για τρακοσαρι και αλλαγή με επισκευασμένο.

Όλα αυτά προκαλούν άγχος, ειδικά όταν αλλάζεις τηλέφωνο κάθε χρόνο και θες να το κρατήσεις σε καλή κατάσταση για να μπορείς να το πουλήσεις εύκολα.

Επίσης το ότι αγοράζουμε κάθε χρόνο καινούργιο δεν σημαίνει ότι πρέπει να το δώσουμε με πεσμένη μπαταρια.

Η φόρτιση που κρατά την μπαταρια σε καλή κατάσταση γίνεται ως εξής.
Όσο είμαστε μεταξύ 20-80% το βαζουμε στον φορτιστή με κάθε ευκαιρία αλλα δεν το αφήνουμε να περνά το 80%.
(Από το 50 έως το 80 φορτίζει πολυ γρήγορα και χωρίς να ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία η μπαταρια).

Ανα αραιά διαστήματα (όχι περισσότερο από 20 μέρες) κάνουμε μια πλήρη φόρτιση από 10% έως ότου γίνει πλήρη φόρτιση όχι όταν δείξει 100%.

Δεν το αφήνουμε ποτέ να κλείσει από μπαταρια και προσπαθούμε να το βάζουμε για φόρτιση στο 20%.

Όχι ολονύκτια φόρτιση γιατι παρόλο που διακόπτεται δημιουργεί καθημερινές υπερφορτισεις οι οποίες μειώνουν την ζωή της μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε μου όπως καταλαβαίνεις όλοι μας εδώ μέσα αγαπάμε τα iPhone και σίγουρα το κομμάτι μπαταρία ειναι σημαντικό αλλά απάντησε μου σε κατι ειλικρινά, ψυχαναγκάζεις όντως τόσο πολύ τον εαυτό σου? :P Δεν έχεις πιο σημαντικά πραγματικά να κάνεις απο το να είσαι πάνω απο το τηλέφωνο και να περιμένεις πότε θα φορτίσει πλήρως?Για εμένα σβήσε το ποσοστό μπαταρίας απο την status bar και μην ξαναασχοληθεις! Κακό στον εαυτό σου κάνεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 07/12/2015 - 12:02


#36   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 07/12/2015 - 12:33

Καθένας έχει διαφορετική άποψη.
Το γυμνό iPhone προκαλεί μεγαλύτερο άγχος στον κάτοχο του γιατι απλούστατα χρειάζεται υπερβολική προσοχή.
Και δεν υπάρχει αμφισβήτηση σ αυτό. Είναι γενική διαπίστωση σε όλα τα φόρουμ τεχνολογίας.
Εξαίρεση μόνο για όσους τα 1000 ευρώ που κοστίζει είναι το 1/10 του μηνιαίου εισοδήματος τους.

Ειδικα το iPhone χωρίς θήκη είναι ιδιαίτερα ευπαθές ακόμα και σε νορμαλ χρήση, αν δεν το προσεχείς συνεχώς και σε ότι κανεις.

Πρέπει να έχεις το νου σου πως το κρατάς μην σου γλιστρήσει, που το ακουμπάς μην γρατζουνιστεί η πλάτη η το στεφάνι της κάμερας.
Το κρύσταλλο τουλάχιστον μέχρι το τα iPhone 6, δεν ήταν τόσο ανθεκτικό στις γρατσουνιές που είναι σαν τριχουλα και γίνονταν πολυ πιο εύκολα απ ότι σε άλλες ναυαρχίδες.

Αν πάμε και σε πτώση εκεί έδεσε το πράγμα πας κατευθείαν για τρακοσαρι και αλλαγή με επισκευασμένο.

Όλα αυτά προκαλούν άγχος, ειδικά όταν αλλάζεις τηλέφωνο κάθε χρόνο και θες να το κρατήσεις σε καλή κατάσταση για να μπορείς να το πουλήσεις εύκολα.

Επίσης το ότι αγοράζουμε κάθε χρόνο καινούργιο δεν σημαίνει ότι πρέπει να το δώσουμε με πεσμένη μπαταρια.

Η φόρτιση που κρατά την μπαταρια σε καλή κατάσταση γίνεται ως εξής.
Όσο είμαστε μεταξύ 20-80% το βαζουμε στον φορτιστή με κάθε ευκαιρία αλλα δεν το αφήνουμε να περνά το 80%.
(Από το 50 έως το 80 φορτίζει πολυ γρήγορα και χωρίς να ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία η μπαταρια).

Ανα αραιά διαστήματα (όχι περισσότερο από 20 μέρες) κάνουμε μια πλήρη φόρτιση από 10% έως ότου γίνει πλήρη φόρτιση όχι όταν δείξει 100%.

Δεν το αφήνουμε ποτέ να κλείσει από μπαταρια και προσπαθούμε να το βάζουμε για φόρτιση στο 20%.

Όχι ολονύκτια φόρτιση γιατι παρόλο που διακόπτεται δημιουργεί καθημερινές υπερφορτισεις οι οποίες μειώνουν την ζωή της μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Άμα ειναι να δώσουμε 1000 ευρώ για μια συσκευή και να ασχολούμαστε όλη την ώρα με αυτή ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ καλύτερα να μην την αγοράσουμε καν! Δεν λέω να μην την προσέχουμε και να μην ασχολούμαστε με αυτή αλλα όχι υπερβολές και ψυχαναγκασμους! Και οι γρατσουνιές και οι φθορές ειναι μέσα στο παιχνίδι, γιατί μιλάμε για συσκευές που πρέπει να μας εξυπηρετούν και όχι να τις εξυπηρετούμε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#37   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/12/2015 - 13:13

Mπράβο σε αυτούς που ζούνε επικίνδυνα και έχουν το τηλέφωνο τους χωρίς θήκη !! 



#38   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/12/2015 - 13:27

Καθένας έχει διαφορετική άποψη.
Το γυμνό iPhone προκαλεί μεγαλύτερο άγχος στον κάτοχο του γιατι απλούστατα χρειάζεται υπερβολική προσοχή.
Και δεν υπάρχει αμφισβήτηση σ αυτό. Είναι γενική διαπίστωση σε όλα τα φόρουμ τεχνολογίας.
Εξαίρεση μόνο για όσους τα 1000 ευρώ που κοστίζει είναι το 1/10 του μηνιαίου εισοδήματος τους.

Ειδικα το iPhone χωρίς θήκη είναι ιδιαίτερα ευπαθές ακόμα και σε νορμαλ χρήση, αν δεν το προσεχείς συνεχώς και σε ότι κανεις.

Πρέπει να έχεις το νου σου πως το κρατάς μην σου γλιστρήσει, που το ακουμπάς μην γρατζουνιστεί η πλάτη η το στεφάνι της κάμερας.
Το κρύσταλλο τουλάχιστον μέχρι το τα iPhone 6, δεν ήταν τόσο ανθεκτικό στις γρατσουνιές που είναι σαν τριχουλα και γίνονταν πολυ πιο εύκολα απ ότι σε άλλες ναυαρχίδες.

Αν πάμε και σε πτώση εκεί έδεσε το πράγμα πας κατευθείαν για τρακοσαρι και αλλαγή με επισκευασμένο.

Όλα αυτά προκαλούν άγχος, ειδικά όταν αλλάζεις τηλέφωνο κάθε χρόνο και θες να το κρατήσεις σε καλή κατάσταση για να μπορείς να το πουλήσεις εύκολα.

Επίσης το ότι αγοράζουμε κάθε χρόνο καινούργιο δεν σημαίνει ότι πρέπει να το δώσουμε με πεσμένη μπαταρια.

Η φόρτιση που κρατά την μπαταρια σε καλή κατάσταση γίνεται ως εξής.
Όσο είμαστε μεταξύ 20-80% το βαζουμε στον φορτιστή με κάθε ευκαιρία αλλα δεν το αφήνουμε να περνά το 80%.
(Από το 50 έως το 80 φορτίζει πολυ γρήγορα και χωρίς να ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία η μπαταρια).

Ανα αραιά διαστήματα (όχι περισσότερο από 20 μέρες) κάνουμε μια πλήρη φόρτιση από 10% έως ότου γίνει πλήρη φόρτιση όχι όταν δείξει 100%.

Δεν το αφήνουμε ποτέ να κλείσει από μπαταρια και προσπαθούμε να το βάζουμε για φόρτιση στο 20%.

Όχι ολονύκτια φόρτιση γιατι παρόλο που διακόπτεται δημιουργεί καθημερινές υπερφορτισεις οι οποίες μειώνουν την ζωή της μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εσυ είσαι απίστευτα μίζερος με την συσκευή σου. 1000 ευρώ δεν ειναι και ολόκληρη περιουσία. Και αν για σένα ειναι τόσα πολλά που να πρέπει να το προσεχείς τοσο μην γρατζουνιστεί μην ακουμπήσει μην το φορτίσω και χαλάσει η μπαταρία τότε καλύτερα θα γεν να μην το αγοράσεις καθόλου μαι να κρατήσεις τα χρήματα για κάτι πιο χρήσιμο απο ενα τηλέφωνο. Εγω ειμαι ρεαλιστής. Τηλέφωνο ειναι. Εργαλείο για μένα. Και το μεταχειρίζομαι ετσι. Δεν το πετάω απο δω και απο κει χωρίς να με νοιάζει αλλά ούτε προγράμματος φόρτισης εχω ούτε θήκες ούτε τίποτα και δεν αγχώνομαι και καθόλου. Δεν ευχαριστιέσαι την συσκευή σου... Λυπάμαι..

#39   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/12/2015 - 13:28

Άμα ειναι να δώσουμε 1000 ευρώ για μια συσκευή και να ασχολούμαστε όλη την ώρα με αυτή ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ καλύτερα να μην την αγοράσουμε καν! Δεν λέω να μην την προσέχουμε και να μην ασχολούμαστε με αυτή αλλα όχι υπερβολές και ψυχαναγκασμους! Και οι γρατσουνιές και οι φθορές ειναι μέσα στο παιχνίδι, γιατί μιλάμε για συσκευές που πρέπει να μας εξυπηρετούν και όχι να τις εξυπηρετούμε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

συμφωνώ απόλυτα. Έγραψα πάνω κάτω τα ίδια και μετά είδα το δικό σου ποστ..:)

#40   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/12/2015 - 13:47

Κάντε ότι γουστάρετε, βάλτε το μαζί με τα κλειδιά και τα κέρματα.

Την δίκη μου συσκευή την προσέχω πολυ λιγότερο απ αυτούς που την έχουν χωρίς θήκη γιατι απλά δεν χρειάζεται να προσέχω.
Είναι η δερμάτινη της Apple και μαζί μ ένα κρύσταλλο με κάνουν να μην έχω καθόλου άγχος.

Τόσα χρόνια στα διαφορά φόρουμ αυτοί που διαλαλούν ότι δεν χρησιμοποιούν θήκη έχει αποδειχτεί ότι τρέμουν στην ιδέα και μόνο ότι θα τους πάθει κάτι.
Αυτοί έχουν το άγχος και φαίνεται απ αυτά που γράφουν μετα από πτώση η γρατζουνιά στην οθόνη.

Αφήστε τους λεονταρισμούς για άλλου λοιπόν. Δεν είμαστε χθεσινοί.

Όσο για το πως πρέπει να φορτίζεται η μπαταρια υπάρχουν και πρόσφατα άρθρα
http://www.businessi...-iphone-2015-12

Το ότι το πριζωνω οποτε βρω ευκαιρία δείχνει λιγότερο άγχος απ αυτούς που το βάζουν όλη νύχτα να φορτίζει δίπλα στο κεφάλι τους.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tesalat, 07/12/2015 - 13:53


#41   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/12/2015 - 14:15

εσυ είσαι απίστευτα μίζερος με την συσκευή σου. 1000 ευρώ δεν ειναι και ολόκληρη περιουσία. Και αν για σένα ειναι τόσα πολλά που να πρέπει να το προσεχείς τοσο μην γρατζουνιστεί μην ακουμπήσει μην το φορτίσω και χαλάσει η μπαταρία τότε καλύτερα θα γεν να μην το αγοράσεις καθόλου μαι να κρατήσεις τα χρήματα για κάτι πιο χρήσιμο απο ενα τηλέφωνο. Εγω ειμαι ρεαλιστής. Τηλέφωνο ειναι. Εργαλείο για μένα. Και το μεταχειρίζομαι ετσι. Δεν το πετάω απο δω και απο κει χωρίς να με νοιάζει αλλά ούτε προγράμματος φόρτισης εχω ούτε θήκες ούτε τίποτα και δεν αγχώνομαι και καθόλου. Δεν ευχαριστιέσαι την συσκευή σου... Λυπάμαι..


Τι είπες τώρα κύριε πλούσιε

Από τα γραφόμενα σου και στα δυο φόρουμ που συμμετέχεις φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα.
Είσαι σε θέση να γνωρίζεις την οικονομική μου ευχέρεια τοσο που μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα.

Ψάξε στο φόρουμ να δεις πόσες συσκευες άλλαξα φέτος και πόσες έχω παράλληλα και θα σου λυθεί η απορία.

Το ότι δεν γουστάρω να έχω κινητά γεμάτα σημάδια δεν σημαίνει ότι είμαι ψυχακιας.
Δεν χρησιμοποιώ ποτέ υπερπροστατευτικές ογκώδεις θήκες. Βάζω πάντα την μικρότερη σε όγκο γνήσια θήκη και τέλος.
Ούτε pouch και σαχλαμάρες.
Θέλω να χρησιμοποιώ το κινητό μου χωρίς να σκέφτομαι πως θα το πιάσω μην γλιστρήσει.
Οποίος ισχυρίζεται ότι το plus έχει ασφαλές grip δεν λέει την αλήθεια.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#42   rtifosi

rtifosi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:PS3

Δημοσίευση 07/12/2015 - 14:57

Κάντε ότι γουστάρετε, βάλτε το μαζί με τα κλειδιά και τα κέρματα.

Την δίκη μου συσκευή την προσέχω πολυ λιγότερο απ αυτούς που την έχουν χωρίς θήκη γιατι απλά δεν χρειάζεται να προσέχω.
Είναι η δερμάτινη της Apple και μαζί μ ένα κρύσταλλο με κάνουν να μην έχω καθόλου άγχος.

Τόσα χρόνια στα διαφορά φόρουμ αυτοί που διαλαλούν ότι δεν χρησιμοποιούν θήκη έχει αποδειχτεί ότι τρέμουν στην ιδέα και μόνο ότι θα τους πάθει κάτι.
Αυτοί έχουν το άγχος και φαίνεται απ αυτά που γράφουν μετα από πτώση η γρατζουνιά στην οθόνη.

Αφήστε τους λεονταρισμούς για άλλου λοιπόν. Δεν είμαστε χθεσινοί.

Όσο για το πως πρέπει να φορτίζεται η μπαταρια υπάρχουν και πρόσφατα άρθρα
http://www.businessi...-iphone-2015-12

Το ότι το πριζωνω οποτε βρω ευκαιρία δείχνει λιγότερο άγχος απ αυτούς που το βάζουν όλη νύχτα να φορτίζει δίπλα στο κεφάλι τους.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θεμα της φόρτισης δεν είναι θεμα άγχους. Είναι πρακτικό. Ρεαλιστικά το 90% των ανθρώπων δεν μπορεί να εφαρμόσει αυτά που αναφέρεις. Καλό θα έκανε δεν λέω, αλλά νταξ ας είμαστε ρεαλιστές. Δεν θα κάτσει κάνεις, ότι συσκευή και να έχει, να κυνηγάει καλώδια κτλ για να μην πέσει κάτω από 20% και δεν θα κάθεται πανω απο το κινητό στη φόρτιση να μην περάσει το 80-90%.
Συσκευές είναι, αυτές πρέπει να μας εξυπηρετούν, όχι εμείς να τις εξυπηρετούμε.
Όποιος μπορεί να τα ακολουθεί, μπράβο του. Αλλά οι περισσότεροι από μας απλά δεν μπορούν...

Live to ride, ride to live

#43   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/12/2015 - 16:22

Τι είπες τώρα κύριε πλούσιε

Από τα γραφόμενα σου και στα δυο φόρουμ που συμμετέχεις φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα.
Είσαι σε θέση να γνωρίζεις την οικονομική μου ευχέρεια τοσο που μπορείς να βγάζεις συμπεράσματα.

Ψάξε στο φόρουμ να δεις πόσες συσκευες άλλαξα φέτος και πόσες έχω παράλληλα και θα σου λυθεί η απορία.

Το ότι δεν γουστάρω να έχω κινητά γεμάτα σημάδια δεν σημαίνει ότι είμαι ψυχακιας.
Δεν χρησιμοποιώ ποτέ υπερπροστατευτικές ογκώδεις θήκες. Βάζω πάντα την μικρότερη σε όγκο γνήσια θήκη και τέλος.
Ούτε pouch και σαχλαμάρες.
Θέλω να χρησιμοποιώ το κινητό μου χωρίς να σκέφτομαι πως θα το πιάσω μην γλιστρήσει.
Οποίος ισχυρίζεται ότι το plus έχει ασφαλές grip δεν λέει την αλήθεια.



Sent from my iPhone using Tapatalk

δηλαδη με το αυτοκίνητο σου τι κανεις; Το έχεις όλη μέρα στο γκαράζ για να μην γρατζουνιστεί; Η το κυκλοφορείς μαζί με την κουκούλα; Τηλέφωνο ειναι το iPhone τίποτα παραπάνω. Και οι χαρακτηρισμοί να λείπουν. Το πρόβλημα δεν το εχω εγω αλλά εσυ που είσαι αγχωμένος με το που θα το ακουμπήσεις και πως θα το φορτίσεις. Και εγω το χρησιμοποιώ χωρίς να σκέφτομαι αν θα το γρατζουνισω και δεν το εχώπτε σε θήκη. Και πάντα ειναι σε πολύ κατάσταση γιατι απλά ειμαι προσεκτικός και ακριβής σαν άνθρωπος. Τώρα τα πλούσιε κτλ δεν καταλαβαίνω που κολλάνε μιας και δεν αναφέρθηκα στην οικονομική μου δυνατότητα. Και το ποσα τηλέφωνα αλλάζεις εσυ ποσώς με ενδιαφέρει. Συγχαρητήρια.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 07/12/2015 - 16:24


#44   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/12/2015 - 16:27

Σε καθε περίπτωση καλύτερα να το σταματήσουμε εδω. Ετσι και αλλιώς δεν καταλήγουμε πουθενά. Ο καθένας με την γνώμη του και τον τροπο ζωής του. Το τραβήξαμε αρκετά το off topic..:)

#45   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/12/2015 - 16:30

Παρακαλώ να  λήξει η προσωπική αντιπαράθεση. 

 

Το τι σχέση έχει ο καθένας με το gadget του είναι καθαρά προσωπική του υπόθεση. Οι οδηγίες σωστής φόρτισης είναι φρόνιμο να ακολουθηθούν από τους χρήστες. Αν παρόλα αυτά κάποιος δεν ενδιαφέρεται για την απόδοση της μπαταρίας του μετά από 1-2 χρόνια και πάλι καλά κάνει - δικαίωμα του.


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες