Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

'Final Fantasy' and 'Final Fantasy II' are Coming to iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2010 - 03:43

Ρε παιδιά μια μικρή ερώτηση. Παίζω το πρώτο της σειράς και έχω χαθεί λίγο στον χάρτη :P Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τον χάρτη πανοραμικά ή όχι και βλέπω μόνο την περιοχή στην οποία κινούμαι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 03:46

Επειδή δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα γιατί έχω να τελειώσω κάτι άλλο, σου δίνω την ακόλουθη λύση:
www.gamefaqs.com
(Μάλιστα, υπάρχει και σαν app -τσάμπα, φυσικά)
Εκεί μέσα θα βρεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ! :)

xilaren

#18   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2010 - 12:36

Ευχαριστώ για την σελίδα αλλά δυστυχώς δεν με βοήθησε στο συγκεκριμένο θέμα... Μήπως ξέρει κάποιος να μου απαντήσει;
Τελικά μόλις τώρα άνοιξε κάποιος ένα θέμα με την ίδια απορία και πήρα την απάντηση. Κάνουμε παρατεταμένα tap στο status pop up που βγαίνει κάτω δεξιά για να εμφανιστεί ο χάρτης.

BTW με τι τετράδα ξεκινήσατε;

Εγώ άρχισα με fighter,thief,white mage,black mage.

Μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά ικανοποιημένος προς το παρόν. :)

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 26/02/2010 - 12:44


#19   KleKoR

KleKoR

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 13:11

Μα δεν μπορείς να ξεκινήσεις με κάτι διαφορετικό :P

Στην πόλη πάντως σαν να ψιλοκολλάει το παιχνίδι...

#20   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2010 - 14:01

Κάνεις λάθος. Μπορείς να αρχίσεις με διαφορετικούς συνδυασμούς. Υπάρχουν 6 χαρακτήρες:
  • white mage
  • black mage
  • red mage
  • fighter
  • thief
  • monk

Μπορείς να επιλέξεις 4 από αυτούς για να ξεκινήσει ή ακόμα και να βάλεις για παράδειγμα 4 fighters. ;)

Εμένα δεν μου κολλάει να πω την αλήθεια. Μήπως δεν έχεις αρκετή μνήμη διαθέσιμη;

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 26/02/2010 - 14:03


#21   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 14:20

Εγώ με Fighter/Thief/White Mage/Red Mage να έχουμε και τα buffs μας :P παντως δεν κολλάει καθόλου το game

#22   KleKoR

KleKoR

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 14:52

Κάνεις λάθος. Μπορείς να αρχίσεις με διαφορετικούς συνδυασμούς. Υπάρχουν 6 χαρακτήρες:

  • white mage
  • black mage
  • red mage
  • fighter
  • thief
  • monk

Μπορείς να επιλέξεις 4 από αυτούς για να ξεκινήσει ή ακόμα και να βάλεις για παράδειγμα 4 fighters. ;)

Εμένα δεν μου κολλάει να πω την αλήθεια. Μήπως δεν έχεις αρκετή μνήμη διαθέσιμη;


ναι έχεις δίκιο.... Βλακεία μου... Μ´αρεσει που το κοίταξα κιόλας και προσπάθησα να αλλάξω κλάση.....

Κολλάει μόνο όταν είμαι στην πόλη... Πουθενά αλλού και όταν λέω κολλάει εννοώ πως έχει σπασιματα στην κίνηση... Αυτό όμως συμβαίνει μόνο στην πόλη και όχι στο κάστρο η στον χαρτη....

Πρόβλημα με την μνήμη δεν υπάρχει, για παράδειγμα τώρα έχω ανοιχτό και το final και τον safari και έχω 55MB ελεύθερα....

#23   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 15:19

ναι έχεις δίκιο.... Βλακεία μου... Μ´αρεσει που το κοίταξα κιόλας και προσπάθησα να αλλάξω κλάση.....

Κολλάει μόνο όταν είμαι στην πόλη... Πουθενά αλλού και όταν λέω κολλάει εννοώ πως έχει σπασιματα στην κίνηση... Αυτό όμως συμβαίνει μόνο στην πόλη και όχι στο κάστρο η στον χαρτη....

Πρόβλημα με την μνήμη δεν υπάρχει, για παράδειγμα τώρα έχω ανοιχτό και το final και τον safari και έχω 55MB ελεύθερα....


Εμένα μια φορά μου έγινε αυτό μετά δεν μου ξανά έγινε με FF ανοιχτό έχω 105/110 Free Ram

#24   dj_vts

dj_vts

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Twitter:@dj_vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:dj_vts

Δημοσίευση 26/02/2010 - 16:25

Ρε παιδια εγω κατεβασα το FF2 απο το πρασινο μαγαζακι, παταω να το ανοιξω και δεν ανοιγει! Κατεβηκε 100% και εκανε εγκατασταση κανονικα! Τα εχω κλεισει και ολα τα ανοιχτα προγραμματα απο SBSettings... Τι φταιει;

#25   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 17:20

Ρε παιδια εγω κατεβασα το FF2 απο το πρασινο μαγαζακι, παταω να το ανοιξω και δεν ανοιγει! Κατεβηκε 100% και εκανε εγκατασταση κανονικα! Τα εχω κλεισει και ολα τα ανοιχτα προγραμματα απο SBSettings... Τι φταιει;

φταιει το app απλα δεν θα το εχει κανει σωστα crack κατεβασε το απο αλλον...

#26   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 21:46

παιζει κανεις το παιχνιδι?εχω κολλησει σε ενα σημειο

#27   KleKoR

KleKoR

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 23:42

Πες φίλε μου...

#28   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 23:49

ειμαι στη φαση που ψαχνω το ματι αυτουνου στις σκουπες μου λενε το αναποδο μηνυμα να πατησω στο παραθυρο αλλα κατι χανω(το ξερω οτι θα γελασεις που κολλησα τοσο νωρις)

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 26/02/2010 - 23:49


#29   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/02/2010 - 23:52

Θα πρέπει να πας νότια στο χωριό των ξωτικών σε πρώτη φάση όπου αν θυμάμαι καλά σε μια σπηλιά (ή ίσως κάπου αλλού σε κάποιο σεντούκι πάντως) θα βρεις το μάτι. Μετά εγώ πήγα και το έδωσα στον βασιλιά των ξωτικών στο γκρεμισμένο κάστρο ο οποίος τελικά ήταν κακός και τον πολεμάς και μετά παίρνεις πάλι το μάτι και πας και το δίνεις εκεί που λες. Μετά αφού δώσεις το μάτι θα σου δώσει ένα φίλτρο για να ξυπνήσεις τον πρίγκιπα στο χωριό των ξωτικών.

#30   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/02/2010 - 23:54

Θα πρέπει να πας νότια στο χωριό των ξωτικών σε πρώτη φάση όπου αν θυμάμαι καλά σε μια σπηλιά (ή ίσως κάπου αλλού σε κάποιο σεντούκι πάντως) θα βρεις το μάτι. Μετά εγώ πήγα και το έδωσα στον βασιλιά των ξωτικών στο γκρεμισμένο κάστρο ο οποίος τελικά ήταν κακός και τον πολεμάς και μετά παίρνεις πάλι το μάτι και πας και το δίνεις εκεί που λες. Μετά αφού δώσεις το μάτι θα σου δώσει ένα φίλτρο για να ξυπνήσεις τον πρίγκιπα στο χωριό των ξωτικών.

μολις πηγα εκει σε ευχαριστω παραπολυ να σαι παντα καλα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες