Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

'Final Fantasy' and 'Final Fantasy II' are Coming to iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 00:35

Τα spells Δεν σας φαίνονται κάπως αδύναμα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 27/02/2010 - 00:55

για πείτε μας εσείς που το ξεκινήσατε, αξίζει να ασχοληθεί κανείς ή νιώθετε να βαριέστε σιγά σιγά ; προς το παρόν έχω βάλει μπροστά το zenonia το οποίο είναι αρκετά καλό αν και με έχει ταράξει στο hack and slash.. α και επειδή είδα ότι χειρίζεσαι 4 χαρακτήρες μαζί, δεν σας φαίνεται περίπλοκο να έχετε να τους ντύσετε/αναβαθμίσετε μαζί ;

#33   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 01:01

για πείτε μας εσείς που το ξεκινήσατε, αξίζει να ασχοληθεί κανείς ή νιώθετε να βαριέστε σιγά σιγά ; προς το παρόν έχω βάλει μπροστά το zenonia το οποίο είναι αρκετά καλό αν και με έχει ταράξει στο hack and slash.. α και επειδή είδα ότι χειρίζεσαι 4 χαρακτήρες μαζί, δεν σας φαίνεται περίπλοκο να έχετε να τους ντύσετε/αναβαθμίσετε μαζί ;


Έχεις ξανά παίξει Final Fantasy? κάποιον τίτλο? Είναι turn based εγώ είμαι φαν οπότε μόνο καλά λογία έχω να πω αυτά τα δυο είναι κλασικά στο είδος τους οσο για την βαρεμάρα έχουν βαθύ πλοκή οπότε δεν νομίζω να βαρεθείς

#34   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 27/02/2010 - 01:14

η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί με την σειρά οπότε δεν κατέχω πολλά πράγματα γιαυτό ρωτάω επειδή ξέρω ότι είναι κλασικό για videogame. κάτι βασικό, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πλοκή από παιχνίδι σε παιχνίδι ή κάθε τίτλος είναι stand alone ;

#35   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2010 - 01:21

Προσωπικά έχω πωρωθεί :P

Το θεωρώ ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι και παλεύω να το τερματίσω.... Βασικά περιμένω πως και πως το class change...

Όσον αφορά την δύναμη των spells κάθε άλλο παρά αδύναμα είναι κάποια :P Μόλις έμαθα τα lvl 5 spells στους black & white mage και τα σπάνε :P

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 27/02/2010 - 01:21


#36   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2010 - 01:27

η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί με την σειρά οπότε δεν κατέχω πολλά πράγματα γιαυτό ρωτάω επειδή ξέρω ότι είναι κλασικό για videogame. κάτι βασικό, υπάρχει κάποια συγκεκριμένη πλοκή από παιχνίδι σε παιχνίδι ή κάθε τίτλος είναι stand alone ;


Όχι η πλοκή σε κάθε τίτλο είναι διαφορετική, δεν ξέρω εάν είναι αυτούσιο move η εχουν κόψη κάτι από την ιστορία αν είναι αυτούσιο τότε σου υπόσχεται πολλές ώρες gaming μόλις μπεις σιγά σιγά στην πλοκή θα'σαρεσει πιστεύω εγώ παντός έμεινα από μπαταριά σήμερα xD

Ξεκινάς διαλέγοντας Class Για τους χαρακτήρες σου έχεις 4ς Όταν πας σε κάποια μάχη η οποίες είναι συνήθως random προχωράς δηλαδή και τσουπ αρχίζει κάποια μάχη (εκτός απτά Boss)διαλέγεις τι κίνησής θα κάνουν οι χαρακτήρες σου και σε ποιους αντιπάλους θα επιτεθούν και όταν τελείωσης εκτελούνται αυτές οι κινήσεις έχει στοιχεία στρατηγικής αλλά κατά βάσει είναι Role Playing Game

Θα σου συνιστούσα να δεις και το Final Fantasy 7/8 Για PC.

#37   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/02/2010 - 17:38

Μια συμβουλή.

Μόλις πάρετε τον κρύσταλλο της γης μην επιχειρήσετε να μπείτε στο Erthling Shrine εκτώς αν είστε αρκετά μεγάλο επίπεδο, πιστεύω άνω από 35....

Στο τέλος της σπηλιάς, (5ο επίπεδο) και μετά από πάρα πολύ περπάτημα θα βρείτε κάποια τέρατα που είναι too much! 4000 HP και πάνω το καθένα...

#38   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2010 - 12:29

Μια συμβουλή.

Μόλις πάρετε τον κρύσταλλο της γης μην επιχειρήσετε να μπείτε στο Erthling Shrine εκτώς αν είστε αρκετά μεγάλο επίπεδο, πιστεύω άνω από 35....

Στο τέλος της σπηλιάς, (5ο επίπεδο) και μετά από πάρα πολύ περπάτημα θα βρείτε κάποια τέρατα που είναι too much! 4000 HP και πάνω το καθένα...

αργα μου το πες χαχαχαχαχα εμενα με ξεσκησε ο Αρης(για το σκουληκι δεν μιλας?)

#39   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2010 - 12:31

Όχι η πλοκή σε κάθε τίτλο είναι διαφορετική, δεν ξέρω εάν είναι αυτούσιο move η εχουν κόψη κάτι από την ιστορία αν είναι αυτούσιο τότε σου υπόσχεται πολλές ώρες gaming μόλις μπεις σιγά σιγά στην πλοκή θα'σαρεσει πιστεύω εγώ παντός έμεινα από μπαταριά σήμερα xD

Ξεκινάς διαλέγοντας Class Για τους χαρακτήρες σου έχεις 4ς Όταν πας σε κάποια μάχη η οποίες είναι συνήθως random προχωράς δηλαδή και τσουπ αρχίζει κάποια μάχη (εκτός απτά Boss)διαλέγεις τι κίνησής θα κάνουν οι χαρακτήρες σου και σε ποιους αντιπάλους θα επιτεθούν και όταν τελείωσης εκτελούνται αυτές οι κινήσεις έχει στοιχεία στρατηγικής αλλά κατά βάσει είναι Role Playing Game

Θα σου συνιστούσα να δεις και το Final Fantasy 7/8 Για PC.

το 7 το εχω τερματισει δις αλλα το 8 ειναι το μερακι μου γιατι ειχα κολλησει σε ενα σημειο...το 8 ειναι κλασης ανωτερο με την δυνατοτητα εκτος του να κανεις μαγια να μεταμορφωνεσαι και σε δαιμονα...

#40   KleKoR

KleKoR

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2010 - 15:08

το 8 ειναι κλασης ανωτερο με την δυνατοτητα εκτος του να κανεις μαγια να μεταμορφωνεσαι και σε δαιμονα...


έλα μου;

#41   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2010 - 16:13

έλα μου;

για το final fantady 8 ελεγα

#42   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2010 - 16:19

Επιπλέον ένα hint για όποιον δεν το ξέρει. Υπάρχει ένα mini game στο παιχνίδι. Όταν πάρετε το καράβι και είστε μέσα σε αυτό, κρατήστε πατημένο εκεί που είναι το "συννεφάκι" που εμφανίζεται όταν είσαι πεζός για να τρέχεις και πατήστε με το άλλο δάχτυλο σας καμιά 12ριά φορές την οθόνη σε κάποιο άλλο σημείο για να σας εμφανιστεί το mini game.

Δεν ξέρω αν κερδίζεις κάτι κερδίζοντας το παιχνίδι ή είναι απλά για να περνάς την ώρα σου όμως :P

ΥΓ: Σήμερα πάω για class change! Έλα έλα!!!

#43   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2010 - 16:25

Τι επιπεδο εισαι computeras?εγω ειμαι 28 και δεν λεει να ανεβει

#44   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2010 - 17:17

31 :P

Ανεβαίνει αρκεί να βρεις τα κατάλληλα mobs για να xpάρεις. Που βρίσκεσαι εσύ αυτή τη στιγμή; Τι κρυστάλλους έχεις πάρει;

Θα σας δώσω και ένα FAQ/WALKTHROUGH για να μην ψάχνεστε. Είναι βέβαια για gba αλλά υπάρχουν πολλές ομοιότητες. Μπορείτε να το βρείτε εδώ.

Τελευταία επεξεργασία από: computeras, 28/02/2010 - 17:18


#45   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/02/2010 - 21:31

Yeahh baby! class change is done!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες