Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 17 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] Revolut


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3822 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1951   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/04/2018 - 13:53

Ναι έχω στείλει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Είναι λιγο επίφοβο νομίζω, με τόσο θολό το τοπίο.Διαφωνειτε;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1952   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/04/2018 - 17:17

2 χρόνια τώρα η εταιρεία έχει εξυπηρετήσει εκατομμύρια πελατών σε όλον τον κόσμο.

 

Όπως όλα τα τραπεζικά προϊόντα χρειάζεται κάποιου είδους πιστοποίηση προκειμένου να έχεις πρόσβαση.

 

Έχει έναν τεράστιο κύκλο εργασιών σε όλες τις χώρες στις οποές δραστηριοποιείται, δεν έχει ακουστεί ούτε ίχνος υπόνοιας για κάτι στραβό για την συγκεκριμένη εταιρεία.

 

Το "θολό" τοπίο που είναι ακριβώς?

 

Και στην τελική θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι την ελληνική ταυτότητά σου θα στείλεις, όχι κανένα σοβαρό έγγραφο... Παρέχει 0 πληροφορίες, πλαστογραφείται σε χρόνο dt και γελάει μαζί της όλη η Ευρώπη...



#1953   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/04/2018 - 20:08

2 χρόνια τώρα η εταιρεία έχει εξυπηρετήσει εκατομμύρια πελατών σε όλον τον κόσμο.

Όπως όλα τα τραπεζικά προϊόντα χρειάζεται κάποιου είδους πιστοποίηση προκειμένου να έχεις πρόσβαση.

Έχει έναν τεράστιο κύκλο εργασιών σε όλες τις χώρες στις οποές δραστηριοποιείται, δεν έχει ακουστεί ούτε ίχνος υπόνοιας για κάτι στραβό για την συγκεκριμένη εταιρεία.

Το "θολό" τοπίο που είναι ακριβώς?

Και στην τελική θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι την ελληνική ταυτότητά σου θα στείλεις, όχι κανένα σοβαρό έγγραφο... Παρέχει 0 πληροφορίες, πλαστογραφείται σε χρόνο dt και γελάει μαζί της όλη η Ευρώπη...


Ωραία τα λες και έτσι θα είναι.Οσο για την ελληνική ταυτότητα είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και δεν θέλω να γελάνε στην Ευρώπη με τα προσωπικά μου στοιχεία.Επισης πίσω από την ελληνική ταυτότητα βρίσκονται διασταυρωμένα στοιχεία πχ φορολογικά,χρηματικά κλπ κλπ.Ας μην τα ισοπέδωνουμε όλα και ας μην τα μηδενίζουμε.Ψυχραιμια πάντα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1954   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2018 - 20:29

Η ταυτότητα δεν είναι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο, είναι ένα έγγραφο που ταυτοποιεί ότι όντως είσαι αυτός που λες.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#1955   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/04/2018 - 21:14

Ωραία τα λες και έτσι θα είναι.Οσο για την ελληνική ταυτότητα είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και δεν θέλω να γελάνε στην Ευρώπη με τα προσωπικά μου στοιχεία.Επισης πίσω από την ελληνική ταυτότητα βρίσκονται διασταυρωμένα στοιχεία πχ φορολογικά,χρηματικά κλπ κλπ.Ας μην τα ισοπέδωνουμε όλα και ας μην τα μηδενίζουμε.Ψυχραιμια πάντα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγγνώμη αλλά στην δική μου ελληνική ταυτότητα κανένα φορολογικό στοιχείο δεν αναγράφεται και κανένα στοιχείο για τα χρήματά μου επίσης.

 

Δεν τα μηδενίζουμε, μηδενισμένα είναι στο κομμάτι των ταυτοτήτων.

 

Δοκίμασε να ταξιδέψεις σε κάποια από τις χώρες που διακαιούμαστε να ταξιδέψουμε με ταυτότητα.

 

Με μισό μάτι μας κοιτάνε γιατί καλώς ή κακώς η ταυτότητά μας ως έγγραφο είναι 20-30 χρόνια πίσω τουλάχιστον.



#1956   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/04/2018 - 22:02

Η ταυτότητα δεν είναι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο, είναι ένα έγγραφο που ταυτοποιεί ότι όντως είσαι αυτός που λες.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Από τη στιγμή που αναγράφονται στοιχεία που αφορούν την προσωπικότητα σου αποτελούν προσωπικά δεδομένα.Εκεινα είναι που ταυτοποιούν τον άτομο στο οποίο αναφέρονται εικονογραφημένα και με τον αύξοντα κρατικό αριθμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1957   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/04/2018 - 22:05

Συγγνώμη αλλά στην δική μου ελληνική ταυτότητα κανένα φορολογικό στοιχείο δεν αναγράφεται και κανένα στοιχείο για τα χρήματά μου επίσης.

Δεν τα μηδενίζουμε, μηδενισμένα είναι στο κομμάτι των ταυτοτήτων.

Δοκίμασε να ταξιδέψεις σε κάποια από τις χώρες που διακαιούμαστε να ταξιδέψουμε με ταυτότητα.

Με μισό μάτι μας κοιτάνε γιατί καλώς ή κακώς η ταυτότητά μας ως έγγραφο είναι 20-30 χρόνια πίσω τουλάχιστον.

Ακριβώς όπως τα λες και σε κοιτάζουν κυριολεκτικά από πάνω μέχρι κάτω ναι μπαίνεις στην χώρα πχ Γερμανία που πήγα εγώ αλλά αν δεν έδειχνα και διαβατήριο μόνο με την ταυτότητα μόνο κολονοσκόπηση δεν μου έκαναν...άντε να πάρουμε τις καινούργιες να τελειώνει...και άσε την κάθε γιαγιά να λέει για 666 και σατανάδες όταν ήδη έχω φίλη με nfc τσιπ στο χέρι περασμένο και τον κάθε ένα στο Facebook να γράφει μέχρι και το πιν της debit του.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Knowledge Is Power


#1958   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/04/2018 - 22:06

Συγγνώμη αλλά στην δική μου ελληνική ταυτότητα κανένα φορολογικό στοιχείο δεν αναγράφεται και κανένα στοιχείο για τα χρήματά μου επίσης.

Δεν τα μηδενίζουμε, μηδενισμένα είναι στο κομμάτι των ταυτοτήτων.

Δοκίμασε να ταξιδέψεις σε κάποια από τις χώρες που διακαιούμαστε να ταξιδέψουμε με ταυτότητα.

Με μισό μάτι μας κοιτάνε γιατί καλώς ή κακώς η ταυτότητά μας ως έγγραφο είναι 20-30 χρόνια πίσω τουλάχιστον.


Δεν έχουν να κάνουν όλα με τα ταξίδια.Προσπαθησε να αδειοδοτηθεις για βγάλεις μια μισθοδοσία για την εργασία σου και θα δεις ότι διασταυρώνονται και συναντούνται όλα τα στοιχεία της ταυτότητας σου από το υπουργείο οικονομικών,εργασίας ακόμα και δικαιοσύνης για να την πάρεις.Παιδια ψυχραιμία όσο χαλαρά και να θέλουμε να βλέπουμε κάποια πράγματα δεν σημαίνει ότι δεν έχουν την οποία αξία τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1959   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/04/2018 - 22:14

Δεν έχουν να κάνουν όλα με τα ταξίδια.Προσπαθησε να αδειοδοτηθεις για βγάλεις μια μισθοδοσία για την εργασία σου και θα δεις ότι διασταυρώνονται και συναντούνται όλα τα στοιχεία της ταυτότητας σου από το υπουργείο οικονομικών,εργασίας ακόμα και δικαιοσύνης για να την πάρεις.Παιδια ψυχραιμία όσο χαλαρά και να θέλουμε να βλέπουμε κάποια πράγματα δεν σημαίνει ότι δεν έχουν την οποία αξία τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε.

 

Η ταυτότητα εννοείται ότι σαν έγγραφο είναι πολύ σημαντικής αξίας.

 

Αλλά αυτό το πολύ σημαντικής αξίας έγγραφο στην Ελλάδα έχει την μορφή ενός απαρχαιωμένου πλαστικοποιημένου χαρτιού που δεν παρέχει ΚΑΜΙΑ ασφάλεια απέναντι στα προσωπικά σου δεδομένα με την έννοια ότι όποιος θέλει μπορεί αν το αντιγράψει πανεύκολα.



#1960   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2018 - 22:20

Αν θέλεις μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ για το τι είναι προσωπικό δεδομένο και τι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο
http://www.dpa.gr/po...&_schema=PORTAL

Από εκεί και πέρα επειδή ταξίδεψα πρόσφατα Αγγλία με ενδιάμεση στάση Ιταλία πραγματικά τέτοια ταλαιπωρία δεν ξανά περνάω θα βγάλω διαβατήριο να τελειώνουμε με επρηξαν. Και δεν έχετε κάποιο άλλο έγγραφο και δεν έχετε άδεια οδήγησης

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#1961   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/04/2018 - 22:57

Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέμε.

Η ταυτότητα εννοείται ότι σαν έγγραφο είναι πολύ σημαντικής αξίας.

Αλλά αυτό το πολύ σημαντικής αξίας έγγραφο στην Ελλάδα έχει την μορφή ενός απαρχαιωμένου πλαστικοποιημένου χαρτιού που δεν παρέχει ΚΑΜΙΑ ασφάλεια απέναντι στα προσωπικά σου δεδομένα με την έννοια ότι όποιος θέλει μπορεί αν το αντιγράψει πανεύκολα.


Αγαπητέ κύριε nsxbass θεωρώ την νοημοσύνη μου ικανή να καταλάβει ακριβώς τι εννοείτε.Συμφωνησα με τα προγεγραμμενα σας και μάλιστα το πήγα ένα επίπεδο παραπέρα.

Αν τώρα η ταυτότητα στη Ελλάδα,ένα τόσο σημαντικό έγγραφο,έχει αποχαρακτηριστεί και υποβαθμιστεί και δεν προστατεύεται από το κράτος,αυτό είναι μεγάλη κουβέντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1962   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 24/04/2018 - 23:02

Αν θέλεις μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ για το τι είναι προσωπικό δεδομένο και τι ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο
http://www.dpa.gr/po...&_schema=PORTAL

Από εκεί και πέρα επειδή ταξίδεψα πρόσφατα Αγγλία με ενδιάμεση στάση Ιταλία πραγματικά τέτοια ταλαιπωρία δεν ξανά περνάω θα βγάλω διαβατήριο να τελειώνουμε με επρηξαν. Και δεν έχετε κάποιο άλλο έγγραφο και δεν έχετε άδεια οδήγησης

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σας ευχαριστώ για την παραπομπή. Αλλωστε δεν αναφέρθηκα καθόλου σε ευαίσθητα,αλλά σε προσωπικά δεδομένα!Και ναι είναι τραγικό να είσαι ευρωπαίος,να επιδεικνύεις την ταυτότητα σου για να ταξιδέψεις και να σε κοιτούν με αμφιβολία για την πιστότητα των στοιχείων σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1963   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/04/2018 - 23:06

Ωραία τα λες και έτσι θα είναι.Οσο για την ελληνική ταυτότητα είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα και δεν θέλω να γελάνε στην Ευρώπη με τα προσωπικά μου στοιχεία.Επισης πίσω από την ελληνική ταυτότητα βρίσκονται διασταυρωμένα στοιχεία πχ φορολογικά,χρηματικά κλπ κλπ.Ας μην τα ισοπέδωνουμε όλα και ας μην τα μηδενίζουμε.Ψυχραιμια πάντα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγνώμη διάβασα αυτό και για αυτό η παραπομπή για τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομενα. Δεν είναι τραγικό τραγική είναι η κάθε κυβέρνηση που έπρεπε εδώ και χρόνια να συμμορφωθεί με τους κανόνες τις ΕΕ για τα έγγραφα ταυτοποίησης.

Στάλθηκε από το Mars pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#1964   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/04/2018 - 23:34

Σας ευχαριστώ για την παραπομπή. Αλλωστε δεν αναφέρθηκα καθόλου σε ευαίσθητα,αλλά σε προσωπικά δεδομένα!Και ναι είναι τραγικό να είσαι ευρωπαίος,να επιδεικνύεις την ταυτότητα σου για να ταξιδέψεις και να σε κοιτούν με αμφιβολία για την πιστότητα των στοιχείων σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το κ@λοχαρτο που έχουμε για ταυτότητα ξέρεις ποσό εύκολα πλαστογραφειται; Εκεί σταματάει και η κουβέντα όπως καταλαβαίνεις και γι αυτό σε κοιτάνε με αμφιβολία όταν η Αλβανία έχει από το 1990 ταυτότητα με βιομετρικά...άρα καλά κάνουν και μας κοιτάνε έτσι γιατί με μια φωτογραφία σου βγάζεις ταυτότητα με ότι όνομα ότι ηλικία και ότι άλλο θες πανεύκολα...όπως είπε και ο φίλος πιο πριν εγώ πήγα Γερμανία ο φίλος Αγγλία εμένα αν δεν έδειχνα διαβατήριο μέχρι και τα δόντια μου θα κοίταγαν απαράδεκτο ακούμε γι αυτές τις ταυτότητες από το 2007 απλά ακόμα δεν έχουν βρει την εταιρεία που θα φάει την μίζα γιατί οι προδιαγραφές υπάρχουν δεν είμαστε οι πρώτοι που τις βγάζουν αλλά οι τελευταίοι όποτε τις προδιαγραφές τις βρίσκεις άνετα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 24/04/2018 - 23:37

Knowledge Is Power


#1965   dimitrislitsikakis

dimitrislitsikakis

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@frozengr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/04/2018 - 11:02

http://www.cnn.gr/te...-gia-ti-revolut

 

Νέος γύρος χρηματοδότησης με 250 εκατ. δολάρια για τη Revolut

 

Την εμπιστοσύνη των επενδυτών δείχνει να κερδίζει η βρετανική Revolut, ίσως η πιο δυναμική fintech startup της Ευρώπης, η οποία ανακοίνωσε ότι ο τελευταίος γύρος χρηματοδότησης της έκλεισε στα 250 εκατ. δολάρια με αποτέλεσμα η αποτίμηση της να έχει φθάσει πλέον στα 1,7 δισ. δολάρια!

 

Η εταιρεία, η οποία προσφέρει μία εναλλακτική λύση ψηφιακών τραπεζικών υπηρεσιών, ξεκίνησε πριν από μόλις 3 χρόνια, αλλά δείχνει να κερδίζει την εμπιστοσύνη τόσο των καταναλωτών στην Ευρώπη όσο και των επενδυτών, καθώς η συνολική χρηματοδότηση που έχει λάβει μέχρι στιγμής ανέρχεται στα 340 εκατ. δολάρια, ενώ μέσα σε ένα μόλις χρόνο η αποτίμηση της πενταπλασιάστηκε.

 

Στον τελευταίο γύρο χρηματοδότησης, κύριος επενδυτής είναι η DST Global, η οποία έχει έδρα το Χονγκ Κονγκ, μαζί με μία ομάδα νέων αλλά και υφιστάμενων επενδυτών όπου περιλαμβάνονται γνωστά funds όπως η Index Ventures και η Ribbit Capital.

 

Ο αριθμός των χρηστών της Revolut έχει ήδη ξεπεράσει τα 2 εκατομμύρια καθώς οι νέοι πελάτες κυμαίνονται μεταξύ 6 και 8 χιλιάδων ημερησίως, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι στην Ελλάδα, όπου πρόσφατα ανακοίνωσε τη δημιουργία τοπικού γραφείου, οι χρήστες της συγκεκριμένης fintech startup ανέρχονται στις 65 χιλιάδες. Σε ετήσια βάση, η Revolut επεξεργάζεται συναλλαγές ύψους 1,8 δισ. δολαρίων.

 

Ο στόχος της Revolut είναι να φθάσει στα 100 εκατ. πελάτες μέσα στην επόμενη πενταετία. Προκειμένου να τον πετύχει η εταιρεία θα αξιοποιήσει τη χρηματοδότηση που έλαβε προκειμένου να επεκταθεί εκτός Ευρώπης και μέσα στο 2018 αναμένεται να ξεκινήσει την παροχή υπηρεσιών στις Ηνωμένες Πολιτείες, τον Καναδά, τη Σιγκαπούρη, το Χονγκ Κονγκ και την Αυστραλία. Επίσης, σχεδιάζει να αυξήσει το ανθρώπινο δυναμικό της από 350 σε περίπου 800 εργαζόμενους μέχρι το τέλος του έτους.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες