Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 5se: Αυτό είναι το νέο iPhone που θα παρουσιαστεί τον Μάρτιο (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
233 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 23:31

Plot twist τι θα έλεγες αν είχες iPhone πριν 4 χρόνια γιατί ή πρωτη φορά αγοράζεις iPhone ή δεν εχεις γερή μνήμη

"Είναι λογικό να δίνουμε 800€ iPhone 4S και 1 μήνα μετά την κυκλοφορία του να ακούς τι καινούριο θα έχει το 5; Δεν ήταν έτσι η Apple. Τι να το κάνω το iPhone 3Gs με iOS 5. Έτσι για να λέω ότι παίρνω τα update και να σέρνομαι; Πήρα το 4S για να διαβάζω πως το 5 θα εχει μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα; Και το 4S που έδωσαν τόσα λεφτά για να το πουλήσουν να πάρουν το 5 με 1gb ram? αυτά είναι παπαριες από την Apple που για μένα που περιμένω να βγει το 5s, που θα είναι 64bit, ίςως να έχει δακτυλικο αποτυποωμα για να αλλάξω το 4s μου δείχνουν ότι με κοροϊδεύουν."

Γι' αυτό γίνεσαι σιγά σιγά Samsung.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 23:34

Γι' αυτό γίνεσαι σιγά σιγά Samsung.


Sent from my iPad using Tapatalk

αυτο απο που προκυπτει;νεα ερευνα;;

#183   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 23:42

αυτο απο που προκυπτει;νεα ερευνα;;

Κάποια στιγμή θα καταλάβαιτε τι λέω. Πλέον για το 2016 πάρε ένα iPhone se τον Μάρτιο, ένα iPhone 7 και ένα iPhone 7 plus το Σεπτέμβριο, τα οποία δεν θα διαφέρουν μόνο στην οθόνη, 3 μοντέλα σύνολο, και για το 2017 βάλε λίγο τυράκι, με μικροαλλαγές, διορθώσεις τον προβλημάτων που έβγαλαν τα μοντέλα του 2016 και ποιος ξέρει ίσως παρουσιαστούν 4 μοντέλα και ένα φτηνό για τον λαό.
Το κόβω γιατί με παρασέρνεται και είμαστε είδη εκτός θέματος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: tsitadim, 18/03/2016 - 23:43


#184   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 23:48

Κάποια στιγμή θα καταλάβαινε τι λέω. Πλέον για το 2016 πάρε ένα iPhone se τον Μάρτιο, ένα iPhone 7 και ένα iPhone 7 plus το Σεπτέμβριο, τα οποία δεν θα διαφέρουν μόνο στην οθόνη, 3 μοντέλα σύνολο, και για το 2017 βάλε λίγο τυράκι, με μικροαλλαγές, διορθώσεις τον προβλημάτων που έβγαλαν τα μοντέλα του 2016 και ποιος ξέρει ίσως παρουσιαστούν 4 μοντέλα και ένα φτηνό για τον λαό.
Το κόβω γιατί με παρασέρνεται και είμαστε είδη εκτός θέματος.


Sent from my iPad using Tapatalk

μα ρε φιλε μου.....σε αναγκασε κανεις να αλλαζεις καθε 8-10 μηνες τηλεφωνο;σε τραβαει απο την μυτη ο cook και σου λεει "αν δεν αγορασεις το νεο θα σου κοψω την καλημερα";ακομα και τωρα το 5 στεκεται αξιοπρεπεστατα στο ios9.λυπαμαι αλλα εγω δεν σε καταλαβαινω.οσο για το 7-7s-8 η τεχνολογια προχωραει και ο ανταγωνισμος.αν σου τα δωσει ολα με την μια μετα τι θα εχει να πουλαει και να ανταγωνιζεται;

#185   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 18/03/2016 - 23:52

Η τεχνολογία προχωράει, όχι σε όφελος του κόσμου αλλά των μεγάλων εταιρειών που βγάζουν τα μοντέλα τους ανάλογα τον ανταγωνισμό και τα αναμενόμενα κέρδη.
Λογικό, έτσι λειτουργεί ο καπιταλισμός, όχι με γνώμονα το συμφέρον του λαού.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#186   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/03/2016 - 00:15

Κάποια στιγμή θα καταλάβαιτε τι λέω. Πλέον για το 2016 πάρε ένα iPhone se τον Μάρτιο, ένα iPhone 7 και ένα iPhone 7 plus το Σεπτέμβριο, τα οποία δεν θα διαφέρουν μόνο στην οθόνη, 3 μοντέλα σύνολο, και για το 2017 βάλε λίγο τυράκι, με μικροαλλαγές, διορθώσεις τον προβλημάτων που έβγαλαν τα μοντέλα του 2016 και ποιος ξέρει ίσως παρουσιαστούν 4 μοντέλα και ένα φτηνό για τον λαό.
Το κόβω γιατί με παρασέρνεται και είμαστε είδη εκτός θέματος.
Sent from my iPad using Tapatalk

Τα πραματα ειναι απλα...3 συσκευες-3 μεγεθη! 2 Σεπτεμβρη, 1 Μαρτιο...
Τι σχεση εχει η Samsung που βγαζει 50 μοντελα τη χρονια και 15 υποεκδοσεις στο καθενα;
Νομιζω οτι το αγχος σου εχει να κανει με το οτι δεν μπορεις να ακολουθησεις τις αναβαθμισεις! Αλλα ξερεις κατι; Αυτη ειναι η τεχνολογια! Ο,τι αγοραζεις σημερα ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι συντομα θα ειναι ξεπερασμενο...
Βγες απο το τριπακι του να εχεις παντα το τελευταιο μοντελο και απολαυσε τη συσκευη σου. Εκτος αν περιμενεις η Apple να σταματησει να βγαζει νεα μοντελα μετα την αγορα σου για να εισαι ετσι ευχαριστημενος (τουλαχιστον μεχρι να τελειωσουν οι δοσεις)


#187   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/03/2016 - 00:19

Τα πραματα ειναι απλα...3 συσκευες-3 μεγεθη! 2 Σεπτεμβρη, 1 Μαρτιο...
Τι σχεση εχει η Samsung που βγαζει 50 μοντελα τη χρονια και 15 υποεκδοσεις στο καθενα;
Νομιζω οτι το αγχος σου εχει να κανει με το οτι δεν μπορεις να ακολουθησεις τις αναβαθμισεις! Αλλα ξερεις κατι; Αυτη ειναι η τεχνολογια! Ο,τι αγοραζεις σημερα ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι συντομα θα ειναι ξεπερασμενο...
Βγες απο το τριπακι του να εχεις παντα το τελευταιο μοντελο και απολαυσε τη συσκευη σου. Εκτος αν περιμενεις η Apple να σταματησει να βγαζει νεα μοντελα μετα την αγορα σου για να εισαι ετσι ευχαριστημενος (τουλαχιστον μεχρι να τελειωσουν οι δοσεις)

Το ψυχολογικό μου πρόβλημα φαίνεται να το περιγραφής σωστά αν και πλέον αγοράζω μόνο τα s μοντέλα αφού έχω (πιστεύω δηλαδή) αντιληφθεί πως σκέφτεται η Apple στον τροπο που χρησιμοποιεί τις αναβαθμίσεις αν και με μπερδεύει λίγο με τα plus όπου τελικά βάζει ότι καλύτερο έχει.


Sent from my iPad using Tapatalk

#188   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/03/2016 - 10:19

Το ψυχολογικό μου πρόβλημα φαίνεται να το περιγραφής σωστά αν και πλέον αγοράζω μόνο τα s μοντέλα αφού έχω (πιστεύω δηλαδή) αντιληφθεί πως σκέφτεται η Apple στον τροπο που χρησιμοποιεί τις αναβαθμίσεις αν και με μπερδεύει λίγο με τα plus όπου τελικά βάζει ότι καλύτερο έχει.


Sent from my iPad using Tapatalk

Από τα καλά που έχει η Apple σαν εταιρία, είναι η σταθερότητα. Σταθερά προϊόντα, σταθερή ποιότητα, σταθερή υποστήριξη, σταθερό ημερολόγιο ότι αφορά το λανσάρισμα και την διάθεση των προϊόντων της.

Είναι πολύ εύκολο πλεόν, σαν πελάτης αυτής της εταιρίας, να προγραμματίσεις την οικονομική σου ζωή, αν θες να πάρεις το επόμενο iPhone. Και μόνο που ξέρεις πότε περίπου θα γίνουν οι εκδηλώσεις μπορείς να περιμένεις  αυτό το χρονικό διάστημα. Τα πράγματα δυσκολεύουν λίγο με τα υπόλοιπα προϊόντα της, όπου δεν είναι ξεκάθαρο το χρονοδιάγραμμα των διαδόχων των iPads, Apple Watches, Macs.

Τουλάχιστον όμως για τα iPhones, δεν υπάρχει δικαιολογία εκ μέρους μας. Αν είσαι πεπεισμένος ότι θα σου κάνει την καλύτερη δουλειά από τα υπόλοιπα Smartphones, είναι στο χέρι σου να μαζέψεις μέχρι τον Σεπτέμβρη (ακόμα και αν είναι τον επόμενο χρόνο), το εύλογο ποσό που ζητάει. 

 

Όσο για το μικρό iPhone, πιθανόν το S(pecial) E(dition) να ακολουθήσει άλλο χρονοδιάγραμμα όταν είναι να αποσυρθεί μετά από 2,5 χρόνια.



#189   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/03/2016 - 11:06

Η μόνη φορά που η Apple πουλούσε ενα και μόνο iphone ήταν όταν κυκλοφόρησε το 2g και στη συνέχεια το 3g. Από όταν βγήκε το 3gs και μετά πουλούσε 2 μοντέλα (3g-3gs) και (3gs-4) τα οποία σταδιακά έκανε 3 (3gs-4-4s).

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν προς τι όλος ο χαμός.

Γκρίνια για τη γκρίνια; Ή άγνοια;

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 19/03/2016 - 11:06

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#190   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/03/2016 - 13:38

Πρώτο 3D-Printed Mockup.

 

Μια πρώτη γεύση του τι θα δούμε. 

 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#191   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 19/03/2016 - 14:53

2024: Διέρρευσε η συσκευασία και η χωρητικότητα του iPhone 15. Επιβεβαιώνονται οι φήμες για 16GB  - 1TB - 3TB διαθέσιμων χωρητικοτήτων



#192   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/03/2016 - 16:09

2024: Διέρρευσε η συσκευασία και η χωρητικότητα του iPhone 15. Επιβεβαιώνονται οι φήμες για 16GB  - 1TB - 3TB διαθέσιμων χωρητικοτήτων

χαχαχα!!



#193   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.904 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2016 - 16:41

Κάποια στιγμή θα καταλάβαιτε τι λέω. Πλέον για το 2016 πάρε ένα iPhone se τον Μάρτιο, ένα iPhone 7 και ένα iPhone 7 plus το Σεπτέμβριο, τα οποία δεν θα διαφέρουν μόνο στην οθόνη, 3 μοντέλα σύνολο, και για το 2017 βάλε λίγο τυράκι, με μικροαλλαγές, διορθώσεις τον προβλημάτων που έβγαλαν τα μοντέλα του 2016 και ποιος ξέρει ίσως παρουσιαστούν 4 μοντέλα και ένα φτηνό για τον λαό.
Το κόβω γιατί με παρασέρνεται και είμαστε είδη εκτός θέματος.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αν επιτρέπεται τι χρήση κάνεις του τηλεφώνου σου? 

 

Τι χρησιμοποιείς περισσότερο?



#194   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/03/2016 - 16:54

Αν επιτρέπεται τι χρήση κάνεις του τηλεφώνου σου?

Τι χρησιμοποιείς περισσότερο?

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία. Από φωτογραφία, σε συλλογή από βιβλία για διάβασμα, ταινίες, τις εφαρμογές της Apple numbers, pages, kodi, navi. Έχω επενδύσει σε εφαρμογές τόσες που δεν απαιτείται πλέον jailbreak. Δεν μπορώ να φανταστώ τι δεν κάνω. Τα πάντα κάνω. Και να σημειώσω ότι δεν έχω μια συσκευή. Έχω ολόκληρη γκάμα από Apple συσκευές όπως έχω το ψώνιο να μην τις πουλάω και να τις κρατάω. Ένα MacBook Pro δεν έχω καταφέρει να πάρω και αυτό γιατί περιμένω να δω τι θα παρουσιάσει η Apple. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω η ερώτηση σου τι σχέση έχει με την άποψη μου.


Sent from my iPad using Tapatalk

#195   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.904 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/03/2016 - 17:04

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία. Από φωτογραφία, σε συλλογή από βιβλία για διάβασμα, ταινίες, τις εφαρμογές της Apple numbers, pages, kodi, navi. Έχω επενδύσει σε εφαρμογές τόσες που δεν απαιτείται πλέον jailbreak. Δεν μπορώ να φανταστώ τι δεν κάνω. Τα πάντα κάνω. Και να σημειώσω ότι δεν έχω μια συσκευή. Έχω ολόκληρη γκάμα από Apple συσκευές όπως έχω το ψώνιο να μην τις πουλάω και να τις κρατάω. Ένα MacBook Pro δεν έχω καταφέρει να πάρω και αυτό γιατί περιμένω να δω τι θα παρουσιάσει η Apple. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να καταλάβω η ερώτηση σου τι σχέση έχει με την άποψη μου.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αν είσαι ευχαριστημένος με την συσκευή σου γιατί να αγοράζεις ότι η Apple.

 

Κάθε μοντέλο έχει και τα θετικά και τα αρνητικά του (κάμερα, επεξεργαστής κτλ). Διαλέγεις και παίρνεις ανάλογα με τις ανάγκες σου.

 

Η Apple το Μάρκετινγκ τις κάνει λεφτά θέλει οπόταν δεν θα σταματήσει να βγάζει ότι γουστάρει και όποτε το θέλει γιατί μπορεί. 

 

Αυτό.  :)


Τελευταία επεξεργασία από: technomonster, 19/03/2016 - 17:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες