Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 13/06/2016 - 18:55

Μετά όμως θα είναι το "ιδανικό" εξόγκωμα. Αυτό που "πραγματικά έλειπε για να ξεχωρίζει".

 

vtbmSaq.jpg

Καλλά το Wall-e εάν λέγετε έτσι η ταινία πολύ μπροστά ήτανε όταν σχεδιασάνε τιν IV? ακόμα και το Boot του Wall-e ήτανε ο ήχος από το Mac-OS


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/06/2016 - 21:01

Pixar :)

 

Η ιστορία θέλει τον Ive πίσω απο το σχεδιασμό της Eve.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#363   alex336

alex336

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 13/06/2016 - 23:37

γιατι σε δουλεύει αν βγάλει 16αρι; Δεν σε υποχρεώνει να το αγοράσεις. Καταναλωτής εισαι και σου δίνει κάποιες επιλογές. Οι εταιρίες ανέκαθεν σκεφτόντουσαν τα κέρδη τους και οχι τον πελάτη. Όσοι γκρινιαζεται για τα 16 γιατι απλα δεν αγοράζετε το 64; Κάνετε λες και δεν υπάρχουν επιλογές. Εγω ξέρω αρκετούς ανθρώπους που μπορούν να λειτουργήσουν μια χαρά με τα 16. Εμένα δεν μου αρκούν όποτε πάω στο επόμενο. Απλό.


Πώς να λειτουργήσει φίλε μου πλέον με 16???που στην ουσία 11.8 είναι...είναι δυνατόν? Κάνετε λες και η Apple είναι εταιρεία σας? Με 4κ video και με εφαρμογές μεγάλες πλέον σε χωρητικότητα....πληρώνεις ένα από τα ακριβότερα τηλέφωνα της αγοράς και απαιτείς φίλε μου. Είναι πλέον η μοναδική εταιρία με 16 gb...απαράδεκτο για μένα! !! Όπως λένε και οι άλλοι εδώ σε αναγκάζει να πάρεις 64αρι. Σε βάζει στο τριπάκι της αγοράς icloud...και αν μου λες σκέφτεται τα κέρδη μόνο και όχι τον πελάτη τότε ακόμη ένας λόγος παραπάνω μα την πεις απαράδεκτη. Γιατί η σχέση εταιρίας -πελάτη πρέπει να είναι κάπου στο 60-40 γιατί κάποια στιγμή θα βρεθείς προ εκπλήξεων. Έχω φιλαράκι iPhone 6 της δουλειάς μου και S6 προσωπικό τηλέφωνο . Σε πληροφορώ ότι το S6 το βάζει κάτω με χίλια...στην ίδια τιμή...32 άρι...με 10 και πλέον εξυπνότερα πράγματα παραπάνω...και πιο εξυπηρετικά....ούτε φαν είμαι κανενός και παίζω και στα 2 ταμπλώ (for the record)

#364   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/06/2016 - 00:40

Πώς να λειτουργήσει φίλε μου πλέον με 16???που στην ουσία 11.8 είναι...είναι δυνατόν? Κάνετε λες και η Apple είναι εταιρεία σας? Με 4κ video και με εφαρμογές μεγάλες πλέον σε χωρητικότητα....πληρώνεις ένα από τα ακριβότερα τηλέφωνα της αγοράς και απαιτείς φίλε μου. Είναι πλέον η μοναδική εταιρία με 16 gb...απαράδεκτο για μένα! !! Όπως λένε και οι άλλοι εδώ σε αναγκάζει να πάρεις 64αρι. Σε βάζει στο τριπάκι της αγοράς icloud...και αν μου λες σκέφτεται τα κέρδη μόνο και όχι τον πελάτη τότε ακόμη ένας λόγος παραπάνω μα την πεις απαράδεκτη. Γιατί η σχέση εταιρίας -πελάτη πρέπει να είναι κάπου στο 60-40 γιατί κάποια στιγμή θα βρεθείς προ εκπλήξεων. Έχω φιλαράκι iPhone 6 της δουλειάς μου και S6 προσωπικό τηλέφωνο . Σε πληροφορώ ότι το S6 το βάζει κάτω με χίλια...στην ίδια τιμή...32 άρι...με 10 και πλέον εξυπνότερα πράγματα παραπάνω...και πιο εξυπηρετικά....ούτε φαν είμαι κανενός και παίζω και στα 2 ταμπλώ (for the record)

εισαι και εσυ μάλλον απο αυτούς που θέλουν να δώσουν τα λιγότερα λεφτά και να παρουν αυτο που ακριβώς θέλουν. Και θεωρείς εκμετάλλευση να δώσεις κατι παραπάνω για να πάρεις χωρητικότητα. Εγω τσάντα τα έδινα και έπαιρνα τα μεγαλύτερο. Δεν ειναι πως δεν με νοιάζουν τα χρήματα αλλα αφού αυτές τις επιλογές εχω θα πράξω ανάλογα. Το ότι αγοράζεις ενα ακριβό τηλέφωνο δεν σου δίνει το δικαίωμα να απαιτείς. Η κάθε εταιρία ότι θέλει θα παράγει. Και εγω 6 s plus και s7 εχω και μπορώ να συγκρίνω και εγω. Αλλα η σύγκριση ειναι προσωπική άποψη. Σε κάποια σημεία κερδίζει η Samsung φυσικά. Αλλα σαν συνολική εμπειρία χρήσης και δεδομένου ότι εχω iPad, iMac Apple Watch η συνολική εμπειρία χρήσης του iPhone ξεπερνάει κατα πολυ το Samsung. Γνώμες προσωπικές ειναι αυτές. Και όσο για το αν μπορεί να λειτουργήσει κάποιος με 16 άστο να το κρίνει ο καθένας. Εγω εχω φίλους μου που μια χαρά τα καταφέρνουν και χωρίς cloud κτλ. Άλλες απαιτήσεις έχει ο καθένας. Δεν μπορούμε να μπούμε όλοι σε ενα καλάθι. Εμένα πχ ουτε για αστείο δεν θα μου έφταναν. Ουτε τα 64 μου φτάνουν όμως τι σημαίνει αυτο; Ότι η apple φταίει που πρεπει να δώσω παραπάνω για να πάρω το πιο ακριβό μοντέλο;

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 14/06/2016 - 00:44


#365   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/06/2016 - 00:53

Αν δεν σταματησει ο κοσμος να αγοραζει 16αρια για να παρει την κατω βολτα αυτο το αστειο δεν προκειται ποτε να το βγαλει απο την αγορα η apple.

#366   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2016 - 01:08

Αν δεν σταματησει ο κοσμος να αγοραζει 16αρια για να παρει την κατω βολτα αυτο το αστειο δεν προκειται ποτε να το βγαλει απο την αγορα η apple.

Μα τα 16 δεν ήταν τα "ιδανικά"? Πως αλλάζουν οι καιροί ε?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#367   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/06/2016 - 01:22

Μα τα 16 δεν ήταν τα "ιδανικά"? Πως αλλάζουν οι καιροί ε?

αλλαζουν και οι απαιτησεις και οι καιροι νικο....οποτε ναι!πλεον δεν ειναι τα ιδανικα!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 14/06/2016 - 01:23


#368   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2016 - 01:31

Για το δεύτερο, έχουν αλλάξει πολύ καιρό τώρα.

 

Απλά κάποιοι αρνούνταν και αρνούνται να το παραδεχθούν. Η Apple ξέρει έτσι και αλλιώς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#369   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/06/2016 - 01:35

Για το δεύτερο, έχουν αλλάξει πολύ καιρό τώρα.

Απλά κάποιοι αρνούνταν και αρνούνται να το παραδεχθούν. Η Apple ξέρει έτσι και αλλιώς.

η apple ξέρει. Απο άποψη marketing και πωλήσεων η κίνηση που κρατάει τα 16 ειναι πανέξυπνη. Σκέψου πόσος κόσμος πήγε στο 64 οι οποίοι θα έπαιρναν το 32 αν πχ υπήρχε. Εγω νομιζω θα δώσει τα 32 όταν ουτε αυτα θα ειναι αρκετά..:) και παλι εδώ θα είμαστε να λέμε τα ίδια..:)

#370   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2016 - 01:41

η apple ξέρει. Απο άποψη marketing και πωλήσεων η κίνηση που κρατάει τα 16 ειναι πανέξυπνη. Σκέψου πόσος κόσμος πήγε στο 64 οι οποίοι θα έπαιρναν το 32 αν πχ υπήρχε. Εγω νομιζω θα δώσει τα 32 όταν ουτε αυτα θα ειναι αρκετά.. :) και παλι εδώ θα είμαστε να λέμε τα ίδια.. :)

Προφανώς. Για την Apple μιλάμε.. Λειτουργική όμως δεν είναι σίγουρα.

 

Εν έτη 2016 να κρατάς τα 16GB ως βασική χωρητικότητα, είναι το μεγαλύτερο αστείο.

 

Βέβαια για όλα αυτά ο υπαίτιος είναι μόνο ένας και λέγεται iCloud.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#371   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.081 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 14/06/2016 - 23:36

Αααααχχ (αναστεναγμός..)



#372   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/06/2016 - 00:04

Chinese did it again.

 

Αυτοί το 'χουν πιάσει το νόημα χρόνια τώρα. Έχουν κλείσει πολλά στόματα, σέβονται μέχρι αηδίας αυτόν που τους τα σκάει.

 

Η καμέρα πάντως απ' ότι διάβαζα δεν είναι και στα καλύτερα της. Γενικά σε αυτό πάσχουν λίγο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#373   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/06/2016 - 00:12

Chinese did it again.

 

Αυτοί το 'χουν πιάσει το νόημα χρόνια τώρα. Έχουν κλείσει πολλά στόματα, σέβονται μέχρι αηδίας αυτόν που τους τα σκάει.

 

Η καμέρα πάντως απ' ότι διάβαζα δεν είναι και στα καλύτερα της. Γενικά σε αυτό πάσχουν λίγο.

Πάσχει πολύ λιγότερο από την κλασσική κάμερα κινέζικης συσκευής.

 

Είναι από αξιοπρεπής έως αρκετά καλή μπορεί να πει κανείς. 

 

Καμία σχέση με αυτό που μπορεί να έχουμε στο μυαλό μας σαν κάμερα κινέζικης συσκευής.

 

Και σε συνδυασμό με την τιμή, το σχεδιασμό και το καθαρό λειτουργικό, το λες τερατάκι.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#374   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2016 - 00:22

Παιδιά θα πάει μαμιόντας σε πωλήσεις.



#375   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.081 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 15/06/2016 - 00:26

Πάσχει πολύ λιγότερο από την κλασσική κάμερα κινέζικης συσκευής.

 

Είναι από αξιοπρεπής έως αρκετά καλή μπορεί να πει κανείς. 

 

Καμία σχέση με αυτό που μπορεί να έχουμε στο μυαλό μας σαν κάμερα κινέζικης συσκευής.

 

Και σε συνδυασμό με την τιμή, το σχεδιασμό και το καθαρό λειτουργικό, το λες τερατάκι.

Σώζει και RAW κάπου διάβασα..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες