Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/06/2016 - 15:53

Παιδια τι συγκρινετε; Στα παντα το ποσοστο κερδους εχει πεσει. Αν δεν υπηρχε το σκρουτζ στην ελλαδα ελαχιστοι θα ειχαμε iphone. Εγω δε ξερω κανεναν που το παιρνει απο επισημους. Ο ανταγωνισμος απο κινα και αλλες εταιριες ειναι τεραστιος και οσο ο κοσμος φτωχαινει, θα στρεφεται σε αλλες μαρκες. Αναποφευκτο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/06/2016 - 16:29

δεν συγκρινουμε κατι...εξω και με 2ετες συμβολαιο ειναι τσαμπα  οποτε ειναι στην κριση του αλλου τι θα επιλεξει... ΔΕΝ ειναι σαν ελλαδα... ειχα γραψει προσφατη εμπειρια που συγκρινα προσφορες απο voda ολλανδιας(του κολλητου μου ) και απο voda εδω (δικια μου)...



#453   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2016 - 16:51

δεν συγκρινουμε κατι...εξω και με 2ετες συμβολαιο ειναι τσαμπα  οποτε ειναι στην κριση του αλλου τι θα επιλεξει... ΔΕΝ ειναι σαν ελλαδα... ειχα γραψει προσφατη εμπειρια που συγκρινα προσφορες απο voda ολλανδιας(του κολλητου μου ) και απο voda εδω (δικια μου)...

Δεν είναι ακριβώς η αλήθεια αυτή. Στο εξωτερικό έχει παρόμοια τιμή με εδώ. Εάν μιλήσουμε για τις τιμές των 99 δολαρίων θα μιλήσουμε μόνο για Αμερική. Οπότε θα αναφερθούμε στην verizon και την At&t όπου και φυσικά το κινητό παραμένει κλειδωμένο στον πάροχο για όσα χρόνια υπογράψεις συμβόλαιο. Από εκεί και πέρα για τιμές που είδα μέχρι και Γερμανία και Αγγλία οι τιμές που βρήκα ήταν γύρω στα 200 πάλι κλειδωμένο στον πάροχο. Και στις δυο περιπτώσεις μιλάμε με 24μηνο συμβόλαιο και κλειδωμένος στον πάροχο που σημαίνει οτι για 2 χρόνια ξεχνάς να βάλεις άλλη sim. Στην At&t αξίζει ναι. Αν δεις όμως vodafone πχ Γερμανίας που βγαίνει στα 57 ευρώ το μήνα και 250 η συσκευή είναι αρκετά τα χρήματα. Σκέτη κάρτα με παροχές μπορεί να είναι εξευτελιστικά τα χρήματα που ζητάνε. Αλλά με τις συσκευές έχω την εντύπωση πως στην Ευρώπη τα πράγματα είναι διαφορετικά σε σχέση με την Αμερική


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 23/06/2016 - 16:54


#454   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2016 - 17:00

τα βλεπετε λαθος τα πραγματα. το iphone ειναι αμερικανικο προιον. οπως την ελληνικη φέτα ή το ελαιόλαδο θα τα βρεις πανάκριβα σε χώρες εξαγωγής το ίδιο γίνετε και με τα iPhone και με όλα τα προιόντα. μόνο εάν πέσει η τιμή στο εγχώριο προιόν θα πέσει και στην εξαγωγή διαφορετικά μην περιμένετε καλύτερες τιμές. βέβαια το καλό είναι ότι υπάρχουν συζητήσεις χρόνια τώρα για κατάργηση των τελωνείων από και προς βόρια αμερική με ευρώπη. όπως και να έχει πλέον επιβάλετε να μην ψωνίζεις τίποτα από ελλάδα, πόσο μάλλον τεχνολογικού είδους προιόντα.



#455   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2016 - 17:12

Δεν είναι ακριβώς η αλήθεια αυτή. Στο εξωτερικό έχει παρόμοια τιμή με εδώ. Εάν μιλήσουμε για τις τιμές των 99 δολαρίων θα μιλήσουμε μόνο για Αμερική. Οπότε θα αναφερθούμε στην verizon και την At&t όπου και φυσικά το κινητό παραμένει κλειδωμένο στον πάροχο για όσα χρόνια υπογράψεις συμβόλαιο. Από εκεί και πέρα για τιμές που είδα μέχρι και Γερμανία και Αγγλία οι τιμές που βρήκα ήταν γύρω στα 200 πάλι κλειδωμένο στον πάροχο. Και στις δυο περιπτώσεις μιλάμε με 24μηνο συμβόλαιο και κλειδωμένος στον πάροχο που σημαίνει οτι για 2 χρόνια ξεχνάς να βάλεις άλλη sim. Στην At&t αξίζει ναι. Αν δεις όμως vodafone πχ Γερμανίας που βγαίνει στα 57 ευρώ το μήνα και 250 η συσκευή είναι αρκετά τα χρήματα. Σκέτη κάρτα με παροχές μπορεί να είναι εξευτελιστικά τα χρήματα που ζητάνε. Αλλά με τις συσκευές έχω την εντύπωση πως στην Ευρώπη τα πράγματα είναι διαφορετικά σε σχέση με την Αμερική

δεν τα έψαξες καθόλου καλά. Οι τιμές στην Αγγλία καταρχήν για συσκευή μόνο δεν έχουν αυξηθεί καθόλου τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Δεύτερον υπάρχουν καταπληκτικά συμβόλαια, εγω πχ το πήρα δωρεάν με £40 τον μήνα συμβόλαιο το οποίο μου δίνει απεριόριστο Ίντερνετ,πόσες χιλιάδες λεπτά κλήσεις και απεριόριστα SMS Επισης δεν ειναι κλειδωμένα σε πάροχο. Ακομα και αυτα που ειναι κλειδωμένα στο ξεκλειδώνουν άμεσα αν το ζητήσεις. Με μια γρήγορα και τσαπατσούλικη έρευνα δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα σαν αυτο που έβγαλες Βασίλη. Δεν συγκρίνονται οι τιμές, οι υπηρεσίες και η ποιότητα των υπηρεσιών τουλάχιστον της Αγγλίας που μπορώ απο προσωπική εμπειρία να συγκρίνω με της Ελλάδας.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 23/06/2016 - 17:15


#456   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2016 - 17:15

δεν τα έψαξες καθόλου καλά. Οι τιμές στην Αγγλία καταρχήν για συσκευή μόνο δεν έχουν αυξηθεί καθόλου τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Δεύτερον υπάρχουν καταπληκτικά συμβόλαια, εγω πχ το πήρα δωρεάν με £40 τον μήνα συμβόλαιο το οποίο μου δίνει απεριόριστο Ίντερνετ,πόσες χιλιάδες λεπτά κλήσεις και απεριόριστα SMS Επισης δεν ειναι κλειδωμένα σε πάροχο. Ακομα και αυτα που ειναι κλειδωμένα στο ξεκλειδώνουν άμεσα αν το ζητήσεις. Με μια γρήγορα και τσαπατσούλικη έρευνα δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα σαν αυτο που έβγαλες Βασίλη. Δεν συγκρίνονται οι τιμές, οι υπηρεσίες και η ποιότητα των υπηρεσιών τουλάχιστον της Αγγλίας που μπορώ απο προσωπική εμπειρία να συγκρίνω με της Ελλάδας.

Οκ μπορεί να κάνω λάθος. Ο χρόνος θα το δείξει.



#457   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2016 - 17:18

Οκ μπορεί να κάνω λάθος. Ο χρόνος θα το δείξει.

τι εννοείς ο χρόνος θα το δείξει; Ο χρόνος θα δείξει αν τα συμβόλαια ειναι καλύτερα στο εξωτερικό; Η το αν θα αυξηθεί η τιμή; Στην Ελλάδα σίγουρα. Στην Αγγλία το παρελθόν λέει οτι θα μείνουν εκεί που ειναι. Όπως τα τελευταία 4 χρόνια που αγοράζω iphone απο δω.. Επισης να συμπληρώσω οτι το να πάρεις τις τιμές της Αγγλίας και να ις μετέχεις σε ευρώ για να συγκρίνεις ειναι λάθος. Γιατι εγω πχ βγάζω λίρες άρα η αυξομείωση της ισοτιμίας ευρώ λίρας δεν με επηρεάζει όπως επηρεάζει την σύγκριση σου.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 23/06/2016 - 17:20


#458   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2016 - 17:31

τι εννοείς ο χρόνος θα το δείξει; Ο χρόνος θα δείξει αν τα συμβόλαια ειναι καλύτερα στο εξωτερικό; Η το αν θα αυξηθεί η τιμή; Στην Ελλάδα σίγουρα. Στην Αγγλία το παρελθόν λέει οτι θα μείνουν εκεί που ειναι. Όπως τα τελευταία 4 χρόνια που αγοράζω iphone απο δω.. Επισης να συμπληρώσω οτι το να πάρεις τις τιμές της Αγγλίας και να ις μετέχεις σε ευρώ για να συγκρίνεις ειναι λάθος. Γιατι εγω πχ βγάζω λίρες άρα η αυξομείωση της ισοτιμίας ευρώ λίρας δεν με επηρεάζει όπως επηρεάζει την σύγκριση σου.

Ο χρόνος ως προς τις πωλήσεις. 

 

Εγώ έκρινα παρατηρώντας αυτό http://www.vodafone....tm#Rose_Gold/64 https://boutique.ora...Go-gris-sideral  https://www.o2.co.uk/shop/phones/apple/iphone-6s/  http://www.vodafone.de/privat/handys/iphone-6s.html από εκεί και πέρα πολύ πιθανόν να κάνω λάθος


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 23/06/2016 - 17:33


#459   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/06/2016 - 17:45

οπως ακριβως σου λεει ο reaver ειναι...

 

στο κολλητο μου δινουν αυτη την στιγμη στην Ολλανδια RED 1 ( oλα απεριοριστα κλησεις / sms / 5gb data + 300 λεπτα Ελλαδα ) 25€/μηνα . ΑΝ το κανει 1/χρονο του δινουν 64αρι 6s=380€ & 6s+ 480€ ή S7 64αρι=340€ & S7edge 64αρι=440€ ... Αν κανει 2ετες συμβολαιο πεφτουν 100€ σχεδον και κατι παραπανω... τα συμπερασματα δικα σου billy.



#460   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/06/2016 - 18:16

Ο χρόνος ως προς τις πωλήσεις. 

 

Εγώ έκρινα παρατηρώντας αυτό http://www.vodafone....tm#Rose_Gold/64 https://boutique.ora...Go-gris-sideral  https://www.o2.co.uk...pple/iphone-6s/  http://www.vodafone..../iphone-6s.html από εκεί και πέρα πολύ πιθανόν να κάνω λάθος

Υπαρχουν και πολυ καλυτερα προγραμματα και πολυ καλυτερες εταιριες απο την Vodafone στην αγγλια. Επισης υπαρχουν εποχικες εκπτωσεις που εκει οι τιμες ειναι ακομα καλυτερες. Οι πωλησεις δεν εχουν πεσει απο τις αυξανομενες τιμες μιας και οι τιμες στις μεγαλες αγορες τγια την Apple δεν αλλαζουν. Επισης πριν το s7 η samsung ειχε απογοητευτηκα τριμηνα το ενα μετα το αλλο και δεν ηταν λογω των υψηλων τιμων. Μην προσπαθειτε να το παιξεται ολοι αναλυτες, γιατι δεν ειναι τοσο απλος ο λογος που πεφτουν οι πωλησεις σε ενα προιον. Η samsung καταφερε με μια ωραια και καλη συσκευη και γυρισε το παιχνιδι αλλα δεν ηταν μονο η συσκευη απο μονη της. Αλλαξε στρατηγικη marketing, αλλαξε ποιοτητα υπηρεσιων κτλ. Ενα κακο τριμηνο δεν καταδικαζει καμια εταιρια. Τωρα αν περιμενετε να πεσουν οι τιμες επειδη επεσαν οι πωλησεις θα περιμενετε πολυ καιρο. Αυτο δεν προκειται ποτε να γινει. 


Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 23/06/2016 - 18:18


#461   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2016 - 18:25

Υπαρχουν και πολυ καλυτερα προγραμματα και πολυ καλυτερες εταιριες απο την Vodafone στην αγγλια. Επισης υπαρχουν εποχικες εκπτωσεις που εκει οι τιμες ειναι ακομα καλυτερες. Οι πωλησεις δεν εχουν πεσει απο τις αυξανομενες τιμες μιας και οι τιμες στις μεγαλες αγορες τγια την Apple δεν αλλαζουν. Επισης πριν το s7 η samsung ειχε απογοητευτηκα τριμηνα το ενα μετα το αλλο και δεν ηταν λογω των υψηλων τιμων. Μην προσπαθειτε να το παιξεται ολοι αναλυτες, γιατι δεν ειναι τοσο απλος ο λογος που πεφτουν οι πωλησεις σε ενα προιον. Η samsung καταφερε με μια ωραια και καλη συσκευη και γυρισε το παιχνιδι αλλα δεν ηταν μονο η συσκευη απο μονη της. Αλλαξε στρατηγικη marketing, αλλαξε ποιοτητα υπηρεσιων κτλ. Ενα κακο τριμηνο δεν καταδικαζει καμια εταιρια. Τωρα αν περιμενετε να πεσουν οι τιμες επειδη επεσαν οι πωλησεις θα περιμενετε πολυ καιρο. Αυτο δεν προκειται ποτε να γινει. 

 

Δηλαδή ο steve δεν το έκανε? Λάθος θυμάμαι? http://www.apple.com...day-Season.html δεν νομίζω οτι μείωσαν την τιμή τους επειδή τους άρεσε να εισπράττουν λιγότερα, αλλά επειδή δεν είχε τις αναμενόμενες πωλήσεις. Γνώμη μου και πάλι μπορεί να κάνω και λάθος.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 23/06/2016 - 18:27


#462   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/06/2016 - 18:28

εχεις κολλησει με τον jobs. Αλλες εποχες αλλες τεχνολογικες εξελιξεις τοτε αλλη ζητηση και το android τοτε εξελισοταν...



#463   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2016 - 18:59

εχεις κολλησει με τον jobs. Αλλες εποχες αλλες τεχνολογικες εξελιξεις τοτε αλλη ζητηση και το android τοτε εξελισοταν...


Μισο λεπτο γιατι το θεωρεις στασιμο το android τώρα; Νομιζω ο ανταγωνισμος τοτε ηταν μεγαλυτερος nokia android windows phone qtek sony ericsson. Παλευες με τα πενακια στα wp 5 ακομα θυμαμαι τις δηλωσεις καποιου υψηλοβαθμου της ms πως θα αποτυχει. Δηλαδη εσυ προσωπικα πιστευεις οτι παιζει μπαλα μονο του το iphone? Δεν μιλαω για εμπειρια χρησης μιλαω για νουμερα. Εαν πιστευεις οτι παιζει μπαλα μονο του(δεν αναφερομαι στην εμπειρια χρησης που μπορει να ειναι μοναδικη) γιατι δεν αυξανει τα νουμερα του στην αγορα δεδομενου πως η εμπειρια χρησης στα android ειναι μετρια. Δεν λεω οτι δεν ειναι αξιολογο τηλεφωνο λεω οτι ειναι ενα ακριβο τηλεφωνο και εκει οφειλει το ποσοστο του στις πωλησεις. 


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 23/06/2016 - 19:02


#464   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/06/2016 - 19:12

υπαρχει μια συγχηση στο ποστ σου!!

 

Το Iphone ειτε μας αρεσει ειτε οχι παιζει μονο του στην κατηγορια...εχει δημιουργησει ενα Hype - ενα μεγαλο αγοραστικο κοινο - εχει επεκταθει και στα υπολοιπα προιοντα και το τροπο που συνδεονται ολα μαζι ανετα και ωραια.. Τα νουμερα παντα μιλαγαν σε πωλησεις.

 

Οσο αφορα τον android οχι δεν ειναι στασιμο, εχει κανει μεγαλα βηματα προς το καλυτερο (καμια σχεση με τις παλιοτερες εκδοσεις) αλλα εκει ειναι 50 κατασκευαστες και σκοτωνονται μονοι τους...ΑΡΑ το Iphone παντα θα εχει προβαδισμα επιλογης λογο της αποκλειστικοτητας...

 

Οσο αφορα τις τιμες που αναφερεις στο τελος...δεν εχει αλλαξει η τιμη του...στην Αμερικη αρχικα ...αλλα ουτε στην ευρωπη...με τις εκαστοτε φορολογιες + καπελο του αντιπροσωπου στο φερνουν ελλαδα...



#465   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/06/2016 - 00:31

Αλλοι παρακαλανε για ρεκορ πωλησεων...και αλλοι απλα το κανουν... δεν χρειαζεται να ζεις στο 2015 καθε χρονο τα ιδια ακουγονται (καθως οτι θα κλεισει) και παλι πεφτουν εξω!! Δεν με απασχολει ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια καθως δεν εχω μετοχες αλλιως θα εγραφα περισσοτερα :P χαχα

 

ps : αυτοι που αναγραφουν για το S7 που λειτουργει απροβληματιστα ας ανετρεξουν σε αλλο forum να δουν τι γινεται με τα update του apc8 που τρελενεται το android system. ( ωραιο τηλεφωνο και συσκευη αλλα μη κραζουμε μονο την apple για τα bugs κλπ )

μαλλον δεν διαβασες καποια στοιχεια ,οσο για τις μετοχες ουτε εκει εισαι ενημερωμενος εχει πεσει οχι οτι εχει αυτο καμια σημασια ποιος νοιαζεται, ,εκτος αν εισαι επενδυτης που δεν σε κοβω ,οσο για το αλλο φορουμ δεν θα κανω την χαρη σε παιδακια που εχουν 2-3 χρονια iphone να φυγω εγω που ειχα 8 εκτος αν εισαι ο mod οποτε πεταξε με εξω ,αλλα ουτε αυτο εισαι οποτε με ξενα κολυβα μην κανεις κηδεια



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)