Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/06/2016 - 00:36

υπαρχει μια συγχηση στο ποστ σου!!

 

Το Iphone ειτε μας αρεσει ειτε οχι παιζει μονο του στην κατηγορια...εχει δημιουργησει ενα Hype -

επαιζε ,25 εκατομμυρια μειωση ,κοντα στο ενα τριτο ,οι πελατες αιμοδοτες φευγουν ,με το ios 10 θα δεις και αλλα τραγικα πραγματα αλλα δεν θα κανω τον μελλοντολογο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2016 - 01:59

PariS21 μπορεί και να μαι σε σύγχυση. Ενδεχομένως να φταίνε τα κοκτέιλ και ο ζεστός καιρός. Δεν είμαι οικονομολόγος για να κάνω μια εκτίμηση και να μπω στα δικά τους παρτέρια. Απλώς βλέποντας οτι γενικότερα στην αγορά παγκοσμίως υπάρχει μια μείωση πωλήσεων και οτι το κέρδος έχει συμπιεστεί. Το θεωρώ ουτοπικό να κρατάς την ίδια τιμή και να περιμένεις να σαρώσεις στην αγορά πετυχαίνοντας τις πωλήσεις του 2015,2014,2013,2012. Δικαίωμα τους είναι να το πωλούν και 10.000 ευρώ. Αυτό άλλωστε ορίζει και ο νόμος της ελεύθερης αγοράς. Το να το βλέπεις όμως ως επιτυχία πωλήσεων, ή εγώ ζω σε άλλο πλανήτη ή είμαι σαπρόφυτο. Από εκεί και πέρα στο χέρι της κάθε εταιρίας είναι το πόσο θα κοστολογίσει την κάθε συσκευή και δικιά της επιλογή.  Δεν αναφέρομαι μόνο στην apple και η samsung όταν κοστολόγησε στα 800 ευρώ το edge περίμενα οτι δεν θα έχει καλές πωλήσεις ή για την ακρίβεια οτι θα αποτύχει(δεν υποστηρίζω ούτε τις λογικές οτι 200 ευρώ πρέπει να μας το πωλούν). Πιθανόν τα μαθηματικά μου και η απλή λογική να είναι φτωχή αλλά πραγματικά με χαρά θα ακούσω τα επιχειρήματα σου.

Δεν λέω οτι δεν είναι καλό κινητό, λέω πως είναι ένα ακριβό κινητό. Το αν είναι ακριβή μια συσκευή το δείχνουν οι πωλήσεις της είτε είναι apple είτε είναι samsung είτε είναι συσκευή του κυρ Μήτσου.

 

Πολύ πιθανόν να κάνω λάθος. Πολύ πιθανόν τα νούμερα που έχω στο μυαλό μου να τα κατεβάζω από το κεφάλι μου. Δεν έχω πραγματικά καμία δόση ειρωνίας και αν νομίζεις πως σε προσβάλω σου ζητάω εξαρχής συγγνώμη.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 24/06/2016 - 02:02


#468   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/06/2016 - 02:06

Το να ζητάs συγνώμη σε έναν που έχει το 5αρι ,ίσως και το μοναδικό iPhone που πηρε στην ζωή του αντε δυο ειναι μεγαλείο ψυχής ,καλα και απλα τα είπες

#469   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2016 - 02:11

Το να ζητάs συγνώμη σε έναν που έχει το 5αρι ,ίσως και το μοναδικό iPhone που πηρε στην ζωή του αντε δυο ειναι μεγαλείο ψυχής ,καλα και απλα τα είπες

Δεν κρίνω για αυτό άλλωστε και εγώ πολλές συσκευές apple δεν είχα. Απλώς νομίζω οτι έχουμε ξεφύγει όλοι. Από αφέντες των συσκευών γίναμε υπηρέτες τους και τις υποστηρίζουμε όπως την εποχή που παίζαμε υπερατού.



#470   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/06/2016 - 02:12

Συμφωνώ απόλυτα

#471   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/06/2016 - 09:54

The first iphone 7 clone is already available in china .

http://www.phonearen...n-China_id82564

 

img-0082.jpg



#472   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 24/06/2016 - 09:57

Το να ζητάs συγνώμη σε έναν που έχει το 5αρι ,ίσως και το μοναδικό iPhone που πηρε στην ζωή του αντε δυο ειναι μεγαλείο ψυχής ,καλα και απλα τα είπες

παω να κλαψω στην γωνια μου με αποστομωσες τωρα.......

 

 

@billy

Νο worries φιλε...κουβεντα κανουμε και ανταλλαγη ιδεων...ασε τους παπαρολογους να λενε οτι θελουν!



#473   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2016 - 13:23

διακρινω ενα εκνευρισμο στο στρατοπεδο του Applexit :D



#474   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/06/2016 - 13:33

Μπα. Ως συνήθως. Οι ανυπόμονοι κινδυνολογούν. Μέχρι να βγει τον Αύγουστο το νέο προϊόν συστήνω ψυχραιμία. Οι αλλαγές θα είναι μικρές και μη απαραίτητες για όσους έχουν τελευταίας γενιάς συσκευές. Φυσικά υπάρχουν και οι σπαταλόυληδες που έχουν κάνει χόμπι την αγοραπωλησία ναυαρχίδων. Και καλά κάνουν αν αυτό τους είναι απαραίτητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#475   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/06/2016 - 19:07

The first iphone 7 clone is already available in china .
http://www.phonearen...n-China_id82564

img-0082.jpg


Ως τωρα δεν εχουν πεσει εξω ακομα και οταν κυκλοφορουν θηκες πριν καν βγει το τηλεφωνο, οποτε εγω προσωπικα αυτο θα περιμενω να δω

#476   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/06/2016 - 19:12

Εντάξει έτσι και αλλιώς με τα μέχρι τώρα στοιχεία δεν περιμένουμε και κάτι σημαντικό σαν αλλαγή  αλλά αυτή η κάμερα πίσω  το σκοτώνει .


Τελευταία επεξεργασία από: krete, 24/06/2016 - 19:13


#477   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:00

Εντάξει έτσι και αλλιώς με τα μέχρι τώρα στοιχεία δεν περιμένουμε και κάτι σημαντικό σαν αλλαγή  αλλά αυτή η κάμερα πίσω  το σκοτώνει .

Κοίταξε να δεις. Μίλησα μόνο για νούμερα. Οτι βλέπεις μπορεί να μην είναι αληθινό. Στην Κίνα πριν παρουσιαστεί το se είχαν δείξει ένα μικρό iphone 6 και λέγανε αυτό είναι το se και είχε κατακλυστεί το internet με το video το συγκεκριμένο που την συνέντευξη την έπαιρνε μια κινεζούλα. Συνεπώς κανείς δεν γνωρίζει τι θα βγει.



#478   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:01

τπτ αυτό εξόγκωμα της κάμερας είναι ΆΘΛΙΟ, ερώτηση γιατί να έχουνε διπλή κάμερα δεν μπορούσαν απλά να βάλουν μια καμερούλα (ένα module) με καλύτερο διάφραγμα  F1.7 η 1.8  και οπτικά μέρη να τελειώνουμε, Πρέπει να γίνουμε Huawei & LG & HTC με Dual Camera Lens; 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#479   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:05

Γιατι ρε παιδια σας χαλαει τοσο; Τα samsung εχουν ανεκαθεν εξωγκομενη καμερα. Επισης το p9 που εχει διπλη καμερα πολυ κοσμο τον ενθουσιασε

#480   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:09

Γιατι ρε παιδια σας χαλαει τοσο; Τα samsung εχουν ανεκαθεν εξωγκομενη καμερα. Επισης το p9 που εχει διπλη καμερα πολυ κοσμο τον ενθουσιασε

Προσωπικά δεν μου αρέσει ούτε το Huawei με την υποστήριξή της Laica που είναι με δύο κάμερες, βασικά η δεύτερη ποιο πολύ για αισθητήριας είναι παρά για να βγάζει φωτογραφίες.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες