Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 7 Plus με dual lens camera και υποστήριξη 3D Depth Mapping


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1301 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1066   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/08/2016 - 19:57

Και το site τις goldgenie έχει 3 μοντέλα Το 7αρι το plus και το pro https://www.goldgeni...ne-7-pro-elite/
Sent from my iPhone using Tapatalk

Απο τη μια το GoldGenie ειναι Apple Premium Reseller απο την αλλη ομως τα specs που δινει ειναι περιεργα...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1067   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/08/2016 - 21:03

Ας απαντήσω επιγραμματικά χωρίς να κάνω πολλά quote στους παραπάνω φίλους :)

Κακά τα ψέμματα το Note 7 έχει φοβερό σχεδιασμό + αδιάβροχο. Του χρόνου αυτά η Apple; ΟΚ του χρόνου θα ξαναδεί τα λεφτά μου. Το μαύρο ειδικά είναι ηδονή. Hands down. Από την άλλη, το iPhone έχει το ίδιο design, bezel με το 2014 χώρια μεγαλύτερο καρούμπαλο στην πλάτη για την κάμερα. Φίλε @rromeodim δεν με νοιάζει το καρούμπαλο όσο το μέγεθός του για να γίνω συγκεκριμένος. Όλο το ιντερνετ παρακαλούσε για λίγο πιο παχύ κινητό με μεγαλύτερη μπαταρία και μικρότερο ή καθόλου καρούμπαλο στην κάμερα, η Samsung το έκανε η Apple στα @@ της. Όχι κύριοι συγγνώμη enough is enough. Οθόνη the best. Camera top tier. Exynos 8890 ότι καλύτερο υπάρχει για Android αυτή την στιγμή (δεν με ενδιαφέρει το xda καθόλου) γι'αυτό δεν δίνω σημασία στα reviews με SD820 την σούπα για τα Αμερικανάκια. Το πολύ πολύ να βάλω Nova launcher για να μην βλέπω το UI του TouchWiz αλλά να συνεχίσω να έχω τις λειτουργίες του S pen (υποθέτω αλλά δεν καίγομαι κιόλας). Συγκρίσεις με 6S κτλ τις θεωρώ τραγικές απλά. Άλλα λειτουργικά, άλλα hardware, άλλες αναλύσεις οθόνης, διαχείριση μνήμης κτλ, επιλογές είναι αυτές διαλέγεις και παίρνεις. Πλέον πάντως αργό κινητό δεν υπάρχει μην κοροϊδευόμαστε πόσο μάλλον ναυαρχίδες. Διυλίζουμε τον κώνωπα για μερικά ms δηλαδή.

iPhone πήρα πρώτη φορά στο 4 το 2010. Άμεσος κεραυνοβόλος έρωτας. Κάθε χρόνο το πουλάω και παίρνω το εκάστοτε καινούριο μοντέλο και μου βγαίνει πάνω κάτω ~250€ σε ετήσια βάση. Για να μην το κάνω και φέτος, πιστέψτε με, ήταν πολύ δύσκολη απόφαση αλλά που και που και μια αλλαγή δεν βλάπτει. Του χρόνου εδώ είμαστε για να τραγουδάμε "στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε" :lol:

Φίλε μου συγνώμη αλλά νομίζεις μας ενδιαφέρει η άποψη σου για το note 7 σε αυτό το topic ? ? βάλε ότι θες στο blabla να σου απαντήσω κιόλας . Αν έχεις κάτι για το νέο iPhone να το πεις .

#1068   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/08/2016 - 21:44

Φίλε μου συγνώμη αλλά νομίζεις μας ενδιαφέρει η άποψη σου για το note 7 σε αυτό το topic ? ? βάλε ότι θες στο blabla να σου απαντήσω κιόλας . Αν έχεις κάτι για το νέο iPhone να το πεις .

αχαχααχαχχαχααχαχαχααχ!αυτη ειναι απαντηση!

#1069   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 28/08/2016 - 17:31

c9fe1db47c96666013a6aa3565271c10.jpg
Το βρήκα τυχαία σήμερα.. Ισχύει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1070   azriel84

azriel84

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2016 - 18:10

Φίλε μου συγνώμη αλλά νομίζεις μας ενδιαφέρει η άποψη σου για το note 7 σε αυτό το topic ? ? βάλε ότι θες στο blabla να σου απαντήσω κιόλας . Αν έχεις κάτι για το νέο iPhone να το πεις .

Σε θέμα για το νέο iPhone απλά δήλωσα πως δεν μου αρέσει και θα πάρω Note 7 για κάποιους λόγους. Κάποιοι από κάτω απάντησαν στην αρχική μου δημοσίευση και η δεύτερή μου απάντησή πήγαινε σ'αυτούς. Να διαβάζουμε πριν γράψουμε ότι θέλουμε... Δεν ήξερα πως αυτό το topic είναι για να αγιοποιήσουμε το νέο μήλο συγγνώμη κιόλας.


Τελευταία επεξεργασία από: azriel84, 28/08/2016 - 18:12


#1071   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2016 - 18:29

Εγώ αδυνατώ να πιστέψω πως θα είναι έτσι το καινουργιο iphone.

Δηλαδή ειναι τοσο χαζη η apple που με μειωμενες πωλησεις θα βγαλει ενα ολοιδιο περιπου τηλεφωνο. Με το φτωχο μου το μυαλο δηλαδη αν θα ειναι λιγοι που θα αναβαθμισουν, οι νεες πωλησεις που θα φτασουν; Στο μηδεν; Εγω νομιζω οτι κατι θα γινει η apple να μαζεψει και αλλους χρηστες. Ωραιο πχ σχεδιαστικα το 5/s το 6/s εκπληκτικο σε σχεδιασμο και τωρα τι θα δωσουν παλι το ιδιο;

Νομιζω οτι θα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο που περιμενουμε ολοι μας και φετος θα κανουν την εκπληξη. Καθε δυο χρονια αλλαζουν τα μοντελα τους σχεδιαστικα γιατι να το κανουν καθε 3 για να εχουν μεγαλυτερη ζημια; Απλες σκεψεις απο ενα φτωχο μυαλο.

#1072   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/08/2016 - 19:45

Δεν είναι θέμα "χαζομάρας".. Απλά η βάση για το σχεδιασμό δεν έχει κάνει το κύκλο της ακόμα. Τα 6 και 7 είναι τα αντίστοιχα iPh 4/5.

 

Τη συσκευή πάλι την έχουμε δει και συνεχίζουμε να τη βλέπουμε μήνες τώρα.

 

Οι όποιες "εκπλήξεις" πάνε για του χρόνου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1073   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2016 - 20:00

Δεν είναι θέμα "χαζομάρας".. Απλά η βάση για το σχεδιασμό δεν έχει κάνει το κύκλο της ακόμα. Τα 6 και 7 είναι τα αντίστοιχα iPh 4/5.

Τη συσκευή πάλι την έχουμε δει και συνεχίζουμε να τη βλέπουμε μήνες τώρα.

Οι όποιες "εκπλήξεις" πάνε για του χρόνου.

Ναι αλλα ειδες καποιος που ανεβασε ενα αρθρο και ελεγε οτι αυτο δεν ειναι επισημο οτι θα πανε του χρονου και οτι οι αλλαγες θα πανε ανα 2 χρονια και οχι ανα 3. Νομιζω εαν καποιος γραψει ενα αρθρο για ενα iphone με laser πληκτρολογιο ή να βγαινει μια ξανθια απο μεσα και το αναπαραγουν 4 site θα μπουμε σε αλλο γαιτανακι. Αυτο ομως δεν ειναι αποτελει ειδηση αλλα αναδημοσιευση χωρις να υπαρχει καποια εγγυρη πηγη. Σε καμια περιπτωση δεν αμφισβητω το site που μας φιλοξενει, αλλα αμφισβητω την ορθοτητα ολων αυτων που γραφουν σε ξενα φορουμ. Σημερα ειδα leaks του iphone 6 μερικα εμοιαζαν αλλα παλι οχι. Δηλωνω επιφυλακτικος και την μπυρα δεν την ξεχναω που βαλαμε στοιχημα

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 28/08/2016 - 20:01


#1074   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/08/2016 - 20:25

Καταρχάς η αλλαγή στο σχεδιασμό πάει ανα 4ετία βάζοντας και τα S μέσα.

 

Του χρόνου λογικά αυτό θα γίνει 3ετία μιας η αλλαγή θα γίνει εκεί χωρίς να έχουμε 7S.

 

Τώρα για τα υπόλοιπα, το λάθος σου είναι οτι συγκρίνεις υποτιθέμενες φήμες και ιδέες με μια συσκευή που έχει διαρρεύσει.

 

Το μόνο που δε ξέρουμε πλέον είναι το σχέδιο της συσκευασίας.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1075   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/08/2016 - 20:54

Εγώ αδυνατώ να πιστέψω πως θα είναι έτσι το καινουργιο iphone.

Δηλαδή ειναι τοσο χαζη η apple που με μειωμενες πωλησεις θα βγαλει ενα ολοιδιο περιπου τηλεφωνο. Με το φτωχο μου το μυαλο δηλαδη αν θα ειναι λιγοι που θα αναβαθμισουν, οι νεες πωλησεις που θα φτασουν; Στο μηδεν; Εγω νομιζω οτι κατι θα γινει η apple να μαζεψει και αλλους χρηστες. Ωραιο πχ σχεδιαστικα το 5/s το 6/s εκπληκτικο σε σχεδιασμο και τωρα τι θα δωσουν παλι το ιδιο;

Νομιζω οτι θα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο που περιμενουμε ολοι μας και φετος θα κανουν την εκπληξη. Καθε δυο χρονια αλλαζουν τα μοντελα τους σχεδιαστικα γιατι να το κανουν καθε 3 για να εχουν μεγαλυτερη ζημια; Απλες σκεψεις απο ενα φτωχο μυαλο.

Πλέον ξέρουμε πως θα είναι το 7αρι.Τωρα θα μου πεις γιατί δεν το αλλάξανε ομως από ότι λέγεται ότι του χρόνου θα δούμε ριζικές αλλαγές τόσο από την Αππλε όσο και από τη Σαμμυ η Αππλε με Oled curved η Sammy με 4Κ curved και αυτό μέχρι το 2020 όπου θα δούμε τις πρώτες flexible displays!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1076   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/08/2016 - 22:09

Με το ριζικές αλλαγές τι ακριβώς εννοείτε? Το άλλαγμα της συσκευής?

 

Εγώ προσωπικά με το ριζικές αλλαγές στο 8 μιας και το 7 το ξέρουμε βάζω μέσα την αλλαγή στην εμφάνιση, 2-3 ακόμα αισθητήρες ασφάλειας και μη, τα γνωστά καλύτερη κάμερα, ταχύτερος επεξεργαστής, κανένα led ειδοποιήσεων, ένα home button ενσωματωμένο στην οθόνη και ένα apple pen. Εγώ αυτά δεν τα θεωρώ ριζική αλλαγή μιας και μας παρουσιάζει αυτά που ήδη ξέρουμε. Που είναι η εποχή με τις capacitive οθόνες?! Βέβαια είναι πολύ νωρίς ακόμα, έτσι για την κουβέντα. Ίσως το μόνο σίγουρο είναι και τα επόμενα iPhone θα έχουν διπλή κάμερα, εκτός και αν βρουν τρόπο και τις συμπτύξουν σε μια, οπότε άκυρο και αυτό.


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 28/08/2016 - 22:10


#1077   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 29/08/2016 - 00:18

Σε θέμα για το νέο iPhone απλά δήλωσα πως δεν μου αρέσει και θα πάρω Note 7 για κάποιους λόγους. Κάποιοι από κάτω απάντησαν στην αρχική μου δημοσίευση και η δεύτερή μου απάντησή πήγαινε σ'αυτούς. Να διαβάζουμε πριν γράψουμε ότι θέλουμε... Δεν ήξερα πως αυτό το topic είναι για να αγιοποιήσουμε το νέο μήλο συγγνώμη κιόλας.

 

εσυ οπως και μερικοι αλλοι...δεν μας ενδιαφερει σε thread για το νεο Iphone , να μας λετε γιατι πηρατε η θα παρετε android...ελεος...



#1078   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/08/2016 - 07:04

Συνήθως πόσες μέρες πριν την παρουσίαση στέλνονται οι προσκλήσεις?



#1079   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2016 - 10:52

Συνήθως πόσες μέρες πριν την παρουσίαση στέλνονται οι προσκλήσεις?

Νομιζω μια βδομαδα-10 μερες


#1080   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2016 - 11:06

https://t.co/VzodlGvl01

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες