Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Μπαταρια και εγγυηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
178 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/02/2016 - 22:24

ΔΙΕΤΙΑ με τιμολόγιο

Ευχαριστω πολυ.
Απο αυριο θα ξεκινησει ο Γολγοθας μου απο τον Αννα στον Καιαφα για να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.

Και να σκεφτεις οτι νομιζα πως ολο μου το προβλημα θα ηταν σε σχεση με τον χρονο καθως θα ηθελα να γινει αμεσα η ανταλλαγη με ανακατασκευασμενο.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 04/02/2016 - 23:23

Και στην τηλεφωνικη υποστήριξη 1 χρόνο θα ισχυριστουν πως έχει εγγυηση η συσκευή.μιλα με info-quest που δεχεται τον 2ο χρονο με αποδειξη.Οταν είχα ρωτησει και εγω στην document τα ιδια μου ελεγε..να απευθυνθω στον πωλητή.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

κανεις μεγάλο λαθος εδώ...στην τηλεφωνική υποστηρίξουν γνωρίζουν κανονικότατα για τη διετία και εξυπηρετούν κιόλας.

#18   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 11:07

κανεις μεγάλο λαθος εδώ...στην τηλεφωνική υποστηρίξουν γνωρίζουν κανονικότατα για τη διετία και εξυπηρετούν κιόλας.

ΤΖΙΦΟΣ !!!

Στην τηλεφωνικη υποστηριξη επιλεγοντας την επιλογη 4 που ειναι για iphone σου κλεινει την γραμμη παραπεμποντας σε σε επικοινωνια με εταιρεια κινητης.

Ξανακαλεσαωκαι επελεξα το 3, την τεχνικη υποστηριξη. Η γραμμη αυτη ειναι πλεον για mac υπολογιστες. Γενικα μιλωντας (γιατι μου δηλωσε οτι δεν ηταν ο τομεας της) μου εξηγησε τον ενα χρονο εγγυησης της apple και στην συνεχεια το σερβις αναλαμβανουν οι εταιρειες κινητης. Οι συνεργαζομενοι τυπου document παρεχουν υποστηριξη (δωρεαν) μονο στον πρωτο χρονο.

Αφου στην αρχη λοιπον με προετρεπε να επικοινωνησω με vodafone που ειναι το συμβολαιο μου, της ΞΑΝΑεξηγησα πως απο την document μου αρνηθηκαν την αντικατασταση μπαταριας εντος εγγυησης οχι λογω παρελευσης του ενος ετους αλλα λογω αγορας με τιμολογιο.

Επεμεινε οτι δεν υπαρχει καμμια διαφορα στον τροπο αγορας (τιμολογιο - αποδειξη), αλλα οτι τον δευτερο χρονο εγγυησης καλυπτει ο πωλητης, αρα θα πρεπει να απευθυνθω στο καταστημα αγορας.

Φυσικα αναφερθηκα στις παραπανω περιπτωσεις αντιδικιας η αμφισβητησης, τις οποιες απλα ακουσε χωρις να σχολιασει και μου εςτειλε στο μαιλ τον αριθμο της υποθεςης και καποιους νομους που υποτιθεται οτι τεκμηριωνουν τη θεςη της. Αφου δεν εβρισκα καμμια ακρη πλεον ζητησα απλα να καταγραφει η εντονη δυσαρεσκεια μου για την after sales συμπεριφορα των συνεργαζομενων.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#19   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 11:13

ΤΖΙΦΟΣ !!!

Στην τηλεφωνικη υποστηριξη επιλεγοντας την επιλογη 4 που ειναι για iphone σου κλεινει την γραμμη παραπεμποντας σε σε επικοινωνια με εταιρεια κινητης.

Ξανακαλεσαωκαι επελεξα το 3, την τεχνικη υποστηριξη. Η γραμμη αυτη ειναι πλεον για mac υπολογιστες. Γενικα μιλωντας (γιατι μου δηλωσε οτι δεν ηταν ο τομεας της) μου εξηγησε τον ενα χρονο εγγυησης της apple και στην συνεχεια το σερβις αναλαμβανουν οι εταιρειες κινητης. Οι συνεργαζομενοι τυπου document παρεχουν υποστηριξη (δωρεαν) μονο στον πρωτο χρονο.

Αφου στην αρχη λοιπον με προετρεπε να επικοινωνησω με vodafone που ειναι το συμβολαιο μου, της ΞΑΝΑεξηγησα πως απο την document μου αρνηθηκαν την αντικατασταση μπαταριας εντος εγγυησης οχι λογω παρελευσης του ενος ετους αλλα λογω αγορας με τιμολογιο.

Επεμεινε οτι δεν υπαρχει καμμια διαφορα στον τροπο αγορας (τιμολογιο - αποδειξη), αλλα οτι τον δευτερο χρονο εγγυησης καλυπτει ο πωλητης, αρα θα πρεπει να απευθυνθω στο καταστημα αγορας.

Φυσικα αναφερθηκα στις παραπανω περιπτωσεις αντιδικιας η αμφισβητησης, τις οποιες απλα ακουσε χωρις να σχολιασει και μου εςτειλε στο μαιλ τον αριθμο της υποθεςης και καποιους νομους που υποτιθεται οτι τεκμηριωνουν τη θεςη της. Αφου δεν εβρισκα καμμια ακρη πλεον ζητησα απλα να καταγραφει η εντονη δυσαρεσκεια μου για την after sales συμπεριφορα των συνεργαζομενων.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

δοκιμασε να πας και Infoquest μια βόλτα δε θα χάσεις τίποτα

#20   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 11:18

δοκιμασε να πας και Infoquest μια βόλτα δε θα χάσεις τίποτα

Ειμαι εκτος Αθηνων και για την ωρα προσπαθω να βρω ακρη απο το τηλεφωνο.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#21   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/02/2016 - 11:23

infoquest με το τιμολόγιο. 

 

Θα κάνουν αίτημα προς την Apple για την επικύρωση της διετίας (έτσι λένε τουλάχιστον).

 

Δεν είναι δεδομένο βέβαια ότι θα σου αλλάξουν τη μπαταρία αφού τρέχουν κάποια συγκεκριμένα τεστ και βάση αυτών αποφασίζουν την αλλαγή της ή μη.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#22   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:07

infoquest με το τιμολόγιο.

Θα κάνουν αίτημα προς την Apple για την επικύρωση της διετίας (έτσι λένε τουλάχιστον).

Δεν είναι δεδομένο βέβαια ότι θα σου αλλάξουν τη μπαταρία αφού τρέχουν κάποια συγκεκριμένα τεστ και βάση αυτών αποφασίζουν την αλλαγή της ή μη.


Αυτο ακριβως μου ειπαν στην επικοινωνια μας.

Αρνηθηκαν εντονα την οποια παροχη λογω τιμολογιου.
Τους ζητησα να μου γνωστοποιησουν σε ποιο νομο γινεται διακριση λογω παραστατικου αγορας. Μου συνεστησαν να καλεσω την apple καθως δικες της ηταν αυτες οι οδηγιες.
Εξηγησα οτι μιλησα με apple οπου με διαβεβαιωσαν οτι δεν ισχυει τιποτα απο αυτα.

Καταληξαμε στο να παω την συσκευη απο εκει για ελεγχο και εφοσον απο τα διαγνωστικα εμφανιστει προβλημα να στειλουν αιτημα στην apple να τους εγκριθει η αντικατασταση μπαταριας. Δεν δινουν ανακατασκευασμενο αλλα αλλαζουν μπαταρια. 2 ημερες για την εγκριση συν 3-4 για την αλλαγη.

Ερωτηση.
Υπαρχει καποιος τροπος να βεβαιωθω οτι η μπαταρια εχει προβλημα ; Μην στερηθω χωρις λογο την συσκευη μου για 1 εβδομαδα. Επισης μου ειπαν σε αυτους που ταξιδεψαν προσφατα στο εξωτερικο (οπως εγω) υπαρχει καποιο bug με την ωρα και την ρυθμιση της σε αυτοματο που επηρεαζει την ενδειξη και την συμπεριφορα της μπαταριας.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#23   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:32

Αυτο ακριβως μου ειπαν στην επικοινωνια μας.

Αρνηθηκαν εντονα την οποια παροχη λογω τιμολογιου.
Τους ζητησα να μου γνωστοποιησουν σε ποιο νομο γινεται διακριση λογω παραστατικου αγορας. Μου συνεστησαν να καλεσω την apple καθως δικες της ηταν αυτες οι οδηγιες.
Εξηγησα οτι μιλησα με apple οπου με διαβεβαιωσαν οτι δεν ισχυει τιποτα απο αυτα.

Καταληξαμε στο να παω την συσκευη απο εκει για ελεγχο και εφοσον απο τα διαγνωστικα εμφανιστει προβλημα να στειλουν αιτημα στην apple να τους εγκριθει η αντικατασταση μπαταριας. Δεν δινουν ανακατασκευασμενο αλλα αλλαζουν μπαταρια. 2 ημερες για την εγκριση συν 3-4 για την αλλαγη.

Ερωτηση.
Υπαρχει καποιος τροπος να βεβαιωθω οτι η μπαταρια εχει προβλημα ; Μην στερηθω χωρις λογο την συσκευη μου για 1 εβδομαδα. Επισης μου ειπαν σε αυτους που ταξιδεψαν προσφατα στο εξωτερικο (οπως εγω) υπαρχει καποιο bug με την ωρα και την ρυθμιση της σε αυτοματο που επηρεαζει την ενδειξη και την συμπεριφορα της μπαταριας.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

το bug αφορά μόνο 6s/plus

#24   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:34

Τι χρήση σου βγάζει η μπαταρία;;βγάζεις 6ωρο με χρήση wifi χωρίς 3G ?

#25   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:45

Τι χρήση σου βγάζει η μπαταρία;;βγάζεις 6ωρο με χρήση wifi χωρίς 3G ?

Ναι βεβαια.
Και με 3G

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 05/02/2016 - 12:46


#26   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:46

Ναι βεβαια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν εχει θεμα η μπαταρία σου να το ξερεις

#27   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:47

δεν εχει θεμα η μπαταρία σου να το ξερεις

Τι να σου πω τωρα ....
Μακαρι να εχεις δικιο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 12:48

Εγω με 6s είμαι στο 8ωρο με wifi και με 3G δεν πιάνω στάνταρ 6ωρο..και ειναι και δυο μηνών κινητό

#29   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/02/2016 - 14:22

Εγω με 6s είμαι στο 8ωρο με wifi και με 3G δεν πιάνω στάνταρ 6ωρο..και ειναι και δυο μηνών κινητό

Το 3G οπως και το wifi ειναι μονιμα ενεργοποιημενα.
Οταν βρισκομαι σε χωρους οπου υπαρχει γνωστο wifi συνδεομαι απο εκει, διαφορετικα στο δρομο η σε αγνωστα περιβαλλοντα καλυπτομαι απο το 3G.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

#30   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/02/2016 - 14:24

Το 3G οπως και το wifi ειναι μονιμα ενεργοποιημενα.
Οταν βρισκομαι σε χωρους οπου υπαρχει γνωστο wifi συνδεομαι απο εκει, διαφορετικα στο δρομο η σε αγνωστα περιβαλλοντα καλυπτομαι απο το 3G.


Sent from my iPad Air using Tapatalk

εισαι μια χαρά μη σκας..για μένα άστο και πηγαινε για αλλαγή λίγο πριν λήξει η διετία ή αν δεις πρόβλημα στους χρόνους χρήσης..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες