Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac με Intel i7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/01/2010 - 17:21

Το παραγγειλα σημερα αλλα επιδει επελεξα τον 27αρη με τον i7 θα περιμενω 45 μερες περιποθ ελπιζω να αξιζει η αναμονη !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 23/01/2010 - 18:58

να ρωτήσω από που?? επειδή ενδιαφέρομαι κ εγώ για mac

#3   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/01/2010 - 02:37

Multirama για εντοκες δοσεις (48*50ευρο) το καλυτερο deal που βρηκα !!! Και για ατοκες το δινουν με 18 !!!

#4   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 12:59

Multirama για εντοκες δοσεις (48*50ευρο) το καλυτερο deal που βρηκα !!! Και για ατοκες το δινουν με 18 !!!


Φίλε καλορίζικο. Η συγκεκριμένη σειρά είναι λίγο buggy βέβαια ακόμα. Ελπίζω να μην έχεις κάποιο πρόβλημα εσύ. Το κύριο πρόβλημα είναι το flickering και το mirroring στην οθόνη. Άλλα λύνονται με software update, άλλα με αλλαγή του πάνελ. Απλά ενημερωτικά το λέω να το έχεις υπ' όψιν σου.

#5   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/02/2010 - 13:06

Φίλε καλορίζικο. Η συγκεκριμένη σειρά είναι λίγο buggy βέβαια ακόμα. Ελπίζω να μην έχεις κάποιο πρόβλημα εσύ. Το κύριο πρόβλημα είναι το flickering και το mirroring στην οθόνη. Άλλα λύνονται με software update, άλλα με αλλαγή του πάνελ. Απλά ενημερωτικά το λέω να το έχεις υπ' όψιν σου.


Σε κάποια κομμάτια δυστυχώς ούτε η Apple δεν κατάφερε να φτιάξει το πρόβλημα, και υποσχέθηκε στους αγοραστές ότι θα επιστρέψει μέρος των χρημάτων τους. Υπάρχουν και σχετικά άρθρα στο ίντερνετ. Είναι να μην σου τύχει...

#6   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 14:04

Σε κάποια κομμάτια δυστυχώς ούτε η Apple δεν κατάφερε να φτιάξει το πρόβλημα, και υποσχέθηκε στους αγοραστές ότι θα επιστρέψει μέρος των χρημάτων τους. Υπάρχουν και σχετικά άρθρα στο ίντερνετ. Είναι να μην σου τύχει...


Yep, ειπαν για αντικατασταση και 15% refund, δηλαδη καπου στα 300 ευρω (ή και περισσοτερα) αν ειναι i5/i7..

#7   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/02/2010 - 14:45

Παιδια μονο τα Ι5,Ι7 εχουν παρουσιάσει πρόβλημα στην οθόνη?
Τα απλα 27αρια 3,06 ?

#8   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 15:19

Παιδια μονο τα Ι5,Ι7 εχουν παρουσιάσει πρόβλημα στην οθόνη?
Τα απλα 27αρια 3,06 ?


Νομιζω στις αρχες και τα 3.06 27inch ειχαν καποια προβληματα.. Τωρα δεν ξερω τι γινεται.. btw και εγω αυτο θελω.. ^^(27 inch, 3.06)

#9   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/02/2010 - 13:52

Φίλε καλορίζικο. Η συγκεκριμένη σειρά είναι λίγο buggy βέβαια ακόμα. Ελπίζω να μην έχεις κάποιο πρόβλημα εσύ. Το κύριο πρόβλημα είναι το flickering και το mirroring στην οθόνη. Άλλα λύνονται με software update, άλλα με αλλαγή του πάνελ. Απλά ενημερωτικά το λέω να το έχεις υπ' όψιν σου.


Ναι ελπιζω να μην μου τυχει γιατι θα μου κουνηθει το μιαλο αν ξανα περιμενω 45 μερες για παραλαβη ενω ακομη δεν εχω παραλαβει αυτο που εχω πληρωσει !!! :blink:

#10   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2010 - 14:22

Προς το παρόν μόνο τα i7. Αλλά η apple έχει σταματήσει τη διάθεση για 2 μήνες περίπου μέχρι να φτιάξει το πρόβλημα...

#11   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/02/2010 - 14:25

Προς το παρόν μόνο τα i7. Αλλά η apple έχει σταματήσει τη διάθεση για 2 μήνες περίπου μέχρι να φτιάξει το πρόβλημα...


Η παραγωγή πάντως των 27" i7 δεν έχει σταματήσει...

#12   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2010 - 12:50

Μπορεί όχι αλλά επανεξετάζονται τα πάντα πριν διατεθούν κι άλλα κομμάτια. Η διάθεση πάντως έχει σταματήσει :)

#13   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/02/2010 - 10:06

Μπορεί όχι αλλά επανεξετάζονται τα πάντα πριν διατεθούν κι άλλα κομμάτια. Η διάθεση πάντως έχει σταματήσει :)


Καλημερα !!! Μπορεις αν θελεις να μου πεις και μενα που το εμαθες γιατι απο multirama που ρωτησα μου λενε οτι δεν ισχυει !!!

#14   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:18

Τα multirama γενικότερα δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Η πήγη είναι έγκυρη αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να αποκαλύψω... Μην ανησυχείς πάντως, συνήθως το πρόβλημα φαίνεται από την αρχή. Γιατί το σημαντικότερο σε αυτά είναι όπως είχα πει το flickering και το mirroring.

Προς αποφυγή παρεξήγησης εννοούσα διάθεση από την ίδια την apple και όχι από τα καταστήματα. Δεν μιλούσα για ανάκληση των μηχανημάτων.

#15   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2010 - 20:36

Eγω πηρα το iMac με την ATI και την 1Τ
1469ΕΥΡΩ απο ELITE ΘΕΣ/ΚΗ και εμενα μου ειπαν οτι τα μηχανηματα που παρουσιασαν προβληματα
ηταν τα 27 και οτι με τα firmware update τα λυνουν και οτι εδω στην Ελλαδα μπηκαν λιγα κομματια
Εγω παντως ειμαι καταχαρουμενοσ και εχω πορωθει με τον iMac

Τελευταία επεξεργασία από: c200amgpacket, 12/02/2010 - 20:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες