Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

[Pangu] iOS 9.1 JailBreak


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
127 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 11/03/2016 - 15:35

Παιδιά να ρωτήσω έχουμε κανέναν αξιόπιστο οδηγό για downgrade από 9.2.1 σε 9.1 γιατί χρειάζομαι επειγόντως το jailbreak και δεν έχω υπομονή μέχρι τις 21!!! Ευχαριστώ!!

Δεν γινεται δεν υπογραφεται η 9.1


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2016 - 15:40

Παιδιά να ρωτήσω έχουμε κανέναν αξιόπιστο οδηγό για downgrade από 9.2.1 σε 9.1 γιατί χρειάζομαι επειγόντως το jailbreak και δεν έχω υπομονή μέχρι τις 21!!! Ευχαριστώ!!

Το downgrade είναι ανέφικτο (δεν υπογράφεται η 9.1) και η υπομονή είναι αρετή :)


Big things have small beginnings

#18   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 11/03/2016 - 15:42

Ενταξει ρε φιλε δεν ειναι κ κανενας αιωνας υπομονη. Μπορει να βγει και αυριο της 9.2.1 αλλα κ στις 21 να βγει 10 μερες ειναι..


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#19   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/03/2016 - 15:44

Απλά φαντάζομαι οτι στις 21 δεν θα βγει και jailbreak μονο το update σωστά;;;!!!

#20   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 11/03/2016 - 15:45

Δεν ξερει κανεις σιγουρα μονο προβλεψεις μπορουμε να κανουμε


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

#21   salex1988

salex1988

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/03/2016 - 15:49

Η υπομονή ειναι αρετή και μάλλον πρεπει να την Εχω, ευχαριστώ για τις απαντήσει ειμαςτε έν αναμονή!!!!!!

#22   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/03/2016 - 16:57

Από 8.Χ μπορείς να πας σε 9.1;

Πάντως για το 9.2.1 και το 9.3 δεν αναφέρουν τπτ , δυστυχώς...



#23   Melinas1998

Melinas1998

    iPH Contributor

  • 993 μηνύματα
  • Twitter:@melinas1998
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2016 - 17:12

Από 8.Χ μπορείς να πας σε 9.1;
Πάντως για το 9.2.1 και το 9.3 δεν αναφέρουν τπτ , δυστυχώς...

Δεν μπορεις ! Μόνο σε 9.2.1 μπορεις !


Life is a constant battle! Be prepared for everything!

#24   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 11/03/2016 - 17:49

Εγώ πάλι είμαι σε δίλλημα ... Δεν ξέρω αν πρέπει να πω κάτι για το σπίτι τους η για το εξοχικό τους ... Θα μπορούσαν να το χουν δώσει πολύ καιρό πριν με το που έκλεισαν τα κενά και υπογραφόταν ακόμα η 9.1 . Τώρα χαιρετά μας το πλάτανο ... Ακόμα ευτυχώς είμαι στην 9.0.2


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2016 - 18:24

Εγώ πάλι είμαι σε δίλλημα ... Δεν ξέρω αν πρέπει να πω κάτι για το σπίτι τους η για το εξοχικό τους ... Θα μπορούσαν να το χουν δώσει πολύ καιρό πριν με το που έκλεισαν τα κενά και υπογραφόταν ακόμα η 9.1 . Τώρα χαιρετά μας το πλάτανο ... Ακόμα ευτυχώς είμαι στην 9.0.2


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φίλε μου το bug που χρησιμοποίησαν ήταν "δανεικό". Δεν ήταν δικό τους. Προφανώς λοιπόν, προσφέρθηκαν και το αξιοποίησαν ετεροχρονισμένα, με επιτυχία μεν, κατόπιν εορτής δε.

Αν το καλοσκεφτείς η μόνη έκδοση του 9 που δεν υπογράφεται και δεν έχει jB, είναι η 9.2. Αλλά και αυτό το κάστρο πρόκειται να πέσει σύντομα :)


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 11/03/2016 - 18:25

Big things have small beginnings

#26   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/03/2016 - 19:33

Ναι άντε για 9.2.1 τώρα
Μπας και πάω στο 9 με το ipad. Εκεί στο 8 που έχω μείνει πιάστηκα lol

#27   panos2000gr

panos2000gr

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/03/2016 - 22:55

Πάντως εγώ βαρέθηκα την πολύμηνη αναμονή και τελικά πούλησα χτες το 6S plus μου. Περίμενε το Jailbreak, περίμενε μετά την αναβάθμιση των tweaks κτλ κτλ...δεν ξέρω, με κούρασε λίγο αυτό!! Θα δοκιμάσω τώρα το note 5 920cd και το s7 edge και μόνο αν δεν μείνω ικανοποιημενος θα επιστρέψω. Υποψη οτι αρχίζει και γίνεται σωστή δουλειά και στα Android ,ενώ η ποιότητα κατασκευής (τουλάχιστον στα παραπάνω μοντέλα) είναι παρόμοια με το μηλαρακι

#28   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/03/2016 - 22:56

Πάντως εγώ βαρέθηκα την πολύμηνη αναμονή και τελικά πούλησα χτες το 6S plus μου. Περίμενε το Jailbreak, περίμενε μετά την αναβάθμιση των tweaks κτλ κτλ...δεν ξέρω, με κούρασε λίγο αυτό!! Θα δοκιμάσω τώρα το note 5 920cd και το s7 edge και μόνο αν δεν μείνω ικανοποιημενος θα επιστρέψω. Υποψη οτι αρχίζει και γίνεται σωστή δουλειά και στα Android ,ενώ η ποιότητα κατασκευής (τουλάχιστον στα παραπάνω μοντέλα) είναι παρόμοια με το μηλαρακι

η αληθεια ειναι οτι το s7 edge εχει ξεφυγει λιγακι....αλλα να δουμε τι θα δουμε και στις 21/3 και τοτε θα γινει το ταμειο.
Αν και το ιος δεν αλλαζει ευκολα.

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 11/03/2016 - 22:57


#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/03/2016 - 23:41

Πάντως εγώ βαρέθηκα την πολύμηνη αναμονή και τελικά πούλησα χτες το 6S plus μου. Περίμενε το Jailbreak, περίμενε μετά την αναβάθμιση των tweaks κτλ κτλ...δεν ξέρω, με κούρασε λίγο αυτό!! Θα δοκιμάσω τώρα το note 5 920cd και το s7 edge και μόνο αν δεν μείνω ικανοποιημενος θα επιστρέψω. Υποψη οτι αρχίζει και γίνεται σωστή δουλειά και στα Android ,ενώ η ποιότητα κατασκευής (τουλάχιστον στα παραπάνω μοντέλα) είναι παρόμοια με το μηλαρακι

Η αναμονή πάντα υπήρχε και θα συνεχίσει να υπάρχει. Το ξέρεις αυτό εξ' αρχής. Ο καθένας φυσικά κάνεις τις επιλογές του..

 

Το Android μπορεί να φτιάχνει κάπως -το Lolipop ακόμα προσφέρει αμέτρητα γέλια- δε θα φτάσει όμως ποτέ στα επίπεδα του iOS.

 

Για έναν πολύ απλό λόγο. Εκεί υπάρχουν 1002 διαφορετικές συσκευές που πρέπει να προσαρμόζουν σε κάθε Update για να τρέχει αξιοπρεπώς. Ακόμα και οι ναυαρχίδες εκτός του Note κλαίνε.

 

Εγώ θα έβαζα πάντως και Xiaomi Mi 5 ή τη Huawei Οι Κινέζοι βάζουν τα γυαλιά στους υπόλοιπους σε σχέση απόδοσης-τιμής.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   panos2000gr

panos2000gr

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2016 - 00:14

Η αναμονή πάντα υπήρχε και θα συνεχίσει να υπάρχει. Το ξέρεις αυτό εξ' αρχής. Ο καθένας φυσικά κάνεις τις επιλογές του..
 
Το Android μπορεί να φτιάχνει κάπως -το Lolipop ακόμα προσφέρει αμέτρητα γέλια- δε θα φτάσει όμως ποτέ στα επίπεδα του iOS.
 
Για έναν πολύ απλό λόγο. Εκεί υπάρχουν 1002 διαφορετικές συσκευές που πρέπει να προσαρμόζουν σε κάθε Update για να τρέχει αξιοπρεπώς. Ακόμα και οι ναυαρχίδες εκτός του Note κλαίνε.
 
Εγώ θα έβαζα πάντως και Xiaomi Mi 5 ή τη Huawei Οι Κινέζοι βάζουν τα γυαλιά στους υπόλοιπους σε σχέση απόδοσης-τιμής.

Επειδή παρακολουθώ χρόνια τις εξελίξεις και στα δύο "στρατόπεδα" (έχω αγοράσει όλα τα iPhone από το 3G και μετα καθώς και αμέτρητα Android flagships) μπορώ να πω ότι η διαφορά στην ποιότητα κατασκευής έχει σχεδόν εξαλειφθεί, ενώ σε οτι αφορά το λειτουργικο η Google αρχίζει να σοβαρευεται. Όταν αυτό συνδυαστεί με την απίστευτη παράμετροποιηση και ελευθερία επιλογών, τότε σίγουρα είναι κάτι που κεντριζει το ενδιαφέρον.
Παντα με συγκινουσε το ios και η απλοτητα του, αλλα ταυτοχρονα με κουραζε/εκνευριζε η απραξια στην εξελιξη του καθως και οι εμμονες της apple. Εμμονες σε software και hardware (από την καμερα μεχρι καί τον φορτιστη :) ). Btw, ειναι δυνατον να πωλείται το 6s plus με αυτον τον αρχαιο φορτιστη; ... φορτιζα το Samsung τωρα και σε λιγότερο από 40 λεπτά εχει φορτισει τα 3/4 της μπαταρίας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες