Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγύηση iPhone 2 χρόνο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/05/2016 - 19:03

Ωραία αλλα όσο αφορά την απόδειξη τι κάνω;

Αν την εχεις χασει περνεις στο καταστημα που το αγορασες και ζητας αντιγραφο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/05/2016 - 19:13

Αν την εχεις χασει περνεις στο καταστημα που το αγορασες και ζητας αντιγραφο


Ευχαριστώ πολύ!

Και άλλη μια ερώτηση.
Πρέπει να απενεργοποιησω κάτι προτού τους το παραδώσω; iCloud η το Find My IPhone?

#18   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/05/2016 - 19:13

Ευχαριστώ πολύ!

Και άλλη μια ερώτηση.
Πρέπει να απενεργοποιησω κάτι προτού τους το παραδώσω; iCloud η το Find My IPhone?


Ναι θα αποσυνδεσες το apple id και find my iphone

#19   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2016 - 15:57

Σήμερα λοιπόν πήρα τηλεφωνο στο σκρουτζομάγαζο στο οποίο είχε γίνει η αγορά της συσκευής και τους είπα πως έχω χάσει την απόδειξη αγοράς.
Μου ζήτησαν ονοματεπώνυμο στο οποίο εγινε η αγορά, το μοντέλο του κινητού και το IMEI της συσκευής.
Μετά απο μια ώρα το πολύ μου είχε έρθει στο Mail μου η απόδειξη αγοράς.

Τώρα μιας έχω την απόδειξη πάω στην InfoQuest που αν δεν κάνω λάθος το μοναδικό σημείο τους ειναι στην Καλλιθέα έτσι δεν ειναι;
Παίρνω μαζι μου λοιπόν την συσκευή, την απόδειξη και το κουτί της συσκευής (αν και δεν ξέρω αν περιέχει μέσα όλα τα παρελκόμενα, ειναι πρόβλημα αυτο;) και τους λέω πως απλά δεν λειτουργεί το TouchID. Μια πιάνει και μια όχι.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ορισμένες πληροφορίες για το πως θα γίνει η δουλειά μου χωρίς περαιτέρω προβλήματα;
Τι θέλω να πω, πρόκειται να μου ζητήσουν κατι παραπάνω; Πρόκειται να μου πουν πως επειδή έχει περάσει ο ένας χρόνος της εγγύησης να μην δεχτούν να το "επισκευάσουν" η οτιδήποτε άλλο πρόβλημα απο την μεριά τους μπορεί να υπάρξει.

Ρωτάω όλα τα παραπάνω έτσι ώστε να είμαι "έτοιμος" να τους απαντήσω μέσω όλων εσάς έτσι ώστε να μην βρεθώ σε θέση που να μην ξέρω τι να τους πω.

Αν μπορεί οποιοσδήποτε απο εδώ μέσα να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.

Η επισκευή η μάλλον η αντικατάσταση συσκευής ποσό καιρό θα πάρει απο τη μεριά τους; Δηλαδή αν το παραδώσω τη Δευτέρα ποτε θα έχω και πάλι συσκευή στα χέρια μου;

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!


Sent from my iPhone using Tapatalk .

#20   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2016 - 18:56

Σήμερα λοιπόν πήρα τηλεφωνο στο σκρουτζομάγαζο στο οποίο είχε γίνει η αγορά της συσκευής και τους είπα πως έχω χάσει την απόδειξη αγοράς.
Μου ζήτησαν ονοματεπώνυμο στο οποίο εγινε η αγορά, το μοντέλο του κινητού και το IMEI της συσκευής.
Μετά απο μια ώρα το πολύ μου είχε έρθει στο Mail μου η απόδειξη αγοράς.

Τώρα μιας έχω την απόδειξη πάω στην InfoQuest που αν δεν κάνω λάθος το μοναδικό σημείο τους ειναι στην Καλλιθέα έτσι δεν ειναι;
Παίρνω μαζι μου λοιπόν την συσκευή, την απόδειξη και το κουτί της συσκευής (αν και δεν ξέρω αν περιέχει μέσα όλα τα παρελκόμενα, ειναι πρόβλημα αυτο;) και τους λέω πως απλά δεν λειτουργεί το TouchID. Μια πιάνει και μια όχι.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ορισμένες πληροφορίες για το πως θα γίνει η δουλειά μου χωρίς περαιτέρω προβλήματα;
Τι θέλω να πω, πρόκειται να μου ζητήσουν κατι παραπάνω; Πρόκειται να μου πουν πως επειδή έχει περάσει ο ένας χρόνος της εγγύησης να μην δεχτούν να το "επισκευάσουν" η οτιδήποτε άλλο πρόβλημα απο την μεριά τους μπορεί να υπάρξει.

Ρωτάω όλα τα παραπάνω έτσι ώστε να είμαι "έτοιμος" να τους απαντήσω μέσω όλων εσάς έτσι ώστε να μην βρεθώ σε θέση που να μην ξέρω τι να τους πω.

Αν μπορεί οποιοσδήποτε απο εδώ μέσα να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.

Η επισκευή η μάλλον η αντικατάσταση συσκευής ποσό καιρό θα πάρει απο τη μεριά τους; Δηλαδή αν το παραδώσω τη Δευτέρα ποτε θα έχω και πάλι συσκευή στα χέρια μου;

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!


Sent from my iPhone using Tapatalk .


Κάποια βοήθεια;;

#21   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/05/2016 - 19:20

Την αποδειξη παιρνεις μαζι σου και το κινητο!!!αυτο μονο συνηθως κανεις τεσσερις πεντε μερες το τσεκαρουν κι οτι τους πει η apple!!!θα το πας και θα σου δωσουν και ενα κωδικο να ενημερώνεσαι online τι γινεται με το τηλεφωνο σου!!!παρτους ενα τηλεφωνο πρωτα και σωστη η σκεψη σου να το πας δευτερα μην πεφτει σαββατοκυριακο ενδιαμεσα!!!!τα ανακατασκευασμενα μηντα φοβασαι καθολου γιατι δεν ανοιγονται εδω και ουσιαστικα ειναι ενα νεο τηλεφωνο!!!εγω το χα παει λιγο πριν το τελος του δευτερου χρονου ενα iphone 5 με φουσκωμενη μπαταρια ειχε επιρεασει και το πληκτρο και μου εδωσαν ανακατασκευασμενο μεσα σε τεσσερις μερες!!!!Αυτα τα λιγα ελπιζω να σε καλυψα
Rafael Nadal

#22   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2016 - 19:34

Την αποδειξη παιρνεις μαζι σου και το κινητο!!!αυτο μονο συνηθως κανεις τεσσερις πεντε μερες το τσεκαρουν κι οτι τους πει η apple!!!θα το πας και θα σου δωσουν και ενα κωδικο να ενημερώνεσαι online τι γινεται με το τηλεφωνο σου!!!παρτους ενα τηλεφωνο πρωτα και σωστη η σκεψη σου να το πας δευτερα μην πεφτει σαββατοκυριακο ενδιαμεσα!!!!τα ανακατασκευασμενα μηντα φοβασαι καθολου γιατι δεν ανοιγονται εδω και ουσιαστικα ειναι ενα νεο τηλεφωνο!!!εγω το χα παει λιγο πριν το τελος του δευτερου χρονου ενα iphone 5 με φουσκωμενη μπαταρια ειχε επιρεασει και το πληκτρο και μου εδωσαν ανακατασκευασμενο μεσα σε τεσσερις μερες!!!!Αυτα τα λιγα ελπιζω να σε καλυψα


Θα χρειαστεί να πληρώσω κατι;
Αυτοί εκεί που θα πάω θα ρίξουν καμια μάτια στη συσκευή η απλά θα την κρατήσουν και θα την τσεκάρουν μέσα στις επόμενες ημέρες;
Το κινητό ειναι άθικτο, με θήκη και ζελατίνα προστασίας. Δεν πιστεύω να μου πούνε για το TouchID καμια βλακεία για υγρασίας και κατι τέτοια που λένε κατα καιρούς;

Στο τηλεφώνημα που λες να τους κάνω για ποιο λόγο μου το προτείνεις αυτο; Υπάρχει περίπτωση να μου που ότι δεν αναλαμβάνουν "βλάβη" για το TouchID?
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

#23   Lexuss

Lexuss

    iPH Member

  • 299 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/05/2016 - 19:37

παιδια τελικα τι παιζει με την εγγηυση ειναι 1 χρονο η 2  γιατι πολλα ακουω.εγω που το πηρα απο seven spot λεει στο site τους οτι εχει 1 χρονο εγγηυση, αλλα οταν τσεκαρω το imei σε site μου βγαζει οτι εχει 2 χρονια!



#24   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/05/2016 - 19:42

Αφου ειναι στην εγγυηση δεν πληρωνεις τιποτα αν ειναι βλαβη της συσκευης βεβαια ετσι;;;;τωρα αν σου χει πεσει κατω εχει χτυπηματα κτλ δεν θα στο καλυψει η εγγυηση!!!!!ριχνουν ματια στην συσκευη σου κανονικα την αξιολογουν στην apple και η apple λεει τι θα γινει!!!!δεν περιμενεις εκει εσυ τους λες εκει τι προβληματα εχει κι αυτη την περνουν και σου ειπα σε τεσσερις πεντε μερες ανειναι για ανακατασκευασμενο θα χεις απαντηση!!!!οχι ολα τα αναλαμβανουν αφου μιλαμε για ανακατασκευασμενο μιλαμε για καινουργεια συσκευη οποτε ολα καινουργεια θα ναι καινουργεια συσκευη με νεο imei ολα!!!τηλεφωνο σου λεω να παρεις για να σαι σιγουρος να ρωτησεις και μονος σου τι χρειαζεται αυτα που ρωτας εδω η ανθρωποι δεν εχουν καποιο οφελος να βοηθησουν θελουν απλα σου ειπα μονο μην η συσκευη χτυπηματα απο πτωσεις υγρασια κτλ
Rafael Nadal

#25   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/05/2016 - 19:46

Αφου ειναι στην εγγυηση δεν πληρωνεις τιποτα αν ειναι βλαβη της συσκευης βεβαια ετσι;;;;τωρα αν σου χει πεσει κατω εχει χτυπηματα κτλ δεν θα στο καλυψει η εγγυηση!!!!!ριχνουν ματια στην συσκευη σου κανονικα την αξιολογουν στην apple και η apple λεει τι θα γινει!!!!δεν περιμενεις εκει εσυ τους λες εκει τι προβληματα εχει κι αυτη την περνουν και σου ειπα σε τεσσερις πεντε μερες ανειναι για ανακατασκευασμενο θα χεις απαντηση!!!!οχι ολα τα αναλαμβανουν αφου μιλαμε για ανακατασκευασμενο μιλαμε για καινουργεια συσκευη οποτε ολα καινουργεια θα ναι καινουργεια συσκευη με νεο imei ολα!!!τηλεφωνο σου λεω να παρεις για να σαι σιγουρος να ρωτησεις και μονος σου τι χρειαζεται αυτα που ρωτας εδω η ανθρωποι δεν εχουν καποιο οφελος να βοηθησουν θελουν απλα σου ειπα μονο μην η συσκευη χτυπηματα απο πτωσεις υγρασια κτλ


Ωραία!
Η συσκευή δεν έχει το παραμικρό σημάδι.

Αφού λοιπόν θα έχει η καινούρια συσκευή νέο ΙΜΕΙ πως θα είμαι καλυμμένος για το υπόλοιπο της εγγύησης μιας και η αποδειξη αγοράς θα έχει διαφορετικό ΙΜΕΙ απο της καινούργιας συσκευής που πρόκειται να παρω στα χέρια μου;

Σε ευχαριστώ και πάλι.

#26   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/05/2016 - 19:52

Ωραία!
Η συσκευή δεν έχει το παραμικρό σημάδι.

Αφού λοιπόν θα έχει η καινούρια συσκευή νέο ΙΜΕΙ πως θα είμαι καλυμμένος για το υπόλοιπο της εγγύησης μιας και η αποδειξη αγοράς θα έχει διαφορετικό ΙΜΕΙ απο της καινούργιας συσκευής που πρόκειται να παρω στα χέρια μου;

Σε ευχαριστώ και πάλι.

θα σαι καλυμενος η εγγυηση συνεχιζει και ισχυει συν εαν ησουν και στο τελος του δευτερου χρονου οπως ημουν εγω με το πενταρι σου δινουν και τρεις μηνες για το ανακατασκευασμενο οποτε αν δεις κατι μπορεις να το πας παλι πισω να πεις το προβλημα βρηκες να το τσεκαρουν και παλι να παρεις καποιο αλλο!!!!ο δευτερος χρονος που εχεις σε καλυπτει κανονικα και θα συνεχιζει να σε καλυπτει!!!a066800348266523940a514ef499c8fd.jpg
Rafael Nadal

#27   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/05/2016 - 08:29

Καλημέρα σε όλους. Πήρα τηλέφωνο στην InfoQuest και μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αίτηση διετής εγγύησης αν και εφόσον έχω απλή απόδειξη αγοράς και είναι εντός Ε.Ε. μιας και η συσκευή έχει χρόνο αγοράς, 1 χρόνο και 10 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να μην μου το περάσουν στην εγγύηση;; Η συσκευή πάντως σίγουρα προέρχεται από χώρα Ε.Ε.

Τι πρέπει να κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/05/2016 - 08:45

Καλημέρα σε όλους. Πήρα τηλέφωνο στην InfoQuest και μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αίτηση διετής εγγύησης αν και εφόσον έχω απλή απόδειξη αγοράς και είναι εντός Ε.Ε. μιας και η συσκευή έχει χρόνο αγοράς, 1 χρόνο και 10 μέρες. Υπάρχει περίπτωση να μην μου το περάσουν στην εγγύηση;; Η συσκευή πάντως σίγουρα προέρχεται από χώρα Ε.Ε.

Τι πρέπει να κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν κάνεις εσύ κάτι, το στέλνεις και η Infoqouest κάνει την διαδικασία .



#29   tsoupri

tsoupri

    iPH Contributor

  • 1.309 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/05/2016 - 09:13

δεν κάνεις εσύ κάτι, το στέλνεις και η Infoqouest κάνει την διαδικασία .


Δηλαδή πάω στου Ρέντη, τους λέω το πρόβλημα, αφήνω τη συσκευή και περιμένω να με καλέσουν;

#30   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/05/2016 - 09:18

Δηλαδή πάω στου Ρέντη, τους λέω το πρόβλημα, αφήνω τη συσκευή και περιμένω να με καλέσουν;

σωστά αλλά έχεις και την απόδειξη αγοράς μαζί σου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες