Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iOS 9.3: Διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση με πλήθος νέων χαρακτηριστικών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
553 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/03/2016 - 08:16

μόλις πέρασα και εγώ την 9.3 στο S Plus με restore από itunes & restore backup επιτέλους δεν έχω αυτή την καθυστέρησή στα animation επίσης γενικά ποιο smooth η συσκευή από ότι με το 9.2.1! Έκανα και τις μετρήσεις μου Antutu & Geekbench με το iOS 9.3 και το τηλέφωνο μετά από restore και αφού τελείωσα το restore έτρεξα λίγο το τηλέφωνο με τα διάφορα προγράμματα που χρησιμοποιώ και μετά από περίπου δέκα λεπτά έτρεξα Antutu & Geekbech.

 

293hdtk.jpg14s85x.jpg


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/03/2016 - 08:21

Ρε, παιδιά μια ερώτηση, γιατί θα τρελαθώ. Στο iPhone της συζύγου δε δουλεύει το Touch ID. Πάω στις τρυθμισεις και βλέπω τους διακόπτες κλειστούς για τη χρήση του ID για το ξεκλείδωμα και τις αγορές από το App Store. Λέω ένταξε, θα ανοίξω τους διακόπτες, αλλά μόνος πάω να τους ανοίξω με πάει στη διαμόρφωση του ID, αλλά δε μου επιτρέπει να καταχωρίσω κανένα αποτύπωμα. Αμέσως μετά μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι η διαδικασία απέτυχε, δοκι,αστέ αργότερα. Τι στον κόρακα συμβαίνει; Να σημειώσω ότι μόλις είχε αγοράσει το κινητό η σύζυγος, στο τηλέφωνο έκανα επιτυχώς καταχώριση αποτυπώματος. Παίζει να πείραξε κάτι η σύζυγος μου και να το απενεργοποίησε; Επίσης, και τέλος, η δόνηση ειναι διακοπτόμενη και όχι συνεχής. Πώς θα κάνω τη δόνηση να χτυπάει συνεχώς;

#243   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/03/2016 - 08:44

Ρε, παιδιά μια ερώτηση, γιατί θα τρελαθώ. Στο iPhone της συζύγου δε δουλεύει το Touch ID. Πάω στις τρυθμισεις και βλέπω τους διακόπτες κλειστούς για τη χρήση του ID για το ξεκλείδωμα και τις αγορές από το App Store. Λέω ένταξε, θα ανοίξω τους διακόπτες, αλλά μόνος πάω να τους ανοίξω με πάει στη διαμόρφωση του ID, αλλά δε μου επιτρέπει να καταχωρίσω κανένα αποτύπωμα. Αμέσως μετά μου βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι η διαδικασία απέτυχε, δοκι,αστέ αργότερα. Τι στον κόρακα συμβαίνει; Να σημειώσω ότι μόλις είχε αγοράσει το κινητό η σύζυγος, στο τηλέφωνο έκανα επιτυχώς καταχώριση αποτυπώματος. Παίζει να πείραξε κάτι η σύζυγος μου και να το απενεργοποίησε; Επίσης, και τέλος, η δόνηση ειναι διακοπτόμενη και όχι συνεχής. Πώς θα κάνω τη δόνηση να χτυπάει συνεχώς;


Χρηστο το θεμα με το touch id παιζει να ειναι θεμα hardware. Πριν σιγουρευτεις κανε ενα restore, μηπως και ειναι καποιο κολλημα, αλλα το πιο πιθανο ειναι το πρωτο.

#244   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/03/2016 - 08:51

Μη μου λες τέτοια, Βασίλη. Θα δοκιμάσω restore ως εσχάτη λύση. Το υπόλοιπο τηλέφωνο δουλεύει άψογα, μόνο οι διακόπτες του Touch ID και της προσθήκης νέου αποτυπώματος είναι γκρίζοι και δε με αφήνει να τους ανοίξω.

#245   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2016 - 08:55

Μη μου λες τέτοια, Βασίλη. Θα δοκιμάσω restore ως εσχάτη λύση. Το υπόλοιπο τηλέφωνο δουλεύει άψογα, μόνο οι διακόπτες του Touch ID και της προσθήκης νέου αποτυπώματος είναι γκρίζοι και δε με αφήνει να τους ανοίξω.

κανε ενα restore και μην επαναφερεις back up.αν δεν στρωσει πηγαινε το στην document.εχεις εγγυηση διετη να ξερεις.

#246   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/03/2016 - 09:21

κανε ενα restore και μην επαναφερεις back up.αν δεν στρωσει πηγαινε το στην document.εχεις εγγυηση διετη να ξερεις.

Πως γινεται σε καθε νεα εκδοση - απο αυτα που διαβαζω απο τους συμφοριτες- να σκαλωνουν διαφορα και να ανακυπτουν συνεχεια μικροπροβληματακια?? Ειναι σπασιμο νευρων να πηγαινεις μεσω itunes να κανεις restore και να κανεις καθαρη εγκατσταση και μετα να μαμιεται ο Διας...

Καλημερα



#247   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 24/03/2016 - 09:24

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Νόμιζα ότι ειναι κάτι πιο απλό. Θα επανέλθω μετα το restore.

#248   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/03/2016 - 09:47

ερώτηση, η επιλογή αναζήτηση που είναι επάνω στις ρυθμίσεις έχει για να κάνεις αναζήτηση μέσα στις ρυθμίσεις, πως μπορεί να φύγει αυτή η επιλογή αναζήτησης; 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#249   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/03/2016 - 09:48

Ζω συλλεκτικές στιγμές με την 9.3 και γενικά με το κινητό....τι κι αν έκλεισε χτές στο 20%! 

iphone 5s το έχω 2 χρόνια .

 

5dddcbd.png



#250   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/03/2016 - 09:54

εγω χτες πηγα να κοιμηθω στις 11 το βραδυ.εβαλα airplane mode αλλα ανοιξα wifi και night shift .το αφησα με 29% και το πρωι στις 7 ξυπνησα παλι με 29%.δεν ξερω ν ειναι τυχαιο αλλα ετσι κοιμαμαι παντα κι αυτο εχω να το δω χρονια


RF forever


#251   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:09

Είναι το ίδιο ακριβώς… έχουν ίδιο build number


Sent from my iPhone using Tapatalk

Νομίζω η beta ήταν 13Ε233a & 13E234a. Το release ήταν 13Ε233 σκέτο και για καποιους (όπως π.χ. Εμένα στο plus) ήταν 13Ε234. Άρα δεν είναι το ίδιο.

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 24/03/2016 - 10:13

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#252   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:32

Καλημέρα!
Προσπαθώ να επαναφέρω την κλειδοθήκη μετά από restore και μου έρχεται μήνυμα πως πρέπει να έχω εξουσιοδότηση από άλλη συσκευή στην οποία είναι ενεργοποιημένο το iCloud.
Δεν έχω άλλη συσκευή όμως.
Ξέρετε αν είναι γνωστό το θέμα;
Μου ζητάει έναν κωδικό για το iCloud αλλά δεν θυμάμαι ποιος είναι και φοβάμαι να δοκιμάσω πέντε ή έξι που έχω υπόψιν μου.
51452e245a92e306dd63ebeff6126f41.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#253   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:34

Μολις διαπιστωσα οτι η 9.3 εφτιαξε το bug στο ipad το οποιο δεν σε αφηνε να κανεις hide purchased εφαρμογες!
:) :) :) :)

Τελευταία επεξεργασία από: theoapo, 24/03/2016 - 10:35


#254   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:42

Καλημέρα!
Προσπαθώ να επαναφέρω την κλειδοθήκη μετά από restore και μου έρχεται μήνυμα πως πρέπει να έχω εξουσιοδότηση από άλλη συσκευή στην οποία είναι ενεργοποιημένο το iCloud.
Δεν έχω άλλη συσκευή όμως.
Ξέρετε αν είναι γνωστό το θέμα;
Μου ζητάει έναν κωδικό για το iCloud αλλά δεν θυμάμαι ποιος είναι και φοβάμαι να δοκιμάσω πέντε ή έξι που έχω υπόψιν μου.
51452e245a92e306dd63ebeff6126f41.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου,

 

δοκίμασε μια φορά το passcode που χρησιμοποιείς στην συσκευή σου στην οθόνη κλειδώματος. Αν δεν είναι αυτό, ξεκίνα την διαδικασία του reset Keychain όπως απεικονίζεται για να ξεμπερδεύεις.

 

Συνημμένο αρχείο  keychain.png   77,65KB   68 λήψεις


Big things have small beginnings

#255   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:46

Έχω κάνει 4 αποτυχημένες προσπάθειες. Να δοκιμάσω και άλλη ή είναι επικίνδυνο να κλειδώσει η συσκευή μου;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες