Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iOS 9.3: Διαθέσιμη η νέα αναβάθμιση με πλήθος νέων χαρακτηριστικών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
553 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:47

Έχω κάνει 4 αποτυχημένες προσπάθειες. Να δοκιμάσω και άλλη ή είναι επικίνδυνο να κλειδώσει η συσκευή μου;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακολούθησε άμεσα την διαδικασία reset όπως παραπάνω. Σε 1' θα έχεις τελειώσει!!


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/03/2016 - 10:53

Ακολούθησε άμεσα την διαδικασία reset όπως παραπάνω. Σε 1' θα έχεις τελειώσει!!

Ευχαριστώ και πάλι.
Με την παραπάνω διαδικασία υποθέτω πως "πάνε" οι κωδικοί έτσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#258   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2016 - 11:03

Με την παραπάνω διαδικασία υποθέτω πως "πάνε" οι κωδικοί έτσι;

Όχι δεν χάνεις τίποτα. (διάβασε τι γράφει η ενημέρωση στην 4η φωτό)

Από την στιγμή που έχεις μόνο μια συσκευή, δεν χάνεις κάτι  :)


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 24/03/2016 - 11:04

Big things have small beginnings

#259   mantsoti

mantsoti

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/03/2016 - 11:13

Μολις διαπιστωσα οτι η 9.3 εφτιαξε το bug στο ipad το οποιο δεν σε αφηνε να κανεις hide purchased εφαρμογες!
:) :) :) :)

σωστος !!!

#260   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/03/2016 - 12:25

καλήμερα και από έμενα .από προχθές 9.3 στο 6s plus.όλα καλά άλλα πολύ πιο ενεργοβόρα η μπαταριά.



#261   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/03/2016 - 12:30

ερώτηση, η επιλογή αναζήτηση που είναι επάνω στις ρυθμίσεις έχει για να κάνεις αναζήτηση μέσα στις ρυθμίσεις, πως μπορεί να φύγει αυτή η επιλογή αναζήτησης; 

πως βγαίνει τελικά αυτή η επιλογή αναζήτησης, κανείς;


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#262   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/03/2016 - 12:51

πως βγαίνει τελικά αυτή η επιλογή αναζήτησης, κανείς;

αν εννοείς την μπάρα αναζήτησης εντός των "Ρυθμίσεων" στο πάνω σημείο, ΔΕΝ βγαίνει. Είναι εκεί για το λόγο της αναζήτησης ρυθμίσεων.

 

Αν σε ενοχλεί, αντί να σε εξυπηρετεί, μάλλον καλά θα ήταν ή να πας σε Android, να σκαλίζεις τα πάντα, ή να περιμένεις το Jailbreak και να παρακαλάις κάποιος hacker να βγάλει αυτή την περίσσεια μπάρα. 


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 24/03/2016 - 12:52


#263   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:05

αν εννοείς την μπάρα αναζήτησης εντός των "Ρυθμίσεων" στο πάνω σημείο, ΔΕΝ βγαίνει. Είναι εκεί για το λόγο της αναζήτησης ρυθμίσεων.

 

Αν σε ενοχλεί, αντί να σε εξυπηρετεί, μάλλον καλά θα ήταν ή να πας σε Android, να σκαλίζεις τα πάντα, ή να περιμένεις το Jailbreak και να παρακαλάις κάποιος hacker να βγάλει αυτή την περίσσεια μπάρα. 

Ναι μεν με ενοχλεί αλλά για να πάω σε αντροίντ δεν το πολύ κατάλαβα, Αγόρασα iPhone και Apple συσκευές γιατί μου αρέσουν. Τώρα περί αντρόιντ κάντα γαργάρες! 

Απλή ερώτηση έκανα εάν βγαίνει η όχι. τίποτα άλλο, δεν βλέπω το αντρόιντ που κολλάει;


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 24/03/2016 - 13:06

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#264   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:19

Δεν το λέω με κακία.
Απλά βλέπω ότι πολλοί από εδώ μέσα ασχολούνται με την παραμετροποίηση της συσκευής σε βαθμό που είναι περιττός, αντί να διαθέσουν τον χρόνο τους και να χρησιμοποιήσουν την συσκευή ως εργαλείο που δεν θα τους κρεμάσει ποτέ.
Είναι ο λόγος που δεν ασχολούμαι με JB.

Ειδικά στο iOS, είναι όλα ξεκάθαρα στο τι μπορεί να γίνει και στο τι όχι.
Αυτό που ζητούσες είναι ένα minor tweak, που δεν αξίζει κάποιος να ασχοληθεί μαζί του.

Μπορώ να αναφέρω ένα άλλο παράδειγμα ενός ενοχλητικού χαρακτηριστικού:
Γιατί στην εφαρμογή τηλεφώνου, στην κάτω πλευρά να υπάρχει τέρμα δεξιά η καρτέλα του Voice Mailbox, από την στιγμή που στην Ελλάδα, αλλά και σε άλλες χώρες εκτός Αμερικής, δεν αξιοποιήθηκε ποτέ ο αυτόματος τηλεφωνητής?

Α ρε κακιά Apple που δεν μας αφήνεις να αφαιρέσουμε τα περιττά. Μας χαλάς την αισθητική...

...κ.ο.κ...

Δεν κατακρίνω κανέναν συμμορίτη, απλά ανέλυσα την σκέψη μου ως προς αυτές τις μικρότητες. Ελπίζω να φώτισα έστω και έναν αναγνώστη.

Να επισημάνω όμως, ότι και εγώ έχω ξοδέψει χρόνο για να αλλάξω τα απλά, και να προσπαθώ να κάνω την ζωή μου πιο δύσκολη. Αλλά είδα ότι έχανα χρόνο για αλλά πιο καθημερινά πράγματα. Όπως ένας καφές με τον γείτονα.

Και, καιρός να σταματήσω την φιλοσοφία εδώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#265   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:36

Και ξανά λέω είμαι χρόνια fun της Apple από το Δεκέμβριο του 2007  που απέκτησα το πρώτο μου iPhone 2G έως τώρα δεν λέω με ενοχλούν πολλά πράγματα αλλά είναι ελάχιστα αυτά σε σχέση με όλα τα άλλα που με κάνουν fun και να ακολουθώ την Apple. Απλά τσαντίστηκα με το ότι άκουσα τον όρο "αν θες παραμετροποίηση πήγαινε σε αντρόιντ" έχω ένα θέμα με το εν λόγο λειτουργικό... Δεν είμαι και τόσο fun του jailbreak δεν λέω μπορεί κάποια στιγμή στο παρελθόν έκανα Jailbreak αλλά δεν είναι κάτι που δεν θα με κάνει να ζήσω χωρίς να το έχω στο iPhone & iPad μου.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#266   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:36

Η μπαταρια σε 6S πως ειναι με την αναβάθμιση?? Γιατί στο προηγούμενο ήταν χάλια!



#267   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:36

Δεν το λέω με κακία.
Απλά βλέπω ότι πολλοί από εδώ μέσα ασχολούνται με την παραμετροποίηση της συσκευής σε βαθμό που είναι περιττός, αντί να διαθέσουν τον χρόνο τους και να χρησιμοποιήσουν την συσκευή ως εργαλείο που δεν θα τους κρεμάσει ποτέ.
Είναι ο λόγος που δεν ασχολούμαι με JB.

Η παραμετροποίηση της συσκευής με το Jb δεν συμπυκνώνεται στην αλλαγή του UI, των γραφικών, των χρωμάτων ή των εικονιδίων.

 

Παρόλο που για πολλούς είναι ένας ενδιαφέρον λόγος να κάνουν Jb και σε σένα προσωπικά δικαίως ακούγεται περιττό ή αδιάφορο, το Jb προσφέρει δυνατότητες που ως επί τω πλείστων απλουστεύουν, αυτοματοποιούν και διευρύνουν τις λειτουργίες της συσκευής. Δεν συνδέονται απαραίτητα με την εμφάνιση.

 

Οι δυνατότητες είναι πάρα πολλές για να τις αναλύσουμε, ωστόσο θα ήθελα να ξεκαθαρίσω πως το Jb δεν ισοδυναμεί με χρώματα & ταπετσαρίες (προς αποφυγή παρερμηνείας), γι΄αυτό και το επιχείρημα σου είναι (εν προκειμένω πάντα) άτοπο.                                           


Big things have small beginnings

#268   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:55

Η παραμετροποίηση της συσκευής με το Jb δεν συμπυκνώνεται στην αλλαγή του UI, των γραφικών, των χρωμάτων ή των εικονιδίων.


Παρόλο που για πολλούς είναι ένας ενδιαφέρον λόγος να κάνουν Jb και σε σένα προσωπικά δικαίως ακούγεται περιττό ή αδιάφορο, το Jb προσφέρει δυνατότητες που ως επί τω πλείστων απλουστεύουν, αυτοματοποιούν και διευρύνουν τις λειτουργίες της συσκευής. Δεν συνδέονται απαραίτητα με την εμφάνιση.


Οι δυνατότητες είναι πάρα πολλές για να τις αναλύσουμε, ωστόσο θα ήθελα να ξεκαθαρίσω πως το Jb δεν ισοδυναμεί με χρώματα & ταπετσαρίες (προς αποφυγή παρερμηνείας), γι΄αυτό και το επιχείρημα σου είναι (εν προκειμένω πάντα) άτοπο.


Το γνωρίζω.
Αλλά από αυτό ξεκινάνε όλοι, και δεν φτάνουν ποτέ στο σημείο να έχουν τον απόλυτο ελεύθερο έλεγχο της συσκευής τους λόγω έλλειψης γνώσεων πληροφορικής. Τώρα που έρχεται ο καλοκαίρι, μακάρι να μπορούσα να βάλω μπρος το κλιματιστικό του αυτοκινήτου με ένα hey Siri, is it hot?
Απλά δεν είμαι σε θέση να το κάνω λόγω γνώσεων και χρόνου. Προτιμώ να λιώνω στο PS4.

Και επίσης
Για μένα προσωπικά, χάνεται η λειτουργική απλότητα, όταν σκαλίζεις. Και αυτό πληρώνω εγώ προσωπικά στην Apple. Να σκέφτεται και να λύνει προβλήματα, και ας γίνει έστω και μετά από κάποια χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#269   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/03/2016 - 13:58

Απλά βλέπω ότι πολλοί από εδώ μέσα ασχολούνται με την παραμετροποίηση της συσκευής σε βαθμό που είναι περιττός, αντί να διαθέσουν τον χρόνο τους και να χρησιμοποιήσουν την συσκευή ως εργαλείο που δεν θα τους κρεμάσει ποτέ.
Είναι ο λόγος που δεν ασχολούμαι με JB.

Είναι λίγο αστείο να μιλάς για κάτι το οποίο δεν έχεις δοκιμάσει για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη.

 

Plot Twist: Οι περισσότερες "προσθήκες" της Apple τα τελευταία χρόνια είναι δανεισμένες απο το Cydia και τα περιττά του.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#270   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/03/2016 - 14:07

Η μπαταρια σε 6S πως ειναι με την αναβάθμιση?? Γιατί στο προηγούμενο ήταν χάλια!

προσωπικα δεν εχω δει διαφορες.το ιδιο που μου εβγαζε η προηγουμενη βγαζει και αυτη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες