Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6s vs s7


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:00

Καλησπερα εχω iphone 6s 16gb και σκεφτομαι πολυ σοβαρα μεταβαση σεs7 αλλα δεν ξερω αν αξιζει :/ χρησιμοποιω το κινητο για καμερα μουσικη παιχνιδια youtube σερφαρισμα γενικα για τα παντα και φοβαμαι και τα 16 gb αν και εχω αρκετο χωρο ακομα ελευθερο.Αυτο που με κραταει κυριως ειναι οτι απο iphone παω ευκολα σε s7 καθως συνεχεια η τιμη του galaxy πεφτει ενω του iphone μενει σταθερη η μειωνεται με φθινοντα ρυθμους ενω αν αλλαξω σε galaxy και θελω να γυροσω σε iphone γιατι δεν με βολεψε θα χασω αρκετα χρηματα 20% της συσκευης + την Χ Διαφορα που θα εχει μεγαλωσει μεταξυ τιμης iphone και galaxy εσεις τι λετε αξιζει; Ποιο πιστευεται οτι ειναι πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:09

αν ειναι τοοοσο το προβλημα περι χωρητικοτητας, μην το σκεφτεσαι καθολου... Θα αφησεις το ΙΟΣ (φρεσκο ψωμι) για ανδροιτ ( χιλιβρασμενη σουπα)?? αρ γιου σιριους?

 

μπορεις ειτε να τ ανεβασεις στο icloud ειτε google drive(εχει και touch id unlock) ειτε θα παρεις αυτο εδω που προσωπικα εχω

http://www.skroutz.g...-Lightning.html

και τελειωσαν ολα, παρε κ ενα powerbank και σεργιανι για φωτος μην ξεχασεις να μας δειξεις την πρωτη φωτο που θα βγαλεις αφου διαβασεις το μνμ !!! 



#3   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:12

Omg εισαι μαστορας καλο ειναι αυτο το μαραφετι;

#4   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:17

το εχω 5 μερες δεν μετανιωσα την αγορα του, απλα καταναλωνει λιγη μπαταρια απο το κινητο .. ε νταξ σιγα.. 

βαζεις τα παλια στο φλασακι, τ νεα στο κινητο και προχωρας ανετος.. οποτε θελεις κανεις αναδρομη στα παλια χωρις να σκεφτεσαι τπτ.. 32 και 16(π δεν ειναι τοσα στο κινητο), δεν σ φτανουν? 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosK0, 12/04/2016 - 12:19


#5   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:26

Μου φτανουν απλα βλεπω κακα reviews στο amazon και ειμαι επιφυλακτικος

#6   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:33

κοιτας για κατι τετοιο παντως, οχι το να πας στη ζαμζούνγκ απλα για εξτρα χωρο.. ανεπιτρεπτο :P

επισης κοιτα για 

  •  leef ibridge 
και αλλα τετοια παρομοια...
  •  


#7   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 12/04/2016 - 12:46

Θελω κατο φτηνο μεχρι 40 αλλα καλο αλλιως δινω 130 και παιρνω καινουργιπ64αρι

#8   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/04/2016 - 00:42

πανε σε galaxy s7 edge ειναι η ποιο ολοκληρωμενη προταση για κινητο που κυκλοφορει στην αγορα,με απιστευτη μπαταρια,καμερα απλα για οσκαρ,οθονη να την χαζευεις με τις ωρες και χωρις ιχνος λαγκ



#9   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2016 - 00:44

πανε σε galaxy s7 edge ειναι η ποιο ολοκληρωμενη προταση για κινητο που κυκλοφορει στην αγορα,με απιστευτη μπαταρια,καμερα απλα για οσκαρ,οθονη να την χαζευεις με τις ωρες και χωρις ιχνος λαγκ

ενα που ειδα σημερα παντως ειχε κολλησει στο fb και δεν κουνιοταν τιποτα ενω εκανε κατι update σε 3-4 εφαρμογες. Λαγκ δεν θα το ελεγα με τιποτα :P



#10   grovolis

grovolis

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Twitter:@georgerovolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:grovolis

Δημοσίευση 26/04/2016 - 10:12

Σε θέμα κάμερας, μπαταρίας και οθόνης το S7 υπερτερεί η αλήθεια είναι. Από απόδοση μεριά, ένα από τα πολλά βίντεο comparison στο youtube, που δείχνει μετάβαση από εφαρμογή σε εφαρμογή και κατά πόσο τις κρατάει ανοιχτές το κάθε κινητό θα σε πείσει για την ανωτερότητα του iPhone & iOS. Από εκεί και πέρα, εκτός από την λύση με το stickaki μπορείς να ανεβάσεις τα πάντα όλα στο iCloud και να πατήσεις στις ρυθμίσεις optimize space έτσι ώστε να μην είναι κατεβασμένα όλα μόνιμα στην συσκευή αλλά ότι χρησιμοποίησες πρόσφατα. 

 

Από προσωπική εμπειρία τώρα, πήρα τον μάρτιο iPhone 6s Plus και είχα πάει παρέα με μια φίλη που πήρε από το ίδιο μαγαζί το S7 Edge δώσαμε περίπου τα ίδια χρήματα. Η αλήθεια είναι ότι κατασκευαστικά το S7 είναι πολύ αξιόλογο κινητό, αλλά σε θέμα λογισμικού το Android (ειδικά της samsung) χωλαίνει πολύ (άποψη μου). Τις το έκανα αξιοπρεπές με custom rom, αλλά είναι πολύ μανούρα να μην χάσεις την εγγύηση, χωρίς να κάνεις trip to Knox. Το iPhone από την άλλη πετάει out of the box, και θα συνεχίζει να πετάει για πολύ καιρό άσχετα με το πόσο το φορτώνεις. Γενικά είναι τι ζητάει ο καθένας, εμένα γενικά το ecosystem της Apple μου αρέσει πολύ και σε συνδυασμό με το πολύ δυνατό performance και τα ποιοτικά apps του store το προτίμησα.  Αν σε καίει πολύ η κάμερα, η βλέπεις όλη μέρα videos στο κινητό, σίγουρα θα είναι πιο καλή η OLED του Samsung και η μεγαλύτερη αυτονομία. Διαλέγεις και παίρνεις κοινώς.


Τελευταία επεξεργασία από: grovolis, 26/04/2016 - 10:14


#11   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/04/2016 - 12:54

ενα που ειδα σημερα παντως ειχε κολλησει στο fb και δεν κουνιοταν τιποτα ενω εκανε κατι update σε 3-4 εφαρμογες. Λαγκ δεν θα το ελεγα με τιποτα :P

το δικο μου δεν εχει κολλησει πουθενα,και το fb να εχει κολλησει ειναι επειδη η εφαρμογη τους ειναι για τα μπαζα  



#12   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2016 - 01:30

το δικο μου δεν εχει κολλησει πουθενα,και το fb να εχει κολλησει ειναι επειδη η εφαρμογη τους ειναι για τα μπαζα  

δεν αντιλεγω....μια χαρα ειναι το τηλεφωνο και μεγειες.


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 29/04/2016 - 01:30


#13   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/04/2016 - 10:13

δεν αντιλεγω....μια χαρα ειναι το τηλεφωνο και μεγειες.

το ιδιο επαθε και ενας φιλος μου με galaxy s7edge δημητρη.σαν να παιθανε το κινητο.μετα απο κανενα 3ωρο ξαναεπανηλθε και αφου το ειχε στο ρευμα.ουτε hard reset μπορουσε να κανει ουτε τιποτα.οτι ναναι.

#14   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2016 - 15:51

το ιδιο επαθε και ενας φιλος μου με galaxy s7edge δημητρη.σαν να παιθανε το κινητο.μετα απο κανενα 3ωρο ξαναεπανηλθε και αφου το ειχε στο ρευμα.ουτε hard reset μπορουσε να κανει ουτε τιποτα.οτι ναναι.


πως γινεται σε ολους τους φιλους σας να βγαζουν προβλημα οι συσκευες σε εμενα και σε αλλους που ξερω να δουλευουν ολα ρολοι? οσο γις τις τρεις ωρες εχει θεμα σαν συσκευη να παει να το κοιταξει

#15   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/04/2016 - 16:00

πως γινεται σε ολους τους φιλους σας να βγαζουν προβλημα οι συσκευες σε εμενα και σε αλλους που ξερω να δουλευουν ολα ρολοι? οσο γις τις τρεις ωρες εχει θεμα σαν συσκευη να παει να το κοιταξει

αυτο του ειπα να κανει ηδη να παει να το κοιταξει.ηταν στην εφαρμογη του facebook οταν την πατησε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες