Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple @ WWDC 2016


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
608 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/06/2016 - 23:08

Αν είναι να το δώσουν με μια εφαρμογή τόσο κακογραμμένη όσο το Apple Music για Android ας το κρατήσουν :)

 

Αν το κάνουν, πολύ τολμηρή κίνηση. Σημαίνει ότι δε φοβούνται για μεγάλη μείωση μεριδίου - γιατί κάποιοι χρήστες όντως εμμένουν στο iOS μόνο και μόνο για τις cloud υπηρεσίες της εταιρίας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/06/2016 - 23:12

Ναι είδα και τα S μοντέλα, αλλάξα 2 6s Plus και αλλά 4-5 6 Plus δεν ξέρω ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι σκατα κάνουν στο Quality Check αλλά είναι το χειρότερο που υπάρχει για μια τέτοια εταιρία... θα μου πεις που να προλάβουν με τόσα τηλέφωνα που βγάζουν και πουλάνε να κάνουνε κάποιο σωστό Quality Check...

Καλά εσύ σε αυτό είσαι μια κατηγορία μόνος σου. Τζόκερ και στοίχημα μέρες που είναι μη παίξεις μόνο..

 

Δεν ήταν έτσι παλιότερα. Με το 6 χάλασε αρκετά όλο αυτό.

 

Να σου θυμίσω με το "συλλεκτικό"? Που τα ανακα/σμένα μετά κατέληγαν να είναι καλύτερα του αρχικού?

 

Όλοι μετά ψάχνανε να δουν πως θα το στείλουν να πάρουν άλλο. Ακόμα και αν "μπλέδιζε"..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/06/2016 - 23:13

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#78   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/06/2016 - 23:16

εγω θελω ios με πιο ομορφη συσκευη....καμμια δεν μου αρεσει .Το S7 επειδη το ζω καθε μερα με αφηνει παγερα αδιαφορο οπως και το iphone φυσικα.Απορω πως ενθουσιαζεστε τοσο με πραγματα που θα τα βαρεθειτε αισθητικα σε 3 μηνες max.

υπερβαλεις λιγουλακι Δημητρη....το s7 edge ειναι με διαφορα η πιο ομορφη συσκευη που κυκλοφοραει αυτη τη στιγμη.αν ειχε και ios νταξει.....μιλαμε για αλλο επιπεδο και μια κατηγορια μονο του.που δεν το βαριεσαι.

#79   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 10/06/2016 - 23:18

Καλά εσύ σε αυτό είσαι μια κατηγορία μόνος σου. Τζόκερ και στοίχημα μέρες που είναι μη παίξεις μόνο..

 

Δεν ήταν έτσι παλιότερα. Με το 6 χάλασε αρκετά όλο αυτό.

 

Να σου θυμίσω με το "συλλεκτικό"? Που τα ανακα/σμένα μετά κατέληγαν να είναι καλύτερα του αρχικού?

 

Όλοι μετά ψάχνανε να δουν πως θα το στείλουν να πάρουν άλλο. Ακόμα και αν "μπλέδιζε"..

αχ αυτό το συλλεκτικό, άσε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ! πάντως και τζόκερ που παίζω π@@@ρια πιάνω! 

Πάντως και φίλος που είναι στο γραφείο το 6άρι του έχει περάσει σκόνη στην επάνω αριστερή γωνία. Και τραβιέται με την infoquest εδώ και 3 εβδομάδες. και η πλάκα είναι το αγόρασε καινούριο από σκρουτζομάγαζο πριν 4 μήνες και ήταν αστέρι και τώρα έχει αρχίσει και μπάζει σκόνες σαν να είναι ηλεκτρική σκούπα! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#80   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 11/06/2016 - 00:13

αχ αυτό το συλλεκτικό, άσε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ! πάντως και τζόκερ που παίζω π@@@ρια πιάνω!
Πάντως και φίλος που είναι στο γραφείο το 6άρι του έχει περάσει σκόνη στην επάνω αριστερή γωνία. Και τραβιέται με την infoquest εδώ και 3 εβδομάδες. και η πλάκα είναι το αγόρασε καινούριο από σκρουτζομάγαζο πριν 4 μήνες και ήταν αστέρι και τώρα έχει αρχίσει και μπάζει σκόνες σαν να είναι ηλεκτρική σκούπα!


Σιγουρα δεν εχει φαει καμια στουκα; Γιατι ετσι εντονα να βαζουν σκονες μονο μερικα με ημιτασιον οθονες εχω ακουσει

#81   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/06/2016 - 00:14

αχ αυτό το συλλεκτικό, άσε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ! πάντως και τζόκερ που παίζω π@@@ρια πιάνω! 

Πάντως και φίλος που είναι στο γραφείο το 6άρι του έχει περάσει σκόνη στην επάνω αριστερή γωνία. Και τραβιέται με την infoquest εδώ και 3 εβδομάδες. και η πλάκα είναι το αγόρασε καινούριο από σκρουτζομάγαζο πριν 4 μήνες και ήταν αστέρι και τώρα έχει αρχίσει και μπάζει σκόνες σαν να είναι ηλεκτρική σκούπα! 

Η "μαγεία" του 6 που λέγαμε. Σύνηθες αυτό μαζί με Bleeding στις γωνίες.

 

Anyway, μεγάλη κουβέντα ανοίξαμε και είμαστε Off.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 11/06/2016 - 00:15

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#82   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 00:15

ρε παιδια σιγα το imessage,κανετε σαν να δινει το ios για android συσκευες,αν και εχω android με αφηνει παγερα αδιαφορο απο την στιγμη που μπορω να μιλησω μεσω viber η whatsapp



#83   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/06/2016 - 10:04

ρε παιδια σιγα το imessage,κανετε σαν να δινει το ios για android συσκευες,αν και εχω android με αφηνει παγερα αδιαφορο απο την στιγμη που μπορω να μιλησω μεσω viber η whatsapp


Συμφωνώ. Εγώ έχω μια απορία. Το iMsg αν μπει στο android, θα είναι στην μαμά εφαρμογή μηνυμάτων όπως στο ios φαντάζομαι, σωστά; Αλλιώς δεν υπάρχει νόημα. Αυτό ειναι εξάλλου το μοναδικό πλεονέκτημα του.

#84   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 10:11

Συμφωνώ. Εγώ έχω μια απορία. Το iMsg αν μπει στο android, θα είναι στην μαμά εφαρμογή μηνυμάτων όπως στο ios φαντάζομαι, σωστά; Αλλιώς δεν υπάρχει νόημα. Αυτό ειναι εξάλλου το μοναδικό πλεονέκτημα του.

δεν γινεται να μπει μεσα στην εφαρμογη μηνυμάτων,θα ειναι μια εξτρα σαν το viber

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#85   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2016 - 10:14

Επειδή το Android επιτρέπει την εγκατάσταση 3rd party εφαρμογών ακόμα και για τα sms, λογικά θα είναι μια εφαρμογή που θα στέλνει τόσο iMessages όσο και SMS. 

 

Οπότε θα αντικαθιστά την οποιαδήποτε εφαρμογή υπάρχει και δεν θα χρειάζεται να έχουμε 1 εφαρμογή για SMS και άlλη μια το iMessages.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#86   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 10:14

Δεν ξέρω πόσοι ξέρετε αυτήν την λειτουργία στο iMessage...

 

Όταν έρχεται φωνητικό μήνυμα, μπορείτε να σηκώσετε το iPhone στο αυτί για να το ακούσετε, σαν να σας μιλάει ο άλλος στο τηλέφωνο.

Έπειτα κατεβάζεις από το αυτί το κινητό, και αν το ξαναβάλεις στο αυτί, μπαίνει σε λειτουργία ηχογράφησης/απάντησης προς το άτομο που μόλις έστειλε το μήνυμα.

Όλο αυτό γίνεται χωρίς να πατήσεις οτιδήποτε στην οθόνη. Ούτε καν να ξεκλειδώσεις το κινητό.

 

Έτσι μπορεί να γίνει μία γρήγορη και διευκρινιστική συζήτηση μέσω iMessage.

Με έχει βοηθήσει πολλές φορές στο supermarket, με την δικιά μου να μου λέει ποιες ακριβώς σερβιέτες θέλει να της πάρω.  :lol:  :P  :P  :lol:



#87   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 11/06/2016 - 10:45

Το ειδες καπου γραμμενο και το δοκιμασες η τυχαια το ανακαλυψες; Κορυφαιο!

#88   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 11:11

Το ειδες καπου γραμμενο και το δοκιμασες η τυχαια το ανακαλυψες; Κορυφαιο!

Το ξέρω από όταν άρχισε να το κάνει. 1,5 χρόνο τώρα. Δεν θυμάμαι. Είμαι αρκετά ενημερωμένος για τα πράγματα που μπορώ να κάνω μέσω Apple Ecosystem.

 

Αυτή π.χ. θα ήταν μια τρομερή λειτουργία να την έχουν όλοι. Δεν την προσφέρει άλλη υπηρεσία μηνυμάτων προς το παρόν.

 

Θυμάμαι το 2007 περίπου (ίσως και πιο νώρις), η Nokia ήθελε να εφαρμόσει κάτι αντίστοιχο, που το ονόμαζε Push-To-Talk (PTT). Είχε και σε κάποιες συσκευές της, hardware κουμπί στο πλάι, για την συγκεκριμένη λειτουργία. Βέβαια έπρεπε να συνεργαστεί με τους τότε παρόχους να επιτρέψουν φωνητικά sms και να είναι και σε λογικές τιμές η χρήση τους. Ποτέ δεν έπιασε τόπο. Το λάνσαρε για τους επαγγελματίες, έτσι ώστε να αντικαταστήσει εν μέρει το Walkie-Talkie, για όσους θυμούνται.

Να και το αντίστοιχο άρθρο.

https://en.wikipedia...lk#Mobile_phone

 

Τελικά ήταν πρότυπο το οποίο δεν εξελίχθηκε, μιας και ήρθε το internet στα κινητά.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 11/06/2016 - 11:14


#89   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/06/2016 - 11:24

ρε παιδια σιγα το imessage,κανετε σαν να δινει το ios για android συσκευες,αν και εχω android με αφηνει παγερα αδιαφορο απο την στιγμη που μπορω να μιλησω μεσω viber η whatsapp


Απορώ και εγω πως χαίρονται μερικοί ,σιγά τα αυγά ,μου θυμίζει στην περσινή παρουσίαση το ποσο ενθουσιασμένα μιλούσε για το οτι στο iOS 9 μπορείς να κλειδώσεις τις σημειώσεις ,απίστευτο ,σιγά τα αγκουρια κατι που είχαν άλλοι χρόνια

#90   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 11:40

Απορώ και εγω πως χαίρονται μερικοί ,σιγά τα αυγά ,μου θυμίζει στην περσινή παρουσίαση το ποσο ενθουσιασμένα μιλούσε για το οτι στο iOS 9 μπορείς να κλειδώσεις τις σημειώσεις ,απίστευτο ,σιγά τα αγκουρια κατι που είχαν άλλοι χρόνια

Απορώ και εγώ για ποιο λόγο μπαίνω μια τελευταία φορά στη θέση να σου απαντήσω. Αλλά στο υπόσχομαι, είναι η τελευταία φορά.

 

προς SLK200GR

Βαρεθήκαμε τα κακόγουστα σχόλιά σου. Αν θες αποχωρείς από την συζήτηση, ή προσφέρεις κάτι το οποίο δεν γνωρίζουμε. Και ας είναι αρνητικό. Ανοιχτοί στην κουβέντα είμαστε. Αξιοποίησέ το.

Άνοιξε υποενότητα μέσα στο forum να αρχίσουμε τις αντιπαραθέσεις των δυο μεγάλων λειτουργικών. Μην τρολλάρεις σε κάθε θέμα, επειδή βρήκες το φως σου με μη Apple συσκευή. Το καταλαβαίνουμε και αυτό. Μέχρι εκεί έφτασες στο να αξιοποιείς ότι έχει περάσει από τα χέρια σου.

 

Στα του σχολίου σου:

Γνωρίζουμε αρκετοί ποιος έχει αντιγράψει τι. Και αυτή είναι η εξέλιξη των πραγμάτων στον τεχνολογικό κόσμο. Καλοδεχούμενα ότι και να έρθει.

Και αν μπορούν να έχουν οι Android-άδες μία επιλογή παραπάνω για την επικοινωνία τους (iMessage), θα έπρεπε να χαίρεσαι και εσύ μαζί.

Αν σε ενδιαφέρει το "άνοιγμα" του iMessage, και δεν ξέρεις τις πιθανές συνέπειές του, ρώτα. Και μαζί θα κάνουμε θεωρίες και υποθέσεις μέχρι την Δευτέρα. Κουβέντα κάνουμε εδώ μέσα. Εσύ μάλλον βγάζεις χολή. Συγγνώμη για τις απόψεις μου.

 

Τελευταία φορά ήταν. Σε χαιρετώ φιλικά, και θα συνεχίσω να διαβάζω ότι .............. γράφεις.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 11/06/2016 - 11:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες