Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Apple @ WWDC 2016


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
608 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/06/2016 - 11:56

Δεν σου ζήτησα ποτε να απαντήσεις ,θες καλός δεν θες παλι καλός ,συγνώμη ομως που δεν θα ωραιποιησω χαζομαρούλες της Apple και δεν ειναι τρολαρισμα αλλα δεν μπορώ να μου δίνουν καθρεφτάκια και να μου παίρνουν χρυσό ,αν πρόσεξες δεν εκανα αντιπαράθεση στο σχόλιο σου εσυ ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσομπάνη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 12:30

Ως συνήθως βλέπω να γίνεται το εξής.

Κάθε Ιούνιο στην WWDC αρχίζουν τα αντιγραφικά μηχανήματα της Google, σε ότι αφορά το Software και κάθε Αύγουστο/Σεπτέμβριο έχουν σειρά τα αντιγραφικά της Samsung.

 

Το γιατί δεν μπορούν να δώσουν το "βηματισμό" μόνοι τους με αφήνει άναυδο από την στιγμή που και οι δυο είναι "μεγάλες" εταιρίες με ατελείωτους πόρους.

 

Το είδαμε και 2-3 μέρες πριν, όταν ο Phil Schiller μίλησε για το νέο συνδρομητικό μοντέλο στο AppStore αλλά και την αυξημένη αμοιβή μετά τον πρώτο χρόνο προς τους προγραμματιστές. Αυτό που πλέον υπάρχει σαν 85/15.

 

Με απίστευτα αντανακλαστικά, μέσα σε 12 ώρες, η Google ανακοίνωσε ότι θα παίρνει το ίδιο ποσοστό (15%) από τις πωλήσεις των εφαρμογών.

Και μετά αναρωτιέμαι ποιος πραγματικά κάνει κουμάντο στην αγορά. Στην αγορά των developers οι οποίοι με την δική τους δουλειά, δίνουν τα εργαλεία που όλοι μας χρειαζόμαστε καθημερινά.

Τελικά, όλοι τον πρώτο περιμένουνε να θέσει τους κανόνες.

 

Την Δευτέρα μας βλέπω να δικαιωνόμαστε για άλλη μια φορά, ως χρήστες iOS για αυτά που θα ανακοινωθούν.

Και μπορεί να μην είναι σε επίπεδο WOW, αλλά αθροιστικά όλα τα καλούδια θα κάνουν τη ζωή μας λίγο πιο εύκολη. 



#93   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 16:09

Ως συνήθως βλέπω να γίνεται το εξής.

Κάθε Ιούνιο στην WWDC αρχίζουν τα αντιγραφικά μηχανήματα της Google, σε ότι αφορά το Software και κάθε Αύγουστο/Σεπτέμβριο έχουν σειρά τα αντιγραφικά της Samsung.

 

Το γιατί δεν μπορούν να δώσουν το "βηματισμό" μόνοι τους με αφήνει άναυδο από την στιγμή που και οι δυο είναι "μεγάλες" εταιρίες με ατελείωτους πόρους.

 

Το είδαμε και 2-3 μέρες πριν, όταν ο Phil Schiller μίλησε για το νέο συνδρομητικό μοντέλο στο AppStore αλλά και την αυξημένη αμοιβή μετά τον πρώτο χρόνο προς τους προγραμματιστές. Αυτό που πλέον υπάρχει σαν 85/15.

 

Με απίστευτα αντανακλαστικά, μέσα σε 12 ώρες, η Google ανακοίνωσε ότι θα παίρνει το ίδιο ποσοστό (15%) από τις πωλήσεις των εφαρμογών.

Και μετά αναρωτιέμαι ποιος πραγματικά κάνει κουμάντο στην αγορά. Στην αγορά των developers οι οποίοι με την δική τους δουλειά, δίνουν τα εργαλεία που όλοι μας χρειαζόμαστε καθημερινά.

Τελικά, όλοι τον πρώτο περιμένουνε να θέσει τους κανόνες.

 

Την Δευτέρα μας βλέπω να δικαιωνόμαστε για άλλη μια φορά, ως χρήστες iOS για αυτά που θα ανακοινωθούν.

Και μπορεί να μην είναι σε επίπεδο WOW, αλλά αθροιστικά όλα τα καλούδια θα κάνουν τη ζωή μας λίγο πιο εύκολη. 

α ετσι τελειως ενημερωτικα η samsung σε ερευνα και αναπτυξη ξοδευει περισσοτερα απο την apple,τωρα το ποιος αντιγραφει τον αλλον ειναι αλλο θεμα,ολοι αντιγραφουν τους παντες,και μην μου πεις πως η apple δεν αντιγραφει καμια εταιρια και ολες οι αλλες αντιγραφουν μονο την apple,εχει παρει πολλες πατεντες η apple πχ το siri και τωρα πληρωνει.οπως και η samsung και η καθε samsung



#94   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 16:42

Δεν διαφωνώ στο θέμα της αντιγραφής. Όλοι την κάνουν.

 

Αυτό που βλέπω όμως, είναι ότι όσα χαρακτηριστικά έχει προσθέσει η Apple σε λογισμικό και υλισμικό, το έχει κάνει μετά από σκέψη, και όχι για να προλάβει τον ανταγωνισμό. Εκείνη θέτει τον ρυθμό.

Υπάρχουν πολλά παραδείγματα σε νέα χαρακτηριστικά όπως το Multitouch, Touch ID, True Tone Flash, 64-bit, Retina (με τη σημασία του μη ευδιάκριτου πίξελ σε απόσταση λογικής χρήσης), όπου βλέπουμε ότι μετά το λανσάρισμά τους, όλοι τρέχουν πανικόβλητοι να τα προσθέσουν και να τα κάνουν καλύτερα, δυνατότερα. Και καλά κάνουν.

 

Και που είχε κάποιο Motorola αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος από το 2010 (?), τι να το κάνει. Μόνο το κινητό κλείδωνε. Ήρθε η εποχή όμως που όλες οι οικονομικές μας συναλλαγές θα γίνονται μέσω πιστοποίησης αυτού. Και τώρα μπήκε η Apple σε αυτό το παιχνίδι, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Περίμενε και έβλεπε τους άλλους να δοκιμάζουν και να αποτυγχάνουν. Και μετά έκανε μια αντιγραφή που χαίρει επιτυχίας, αναμφισβήτητα. Δεν με αφορά τόσο, το πόσα ξοδεύει σε R&D, από τη στιγμή που βλέπω τα 95% των εγχειρημάτων της να επιτυχαίνουν. Μπορούμε να το πούμε αυτό για άλλες εταιρίες?

Η Google με το Hangouts, κάτι πήγε να κάνει, και αντί να το αναβαθμίσει, του ρίχνει μια και πάει στον άπατο για χάρη του Allo και του Duo. Συνοχή πουθενά. Projects που ποτέ δεν φτάνουν την version2.0.

 

Και για να προλάβω για το Touch ID.

Ήταν ψιλοάχρηστο για τον χρήστη, στο iPhone 5S?

Ήταν.

Αλλά μέσα στον έναν χρόνο και πριν την έλευση του NFC & Apple Pay, απέδειξε η Apple σε όλους τους ανήσυχους τραπεζίτες και πολίτες, ότι είναι από τα ασφαλέστερα συστήματα και ότι δεν δωρίζεται το αποτύπωμα πουθενά. Παραμένει στο secure enclave.

 

Σε αντίθεση με την Samsung, που πρόσθεσε άρον άρον στο Galaxy S5, τον αναγνώστη του δακτυλικού αποτυπώματος για να προλάβει και που δεν λειτουργούσε με 99,9999% επιτυχία.

Αν προσθέσουμε ότι και τα αποτυπώματα σε όλα τα υπόλοιπα Android κινητά, αποθηκεύονταν αρχικά σε προσβάσιμη μνήμη, μπορώ μόνο να πω:

Βιασύνη και απερισκεψία.

 

Όλα αυτά με κάνουν να μην θέλω να πειράζω με jb και root, τα κινητά και τις συσκεύες μου, και να περιμένω ανά χρόνο, τις νέες τεχνολογίες που θα μου πλασάρει ένας κολοσσός που έχει σχεδιασμό σε βάθος χρόνου. Έτσι μένω ήρεμος και δεν απογοητεύομαι από φουτουριστικά, μισά πράγματα.

 

Off Topic.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητα των Edge οθονών.

Όμορφος και cool σχεδιασμός, αλλά δεν με πείθει ακόμα. (Αν υπάρχει άρθρο που να απαριθμεί τις ευκολίες των edge, ας μου επισημανθεί.)

Όπως και δεν με έπεισε και το 3D Touch της Apple, αν εξαιρέσω την χρήση του στο Apple Watch που βοηθάει. Τουλάχιστον έχω λίγη παραπάνω εμπιστοσύνη στην Apple, για το πως θα το αξιοποιήσει μελλοντικά.

 

Για αυτό την επιλέγω, και περιμένω την Δευτέρα και κάθε Event, που τυχαίνει να είναι για μένα καλύτερα και από τελικό του Champions League (αν εξαιρέσω την καλή παρέα με μπύρες).



#95   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/06/2016 - 17:41

α ετσι τελειως ενημερωτικα η samsung σε ερευνα και αναπτυξη ξοδευει περισσοτερα απο την apple,τωρα το ποιος αντιγραφει τον αλλον ειναι αλλο θεμα,ολοι αντιγραφουν τους παντες,και μην μου πεις πως η apple δεν αντιγραφει καμια εταιρια και ολες οι αλλες αντιγραφουν μονο την apple,εχει παρει πολλες πατεντες η apple πχ το siri και τωρα πληρωνει.οπως και η samsung και η καθε samsung


Υποκλίνομαι

#96   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/06/2016 - 17:42





Ακόμα δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητα των Edge οθονών.
Όμορφος και cool σχεδιασμός, αλλά δεν με πείθει ακόμα. (Αν υπάρχει άρθρο που να απαριθμεί τις ευκολίες των edge, ας μου επισημανθείθ.)
Όπως και δεν με έπεισε και το 3D Touch της Apple, αν εξαιρέσω την χρήση του στο Apple Watch που βοηθάει. Τουλάχιστον έχω λίγη παραπάνω εμπιστοσύνη στην Apple, για το πως θα το αξιοποιήσει μελλοντικά.

Για αυτό την επιλέγω, και περιμένω την Δευτέρα και κάθε Event, που τυχαίνει να είναι για μένα καλύτερα και από τελικό του Champions League (αν εξαιρέσω την καλή παρέα με μπύρες).[/quote]


Θα το καταλάβεις το 2018 που θα το ενσωματώσει και η Apple στο κινητό της ,όπως κοροιδευατε και το pencil πριν απο χρόνια ,όπως περιμένετε την amoled οθωνη το 2017 ( υπάρχει στα κινητά απο το 2014 ),δανείζομαι μια έκφραση ενός συμφορητη ,θα γελάσουν και τα διόδια στην παρουσίαση ,αν βγάλει κατι πρωτοποριακό θα ζητήσω συγνώμη δημόσιος

Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 11/06/2016 - 17:52


#97   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.696 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2016 - 19:59

Ακόμα δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητα των Edge οθονών.
Όμορφος και cool σχεδιασμός, αλλά δεν με πείθει ακόμα. (Αν υπάρχει άρθρο που να απαριθμεί τις ευκολίες των edge, ας μου επισημανθείθ.)
Όπως και δεν με έπεισε και το 3D Touch της Apple, αν εξαιρέσω την χρήση του στο Apple Watch που βοηθάει. Τουλάχιστον έχω λίγη παραπάνω εμπιστοσύνη στην Apple, για το πως θα το αξιοποιήσει μελλοντικά.

Για αυτό την επιλέγω, και περιμένω την Δευτέρα και κάθε Event, που τυχαίνει να είναι για μένα καλύτερα και από τελικό του Champions League (αν εξαιρέσω την καλή παρέα με μπύρες).[/quote]


Θα το καταλάβεις το 2018 που θα το ενσωματώσει και η Apple στο κινητό της ,όπως κοροιδευατε και το pencil πριν απο χρόνια ,όπως περιμένετε την amoled οθωνη το 2017 ( υπάρχει στα κινητά απο το 2014 ),δανείζομαι μια έκφραση ενός συμφορητη ,θα γελάσουν και τα διόδια στην παρουσίαση ,αν βγάλει κατι πρωτοποριακό θα ζητήσω συγνώμη δημόσιος

:wacko:



#98   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/06/2016 - 20:27

Ακόμα δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητα των Edge οθονών.
Όμορφος και cool σχεδιασμός, αλλά δεν με πείθει ακόμα. (Αν υπάρχει άρθρο που να απαριθμεί τις ευκολίες των edge, ας μου επισημανθείθ.)
Όπως και δεν με έπεισε και το 3D Touch της Apple, αν εξαιρέσω την χρήση του στο Apple Watch που βοηθάει. Τουλάχιστον έχω λίγη παραπάνω εμπιστοσύνη στην Apple, για το πως θα το αξιοποιήσει μελλοντικά.

Για αυτό την επιλέγω, και περιμένω την Δευτέρα και κάθε Event, που τυχαίνει να είναι για μένα καλύτερα και από τελικό του Champions League (αν εξαιρέσω την καλή παρέα με μπύρες).[/quote]


Θα το καταλάβεις το 2018 που θα το ενσωματώσει και η Apple στο κινητό της ,όπως κοροιδευατε και το pencil πριν απο χρόνια ,όπως περιμένετε την amoled οθωνη το 2017 ( υπάρχει στα κινητά απο το 2014 ),δανείζομαι μια έκφραση ενός συμφορητη ,θα γελάσουν και τα διόδια στην παρουσίαση ,αν βγάλει κατι πρωτοποριακό θα ζητήσω συγνώμη δημόσιος

Μπορείς να ξεκινήσεις ζητώντας συγγνώμη για την ορθογραφία γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια, το s7 δεν έχει ορθογραφία?



#99   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/06/2016 - 20:40

Μπορείς να ξεκινήσεις ζητώντας συγγνώμη για την ορθογραφία γιατί μας έχεις βγάλει τα μάτια, το s7 δεν έχει ορθογραφία?


Όχι αδερφέ μου ,προτιμώ ανορθόγραφα παρά greekenglish

#100   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 21:56

Δεν διαφωνώ στο θέμα της αντιγραφής. Όλοι την κάνουν.

Αυτό που βλέπω όμως, είναι ότι όσα χαρακτηριστικά έχει προσθέσει η Apple σε λογισμικό και υλισμικό, το έχει κάνει μετά από σκέψη, και όχι για να προλάβει τον ανταγωνισμό. Εκείνη θέτει τον ρυθμό.
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα σε νέα χαρακτηριστικά όπως το Multitouch, Touch ID, True Tone Flash, 64-bit, Retina (με τη σημασία του μη ευδιάκριτου πίξελ σε απόσταση λογικής χρήσης), όπου βλέπουμε ότι μετά το λανσάρισμά τους, όλοι τρέχουν πανικόβλητοι να τα προσθέσουν και να τα κάνουν καλύτερα, δυνατότερα. Και καλά κάνουν.

Και που είχε κάποιο Motorola αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος από το 2010 (?), τι να το κάνει. Μόνο το κινητό κλείδωνε. Ήρθε η εποχή όμως που όλες οι οικονομικές μας συναλλαγές θα γίνονται μέσω πιστοποίησης αυτού. Και τώρα μπήκε η Apple σε αυτό το παιχνίδι, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Περίμενε και έβλεπε τους άλλους να δοκιμάζουν και να αποτυγχάνουν. Και μετά έκανε μια αντιγραφή που χαίρει επιτυχίας, αναμφισβήτητα. Δεν με αφορά τόσο, το πόσα ξοδεύει σε R&D, από τη στιγμή που βλέπω τα 95% των εγχειρημάτων της να επιτυχαίνουν. Μπορούμε να το πούμε αυτό για άλλες εταιρίες?
Η Google με το Hangouts, κάτι πήγε να κάνει, και αντί να το αναβαθμίσει, του ρίχνει μια και πάει στον άπατο για χάρη του Allo και του Duo. Συνοχή πουθενά. Projects που ποτέ δεν φτάνουν την version2.0.

Και για να προλάβω για το Touch ID.
Ήταν ψιλοάχρηστο για τον χρήστη, στο iPhone 5S?
Ήταν.
Αλλά μέσα στον έναν χρόνο και πριν την έλευση του NFC & Apple Pay, απέδειξε η Apple σε όλους τους ανήσυχους τραπεζίτες και πολίτες, ότι είναι από τα ασφαλέστερα συστήματα και ότι δεν δωρίζεται το αποτύπωμα πουθενά. Παραμένει στο secure enclave.

Σε αντίθεση με την Samsung, που πρόσθεσε άρον άρον στο Galaxy S5, τον αναγνώστη του δακτυλικού αποτυπώματος για να προλάβει και που δεν λειτουργούσε με 99,9999% επιτυχία.
Αν προσθέσουμε ότι και τα αποτυπώματα σε όλα τα υπόλοιπα Android κινητά, αποθηκεύονταν αρχικά σε προσβάσιμη μνήμη, μπορώ μόνο να πω:
Βιασύνη και απερισκεψία.

Όλα αυτά με κάνουν να μην θέλω να πειράζω με jb και root, τα κινητά και τις συσκεύες μου, και να περιμένω ανά χρόνο, τις νέες τεχνολογίες που θα μου πλασάρει ένας κολοσσός που έχει σχεδιασμό σε βάθος χρόνου. Έτσι μένω ήρεμος και δεν απογοητεύομαι από φουτουριστικά, μισά πράγματα.

Off Topic.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητα των Edge οθονών.
Όμορφος και cool σχεδιασμός, αλλά δεν με πείθει ακόμα. (Αν υπάρχει άρθρο που να απαριθμεί τις ευκολίες των edge, ας μου επισημανθεί.)
Όπως και δεν με έπεισε και το 3D Touch της Apple, αν εξαιρέσω την χρήση του στο Apple Watch που βοηθάει. Τουλάχιστον έχω λίγη παραπάνω εμπιστοσύνη στην Apple, για το πως θα το αξιοποιήσει μελλοντικά.

Για αυτό την επιλέγω, και περιμένω την Δευτέρα και κάθε Event, που τυχαίνει να είναι για μένα καλύτερα και από τελικό του Champions League (αν εξαιρέσω την καλή παρέα με μπύρες).

εχει πολλα ωραια καλουδια το edge οπως αν εχεις το κινητο αναποδα και σε παρουν τηλεφωνο φωτίζει η πλευρα με το αντίστοιχο χρωμα που εβαλες στην επαφη σου,οταν εχεις κλειστη την οθονη μπορεις με μια κίνηση να δεις απο ποιον εχεις μήνυμα και αλλες πληροφοριες οπως ειδήσεις και καιρό,οταν εισαι μεσα στο μενου απλα βαζεις οτι προγραμματα δουλευεις ποιο πολυ και με κινηση εχεις αυτο που θελεις,αυτο βοηθαει πολυ οταν εχεις πολλές σελιδες με προγραμματα για να μην ψάχνεις

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 11/06/2016 - 21:58


#101   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 22:08

εχει πολλα ωραια καλουδια το edge οπως αν εχεις το κινητο αναποδα και σε παρουν τηλεφωνο φωτίζει η πλευρα με το αντίστοιχο χρωμα που εβαλες στην επαφη σου,οταν εχεις κλειστη την οθονη μπορεις με μια κίνηση να δεις απο ποιον εχεις μήνυμα και αλλες πληροφοριες οπως ειδήσεις και καιρό,


Αυτά τα ήξερα και εγώ μέχρι στιγμής. Βέβαια δε θα μου λείψουν από το μελλοντικό iPhone (αν και όταν υιοθετήσει Edge οθόνη) γιατί οι πιο πάνω λειτουργείες έχουν αντικατασταθεί από το Apple Watch.
Πιο πιθανό μου φαίνεται να εισάγει η Apple τις bendable οθόνες για επόμενα Apple Watches παρά για το iPhone.

οταν εισαι μεσα στο μενου απλα βαζεις οτι προγραμματα δουλευεις ποιο πολυ και με κινηση εχεις αυτο που θελεις,αυτο βοηθαει πολυ οταν εχεις πολλές σελιδες με προγραμματα για να μην ψάχνεις


Αυτό δεν το ήξερα. Φαντάζομαι ότι προϋποθέτει να το στηρίζει η κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Ή μήπως λειτουργεί μόνο στις Samsung εφαρμογές? πως γίνεται από την στιγμή που δεν το υποστηρίζει το Android?

Όσο για την Δευτέρα, μην περιμένετε να ανακοινωθούν νέες συσκευές ή παρεμφερή προϊόντα. Όλα δείχνουν ότι θα είναι καθαρή παρουσίαση νέων χαρακτηριστικών των τεσσάρων πλατφόρμων της Apple.
iOS
OS X
TvOS
watchOS

Πάνω σε αυτά θα δούμε εξελίξεις και πιθανόν σε υπηρεσίες iCloud και Apple Music


Sent from my iPad using Tapatalk

#102   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 22:16

Αυτά τα ήξερα και εγώ μέχρι στιγμής. Βέβαια δε θα μου λείψουν από το μελλοντικό iPhone (αν και όταν υιοθετήσει Edge οθόνη) γιατί οι πιο πάνω λειτουργείες έχουν αντικατασταθεί από το Apple Watch.
Πιο πιθανό μου φαίνεται να εισάγει η Apple τις bendable οθόνες για επόμενα Apple Watches παρά για το iPhone.


Αυτό δεν το ήξερα. Φαντάζομαι ότι προϋποθέτει να το στηρίζει η κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Ή μήπως λειτουργεί μόνο στις Samsung εφαρμογές? πως γίνεται από την στιγμή που δεν το υποστηρίζει το Android?

Όσο για την Δευτέρα, μην περιμένετε να ανακοινωθούν νέες συσκευές ή παρεμφερή προϊόντα. Όλα δείχνουν ότι θα είναι καθαρή παρουσίαση νέων χαρακτηριστικών των τεσσάρων πλατφόρμων της Apple.
iOS
OS X
TvOS
watchOS

Πάνω σε αυτά θα δούμε εξελίξεις και πιθανόν σε υπηρεσίες iCloud και Apple Music


Sent from my iPad using Tapatalk

cfb254dc2f4f792d9e4de19eabd5a65b.jpg

εχω βαλει και το clash of clan

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#103   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 22:18

1d860ca8b24422f263520c6a76f8654e.jpg

μπορεις βέβαια να βαλεις οτι θελεις

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#104   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2016 - 22:26

cfb254dc2f4f792d9e4de19eabd5a65b.jpg

εχω βαλει και το clash of clan

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα επιπλέον task/app switcher.
Αυτά είναι λοιπόν που δεν μου αρέσουν. Μου φαίνονται ανοικοκύρευτα.

Έχει το android
- home screen
- app drawer
και ο κάθε κατασκευαστής κάνει του κεφαλιού του και βάζει άλλο ένα
-app switcher, shortcut screen
για να διαφοροποιηθεί από τους υπόλοιπους και να δικαιολογήσει όποιες επιλογές και "καινοτομίες" έχει επιλέξει σε επίπεδο hardware.

Και βλέποντας την αρχική οθόνη του iPhone, χαίρομαι που είναι τόσο απλή και εύχρηστη. Βρίσκεις την εφαρμογή και ότι κάνεις είναι εντός εφαρμογών. Εκεί βρίσκεται η ουσία. Κατ'εμέ και κατά την Apple.

Για αυτό και δεν ενσωμάτωσε τόσα χρόνια τα widgets στην αρχική οθόνη. Τα άφησε να λειτουργούν μόνο στο Notification Center.

Και αφού έβαλε όρια στο τι θα κάνουν αυτά τα widgets, μετά από καιρό έβγαλε το Apple Watch, όπου η λειτουργικότητα των widgets μπορούσε να αντιγραφεί αυτούσια στο ρολόι. Ασχέτως αν οι προγραμματιστές υπερφόρτωσαν το αδύναμο ρολόι.
Ο σχεδιασμός προϋπήρχε όμως.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 11/06/2016 - 22:26


#105   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2016 - 22:33

Ένα επιπλέον task/app switcher.
Αυτά είναι λοιπόν που δεν μου αρέσουν. Μου φαίνονται ανοικοκύρευτα.

Έχει το android
- home screen
- app drawer
και ο κάθε κατασκευαστής κάνει του κεφαλιού του και βάζει άλλο ένα
-app switcher, shortcut screen
για να διαφοροποιηθεί από τους υπόλοιπους και να δικαιολογήσει όποιες επιλογές και "καινοτομίες" έχει επιλέξει σε επίπεδο hardware.

Και βλέποντας την αρχική οθόνη του iPhone, χαίρομαι που είναι τόσο απλή και εύχρηστη. Βρίσκεις την εφαρμογή και ότι κάνεις είναι εντός εφαρμογών. Εκεί βρίσκεται η ουσία. Κατ'εμέ και κατά την Apple.

Για αυτό και δεν ενσωμάτωσε τόσα χρόνια τα widgets στην αρχική οθόνη. Τα άφησε να λειτουργούν μόνο στο Notification Center.

Και αφού έβαλε όρια στο τι θα κάνουν αυτά τα widgets, μετά από καιρό έβγαλε το Apple Watch, όπου η λειτουργικότητα των widgets μπορούσε να αντιγραφεί αυτούσια στο ρολόι. Ασχέτως αν οι προγραμματιστές υπερφόρτωσαν το αδύναμο ρολόι.
Ο σχεδιασμός προϋπήρχε όμως.


Sent from my iPad using Tapatalk

δεν μιλαμε για hardware αλλα για software,μα αυτη ειναι η μαγεια της edge οθονης,διαφορετικα περνεις το απλο s7.οσο για τα widgets δεν εισαι υποχρεωμενος να τα εχεις ολα στην οθονη σου, μιλησαμε για την edge οθονη και σου εδειξα τι μπορεις να βαλεις για γρηγορη προσβαση.μεγαλα παιδια ειμαστε ο καθενας οπως το ευχαριστιεται και νομιζει αυτος ποιο ειναι το καλυτερο για τα δικα του θελω.ελευθερη αγορα εχουμε και ο καθενας περνει το καλυτερο για αυτον.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες