Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Ανά τριετία, αντί διετίας, οι μεγάλες αναβαθμίσεις στα iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2016 - 14:50

παιδιά το 6 plus είναι στρατιώτης πιστός αρα για 1- 1,5 χρονο δεν φευγει! καιρός είναι μπας και κάνουμε καμία οικονομία! :P

το 6 Plus μακράν η καλύτερη μπαταριά που υπάρχει σε iPhone! καλό και δυνατό το 6S Plus αλλά η μπαταρία του είναι κατώτερη κατ' εμέ, σχέση με το "ταπίνο" 6 Plus. Ποιο πολύ χαίρομαι το 6 Plus παρά το 6S Plus το είχα ξανά πει και παλιότερα αυτό! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/06/2016 - 14:59

Παντως με τα τελευταια ios, η μαμα μηλιαρισα δεν δειχνει να θελει να βγαλει αχρηστα τα παλιοτερα μοντελα.Το αντιθετο θα ελεγα.Μηπως τελικα το ολο θεμα μας ειναι περισσοτερο ψυχολογικο και λιγοτερο πρακτικο? Μηπως με μερικα χαρακτηριστικα παραπανω-στην ιδια πρακτικα συσκευη-μπαινουμε καθε φορα στο τριπακι και μας κανουν οτι θελεουν εκει στην apple?
Εγω εδω και καιρο "βασανιζω" την αγορα ενος 6s plus,ενω εχω εδω και εναμιση χρονο το 6plus χωρις το παραμικρο προνλημα.H συσκευη παει σφαιρα και λογω και της ποιοτητας κατασκευης εξωτερικα ειναι σαν καινουργια.Οποτε...
Εαν ενδιαφερεται καποιος να του το πουλησω,με ενημερωνει γιατι....ΘΕΛΩ ΤΟ 6s PLUS ΤΩΡΑΑΑΑΑ!!!!!!
 



#18   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/06/2016 - 17:09

Εγω παντως ελυσα το προβλημα μου για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον.πηρα το 6s plus 64gb και ειμαι οκ και απο χωρο,μπαταρια,οθονη μνημη ram.......

#19   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2016 - 17:13

Εγω παντως ελυσα το προβλημα μου για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον.πηρα το 6s plus 64gb και ειμαι οκ και απο χωρο,μπαταρια,οθονη μνημη ram.......


Θα τα πούμε τον Σεπτέμβριο που θα βγει το καινούργιο και θα τρέχετε πάλι! :)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#20   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/06/2016 - 17:15

Θα τα πούμε τον Σεπτέμβριο που θα βγει το καινούργιο και θα τρέχετε πάλι! :)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

εχεις ενα δικιο δεν λεω...εδω θα ειμαστε ομως να δουμε!!!

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 01/06/2016 - 17:15


#21   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/06/2016 - 17:19

Λέω φέτος να μην αλλάξω αλλά δεν με πιστευει ούτε η γυναίκα μου


Sent from my iPad using Tapatalk

#22   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/06/2016 - 17:43

κακα τα ψεματα το 7 με το 6s δεν θα εχει μεγαλες διαφορες,για αυτο οσοι έχετε 6s περιμένετε το 8,αντεχει ανετα αλλα 3 χρονια

#23   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/06/2016 - 18:12

από τα αρκετά iPhone που έχω αγοράσει δεν μπορώ να ενστερνιστώ την άποψη ότι αφού δεν το αγοράζω φέτος τα οικονομικά μου θα πάνε καλύτερα. μιας και η μεταπολιτική αξία αλλάζει ανάλογα με τα χρόνια. μιλάω στα δικά μου πρότυπα που αγοράζω iPhone και το πουλάω τον επόμενο χρόνο για να αγοράσω το επόμενο. εάν το πουλήσω στο δεύτερο χρόνο η τιμή του θα πέσει οπότε θα αναγκαστώ να βάλω περισσότερα χρήματα για το καινούργιο, δηλαδή είτε με τον πρώτο, είτε με τον δεύτερο τρόπο τα οικονομικά είναι ταυτόσημα ή σχεδόν ταυτόσημα.



#24   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/06/2016 - 18:13

Έχει αρχίσει ήδη η φαγωμάρα που έρχεται λίγο πριν την αλλαγή κυρίως μοντέλου, οι πωλήσεις δείχνουν επίσης μια μικρή κάμψη με τα κέρδη τριμήνου να μην έχουν αυξηθεί πρώτη φορά εδώ και χρόνια και βρίσκετε λογικό να κρατάμε ίδιο σασί 3 χρόνια με δευτερεύουσες αλλαγές?

Δεν το νομίζω ούτε για αστείο!

Κάτι ήξερε ο steve με τα 3g-3gs-4-4s κλπ. Το ίδιο σασί στα χέρια 3 χρόνια κουράζει, οι θήκες παλιώνουν και τα αξεσουάρ φθείρονται....

Το μειωμένο ενδιαφέρον για αναβάθμιση οφείλεται στη δυσπραγία της apple να προχωρήσει μπροστά από τον ανταγωνισμό με άλματα όπως έκανε κάποτε και στην γελοία τιμολογιακή πολιτική της και είναι το θέμα εδώ, όχι αν η τεχνολογία έχει αποτελματωθεί...

 

Επίσης αυτό το backward compatibility καλό δεν λέω αλλά δεν με ενδιαφέρει αν το 4s ή το 5αρι παίρνουν 9.3.3 (έχω ένα 5αρι) με ενδιαφέρει ένα ios που να είναι optimised για το 6s μου. Ας έπαιρνε την 8 το 5αρακι και είναι good enough.



#25   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/06/2016 - 18:18

Κάθε χρόνο επιβάλλεται να έχω το καινούργιο iPhone. Δεν μπορώ να είμαι με το παλιό. Δεν με νοιάζει πόσα μοντέλα θα βγάζει, πόσο θα κάνει, αν θα είναι όμορφο/άσχημο ή ίδιο με το παλιό. Πρέπει να έχω το τελευταίο και πιο ακριβό iPhone και το παίρνω day1. 



#26   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2016 - 18:28

Κάθε χρόνο επιβάλλεται να έχω το καινούργιο iPhone. Δεν μπορώ να είμαι με το παλιό. Δεν με νοιάζει πόσα μοντέλα θα βγάζει, πόσο θα κάνει, αν θα είναι όμορφο/άσχημο ή ίδιο με το παλιό. Πρέπει να έχω το τελευταίο και πιο ακριβό iPhone και το παίρνω day1.



Αχαχαχαχα...και κάθε χρόνο το καινούργιο είναι και το ιδανικό :P


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#27   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/06/2016 - 23:42

Όσο και να αντέχουν τα παλιά, όσο μικρές διάφορες και να έχει το καινουργιο δεν πάει να ειναι καινούργιο και το παλιό να ειναι παλιό. Δεν έχω κρατήσει iPhone πάνω απο χρόνο ποτέ μετά το 3G το οποίο κράτησα για δυο χρόνια και δεν πρόκειται να το κάνω τώρα. Πλέον που μένω και εκτός Ελλάδας μπορώ και το παραγγέλνω την πρώτη στιγμή και τα έχω απο τις πρώτες μέρες. Για μένα ειναι ευχαρίστηση. Η οικονομική άνεση υπάρχει όποτε γιατι όχι;

#28   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 01/06/2016 - 23:46

Κάθε χρόνο επιβάλλεται να έχω το καινούργιο iPhone. Δεν μπορώ να είμαι με το παλιό. Δεν με νοιάζει πόσα μοντέλα θα βγάζει, πόσο θα κάνει, αν θα είναι όμορφο/άσχημο ή ίδιο με το παλιό. Πρέπει να έχω το τελευταίο και πιο ακριβό iPhone και το παίρνω day1.



Πάρε το νέο αιφον την πρώτη μέρα κιόλας αλλά πες μας τουλάχιστον ποσό κρατάει η μπαταρία σε 64αρι μαύρο.

Με θηκη διάφανη βασικά.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#29   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/06/2016 - 01:26

Όσο και να αντέχουν τα παλιά, όσο μικρές διάφορες και να έχει το καινουργιο δεν πάει να ειναι καινούργιο και το παλιό να ειναι παλιό. Δεν έχω κρατήσει iPhone πάνω απο χρόνο ποτέ μετά το 3G το οποίο κράτησα για δυο χρόνια και δεν πρόκειται να το κάνω τώρα. Πλέον που μένω και εκτός Ελλάδας μπορώ και το παραγγέλνω την πρώτη στιγμή και τα έχω απο τις πρώτες μέρες. Για μένα ειναι ευχαρίστηση. Η οικονομική άνεση υπάρχει όποτε γιατι όχι;

και για όσους από εμάς  δεν έχουμε (τη σχετική παντα-για να μην είμαστε και αχάριστοι) οικονομική άνεση,έχουμε πλακώσει το αιφονι με θηκες και ζελατίνες και το 'χουμε φτάσει 2 πόντους πάχος ώστε να αποφύγουμε πάσης φύσεως λαχτάρα.

 

"My precious"

 

 

:D :D :D



#30   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2016 - 09:50

Η Apple τα τελευταία χρόνια μας έχει συνηθίσει σε έλλειψη ιδεών και ουσιαστικά πλατιάσμο σε ανούσιες αναβαθμίσεις σε κάμερα και ίντσες οθόνης , που έχει οδηγήσει και σε όλο και πιο αραιό ρυθμό αναβάθμισης απο όλο και μεγαλύτερο ποσοστό αγοραστών.
Αν λοιπόν εκβιάζεται η ψεύτο - αναβάθμιση των 2 ετών ίσως εκτιμηθεί μια πραγματική και ουσιαστική κάθε τρία χρόνια. Όσο και καλό marketing να έχει η Apple ,Τσίπρας δεν κατάφερε να γίνει, δεν μπορεις να δουλεύεις για πολύ πολλούς .
Μάλλον βλέπει όλο και περισσότερους να αναβαθμίζουν κάθε 4 χρόνια , έτσι ίσως τους ωθήσει σε πιο συχνή αναβάθμιση με τα τριετή major upgrades

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες