Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 10: JailBreak News


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
629 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 06/11/2016 - 23:59

Ακόμα βγάζει φωτό με τις εκδόσεις που έχει κάνει jb μπας και του δώσει η apple ή καμία κινεζική εταιρία κανένα κανένα χοντρό μπαγιοκο να τους το δώσει αλλά απ'οτι φαίνεται τίποτα ακόμα;;; παράκαλα κι άλλο Luca


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: DooMDiveR, 06/11/2016 - 23:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/11/2016 - 00:14

εχει καταντησει γραφικος ο τυπος....

 

σε λιγο θα τον εχουν ολοι γραμμενο 



#63   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2016 - 00:27

Τραγικός το λιγότερο και μέγας απατεώνας!!!1 Να μη το δίνει όταν του 'χουμε δώσει τόσα λέφ... Ώπα λάθος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#64   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 07/11/2016 - 02:23

Αν ηταν άρθρο στο Gazzetta θα σχολίαζα " Luca Todesco ο μπαμπάς σας"


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#65   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2016 - 02:48

Δεν το κάνει jailbreak για τα λεφτά ρε παιδιά,κατευθείαν να πάει στο πονηρό το μυαλό σας.

Θέλει να είναι ο πρώτος που θα εγκαταστήσει το cydia απλά.



#66   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 07/11/2016 - 03:34

Παιδιά κι εμένα μου λείπει το jb αλλά δεν νομίζω ότι είναι λογικό όποιον με την διάνοια του και μόνο βρίσκει τρύπες στο λειτουργικό να τον βρίζουμε επειδή δεν μας δίνει jb! Είτε κάνει επίδειξη δύναμης είτε αποβλέπει να απορροφηθεί από κάποια εταιρεία δικαίωμα του είναι ! Ακόμη κι έτσι άγω πιστεύω πως βοηθάει . Όταν αυτός δείχνει ότι μπορεί να γίνει jb σίγουρα οι γνωστές "αφιλοκερδεις" ομάδες αρχίζουν και ψάχνουν για εκείνη την τρύπα που θα τους δώσει πρόσβαση .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#67   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/11/2016 - 03:40

Τελικα εντοπισαμε με τον luca μια μακρινη συγγενεια και μου δωσε το jailbreak οποιος θελει ας στειλει!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχ

Αν δεν σταθεροποιηθει η κατασταση δεν δωσει η apple μια σταθερη εκδοση μην περιμενετε jailbreak!!εγω γι αυτο και μονο τον λογω εχω μεινει 9.3.3 με jailbreak στο 5s μου γιατι δεν ξερεις ποτε και με πιο τροπο θα δωθει το επομενο jailbreak

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 07/11/2016 - 03:42

Rafael Nadal

#68   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2016 - 05:57

Ακόμα βγάζει φωτό με τις εκδόσεις που έχει κάνει jb μπας και του δώσει η apple ή καμία κινεζική εταιρία κανένα κανένα χοντρό μπαγιοκο να τους το δώσει αλλά απ'οτι φαίνεται τίποτα ακόμα;;; παράκαλα κι άλλο Luca
Sent from my iPhone using Tapatalk

Βρε τσι....κια να τους κανει κανεις δεν ασχολειται μαζι του. Ουτε comex ειναι ουτε προκειται να γινει.

#69   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/11/2016 - 07:30

Εγώ είμαι είμαι της άποψης οτι θα έπρεπε να είναι έπι πληρωμή και οποίος το θέλει το αγοράζει! Θα υπήρχε μεγαλύτερο κίνητρο γι τους dev να το κυκλοφορήσουν και όλοι θα ήμασταν ευχαριστημένοι! Ένα λογικό ποσό γύρω στο 10ευρω δεν θα ήταν άσχημο! Εξάλλου τόσα και αλλά τόσα δίνουμε στα tweaks! Δεν πιστεύω οτι είναι κάτι το παράλογο, εφόσον οποίος έχει επιλέξει να παει σε προϊόντα της Apple έχει συμβιβαστεί με το γεγονός οτι θα πληρώσει κάτι παραπάνω είτε για την συσκευή είτε, είτε για το λειτουργικό, είτε για τα διαφορά περιφερειακά! Επομένως, συμφωνώ εν μέρει με τον Νίκο που λέει οτι δεν μπορούμε να έχουμε δικαιώματα χωρίς υποχρεώσεις, δηλαδή να απαιτούμε να το δώσει, άσχετα με το αν δεν είναι υποχρεωμένος να το κάνει! Απο την άλλη, όλα είναι επιλογές καινό καθένας κρίνεται για τις δικές του! Μπορούμε να τον κρίνουμε αλλά όχι να απαιτούμε! Εγώ προσωπικά θα αγόραζα το νέο εργαλείο αν έβγαινε και ας μην είμαι " πρόβατο" της Apple όπως πολλοί συνηθίζουν να λένε! Εκτιμώ πολύ τα προϊόντα της αλλά όχι την νοοτροπία της!

#70   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/11/2016 - 07:34

Ο τυπος οντως αποσκοπει σε χρημα. Τοτε ποιος ο  λογος να βγαινει καθε λλιγο και λιγακι και να δειχνει το jb σε καθε εκδοση λογισμικου? Βασικα πια δεν παιζει προσωπικα να ασχοληθω πια με jb ιδιατερα στην 10αρα. ποση πια παραμετροποιηση να του κανω, οταν πλεον με ικανοποιει απολυτα; και εις βαρος της αυτονομιας; αν θελω free εφαρμογες και παλι υπαρχει τροπος χωρις να βαζω στον αντιποδα την αξιοπιστια της συσκευης. Στην εποχη προ ios 9 και ιδιατερα ios 10, ναι το jb ισως ειχε νοημα. Αν θελω μια συσκευη που να χανεις της μπαλα απο ανουσιες παραμετροποιησεις που απλα τις εχω για να τις εχω παω καρφωτος για android... οποτε ασε μας ρε Luca... get a real life... 



#71   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/11/2016 - 09:17

Το jb πάντα θα είναι ένα βήμα ποιο μπροστά από το ios .....jb δεν κάνουμε για να βάζουμε σπασμένες εφαρμογές, αν φανταστείς ότι το πρόβλημα με το τελικό ς έπρεπε να έρθει το ios 10 και beta 10.2 για να φτιάξει, και αυτό σε συσκευές με jb έχει αποκατασταθεί από το ios8.



#72   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/11/2016 - 16:22

Το jb πάντα θα είναι ένα βήμα ποιο μπροστά από το ios .....jb δεν κάνουμε για να βάζουμε σπασμένες εφαρμογές, αν φανταστείς ότι το πρόβλημα με το τελικό ς έπρεπε να έρθει το ios 10 και beta 10.2 για να φτιάξει, και αυτό σε συσκευές με jb έχει αποκατασταθεί από το ios8.

To ξερω πως το jb δεν ειναι για σπασμενες εφαρμογες. Δυστυχως στους περισσοτερους ομως το μυαλο μας παει εκει. Για μενα σημαινει παραμετροποιηση αλλα το ios 10 με υπερκαλυπτει, προσωπικα. 



#73   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2016 - 17:33

Πως διορθώνεται με jb στην 8.4?? Υπάρχει tweak???!

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως σε καμία περίπτωση το jb δεν είναι για σπασμένες εφαρμογές. Παρόλα αυτά όμως, όντας ειλικρινής θα σου πω επίσης πως πολλές φορές έχω κατεβάσει σπασέμη εφαρμογή.

Απο τις 100 φορές τις 99 έχει κολλήματα οπότε τελικά καταλήγω στο appstore να την αγοράσω, εάν την χρειάζομαι όντως.

Όμως στην δική μου περίπτωση έχω πρόβλημα ακόμη και με τις δωρεάν εφαρμογές πλέον. Είμαι στην 8.4 και πολλές - για να μην πω οι περισσότερες - εφαρμογές στο appstore απαιτούν 9 τουλάχιστον πλέον. Χρησιμοποιώ λοιπόν αναγκαστικά (για να μην χάσω το jb) το appcake και ψάχνω να βρω (και μάλιστα στα τυφλά) εκδοση της εφαρμογής που ψάχνω για το ios 8...

 

Γιαυτό λέω πως βαρέθηκα να ακούω πως γίνεται jb ΚΑΙ στην τωρινή έκδοση κάθε τρεις κ λιγο και να μην το δινουν στο κοινό...

Έχει χαθεί αυτη η λογική του open source και του "μοιράζομαι την γνώση" πλέον στην jb κοινότητα...

 

Οι μέν περιμένουν να δούν τι θα κάνει η apple μηπως τους patchαρει την επομενη μέρα το jb, οι δε βγάζουν τέτοια βιντεακια και δειχνουν στην apple πως ακομη υπαρχει τρυπα, η apple ψαχνει και patchαρει όλη μέρα, ανακοινώνει και bounty μαζι και με αλλες εταιρείες, οπότε καταλήγει ο Luca και ο καθε Luca που καταφερει να βρει exploit να βγαζει ενα βιντεο, να μας δειχνει οτι γινεται και απο την αλλη να λεει στην apple ποια ειναι η τρυπα και να περνει και το bounty...

 

τρεχα γύρευε η φάση και jb δεν δίνουν.



#74   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/11/2016 - 17:54

Αν το κανουν επι πληρωμη καποιος θα βρεθει να το σπασει κ δεν θα δουλευει καλα κ θα κλαινε οι μισοι που το βαλαν σπασμενο.
Και οι αλλοι που το πληρωσαν θα λενε ας το πληρωνατε για να δουλευει κτλ κτλ.
Για μενα ας το βαλουν κ με λεφτα ! Δεν με νοιαζει αρκει να το χουμε , στο cydia εχω δωσει μεχρι τωρα πανω απο 20€ Σε tweaks και θεματα οποτε κανενα προβλημα.
Η μονη σπασμενη εφαρμογη που εχω ειναι navigon οταν βγαινω εκτος Ελλαδας μια φορα το χρονο , ολες τις αλλες αν τις χρειαζομαι τις πληρωνω .
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#75   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/11/2016 - 17:56

Δοκίμασε το here wego άριστο και δωρεάν .


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες