Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 10: JailBreak News


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
629 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/11/2016 - 10:48

όχι αστεία με το jb  :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 10:48

Καλά ρε παιδιά πλάκα κάναμε. Μην πούμε ένα αστείο να πέσετε να μας φάτε

Εάν έχεις παλιό iphone από το 7 και κάτω ίσως δεις φως στο τούνελ εάν έχει mac και σωσμένα shsh.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 24/11/2016 - 10:48


#93   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/11/2016 - 10:49

Δεν έχω μακ.



#94   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/11/2016 - 10:50

να πάρεις ένα αύριο  "μαύρη παρασκευή " το ξέχασες?


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 24/11/2016 - 10:50


#95   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 10:51

Δεν έχω μακ.

Shsh παίζουν? Και με linux ίσως γίνεται.



#96   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 11:36

Για να βγεί jailbreak πρέπει να βρεθεί ένας μ@λάκας που να κάτσει και να ασχοληθεί μήνες να δουλέψει πάνω σε αυτό και στο τέλος να μην πληρωθεί φράγκο. Αίσχος που δεν βρίσκεται τέτοιος μ@λάκας? Κανείς δεν δουλεύει για την ψυχή της μάνας του ξέχασε το αυτό και φυσικά κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να το φτιάξει και να το μοιράσει. Είναι σαν να σου λέω εγώ είσαι υποχρεωμένος 3 μήνες να δουλεύεις αδιάκοπα να μην πληρωθείς και αν διαμαρτυρηθείς να σου πω σα δεν ντρέπεσαι.

 

Ναι? Δηλαδή λίγα βγάζουν από το Cydia ή μήπως τόσα χρόνια το κάνουνε για την ψυχή της μάνας τους?



#97   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 11:40

Ναι? Δηλαδή λίγα βγάζουν από το Cydia ή μήπως τόσα χρόνια το κάνουνε για την ψυχή της μάνας τους?


Το cydiq του saurik και τα tweaks ουδεμια σχεση εχουν με το jailbreak. Το jailbreak ουσιαστικα ανοιγει των κωδικα και του βαζει να διαβασει κατι απο το nor. Αυτοι που κανουν τα tweaks αξιοι αλλα δεν εχουν καποια σχεση με το jailbreak. Κοινως; Δεν μπορουν να κανουν jailbreak. Οποτε βλεπουμε 2 διαφορετικες ομαδες αυτοι που κανουν το jb και σταματουν εκει και επιθυμουν τη φημη(τριχες κατσαρες ο τελευταιος μεγαλος ηταν κατ εμε ο geohot) και αυτοι οι οποιοι βελτιωνουν το software με tweaks που αμοιβονται και εργαζονται πανω σε αυτο. Ακριβως το ειπες οι πρωτοι δεν εχουν κανενα κινητρο ουτε πληρωνονται απο το cydia και το κανουν για την ψυχη της μανας τους

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 24/11/2016 - 11:43


#98   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 11:48

Το cydiq του saurik και τα tweaks ουδεμια σχεση εχουν με το jailbreak. Το jailbreak ουσιαστικα ανοιγει των κωδικα και του βαζει να διαβασει κατι απο το nor. Αυτοι που κανουν τα tweaks αξιοι αλλα δεν εχουν καποια σχεση με το jailbreak. Κοινως; Δεν μπορουν να κανουν jailbreak. Οποτε βλεπουμε 2 διαφορετικες ομαδες αυτοι που κανουν το jb και σταματουν εκει και επιθυμουν τη φημη(τριχες κατσαρες ο τελευταιος μεγαλος ηταν κατ εμε ο geohot) και αυτοι οι οποιοι βελτιωνουν το software με tweaks που αμοιβονται και εργαζονται πανω σε αυτο.

 

Δεν λέω ότι έχουν άμεση σχέση ή ότι ασχολούνται οι ίδιοι με το jailbreak αλλά μπορούν να το χρηματοδοτήσουν! Δεν πιστεύω ότι όλα γίνονται για τη φήμη πάντως!! 



#99   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/11/2016 - 11:51

αυτό που πρέπει να καταλάβουμε όλοι είναι το jb όπως το θυμόμαστε έχει τελειώσει, πλέον υπάρχουν πολλές συσκευές που κάθε μια έχει και μια  ιδιαιτερότητα ,και σαφώς και η apple έχει δυσκολέψει τα πράγματα .Άρα αν βγάζουν ένα jb σε κάθε ios να είμαστε ευχαριστημενοι  .



#100   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 11:53

Δεν λέω ότι έχουν άμεση σχέση ή ότι ασχολούνται οι ίδιοι με το jailbreak αλλά μπορούν να το χρηματοδοτήσουν! Δεν πιστεύω ότι όλα γίνονται για τη φήμη πάντως!!

Παντα για την φημη γινοταν και για να τους παρουν σε καποια εταιρια. Βλεπε geohot comex κτλ. Νομιζω οτι το jailbreak δεν ειναι το ιδιο χρησιμο οπως ηταν προ 4-5 ετων που το ios ή και os ηταν αθλιο και δεν ειχαμε καν ελληνικα. Ολα ειναι θεμα συμβιβασμου

#101   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/11/2016 - 12:31

Καλημέρα, εγώ ειμαι ακόμα στην 8,4 με 6 plus jb, λέτε να πάω στην τελευταία έκδοση που τρέχει τώρα και να περιμένω το jb στην 10 όταν θα βγει, μήπως δεν υπογράφεται από την μηλιά η έκδοση που θα υποστηρίζει jb, ή να περιμένω εδώ που είμαι έως να βγει jb στην 10...;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#102   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2016 - 12:32

Καλημέρα, εγώ ειμαι ακόμα στην 8,4 με 6 plus jb, λέτε να πάω στην τελευταία έκδοση που τρέχει τώρα και να περιμένω το jb στην 10 όταν θα βγει, μήπως δεν υπογράφεται από την μηλιά η έκδοση που θα υποστηρίζει jb, ή να περιμένω εδώ που είμαι έως να βγει jb στην 10...;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εαν δεν θες να πάρεις την μπαταρία σου στο χέρι μείνε εκεί που είσαι.



#103   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/11/2016 - 12:55

Χαχαχαχα ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#104   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2016 - 13:04

Καλημέρα, εγώ ειμαι ακόμα στην 8,4 με 6 plus jb, λέτε να πάω στην τελευταία έκδοση που τρέχει τώρα και να περιμένω το jb στην 10 όταν θα βγει, μήπως δεν υπογράφεται από την μηλιά η έκδοση που θα υποστηρίζει jb, ή να περιμένω εδώ που είμαι έως να βγει jb στην 10...;

Welcome to the club. Η υπομονή είναι μεγάλη αρετή να ξέρεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#105   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/11/2016 - 17:42

Εγώ αυτό που πραγματικά δεν έχω καταλάβει πάντως είναι γιατί δεν κάνει κάποια πράγματα η Apple από μόνη της στο ios.  Παραδείγματος χάριν:

 

Ένας από τους βασικότερους λόγους που μου αρέσει το jailbreak είναι για να παίζει στο backroung το youtube. Και για 1002 ακόμα λόγους φυσικά.

Αλλά απορώ είναι τόσο δύσκολο κάτι τέτοιο να το κάνει η apple από μόνη της;

 

Αναρωτιέμαι δηλαδή, ότι μέσα από το πέρασμα των χρόνων οι ιθύνοντες της apple έχουν δει δεκάδες jailbreak και τι καλά αυτά προσφέρουν. Ωστόσο, σαν πρόσφατο παράδειγμα την ενσωμάτωση του flux στο λειτουργικό σύστημα δεν βλέπω πέρα από αυτό να υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα που να τα περνάνε στο λειτουργικό.

 

Δε θέλουν; 

Δε μπορούν; 

Είναι θέμα νομοθεσίας; 

Είναι θέμα νοοτροπίας; 

 

Τι φταίει ακριβώς;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες