Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 μπαταρία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
94 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:29

Μη κλαίς.

 

Ωραιες απαντησεις moderator... Δε σε αναγκαζει κανεις να αγοραζεις απο Ελλαδα, αλλα το να καθοδηγεις ενα ολοκληρο φορουμ στο να αγοραζει απο εξω ειναι μεμπτο. Φυσικα επειδη εσυ δεν εχει επιχειρηση, θα πρεπει και να μην εχει κανεις αλλος, θα χαρεις οταν κλεισουμε φανταζομαι. Οταν λοιπον του ερθει μπαταρια που δεν ειναι με 0 κυκλους και με αριστο max capacity, φανταζομαι οτι θα του την πληρωσεις εσυ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:33

Ωραιες απαντησεις moderator... Δε σε αναγκαζει κανεις να αγοραζεις απο Ελλαδα, αλλα το να καθοδηγεις ενα ολοκληρο φορουμ στο να αγοραζει απο εξω ειναι μεμπτο. Φυσικα επειδη εσυ δεν εχει επιχειρηση, θα πρεπει και να μην εχει κανεις αλλος, θα χαρεις οταν κλεισουμε φανταζομαι. Οταν λοιπον του ερθει μπαταρια που δεν ειναι με 0 κυκλους και με αριστο max capacity, φανταζομαι οτι θα του την πληρωσεις εσυ

φιλε μου αν εχεις επιχειρηση και μπορεις να μου εγγυηθεις οτι η μπαταρια θα ειναι καινουρια και ας γραφει 150.000.000 κυκλους θα ερθω να την παρω απο σενα .
εχω ψωνισει στο παρελθον αρκετες μπαταριες απο ebay για τα προηγουμενα iphone απο αξιοπιστο πωλητη και οι μπαταριες ακομα και σημερα ειναι βραχος.
τωρα με το balance δεν εχω ασχοληθει αλλα σχετικα βιαζομαι να την τοποθετησω .
προτεινεις κατι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:34

Επικοινωνήστε πρώτα με το κατάστημα που θέλετε να αγοράσετε (είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό) και φροντίστε να σας διαβεβαιώσουν ότι η μπαταρία θα είναι όπως τη θέλετε. Επίσης ενημερωθείτε τι γίνετε σε περίπτωση που δεν είναι έτσι. Μετά προχωρήστε στην αγορά. Πέραν αυτού δε μπορείτε να κάνετε κάτι διαφορετικό.

 

Edit: Μη ξεχνάτε ότι η ιστορία έχει αποδείξει ότι η επιλογή μπαταρίας είναι θέμα τύχης. Έχω δει όντως καινούργιες μπαταρίες να κρατάνε πχ ένα χρόνο και refurbished να κρατάνε πολύ περισσότερο. Και δεν μιλάω μόνο για Iphone... Και samsung και lg κτλ


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 17/06/2016 - 17:36


#19   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:36

Επικοινωνήστε πρώτα με το κατάστημα που θέλετε να αγοράσετε (είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό) και φροντίστε να σας διαβεβαιώσουν ότι η μπαταρία θα είναι όπως τη θέλετε. Επίσης ενημερωθείτε τι γίνετε σε περίπτωση που δεν είναι έτσι. Μετά προχωρήστε στην αγορά. Πέραν αυτού δε μπορείτε να κάνετε κάτι διαφορετικό

επικοινωνησα φιλε μου.με διαβεβαιωσαν μονο στο μιλητο και δεν μπορουν να ελεγχθουν αξιοπιστα οι κυκλοι.θα το καταλαβω αν ειναι καινουρια ,αν κραταει παραπανω απο την παλια.
φοβερη απαντηση επαγγελματιών ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:37

φιλε μου αν εχεις επιχειρηση και μπορεις να μου εγγυηθεις οτι η μπαταρια θα ειναι καινουρια και ας γραφει 150.000.000 κυκλους θα ερθω να την παρω απο σενα .
εχω ψωνισει στο παρελθον αρκετες μπαταριες απο ebay για τα προηγουμενα iphone απο αξιοπιστο πωλητη και οι μπαταριες ακομα και σημερα ειναι βραχος.
τωρα με το balance δεν εχω ασχοληθει αλλα σχετικα βιαζομαι να την τοποθετησω .
προτεινεις κατι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορω να σου εγγυηθω οτι δεν ειναι ποτε ξανα χρησιμοποιημενη. Απο εκει και περα, μπαταρια ειναι, παντα υπαρχει ενα ποσοστο 2-3% να ειναι ελαττωματικη, η να εχει πτωση γιατι απο τη στιγμη που βγηκε απο το εργοστασιο μεχρι να χρησιμοποιηθει καθεται σε ενα ραφι, που μπορει να ειναι 1 μηνας, μπορει και 1 χρονος. Οταν πουλησω κατι και δεν ειναι ενταξει το αντικαθιστω. Φυσικα και ΔΕΝ θελω να αγορασεις απο εμενα γιατι θα φανει οτι γι αυτο το κανω, εγω εχω τους πελατες μου και αν δεις αξιολογησεις στο skroutz θα καταλαβεις οτι μαλλον ειναι ευχαριστημενοι. Απλα λεω οτι η ολη ταση του να σπρωχνουμε τον κοσμο να αγοραζει απο εξω ειναι τελειως λαθος, κατα τα αλλα μας πειραζει αν μιλησουμε για σπαμενη εφαρμογη.

Οτι δουλεια και να κανετε, το αποτελεσμα απο αυτο θα τα βρείτε μπροστα σας αργα η γρηγορα. Πατε φουλαρετε και καυσιμο Σκοπια, ψωνια ρουχα απο Βουλγαρια, και μετα αναρωτιόμαστε γιατι δε παει καλα η οικονομια..



#21   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:39

επικοινωνησα φιλε μου.με διαβεβαιωσαν μονο στο μιλητο και δεν μπορουν να ελεγχθουν αξιοπιστα οι κυκλοι.θα το καταλαβω αν ειναι καινουρια ,αν κραταει παραπανω απο την παλια.
φοβερη απαντηση επαγγελματιών ε;

 

Η αλήθεια είναι ότι ένα κατάστημα για να ελέγξει κύκλους πρέπει να την τοποθετήσει. ΑΛΛΑ όταν αγοράζεις σαν κατάστημα από ένα συγκεκριμένο προμηθευτή, και έχεις μέχρι τώρα τοποθετήσει πχ 30 μπαταρίες, νομίζω γνωρίζεις πλέον τι είναι αυτό που τοποθετείς στους πελάτες σου. Οπότε εγγυάσαι εν μέρη για το αποτέλεσμα. Και φυσικά δίνεις και εγγύηση για το προιόν σου


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 17/06/2016 - 17:40


#22   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:41

Η αλήθεια είναι ότι ένα κατάστημα για να ελέγξει κύκλους πρέπει να την τοποθετήσει. ΑΛΛΑ όταν αγοράζεις σαν κατάστημα από ένα συγκεκριμένο προμηθευτή, και έχεις μέχρι τώρα τοποθετήσει πχ 30 μπαταρίες, νομίζω γνωρίζεις πλέον τι είναι αυτό που τοποθετείς στους πελάτες σου. Οπότε εγγυάσαι εν μέρη για το αποτέλεσμα. Και φυσικά δίνεις και εγγύηση για το προιόν σου

συμφωνω φιλε μου αλλα για να βγαλεις και να βαλεις μπαταρια στο iphone απαιτει να λυθει η συσκευη.μακαρι να ηταν τυπου samsung βαλε βγαλε.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#23   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:42

Ναι αυτό δυστυχώς είναι αναγκαίο κακό.... Δυστυχώς πριν θέλει να έχεις αναλυτή αλλά και αυτός δε θα σου διαβάσει ολοκληρωμένο


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 17/06/2016 - 17:43


#24   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:43

Μπορω να σου εγγυηθω οτι δεν ειναι ποτε ξανα χρησιμοποιημενη. Απο εκει και περα, μπαταρια ειναι, παντα υπαρχει ενα ποσοστο 2-3% να ειναι ελαττωματικη, η να εχει πτωση γιατι απο τη στιγμη που βγηκε απο το εργοστασιο μεχρι να χρησιμοποιηθει καθεται σε ενα ραφι, που μπορει να ειναι 1 μηνας, μπορει και 1 χρονος. Οταν πουλησω κατι και δεν ειναι ενταξει το αντικαθιστω. Φυσικα και ΔΕΝ θελω να αγορασεις απο εμενα γιατι θα φανει οτι γι αυτο το κανω, εγω εχω τους πελατες μου και αν δεις αξιολογησεις στο skroutz θα καταλαβεις οτι μαλλον ειναι ευχαριστημενοι. Απλα λεω οτι η ολη ταση του να σπρωχνουμε τον κοσμο να αγοραζει απο εξω ειναι τελειως λαθος, κατα τα αλλα μας πειραζει αν μιλησουμε για σπαμενη εφαρμογη.
Οτι δουλεια και να κανετε, το αποτελεσμα απο αυτο θα τα βρείτε μπροστα σας αργα η γρηγορα. Πατε φουλαρετε και καυσιμο Σκοπια, ψωνια ρουχα απο Βουλγαρια, και μετα αναρωτιόμαστε γιατι δε παει καλα η οικονομια..

φιλε μου δεν εχει σχεση αν αγορασω απο σενα ή οχι σε περιπτωση που εσυ εισαι πιο σωστος απο τους αλλους.
στειλε μου πμ με πληροφοριες


Sent from my iPhone using Tapatalk

#25   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:45

Οχι δε θα σου στειλω pm και ειλικρινα δε θελω να κανεις αγορα απο εμενα για μπαταρια. Οτι ειπα το ειπα για να θιξω αυτο το θεμα του να προτεινουν συγκεκριμενα ατομα που ειναι ολη μερα στο forum αγορες ΜΟΝΟ απο εξωτερικο, και οχι να κερδισω 1 πωληση. Ας σου προτεινει ο ιδιος και να παρει την ευθυνη της προτασης.



#26   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:47

Ωραιες απαντησεις moderator... Δε σε αναγκαζει κανεις να αγοραζεις απο Ελλαδα, αλλα το να καθοδηγεις ενα ολοκληρο φορουμ στο να αγοραζει απο εξω ειναι μεμπτο. Φυσικα επειδη εσυ δεν εχει επιχειρηση, θα πρεπει και να μην εχει κανεις αλλος, θα χαρεις οταν κλεισουμε φανταζομαι. Οταν λοιπον του ερθει μπαταρια που δεν ειναι με 0 κυκλους και με αριστο max capacity, φανταζομαι οτι θα του την πληρωσεις εσυ

Όπως δε με αναγκάζει κανείς να αγοράζω απο Ελλάδα, έτσι και εσύ δε μπορείς να αναγκάσεις κανέναν να ποστάρει αυτά που εσύ θες.

 

Το μεμπτό πάλι μόνο εσύ το βλέπεις επειδή έχεις κατάστημα. Μήπως θες να σου ζητήσουμε και συγγνώμη?

 

Αντί να λες ευχαριστώ που είσαι μια κινητή διαφήμιση? Βλέπεις παντού φαντάσματα. "Όλοι πολέμάνε τα ελληνικά καταστήματα".

 

Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#27   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:51

Όπως δε με αναγκάζει κανείς να αγοράζω απο Ελλάδα, έτσι και εσύ δε μπορείς να αναγκάσεις κανέναν να ποστάρει αυτά που εσύ θες.

 

Το μεμπτό πάλι μόνο εσύ το βλέπεις επειδή έχεις κατάστημα. Μήπως θες να σου ζητήσουμε και συγγνώμη?

 

Αντί να λες ευχαριστώ που είσαι μια κινητή διαφήμιση? Βλέπεις παντού φαντάσματα. "Όλοι πολέμάνε τα ελληνικά καταστήματα".

 

Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ.

Εδω εγραφα πολυ πριν ασχοληθω με το αντικειμενο. Αυτο επειδη στο επισημανα εγω δε σημαινει οτι δεν ενοχλει αλλους 1000 εδω μεσα. Περιττο να σου πω οτι η συμπεριφορα σου γενικως ενοχλει πολλους και το οτι εισαι Moderator ειναι μαλλον καθαρα γιατι εισαι 24ωρες το 24ωρο εδω μεσα και γραφεις. Και αν επιτρεπεται, πες μας κι εσυ με τι ακριβως ασχολεισαι στη ζωη σου, για να εχουμε και εικονα αν το κανεις απο συμφερον ή οχι, οχι τιποτα αλλο..



#28   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:53

Συγνώμη που επεμβαίνω (ίσως δε θα έπρεπε) αλλά νομίζω ξεφύγαμε λίγο και η αναφορά σε κάποιο πρόβλημα έγινε προσωπική διαμάχη. Ίσως θα ήταν καλύτερα να λύσετε την όποια διαφορά με κάποιο προσωπικό μήνυμα ^^


Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 17/06/2016 - 17:54


#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:54

Εδω εγραφα πολυ πριν ασχοληθω με το αντικειμενο. Αυτο επειδη στο επισημανα εγω δε σημαινει οτι δεν ενοχλει αλλους 1000 εδω μεσα. Περιττο να σου πω οτι η συμπεριφορα σου γενικως ενοχλει πολλους και το οτι εισαι Moderator ειναι μαλλον καθαρα γιατι εισαι 24ωρες το 24ωρο εδω μεσα και γραφεις. Και αν επιτρεπεται, πες μας κι εσυ με τι ακριβως ασχολεισαι στη ζωη σου, για να εχουμε και εικονα αν το κανεις απο συμφερον ή οχι, οχι τιποτα αλλο..

1000 μόνο? Και 10000 μη σου πω. Όσο ενοχλεί η δικιά μου, άλλο τόσο και παραπάνω ενοχλεί η δικιά σου.

 

Με το τι ασχολούμαι πάλι εγώ στη ζωή μου είναι κάτι που πολύ απλά δε σε αφορά. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 17/06/2016 - 17:56

1000 μόνο? Και 10000 μη σου πω. Όσο ενοχλεί η δικιά μου, άλλο τόσο και παραπάνω ενοχλεί η δικιά σου.

 

Με το τι ασχολούμαι πάλι εγώ στη ζωή μου είναι κάτι που πολύ απλά δε σε αφορά. :)

Εχω reports για τα post μου, εσυ εισαι moderator οποτε τα βλεπεις.

 

Οπως εσυ ξερεις με τι ασχολουμαι εγω, το σωστο ειναι να ξερω κι εγω με τι ασχολεισαι εσυ, αλλιως δε μου λεει κανει οτι πχ δε προμοταρεις συγκεκριμενα καταστηματα απο ebay και ifixit κτλ κτλ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες