Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch 2: Αδιάβροχο και με αυτόνομο GPS. Μαζί του, αναβαθμισμένο Apple Watch 1ης γενιάς σε μειωμένη τιμή!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2016 - 18:39

Πολυ στραβωμενο σε βλεπω!
Εν παση περιπτωση για να το ληγουμε, δεν νομιζω οτι πρεπει να ζητησω την αδεια σου για να γραψω την αποψη μου...


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/08/2016 - 18:50

Πολυ στραβωμενο σε βλεπω!
Εν παση περιπτωση για να το ληγουμε, δεν νομιζω οτι πρεπει να ζητησω την αδεια σου για να γραψω την αποψη μου...

δεν σου είπα κατι τέτοιο. Απλα είπα οτι και εγω δεν χρειάζομαι την άποψη σου για το αν οι αγορές μου ειναι λάθος η οχι.

#33   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/08/2016 - 19:11

δεν σου είπα κατι τέτοιο. Απλα είπα οτι και εγω δεν χρειάζομαι την άποψη σου για το αν οι αγορές μου ειναι λάθος η οχι.


Αν δεν σου αρεσει η αποψη μου απλα προσπερνα τη...δεν σου επεβαλα να την ενστερνιστεις...


#34   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/08/2016 - 11:22

Φίλε Reaver είναι άσχετοι αυτοί που ακόμα πιστεύουν για τα smartwatch και μάλλον επειδή κρίνουν μόνο απο Ελλάδα.

 

ΥΓ. Φίλε agnostos13 γράφω την άποψη μου, προσπέρνα την αν δεν σου αρέσει ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: aliengoa, 20/08/2016 - 11:23


#35   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/08/2016 - 13:30

Φίλε Reaver είναι άσχετοι αυτοί που ακόμα πιστεύουν για τα smartwatch και μάλλον επειδή κρίνουν μόνο απο Ελλάδα.
 
ΥΓ. Φίλε agnostos13 γράφω την άποψη μου, προσπέρνα την αν δεν σου αρέσει ;-)


Και εγω φιλε aliemgoa δεν πιστευω για τα smartwatch (οτι αξιζουν τα λεφτα τους) και κρινω και εκτος Ελλαδας! ;)

ΥΓ. Μαλλον προσπαθεις να μου την πεις αλλα τα κανες σαλατα!
ΥΓ2. Γενικα το να χαρακτηριζεις καποιον (εδω ασχετο) ειναι προσωπικη επιθεση...το να χαρακτηριζεις ενα αντικειμενο (εν προκειμενω smartwatches) δεν ειναι...να ξερεις!


#36   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 20/08/2016 - 15:09

Θα παρακαλούσα να μείνουμε εντός θέματος. Ξέρουμε όλοι ποιοι είναι Pro-Apple Watch και ποιοι Con-. Ας ευεργετηθούμε με νέες κουβέντες και σχόλια επί του νέου Apple Watch, και όχι να σπαταλάμε φαιά ουσία για το ποιος άρχισε και ποιος είπε τι σε ποιον. Θεωρώ ότι είμαστε όλοι υπεύθυνα άτομα και όχι ηλικίας νηπιαγωγείου/δημοτικού. 



#37   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/08/2016 - 15:17

Πέρα απο τα λογοπαίγνια , τα ρολογακια αυτά ειναι ενα αξεσουάρ επιπλέον , με μερικά μπιχλιμπίδια παραπάνω.

Βεβαίως και προςπαθουν να λανσάρουν μόδα για να επικρατήσουν και να επεκταθούν.

Δυστυχώς ακόμα δεν λειτουργούν επαρκώς αυτόνομα και με την λειτουργικότητα των κινητών (τότε ίσως να καταργηθούν πραγματικά τα κινητά ) μέχρι τότε όμως εξακολουθούν να ειναι ενα επιπλέον αξεσουάρ του κινητού (κάτι σαν το hands free περίπου).
Έχουν μέλλο. ´μπροστά τους όμως ....

Τώρα για να τα δοκιμάσει κάνεις όταν μπορεί και έχει την διάθεση γιατί όχι ;
Αλλά το επαναςτατικό μπαμ που έκανε όταν πρωτοβγήκε το iPhone τα ρολογακια ακόμα δεν το έχουν κάνει.

Αναμένουμε ....


 Peterv  using Tapatalk

#38   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 20/08/2016 - 16:04

Ούτε το iPhone δεν έκανε κάτι το επαναστατικό. Απλά έκανε 2-3 πράγματα καλύτερα από τον τότε ανταγωνισμό. Σε άλλα υστερούσε όμως πολύ. Όπως στις φωτογραφικές ικανότητες. Κρίνουμε την επιτυχία του χρόνια μετά και δίνουμε τα εύσημα στο πρώτο. Λάθος τρόπος σκέψης.

 

Έτσι και με το ρολόι.

Έχει λανσαριστεί πολύ ως αξεσουάρ κινητού αλλά και ως αξεσουάρ μόδας. Το καταλαβαίνω τελευταία που μπορώ και αλλάζω λουριά στο άψε σβήσε.

Με το κινητό θα αργήσει να αποσυνδεθεί. Αλλά συγκεκριμένα πράγματα θα μπορεί να τα κάνει καλύτερα από το κινητό. Όπως notification delivery και fitness tracking. Αλλά και γρήγορο voice assistance.

Στην επόμενη έκδοσή του, όλοι θα πούνε ότι έτσι έπρεπε να βγεί το πρώτο.

Μάντεψε. 

Αυτό είχαν πει και όταν βγήκε το iPhone 3G, ως αντικαταστάτης του iPhone 2G Original

Το ίδιο είχαν πει και για το 2ο iPad (non retina)


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 20/08/2016 - 16:04


#39   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/08/2016 - 18:15

Και εγω φιλε aliemgoa δεν πιστευω για τα smartwatch (οτι αξιζουν τα λεφτα τους) και κρινω και εκτος Ελλαδας! ;)

ΥΓ. Μαλλον προσπαθεις να μου την πεις αλλα τα κανες σαλατα!
ΥΓ2. Γενικα το να χαρακτηριζεις καποιον (εδω ασχετο) ειναι προσωπικη επιθεση...το να χαρακτηριζεις ενα αντικειμενο (εν προκειμενω smartwatches) δεν ειναι...να ξερεις!

 

Σου την είπα εντέχνως ;-) δεν είδες το ματάκι που σου έκλεινα.

Σε κάθε περίπτωση η απολυτότητα και οι χαρακτηρισμοί (σου εξήγησε ο Reaver για ποιο λόγο και πως χαρακτήρισες κάτι) δεν έχουν θέση εδώ. Εγώ πήγα να "δείξω"  κάτι, αν το πέτυχα ή όχι φαίνεται απο την απάντηση σου ;-)

 

Να ξέρεις πάντως πως όλα είναι θέμα άποψης με την έννοια πως κάποιος μπορεί να σου βγάλει άχρηστο και ένα μπλεντερ γιατί απλά δεν το χρησιμοποιεί. Είναι άχρηστο όντως ένα μπλέντερ στην κουζίνα; 

Κάποιοι θα σου πούνε πως δεν χρησιμοποιούν καν το ρολόι. Δεν θα έλεγαν όμως ότι είναι άχρηστο. Για αυτούς μπορεί να μην έχει χρησιμότητα για άλλους όμως μπορεί να είναι απαραίτητο.

Όπως καταλαβαίνεις είναι μεν θέμα άποψης αλλά είναι και θέμα να ξέρουμε τι γράφουμε.



#40   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/08/2016 - 18:49

Σου την είπα εντέχνως ;-) δεν είδες το ματάκι που σου έκλεινα.
Σε κάθε περίπτωση η απολυτότητα και οι χαρακτηρισμοί (σου εξήγησε ο Reaver για ποιο λόγο και πως χαρακτήρισες κάτι) δεν έχουν θέση εδώ. Εγώ πήγα να "δείξω" κάτι, αν το πέτυχα ή όχι φαίνεται απο την απάντηση σου ;-)

Να ξέρεις πάντως πως όλα είναι θέμα άποψης με την έννοια πως κάποιος μπορεί να σου βγάλει άχρηστο και ένα μπλεντερ γιατί απλά δεν το χρησιμοποιεί. Είναι άχρηστο όντως ένα μπλέντερ στην κουζίνα;
Κάποιοι θα σου πούνε πως δεν χρησιμοποιούν καν το ρολόι. Δεν θα έλεγαν όμως ότι είναι άχρηστο. Για αυτούς μπορεί να μην έχει χρησιμότητα για άλλους όμως μπορεί να είναι απαραίτητο.
Όπως καταλαβαίνεις είναι μεν θέμα άποψης αλλά είναι και θέμα να ξέρουμε τι γράφουμε.

θα συμφωνήσω. Η αντίδραση μου και μένα ηταν στο οτι ο φίλος παραπάνω χαρακτήρισε λάθος την επιλογή μου να το αγοράσω. Απο που και ως που ξέρει κάποιος άσχετος με μένα αν η επιλογή μου ειναι σωστή η οχι. Αυτα τα σχόλια δεν υπαρχει λόγος να γίνονται. Τωρα αν ειναι χρήσιμο η οχι, αυτο δεν ειναι απόλυτο αλλα προσωπική επιλογή και απόφαση.

#41   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/08/2016 - 18:50

Παιδιά για τον σχεδιασμό θα αλλάξει καθολου(στρογγυλό;;) και την μπαταρία τι λέτε;;να το πάνε 2day battery(48 ώρες)όπως κανανε κάποια Samsung Kai Sony smartwatches...θα λύσει πολλα προβλήματα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#42   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/08/2016 - 18:51

Επίσης ρε παιδιά αξεσουάρ θεωρείται...γιατί δεν βγάζουν μια προνομιακή τιμή και για τα δυο..κινητό και ρολοι..ετοιμάζομαι και εγώ για αναβάθμιση iPhone...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iThanos, 20/08/2016 - 18:52


#43   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/08/2016 - 18:55

Παιδιά για τον σχεδιασμό θα αλλάξει καθολου(στρογγυλό;;) και την μπαταρία τι λέτε;;να το πάνε 2day battery(48 ώρες)όπως κανανε κάποια Samsung Kai Sony smartwatches...θα λύσει πολλα προβλήματα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

η μπαταρία δεν αποτελεί πρόβλημα. Και δυο μέρες να κρατάει παλι φορτισμα δεν θα θελει; Εγω μια εποχή το φοραγα και το βράδυ στον ύπνο και το φόρτιζα το πρωί μέχρι να ντυθώ για να παω στο γραφείο και έβγαζε την μερα. Το βράδυ το έβαζα παλι όσο έκανα το μπάνιο μου και ετσι δεν έμεινα απο μπαταρία ποτέ. τι να το φορτίζεις κάθε δυο βραδιά τι να το φορτίζεις κάθε βράδυ. Αν δεν φτιάξουν ικανές μπαταρίας να κρατάνε μια εβδομάδα η ενα μήνα οι δυο μέρες δεν λένε τίποτα απολύτως για μένα.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 20/08/2016 - 18:55


#44   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/08/2016 - 19:00

Καλά αυτο δεν πρόκειται...για εμα μήνα..ειδικά αν βάλουν και sim εκει η μπαταρία θα τελειώνει σε μισή μέρα με αυτές που υπάρχουν σήμερα..γιαυτο και δεν μπαίνει..για μένα πάντως θα είναι κέρδος να πήγαινε 2 μέρες και αν τα καταφέρουν να κράτη κρατούσα 3-4 μέρες θα ήταν εκπληκτικό να μην έχω στο μυαλό μου ένα Σαββατοκύριακο να το φόρτιζω...άποψη μου φυσικά όπως πιστεύω πολλών..


Sent from my iPhone using Tapatalk

#45   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/08/2016 - 20:39

Αν ειχαμε μπαταριες 5-7 ημερων θα μιλαγαμε απο αλλη σκοπια...
Τωρα το καθημερινο φορτισμα ειναι μπελας (βαλε-βγαλε το ρολοι)

Η αληθεια ειναι οτι σαν design θα προτιμουσα στρογγυλο (τυπου moto360) παρα το τετραγωνο που φαινεται πιο sport...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 20/08/2016 - 20:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες