Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch 2: Αδιάβροχο και με αυτόνομο GPS. Μαζί του, αναβαθμισμένο Apple Watch 1ης γενιάς σε μειωμένη τιμή!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2016 - 22:46

Εμένα μου αρέσει αρκετά το apple watch μου αλλά θα τσιμπήσω δυο daniel wellington και θα μαι άρχοντας γιατί είναι υπέροχα. Αλλά και το apple watch μου αρέσει είναι γουστόζικο αλλά μέχρι εκεί αν ζω και χωρίς αυτό? Ναι ζω και αρκετές φορές δεν το φοράω κιόλας. 


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 20/08/2016 - 22:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/08/2016 - 00:42

Εμένα το μονο που με πειράζει (πέρα απο την τιμή που θα μπορούσε να ειναι φθηνότερο πχ 299 ή 350 όσο έκαναν τα moto360 και S2) θέλει δουλειά το sw. Βλέποντας την νέα έκδοση φαίνεται πως κινούνται προς την σωστή κατεύθυνση. Ένα πράγμα που με πειράζει στα ανταγωνιστικά λογισμικά και ειδικά στο android wear που δοκίμασα με δυο συσκευές ειναι το γεγονός πως έχει σωστή ομοιογένεια και λειτουργία. Δεν το αφήνει στην τύχη του. Μπορείς να δουλέψεις τα πάντα απο την αρχή εμώ πχ στο android wear νιώθεις ότι απλά έδωσε τα βασικά και μετά ψάχνεις για τα περαιτέρω και δεν βρίσκεις και πολλά πέρα απο τον χαμό των watch faces. Εξαίρεση η Samsung που μάλλον λόγω εμπειρίας προτιμά να βάζει Tizen και να δίνει ολοκληρωμένες εφαρμογές για καλύτερη εμπειρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#48   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/08/2016 - 02:51

Αν ειχαμε μπαταριες 5-7 ημερων θα μιλαγαμε απο αλλη σκοπια...
Τωρα το καθημερινο φορτισμα ειναι μπελας (βαλε-βγαλε το ρολοι)

Η αληθεια ειναι οτι σαν design θα προτιμουσα στρογγυλο (τυπου moto360) παρα το τετραγωνο που φαινεται πιο sport...

μια μπαταρία εβδομάδας θα ηταν πολυ καλή. Τωρα βεβαια προσωπικα δεν μου αρέσει να φοράω ρολόγια στον ύπνο μου και όταν το είχα κάνει ηταν γιατι χρησιμοποιούσα μια εφαρμογή ανάλυσης ύπνου για κάποιες βδομάδες. Γενικά όμως πάντα βγάζω το ρολόι το βράδυ όποτε δεν μου κάνει κόπο απλα να το βάλω στην βάση του να φορτίσει αντί να το ακουμπήσω απλα στο κομοδίνο. Γιαυτο και μια βελτίωση απο μια μερα σε δυο μέρες ειναι άχρηστη θεωρώ.

#49   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/08/2016 - 22:02

Γνωρίζουμε πότε βγαίνει το Apple Watch 2; 



#50   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/08/2016 - 12:00

γενικά κάποιος ο οποίος έχει apple watch μπορεί να μας βοηθήσει που τον έχει χρησιμεύσει? και εγώ είμαι αρκετά κοντά για να αγοράσω και θέλω να ακούσω γνώμες, ευχαριστώ



#51   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 22/08/2016 - 19:51

γενικά κάποιος ο οποίος έχει apple watch μπορεί να μας βοηθήσει που τον έχει χρησιμεύσει? και εγώ είμαι αρκετά κοντά για να αγοράσω και θέλω να ακούσω γνώμες, ευχαριστώ


Κάνε κράτει μέχρι την επόμενη παρουσίαση κινητών. Αν παρουσιαστεί το νέο ρολόι, πάρε το.

Αφού είσαι τόσο κοντά να αγοράσεις το τωρινό, μην το κάνεις και περίμενε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#52   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/08/2016 - 21:43

Με τίποτα ούτε το παλιό ούτε το καινούργιο ....

#53   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/08/2016 - 21:51

γενικά κάποιος ο οποίος έχει apple watch μπορεί να μας βοηθήσει που τον έχει χρησιμεύσει? και εγώ είμαι αρκετά κοντά για να αγοράσω και θέλω να ακούσω γνώμες, ευχαριστώ

 

Εμένα μου χρησιμεύει στα παρακάτω, πέρα απο το fitness κομμάτι που όμως εξυπηρετούν και πολλά band:

 

Ειδοποιήσεις χωρίς να έχω το κινητό μαζί μου (και λόγω σύνδεσης με wi-fi - δείχνει το συννεφάκι) 

Μικρής διάρκειας κλήσεις σε περίπτωση που είσαι σε αμάξι ή δεν έχεις/δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό (πχ βρεγμένα χέρια) 

κρατάς με φωνητική υπαγόρευση και στα Ελληνικά παρακαλώ με άριστα αποτελέσματα σημειώσεις, καλεντάρι κλπ

Απαντάς σε viber, fb messenger, messages κλπ με φωνή χωρίς να ψάχνεις κινητό άμεσα και αποτελεσματικά.

Υπάρχουν και άλλα όπως το να βλέπεις την ώρα αλλά σκόπιμα έγραψα τα παραπάνω για να δείξω και τις διαφορές με τα bands.

Τέλος, να σημειώσουμε πως και με ένα μαχαίρι κόβεις και κάνεις πολλά πράγματα. Ωστόσο πολλοί θα προτιμήσουν τον πολυκόφτη για διάφορους λόγους και άλλοι θα αγοράσουν ένα φτηνό άλλοι πάλι ένα πιο ακριβό. Επιλογές υπάρχουν και καλώς ή κακώς υπάρχουν και πολλά προιόντα. Ο καθένας κρίνει με βάση τα θέλω του και την τσέπη του. Το ότι εγώ χρησιμοποιώ τα παραπάνω δεν σημαίνει πως τα χρειάζομαι και χωρίς αυτά θα πάθω κάτι, δεν είναι τόσο αναγκαίο δηλαδή. Με βόλεψαν όμως στην καθημερινότητα και αφού μπόρεσα το πήρα.

 

Εσύ καλό θα ήταν να περιμένεις την παρουσίαση των νέων iPhone γιατί μπορεί να δείξουν και το νέο ρολόι. Και μετά κρίνεις και αποφασίζεις.



#54   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2016 - 22:06

Θα ρωτήσω κάτι χαζό.. υπάρχει ελληνική γλώσσα;



#55   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/08/2016 - 22:50

Θα ρωτήσω κάτι χαζό.. υπάρχει ελληνική γλώσσα;

Κανονικά. Υπαγορεύεις μάλιστα και στα ελληνικά σε αντίθεση με οποιαδήποτε άλλη πρόταση είτε λέγεται Gear S2 είτε Android Wear ;-)



#56   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/08/2016 - 23:20

Επειδή ζω Γερμανία, θα μπορώ παρόλα αυτά να επιλέξω ελληνική γλώσσα, έτσι;

Κάνω αυτές τις χαζές ερωτήσεις επειδή είχα πάει σε ένα Apple store και έπαιζα με το ρολόι, όμως δεν μπορούσα να βρω πουθενά στις ρυθμίσεις την αλλαγή γλώσσας... το είχαν άραγε κλειδωμένο; δεν ξέρω


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 22/08/2016 - 23:23


#57   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/08/2016 - 07:35

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή θεωρείται extra με κάποιες δυνατότητες όχι και τόσο "αναγκαίες"

αυτό που βλέπω πιο σημαντικό είναι η απάντηση κλήσεων από το ρολοϊ όταν οδηγείς π.χ.

 

κατά τα άλλα αξίζει η αναμονή αφού φτάσαμε μέχρι εδώ

 

πάντως μου φαίνεται αρκετά τσιμπημένη η τιμή



#58   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 23/08/2016 - 07:38

Επειδή ζω Γερμανία, θα μπορώ παρόλα αυτά να επιλέξω ελληνική γλώσσα, έτσι;
Κάνω αυτές τις χαζές ερωτήσεις επειδή είχα πάει σε ένα Apple store και έπαιζα με το ρολόι, όμως δεν μπορούσα να βρω πουθενά στις ρυθμίσεις την αλλαγή γλώσσας... το είχαν άραγε κλειδωμένο; δεν ξέρω


Ειναι κανονικά στις ρυθμίσεις της εφαρμογής watch στο iPhone 2ee3e4b873f5040a23ffa79059271f6a.jpgη επιλογή. Μπορεί όμως ως γυρίζει στην γλώσσα του κινητού. Όποτε αφού ήσουν Γερμανία λογικά ήταν στα γερμανικά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#59   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 24/08/2016 - 07:21

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή θεωρείται extra με κάποιες δυνατότητες όχι και τόσο "αναγκαίες"
αυτό που βλέπω πιο σημαντικό είναι η απάντηση κλήσεων από το ρολοϊ όταν οδηγείς π.χ.

κατά τα άλλα αξίζει η αναμονή αφού φτάσαμε μέχρι εδώ

πάντως μου φαίνεται αρκετά τσιμπημένη η τιμή


Ισχύουν αυτά που λες. Τώρα με το νέο θα γίνει πιο φθηνό και θα πέσει στα επίπεδα των ανταγωνιστών πχ 299€. Έχουν όμως μια κάποια μεταπωλητική αξία. Δεν θα ξεχάσω εγώ που πήρα το Moto 360 απο public στα 299€ και το πούλησα μετά απο 1 μήνα επειδή δεν με βόλεψε στα 170€. Θεωρώ πως ήταν απο τις πιο κακιες αγορές. Όχι ότι δεν έπεσε και το Apple Watch Sport αλλα αναλογικά κρατάει μια κάποια αξία.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#60   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 24/08/2016 - 10:22

ειναι παρα πολυ χρησιμο , για καποιον που λαμβανει πολλα emails - skypes - sms κι αλλα καθημερινα . 

 

εγω ειχα το sport κι προχωρησα χτες σε αγορα ενος milanese loop 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)