Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad unveiled


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 22:19

Έχω ένα iMac 24" ή ένα γαμάτο ΠιΣι και θέλω κάτι να βλέπω ευχάριστα της σελίδες μου και ένα σωρό άλλες χρήσιμες και μη εφαρμογές στον καναπέ χωρίς να τρώω την κουμούτσα και την ζεστη και την φασαρία του λαπτοπ. Δίνω 500 δολάρια ή ευρώ και το κάνω άνετα με ένα ευχάριστο τρόπο, γρήγορο και πολλοί απο μας ΓΝΩΣΤΟ. Υπάρχει ΠΟΛΥΣ κόσμος σε αυτά τα θέλω, εδώ η μάνα μου θα μπορέσει να σερφαρει σε αυτό το πραματάκι.


Αυτά κολλητέ μου μπορείς να τα κάνεις και με μία συσκευή των 250 ευρώ,δεν χρειάζεσαι συσκευή 500 δολλαρίων για να την κάνεις και χωρίς multitasking το σερφάρισμα θα είναι πιο εύκολο σε ένα netbook και πιο ευχάριστο μάλιστα γιατί θα μπορούσες να κάνεις παράλληλα και κάτι άλλο.Οσο για την κουμούτσα,δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ ενός netbook και του ipad...εκτός αν τρελαίνεσαι να πληκτρολογείς σε μία οθόνη.Για την ζέστη...και το macbook του αδερφού μου πέρνει φωτιά μερικές φορές όταν το χρησιμοποιεί πολύ ώρα,όπως και τα pc.Για εμένα αυτά δεν είναι σοβαρές δικαιολογίες για να το αγοράσεις.Να μου έλεγες ότι το software είναι TOP και ξέρεις οτι δεν θα κολλήσει ποτέ,να το δεχόμουν αλλά αυτά που ανέφερες φαίνονται φτηνές δικαιολογίες.Φυσικά εσύ άμα έχεις "ψηθεί" να το αγοράσεις εγώ δεν μπορώ και δεν έχω και κανένα δικαίωμα να προσπαθήσω να σου αλλάξω άποψη,αλλά ας μην αφήνουμε την συμπάθεια μας για μία εταιρία(οποιαδήποτε και αν είναι αυτή) να μας κάνει να μην βλέπουμε αντικειμενικά τα πράγματα.Το iphone....ΤΕΛΕΙΟ,το macbook....ΤΕΛΕΙΟ,το iMac....ΘΕΙΚΟ αλλά το ipad...εντελώς άχρηστο.Αποψή μου φυσικά
Υ.Γ : Tα είπε πολύ σωστά και ο φίλτατος Smaug λίγο πιο πάνω

Τελευταία επεξεργασία από: damgr, 28/01/2010 - 22:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 22:40

Εγω αυτο που βλεπω ειναι στο YouTube απο τους tech reviewers αλλα και στα sites για gadgets που λενε τα μειονεκτηματα του και οτι του λειπει το ενα και το αλλο, και βλεπεις τα comments απο κατω "I agree with you" και το ενα και το αλλο.. Αν ο reviewer ελεγε οτι ειναι τρομερο gadget παλι θα ελεγαν οτι συμφωνουν.. Καποιους τους αρεσε και καποιους οχι, δεν μπορουν να εχουν την δικη τους αποψη ομως? Λιγοι ειναι αυτοι που λενε τι πιστευουν, οι περισσοτεροι ακολουθουν τους προηγουμενους.. Οι οποιοι ακολουθουν τους πρωτους που εκαναν τα reviews.. Π.χ. το Engadget εκανε ενα post με τα αρνητικα του iPad. Μετα ερχονται οι πλειστοι reviewers και λενε οτι δεν πρεπει να το αγορασουμε. Σε τι βοηθαει αυτο? Αν ο κοσμος θελει να τους ακουσει και να αποφασισει αν θα το αγορασει ή οχι, πως θα γινει αυτο? Στην ουσια δεν ακουει την γνωμη του ταδε reviewer αλλα την γνωμη του site που το εκανε review πρωτο.

Παρα πολλοι και εδω στο forum αλλα και σε αλλα sites λενε οτι το ονομα ειναι αποτυχια, το design ειναι παρα πολυ παρομοιο με το iPod κτλ.. Αυτο ομως δεν λεει γιατι το iPad δεν ειναι καλο. Το οτι δεν εχει καμερα, multitasking, flash κτλ ναι, ειναι καποια απο τα αρνητικα του. Το Design και το ονομα γιατι ειναι αρνητικο??

Εγω δεν προκειται να αγορασω το iPad, αλλα μου αρεσε. Εχω ενα iPhone 3GS και αν θα επαιρνα Mac θα επαιρνα iMac. Αλλα η τιμη του iPad ειναι υπερβολικα χαμηλη, αν σκεφτειτε ποσο στοιχιζει ενα iPhone. Αυτα.. :P

#153   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:01

Παρα πολλοι και εδω στο forum αλλα και σε αλλα sites λενε οτι το ονομα ειναι αποτυχια, το design ειναι παρα πολυ παρομοιο με το iPod κτλ.. Αυτο ομως δεν λεει γιατι το iPad δεν ειναι καλο. Το οτι δεν εχει καμερα, multitasking, flash κτλ ναι, ειναι καποια απο τα αρνητικα του. Το Design και το ονομα γιατι ειναι αρνητικο??


Γιατί το design το μόνο στοιχείο το οποίο είναι υποκειμενικο,από τη στιγμή που ο καθένας έχει δικό του γούστο και μπορεί να το φανταζόταν κάπως διαφορετικό.Ομως κάποιες δυνατότητες όπως η κάμερα,multitasking,flash(αν και δεν έχω ξανακούσει να παραπονιούνται για αυτό) είναι στοιχεία τα οποία τα βλέπεις σε όλες τις εταιρίες που προσπαθούν να ανταγωνιστούν την Apple,οπότε θεωρούνται δεδομένα.
Οσον αφορά το "I agree with you" είτε είναι για θετικά,είτε για αρνητικά σχόλια το μόνο που έχω να πω εγώ είναι...φαντάσου να έγραφε ο καθένας από κάτω τα ίδια με τον προηγούμενο του για τα πλεονεκτήματα ή τα μειωνεκτήματα τησ συσκευής.Θα υπήρχε ένα άπειρο spam...βέβαια παντού υπάρχουν και τα "πρόβατα"

Τελευταία επεξεργασία από: damgr, 28/01/2010 - 23:01


#154   Vultrin

Vultrin

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:11

Αυτά κολλητέ μου μπορείς να τα κάνεις και με μία συσκευή των 250 ευρώ,δεν χρειάζεσαι συσκευή 500 δολλαρίων για να την κάνεις και χωρίς multitasking το σερφάρισμα θα είναι πιο εύκολο σε ένα netbook και πιο ευχάριστο μάλιστα γιατί θα μπορούσες να κάνεις παράλληλα και κάτι άλλο.Οσο για την κουμούτσα,δεν νομίζω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ ενός netbook και του ipad...εκτός αν τρελαίνεσαι να πληκτρολογείς σε μία οθόνη.Για την ζέστη...και το macbook του αδερφού μου πέρνει φωτιά μερικές φορές όταν το χρησιμοποιεί πολύ ώρα,όπως και τα pc.Για εμένα αυτά δεν είναι σοβαρές δικαιολογίες για να το αγοράσεις.Να μου έλεγες ότι το software είναι TOP και ξέρεις οτι δεν θα κολλήσει ποτέ,να το δεχόμουν αλλά αυτά που ανέφερες φαίνονται φτηνές δικαιολογίες.Φυσικά εσύ άμα έχεις "ψηθεί" να το αγοράσεις εγώ δεν μπορώ και δεν έχω και κανένα δικαίωμα να προσπαθήσω να σου αλλάξω άποψη,αλλά ας μην αφήνουμε την συμπάθεια μας για μία εταιρία(οποιαδήποτε και αν είναι αυτή) να μας κάνει να μην βλέπουμε αντικειμενικά τα πράγματα.Το iphone....ΤΕΛΕΙΟ,το macbook....ΤΕΛΕΙΟ,το iMac....ΘΕΙΚΟ αλλά το ipad...εντελώς άχρηστο.Αποψή μου φυσικά
Υ.Γ : Tα είπε πολύ σωστά και ο φίλτατος Smaug λίγο πιο πάνω


Αντιθέτως είπα ότι δεν θα το αγοράσω, μιας και έφαγα αλλού τα λεφτά. Προσωπικά μου είναι άχρηστο σύμφωνα με τα θέλω μου. Κάπου ίσως μου φαινόταν χρήσημο αλλά θα μείνω με το λαπτοπ μου γι αυτό :) Ίσως έχω παρεξηγηθεί, δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω καμία αππλε. Απλά κοιτάω και μαι άλλη προοπτική σύμφωνα πάντα με την προσωπική μου γνωμη.

#155   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:17

Φίλε μου δεν μου πέφτει λόγος αν θα το αγοράσεις ή όχι,απλά αντικρούω τα επιχειρήματα σου μέσα στα πλαίσια ενός εποικοδομητικού διαλόγου.Φιλικά πάντα ;)

#156   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:20

Γιατί το design το μόνο στοιχείο το οποίο είναι υποκειμενικο,από τη στιγμή που ο καθένας έχει δικό του γούστο και μπορεί να το φανταζόταν κάπως διαφορετικό.Ομως κάποιες δυνατότητες όπως η κάμερα,multitasking,flash(αν και δεν έχω ξανακούσει να παραπονιούνται για αυτό) είναι στοιχεία τα οποία τα βλέπεις σε όλες τις εταιρίες που προσπαθούν να ανταγωνιστούν την Apple,οπότε θεωρούνται δεδομένα.
Οσον αφορά το "I agree with you" είτε είναι για θετικά,είτε για αρνητικά σχόλια το μόνο που έχω να πω εγώ είναι...φαντάσου να έγραφε ο καθένας από κάτω τα ίδια με τον προηγούμενο του για τα πλεονεκτήματα ή τα μειωνεκτήματα τησ συσκευής.Θα υπήρχε ένα άπειρο spam...βέβαια παντού υπάρχουν και τα "πρόβατα"


Δεν λεω για το αν αρεσε το Design στους περισσοτερους, ρωταω για το που ειναι το προβλημα οτι μοιαζει με iPod, αλλα πιο μεγαλο. Σιγα σιγα, θα αλλαξει. Τα Macbook/Pro/Air, ή τα iPhones/iPods, ειναι πολυ παρομοια στο design τα παλαιοτερα μοντελα με τα επομενα μοντελα. Εχουν αλλαγες, αλλα παλι μοιαζουν.

&

Απογοητευση....
1ον) 1Ghz cpu μονο???
2ον) Κατι μ λεει οτι ουτε αυτο θα εχει flash
3ον) δεν εχει καμερα...
4ον) υποστιριζει μονο H.264 video format..

Γενικα δεν ειναι ανταξιο των προσδοκιων...



εκτος του οτι ειναι ενα μεγαλο iphone , Προσωπικά πιστευω οτι λειπουν αρκετα και για αυτον το λογω η τιμη του ειναι αρκετα κάτω.Θα ήθελα οπτικο δισκο DVD, camera και 2 με 3 θύρες USB

δεν μου αρεσε καθόλου , κριμα γιατι ειχα σκοπο να το αγορασω



2 3 πραγματακια καταλαβα παιδια. η εταιρια δεν είναι διατεθιμένη να βάλει τα features που όλοι αναζητούμε στις τέτοιου είδους ψυγαγωγικές συσκευες (ραδιο, multitask, συνδεσιμότητα με άλλα μέσα, κόλημα με το θέμα της κάμερας και και...)

δεν νομίζω να μου έδωσε ένα λογο για να δώσω τουλάχιστον 500 δολαρια, απο την στιγμή που έχω ένα iphone που κάνει τα διπλάσια πράγματα.
Όλοι μας περιμέναμε, δεν ξέρω και εγώ τι, και τελικά μας έδωσε ενα κλειδωμένο iphone-macbook που τα κάνει όλα στο ιντερνετ..
εγώ έτσι το βλέπω...


Μερικα παραδειγματα. ^^^^

Επισης, δεν μιλαω απαραιτητα για αυτα τα "προβατα" που λες και εσυ. Αλλα οταν το Engadget κανει ενα ποστ και λεει οτι ειναι αποτυχια το ονομα του Gadget, το Design ειναι σαν ενα μεγαλο iPod κτλ.. και μετα ενας αλλος tech reviewer στο YouTube κανει ενα βιντεο και πει τα ιδια πραγματα.. Τοτε πιστευω πως επηρεαστηκε απο τα αρνητικα σχολια. Ή μπορει πολυ απλα να το κανει και αυτος αφου το εχουν κανει και οι προηγουμενοι, για να μην φανει οτι αυτος λεει διαφορετικα πραγματα και αφου οι αλλοι συμφωνουν μεταξυ τους εκεινος ειναι λαθος. Δηλαδη απλα προσπαθει να φανει σωστος.

Τελοσπαντων, εγω νεα μοντελα MBP ηθελα να δω, δεν ειδα, τι να κανουμε, επομενη φορα. Θα δουμε βεβαια και τα στατιστικα τους επομενους μηνες για τις πωλησεις του iPad.

P.S. Εγω πιστευω πως ισως επηρεασει λιγο η κακη κριτικη, γιατι πως να το κανουμε, αν ο καθε Reviewer εχει 50,000 Subsribers και sites οπως στο Engadget εχουν εκατονταδες χιλιαδες επισκεπτες, αν συνεχιστει αυτο τοτε δεν μπορει, καπως θα επηρεασει, τουλαχιστον εκεινους που δεν το ειδαν με καλο ματι το iPad, μετα απο τις κακες κριτικες θα το ξεγραψουν τελειως. Βεβαια οι πωλησεις του iPad σιγουρα θα ειναι παρα παρα πολλες γιατι ειναι Apple, οπως και να το κανουμε!! :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 28/01/2010 - 23:21


#157   Vultrin

Vultrin

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:27

Φίλε μου δεν μου πέφτει λόγος αν θα το αγοράσεις ή όχι,απλά αντικρούω τα επιχειρήματα σου μέσα στα πλαίσια ενός εποικοδομητικού διαλόγου.Φιλικά πάντα ;)


Αυτό εννοείτε. Απλά όσο κάθομαι και το σκέφτομαι (βρε με τι απασχολούμε το μυαλό μας όλοι) δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα μπορούσαν να είχαν εφεύρει ας το πούμε. Όλοι θέλαμε ένα Ταμπλετ βολικό, εύχρηστο, με δυνατό λειτουργικό, ελαφρύ, φτηνό, και να το πάμε παντού. Ακούγετε ιδανικό αλλά είναι εφικτό? Ως ένα σημείο ναι, σίγουρα όχι όλα. Δεν θα περίμενα πότε ότι ένα ταβλετ με όλα αυτά θα ζύγιζε 200γρ. Το ένα χαρακτηριστικό χτυπάει πάνω σε ένα άλλο, όπως το βλέπω.

Το μόνο σίγουρο στην όλη ιστορία είναι κανένας απο μας δεν το έχει πιάσει στα χέρια του. Ίσως όταν τύχει εμένα να με ξενερώσει και σένα να σου φανεί θεϊκό. Ποτέ δεν ξέρεις. Απλά πιστεύω ότι η δύναμη της συσκευής γενικά δεν θα καθοριστεί από την αππλε αλλά από τους Developers. Η "ιστορία" μέχρι τώρα έδειξε ότι και το iphone χωρίς αυτούς θα ήταν μια αν όχι νεκρή συσκευή, ένα απλό κινητό. "Ίσως" έτσι γίνει και εδώ. Βέβαια η αρχή είναι το ήμισυ του πάντως λένε. Όταν βλέπεις ότι πολλοί fun ας το πούμε δεν τους αρέσει μια ιδέα είναι δύσκολο να τους την γαλουχήσεις.

#158   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:30

Τελοσπαντων, εγω νεα μοντελα MBP ηθελα να δω, δεν ειδα, τι να κανουμε, επομενη φορα. Θα δουμε βεβαια και τα στατιστικα τους επομενους μηνες για τις πωλησεις του iPad.


Eκεί ακριβώς ήθελα να καταλήξω :) Οι περισσότεροι κάτι άλλο περιμέναμε και κάτι άλλο μας ήρθε,για αυτό έχουμε και τα παράπονα.Δεν λέω τι θα μπορούσε να έχει γιατί πολύ απλά ο καθένας θα ήθελε κάτι διαφορετικό και για να καλύψει τις ανάγκες όλων θα έπρεπε να φτιάξει έναν υπερυπολογιστή αλλά κατάφερε (σύμφωνα με ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής) να φτιάξει μία συσκευή η οποία μένει αδιάφορη στους περισσότερους.Από εκεί και πέρα όποιος θέλει την αγοράζει,όποιος θέλει κρατάει τα λεφτά του για το 4G και όποιος θέλει τα δίνει σε εμένα γιατί τα χρειάζομαι :lol:

#159   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:35

Eκεί ακριβώς ήθελα να καταλήξω :) Οι περισσότεροι κάτι άλλο περιμέναμε και κάτι άλλο μας ήρθε,για αυτό έχουμε και τα παράπονα.Δεν λέω τι θα μπορούσε να έχει γιατί πολύ απλά ο καθένας θα ήθελε κάτι διαφορετικό και για να καλύψει τις ανάγκες όλων θα έπρεπε να φτιάξει έναν υπερυπολογιστή αλλά κατάφερε (σύμφωνα με ότι έχω διαβάσει μέχρι στιγμής) να φτιάξει μία συσκευή η οποία μένει αδιάφορη στους περισσότερους.Από εκεί και πέρα όποιος θέλει την αγοράζει,όποιος θέλει κρατάει τα λεφτά του για το 4G και όποιος θέλει τα δίνει σε εμένα γιατί τα χρειάζομαι :lol:


Απο αλλου το περιμενε και απο αλλου της ηρθε της Apple. Εκανε ενα Event αποκλειστικα για το Tablet, ετσι ωστε τα βλεμματα να ειναι ολα στραμμενα πανω του, αλλα επειδη ολοι περιμεναν κατι αλλο, ολοι απογοητευτηκαν!!(Οι περισσοτεροι τουλαχιστον) Εγω παντως θα το ηθελα να κανει ολο το Homework μου και να γραφει εκεινο στα διαγωνισματα και στις εξετασεις. Και βεβαια να παιρνω παντα αριστα. Αυτο θα ηταν το απολυτο Gadget!! :lol:

#160   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:37

Σίγουρα το iPad είναι μια πολύ όμορφη συσκευή με φοβερή οθόνη,τέλειο χειρισμό αλά iPhone αλλά ακόμα αναρωτιέμαι για τη χρησιμότητά του!Αν κάποιος έχει iPhone,ήδη χρησιμοποιεί αυτό για Internet,παιχνίδια,applications,e-mail κτλ οπότε πιο πολύ για e-book μου κάνει,και πάλι η τιμή του μόνο γι'αυτό είναι κάπως ακριβή.

Πάντως βλέποντας το video στο site της Apple,είναι τέλειο gadget αλλά ακόμα λίγο "αφηρημένο" ως προς την ακριβή χρήση του.

#161   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:43

Σίγουρα το iPad είναι μια πολύ όμορφη συσκευή με φοβερή οθόνη,τέλειο χειρισμό αλά iPhone αλλά ακόμα αναρωτιέμαι για τη χρησιμότητά του!Αν κάποιος έχει iPhone,ήδη χρησιμοποιεί αυτό για Internet,παιχνίδια,applications,e-mail κτλ οπότε πιο πολύ για e-book μου κάνει,και πάλι η τιμή του μόνο γι'αυτό είναι κάπως ακριβή.

Πάντως βλέποντας το video στο site της Apple,είναι τέλειο gadget αλλά ακόμα λίγο "αφηρημένο" ως προς την ακριβή χρήση του.


^^^ Ακριβως.. Αν καποιος εχει ηδη iPhone, τοτε δεν υπαρχει καποιος πολυ καλος λογος για να παρει το iPad. Η τιμη του δεν ειναι οντως ακριβη. Στην Αμερικη το iPhone στοιχιζει 700+ δολλαρια αφου υπαρχει και το συμβολαιο 2 χρονων. Το iPad στοιχιζει 800+(64GB & 3G?). Ομως εχει πολυ μεγαλυτερη οθονη και πολυ καλυτερο επεξεργαστη και μερικα αλλα νεα features. Βεβαια να πω οτι 700+ δολλαρια στοιχιζει το 16GB iPhone 3GS ενω το iPad 64GB & 3G στοιχιζει 800+..

#162   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:51

To Θέμα είναι ότι αν εκεί κάνει 800$ εδώ θα κάνει 800€ (αντι για 570€) γιατί ως γνωστόν η έννοια της ισοτιμίας είναι άγνωστη στην apple...

#163   ApoelAndreas

ApoelAndreas

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 23:58

To Θέμα είναι ότι αν εκεί κάνει 800$ εδώ θα κάνει 800€ (αντι για 570€) γιατί ως γνωστόν η έννοια της ισοτιμίας είναι άγνωστη στην apple...


Το ξερω αυτο.. Βεβαια αν το σκεφτεις, το iPhone(570E) ειναι 16GB ενω το iPad ειναι 64GB. Το 32GB 3GS στοιχιζει 670. Οποτε αν υπηρχε 64GB δεν θα στοιχιζε κατω απο 770 ευρω σιγουρα. Και το iPad εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη, μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη μπαταρια. Και αφου 829 δολλαρια στοιχιζει στην Αμερικη, στην Ελλαδα θα στοιχιζει καπου στα 800 ευρω. Ο iMac 27inch 3.06 στοιχιζει 1,589 ευρω στην Ελλαδα και στην Αμερικη στοιχιζει 1,699 δολλαρια.

Τελευταία επεξεργασία από: ApoelAndreas, 28/01/2010 - 23:59


#164   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 00:09

Το ξερω αυτο.. Βεβαια αν το σκεφτεις, το iPhone(570E) ειναι 16GB ενω το iPad ειναι 64GB. Το 32GB 3GS στοιχιζει 670. Οποτε αν υπηρχε 64GB δεν θα στοιχιζε κατω απο 770 ευρω σιγουρα. Και το iPad εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη, μεγαλυτερη οθονη και καλυτερη μπαταρια. Και αφου 829 δολλαρια στοιχιζει στην Αμερικη, στην Ελλαδα θα στοιχιζει καπου στα 800 ευρω. Ο iMac 27inch 3.06 στοιχιζει 1,589 ευρω στην Ελλαδα και στην Αμερικη στοιχιζει 1,699 δολλαρια.

Τελικά πέρνει και τηλέφωνο? Γιατί αν όχι δεν νομίζω πως είναι πρέπον να το συγκρίνουμε με το iphone αλλά με το ipod touch και οι τιμές εκεί είναι διαφορετικές,πολύ χαμηλότερες για την ακρίβεια.

#165   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/01/2010 - 00:09

Ακριβώς...

Όταν ήθελα να αγοράσω ένα macbook 13" εδώ έκανε 1570€ και εκεί 1500$ (1000€ τότε)...

Είναι τρελοί αυτοί οι Αμερικάνοι???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες