Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad unveiled


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 01/02/2010 - 16:21

Ενα καλυερο βιντεο απο το grammys

http://www.youtube.com/watch?v=ULOynUb6vAM



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 17:02

θηκη


Μουα χαχαχαχαχαααα :lol: ... Πολύ καλό!


Να και οι δικές μου προτάσεις:

- Για χρήση του iPad σε στάσεις και μετρό:
Αναρτημένη εικόνα

- Για Internet Cafe με iPad:
Αναρτημένη εικόνα

- Για χρήστες που το φυσάνε το μετρητό και θέλουν να πουιλίσουν και λίγο μούρη:
Αναρτημένη εικόνα

#273   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 17:16

Μεταξύ αστείου και σοβαρού ο Colbert είχε επανειλημμένως ζητήσει από την εκπομπή του ένα iPad (ακόμα και πριν ανακοινωθεί ζητούσε ένα Apple Tablet)

Για μένα το Colbert Report είναι το κορυφαίο Comedy Talk Show αυτην τη στιγμή - λιώνω από τα γέλια με τον Colbert - καθώς ο τύπος είναι όχι μόνο ταλεντάρα (από το χιούμορ του μέχρι τα performances που κάνει κατά καιρούς) αλλά παίζει και φοβερά το διαφημιστικό/sponsoring "χαρτί" κρατώντας πάντα την σάτιρα αυθεντική.

Πιστεύω έχει ξεπεράσει και τον "μέντορα" του John Stewart (ο οποίος και γνώρισε μεγάλη επιτυχία σατιρίζοντας την κυβέρνηση Bush και παρουσιάζοντας δις τα Oscar) καθώς ο Colbert ξεκίνησε σαν ανταποκριτής στο Daily Show και το show του τώρα προβάλλεται αμέσως μετά το Daily Show από το Comedy Central.

Με δεδομένη πάντως την απήχηση που έχει το Colbert Report δεν νομίζω να χρειάστηκε να παρακαλέσει για να του δώσουν το iPad ενώ στις ΗΠΑ είναι πολύ σύνηθες να γίνονται προωθήσεις προϊόντων σε live shows (π.χ. το iPhone εμφανίζεται επανειλημμένως σε διάφορα shows από τους παρουσιαστές) - κάτι που γίνεται με το αζημίωτο φυσικά.

#274   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 17:46

Οπότε...τι παραπάνω ειχε να κερδίσει αυτος ο γνωστός κωμικός.... δεν ειναι δύσκολο να καταλαβει κανεις ποιος έχει να κερδίσει απο αυτη την εμφάνιση. Εγω λέω πως η Apple :P

#275   neyromantis

neyromantis

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 19:02

Δηλαδή τι; Ότι η Apple να πίρε 'κλαρίνα' τον Steven Colbert για να προβάλει το iPad; Δηλαδή εσύ σε ποιόν
πλανήτη ζεις; Εδώ δεν το έχει κάνει ποτέ στο παρελθόν (ούτε καν σε περίπτωση iPhone), ακόμα και όταν ήταν
ποιο άσημη και με ΠΟΛΥ λιγότερα φράγκα, και θα το κάνει με το iPad ή ΤΩΡΑ που βαράει σαν εταιρεία το ένα
ρεκορ μετά το άλλο σε πρωτιές και κέρδη;
Για να σκεφτόμαστε κάτι πριν το αμολήσουμε ή άμα δεν ξέρουμε να ψάξουμε να μάθουμε, για μην ξεφτιλίζουμε
συζητήσεις...


Πρώτα απόλα όου γιέα,χαλάρωσε μην σου έρθει κάνας iTamplas...

Δεύτερον διάβασε τι γράφουν διάφορα site παγκόσμιας εμβέλειας,σου παραθέτω μερικά για να μην ψάχνεις :

Engadget : Stephen Colbert has an iPad......and he took it to the 52nd Annual Grammys. Nice product placement, Apple.

9to5mac : Those product placement gurus at Apple have snuck the iPad into the 52nd Annual Grammy Award ceremony. Stephen Colbert pulled it out to find his list of nominess.

networkworld.com : Stephen Colbert, of all people, showcased a shiny new Apple iPad on Sunday's telecast of the Grammys, which Colbert just happened to be hosting. Apple, of course, is known for their extensive and strategic product placement across a range of TV shows and movies, but a live telecast of an awards show is an entirely different animal. Well played, Apple.

και επειδή παρεξήγησες τα λεγομένα μου,δεν ενοούσα οτι ο Steve Jobs παρακάλεσε την γνωστό κωμικό να εμφανίσει το iPad επί σκηνής,αλλά ότι όλα ήταν αποτέλεσμα διμερούς συμφωνίας μεταξύ Apple και Recording Academy και όχι ιδιωτικής πρωτοβουλίας του Colbert,αυτό του δώσανε αντί για φάκελο,αυτό πήρε.

Πολύ καλά το διατυπώνει και το :

MacDailyNews : Think Apple paid for that Grammy Awards placement? It's a possibility, we suppose, but given the power Apple wields in the music industry, we highly doubt it. Let's just say that if Steve Jobs calls up offering an iPad to use on-air, we bet an iPad gets used on-air.

και τρίτο,η Apple όχι μόνο το έκανε στο παρελθόν,αλλά ήταν και ο πρώτος διδάξας,σου παραθέτω πάλι ένα άρθρο,της Washington Post του 2006

"Apple said it does not pay for product placement and would not discuss how its products make their way into television and films.
But Apple was one of the first technology companies to hire someone in Los Angeles to get Mac products prominently displayed in hot TV shows and movies,
said Tim Bajarin, principal analyst at Creative Strategies, a high-tech research and consulting firm.
Today, he said, all such companies -- Dell, Hewlett-Packard, Toshiba -- have strategic Hollywood initiatives, following Apple's precedent.
"It's not an accident," Bajarin said. "This is something Apple works at. Apple has the longest history of doing this."

http://www.washingto...6041401670.html

Στον κόσμο της showbiz και των enterprise εταιριών τίποτα δεν είναι τυχαίο και η μηλοεταιρία το ξέρει καλά το παιχνίδι.

Τώρα για το ποιός αμολάει διάφορα πρίν τα σκεφτεί ή για το ποιός ξεφτιλίζει συζητήσεις,ας το κρίνουν οι χρήστες του φόρουμ.

#276   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/02/2010 - 19:40

Όπα ρε Νεύρο! Πρώτα απ' όλα, χαλαρουίτα καουμπόι!

...ας το κρίνουν οι χρήστες του φόρουμ.

Σιγά ρε, σε λαϊκό δικαστήριο είμαστε; Κατά δεύτερον, νόμιζα ότι εννοούσες ότι η Apple (και όχι ο Steve όπως λανθασμένα διατύπωσες)
παρακάλεσε τoν γνωστό κωμικό να εμφανίσει το iPad επί σκηνής, για αυτό και αντέδρασα έτσι!

Δεύτερον διάβασε τι γράφουν διάφορα site παγκόσμιας εμβέλειας,σου παραθέτω μερικά για να μην ψάχνεις

Ει, παιδαρά, αν περίμενα εσένα να μου μάθεις για 9to5mac, MacDailyNews, κλπ. τότε θα ήμουνα σαν το υπόλοιπο 90% των προβάτων
αυτής της χώρας που χρησιμοποιούν Windows...

Στον κόσμο της showbiz και των enterprise εταιριών τίποτα δεν είναι τυχαίο και η μηλοεταιρία το ξέρει καλά το παιχνίδι.

Ουάου, φοβερή ατάκα (η οποία ομολογουμένως με τάπωσε). Για κοίτα παρακάτω στην άλλη απάντηση μου για το αν ξέρω κάτι για το μήλο
(και όχι μηλοεταιρία όπως λανθασμένα διατύπωσες - Κάποτε που ήταν Apple Company Inc. θα ήταν έγκυρο, πλέον είναι Apple Inc., οπότε άκυρο)

Μεταξύ αστείου και σοβαρού ο Colbert είχε επανειλημμένως ζητήσει από την εκπομπή του ένα iPad (ακόμα και πριν ανακοινωθεί ζητούσε ένα Apple Tablet)

Για μένα το Colbert Report είναι το κορυφαίο Comedy Talk Show αυτην τη στιγμή - λιώνω από τα γέλια με τον Colbert - καθώς ο τύπος είναι όχι μόνο ταλεντάρα (από το χιούμορ του μέχρι τα performances που κάνει κατά καιρούς) αλλά παίζει και φοβερά το διαφημιστικό/sponsoring "χαρτί" κρατώντας πάντα την σάτιρα αυθεντική.

Πιστεύω έχει ξεπεράσει και τον "μέντορα" του John Stewart (ο οποίος και γνώρισε μεγάλη επιτυχία σατιρίζοντας την κυβέρνηση Bush και παρουσιάζοντας δις τα Oscar) καθώς ο Colbert ξεκίνησε σαν ανταποκριτής στο Daily Show και το show του τώρα προβάλλεται αμέσως μετά το Daily Show από το Comedy Central.

Με δεδομένη πάντως την απήχηση που έχει το Colbert Report δεν νομίζω να χρειάστηκε να παρακαλέσει για να του δώσουν το iPad ενώ στις ΗΠΑ είναι πολύ σύνηθες να γίνονται προωθήσεις προϊόντων σε live shows (π.χ. το iPhone εμφανίζεται επανειλημμένως σε διάφορα shows από τους παρουσιαστές) - κάτι που γίνεται με το αζημίωτο φυσικά.

Για να μην παρεξηγηθώ, το ταλέντο του Colbert είναι αδιαμφισβήτητο και επίσης είναι από τους Top 3 αγαπημένους μου παρουσιαστές
(αυτής της γενιάς).
Χάρηκα πολύ που είδα τέτοια προβολή του iPad (στα Grammies), ιδικά από αυτήν την 'ατομάρα'! Σίγουρα όμως δεν τον είχε η Apple τρελή
ανάγκη για την προβολή του iPad (ήταν άλλωστε από τα Νο.1 θέματα στον Ιnternet), σίγουρα είναι ο Colbert από τις πολύ ελάχιστες
εξαιρέσεις στην ιστορία που τους δόθηκε κάποιο Apple προϊόν τόσο σύντομα μετά την παρουσίαση του (ούτε καν μετά την κυκλοφορία του!)
και για τόσο δημόσια προβολή, οπότε ΣΙΓΟΥΡΑ 'έγλειψε' λίγο παραπάνω από κάποιους άλλους για να το κρατήσει πρώτος τόσο δημόσια...

Τώρα, το ότι "είναι πολύ σύνηθες να γίνονται προωθήσεις προϊόντων σε live shows" το γνωρίζω, αλλά δεν ισχύει το ίδιο για την Apple όπως τις άλλες εταιρίες, η οποία πάντα
ήταν η εξαίρεση για τους τρόπους με τους οποίους 'προωθούσε' τα προϊόντα της:
  • ΔΕΝ έχει υπάρξει ποτέ άλλη εταιρεία τεχνολογίας στο χώρο θεάματος που να έχει 'τοποθετήσει' τα προϊόντα της σε τόσες πολλές ταινίες,
    σειρές και shows.
  • Η Apple ήταν μία από τις πρώτες εταιρείες που προσέλαβαν ειδικούς του Χόλιγουντ, των οποίων η δουλειά ήταν να κάνουν τους θεατές
    να 'παρατηρούν' ότι ο πρωταγωνιστής 'τυχαίνει' να χρησιμοποιεί προϊόν της Apple. Η στρατηγική τοποθέτηση των καταναλωτικών
    προϊόντων σε τηλεοπτικές εκπομπές και ταινίες είναι πλέον κοινό, αλλά είναι κάτι που η Apple είχε ήδη τελειοποιήσει εδω και πολλά χρόνια.
  • Σε αντίθεση με τις περισσότερες άλλες εταιρίες, η Apple έχει την πολυτέλεια να έχει ΔΩΡΕΑΝ τοποθέτηση των προϊόντων της!
    (Δεν είναι βέβαια η μοναδική εταιρεία, αλλά αν σκεφτεί κανείς την ποιότητα και τον αριθμό των show/ταινιών που δείχνουν ότι διαθέτουν
    προϊόντα Apple (τα οποία κατέχουν kai εξέχουσα θέση προβολής) καθίσταται σαφές ότι η Apple είναι 'ηγέτης' στο παιχνίδι τοποθέτησης.)

Και καθώς το φαινόμενο "τοποθέτησης προϊόντων" εξακολουθεί να αυξάνεται, αναμένουμε να δούμε τα προϊόντα της Apple για να ξεφυτρώνουν
και στα πιο ασυνήθιστα μέρη!...
B)

Τελευταία επεξεργασία από: OhYeah, 01/02/2010 - 19:45


#277   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 20:12

The iPad Keynote in less than 180 Seconds


#278   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/02/2010 - 20:18

The iPad Keynote in less than 180 Seconds


:lol: :lol: :lol: Αυτά είναι επιχειρήματα!

#279   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:05

http://en.wikipedia....ement_in_movies

* “The key-word here is blackwhite. Like so many Newspeak words, this word has two mutually contradictory meanings. Applied to an opponent, it means the habit of impudently claiming that black is white, in contradiction of the plain facts.” (Part 2 - Chapter 9)

* “To tell deliberate lies while genuinely believing in them, to forget any fact that has become inconvenient, and then when it becomes necessary again, to draw it back from oblivion for just so long as it is needed...” (Part 2 - Chapter 9)

* "The past was erased, the erasure was forgotten, the lie became truth." (Part 1 - Chapter 7)

* "And if all others accepted the lie which the party imposed-if all records told the same tale-then the lie passed into history and became the truth." (Part 1 - Chapter 3)

George Orwell, 1984, σας θυμίζει κάτι από Apple keynotes, product placement, marketing strategies? Ναι όλοι τα ίδια κάνουν, μόνο ένας όμως έβγαλε αυτή τη διαφήμιση.



Και lives by it ακόμα και σήμερα. Δείτε γιατί το 1984 δεν ήταν σαν το "1984" και μετά δείτε τα events της Apple για να δείτε πόσο χειρότερα είναι.
Μπεεεε.

#280   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:21

https://thejoojoo.com/

Συνημμένα αρχεία



#281   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:31

συνforumιτες δειτε τι βρηκα στο site xsellize
Αναρτημένη εικόνα
ειναι καμερα εκεινο ή καποιος αισθητηρας??

#282   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 21:50

το ακουστικο για το τηλεφωνο ειναι... :lol: :lol: :lol:

#283   tsopi

tsopi

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/02/2010 - 23:14

δηλαδή εγώ που δεν ξέρω αγγλικά και δούλεψα PC πριν 2χρονια και είμαι στα 30 μου.είμαι πολύ hitech τύπος επειδή έχω email,διαβαζω σελίδες και γράφω cd η περνάω μουσική η κατεβαζω;;;βέβαια με το ηλίθιο iTunes ακόμα πεδευομαι και συγχρονιζει ότι θέλει.ούτε παιχνίδια παίζω ούτε επεξεργασία video κάνω.και στο PC τα πιο πολλά τα εχω μΆθει λόγω των wm που ασχολούμε...η κοπέλα
μου πήρε λάπτοπ πριν 2μηνες.η Μονή διάφορα μας είναι ότι δεν ήξερε πως να κατεβάσει της το δείξα και το κατσλαβε.ποιους απλούς χρήστες λέτε;

#284   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2010 - 02:27

το ακουστικο για το τηλεφωνο ειναι... :lol: :lol: :lol:


Αχαχαχαχαχαχαχαχα.... :lol:

#285   Vultrin

Vultrin

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2010 - 12:23

Και lives by it ακόμα και σήμερα. Δείτε γιατί το 1984 δεν ήταν σαν το "1984" και μετά δείτε τα events της Apple για να δείτε πόσο χειρότερα είναι.
Μπεεεε.



Έκανες ένα πολύ ωραίο ποστ και το χάλασες με μια λέξη μόνο..... Γατί βρε αγόρι μου :rolleyes: <_< ?? Όπως και να έχει είναι μια απο τις καλύτερες διαφημίσεις που έχουν βγει ποτέ μαζί με το Think Different.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες