Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad unveiled


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2010 - 04:46

χωρίς να ρωτάει πρώτα αν οι χρήστες θέλουν να χρησιμοποιήσουν windows για λειτουργικό σύστημα ,internet explorer για browser και windows media player για παίχτη μουλτιμιντια,

Είδαμε την apple τον Ιούλιο του 2008, σε update των iTunes να βάζει με το έτσι θέλω το mobileMe στα Pc μας, ή τον Μάρτιο του 2008 να βάζει με το έτσι θέλω τον Safari στα Pc μας...
Δείτε και αυτή τη πατέντα του Οκτωβρίου που μας πέρασε! Integrated διαφημίσεις στο λειτουργικό! Θα βγαίνουν διαφημίσεις και θα παγώνει το λειτουργικό μέχρι να κάνεις κάτι διαδραστικό με την διαφήμιση (να πατήσεις π.χ. το link).

Δεν είναι και άγια η Apple φίλε μου.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 18/02/2010 - 04:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/02/2010 - 06:03

Αυτό με τις διαφημίσεις το κανε πρώτη η Microsoft με το Zune :P
να δείτε που τα phone 7 θα είναι πιο «κλειστά» αποτι το iPhone os. Ήδη φαίνεται να έχει χάσει το business χαρακτήρα του

Follow me on twitter


#318   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2010 - 18:28

Είδαμε την apple τον Ιούλιο του 2008, σε update των iTunes να βάζει με το έτσι θέλω το mobileMe στα Pc μας, ή τον Μάρτιο του 2008 να βάζει με το έτσι θέλω τον Safari στα Pc μας...
Δείτε και αυτή τη πατέντα του Οκτωβρίου που μας πέρασε! Integrated διαφημίσεις στο λειτουργικό! Θα βγαίνουν διαφημίσεις και θα παγώνει το λειτουργικό μέχρι να κάνεις κάτι διαδραστικό με την διαφήμιση (να πατήσεις π.χ. το link).

Δεν είναι και άγια η Apple φίλε μου.

Η  είναι αγία από τη στιγμή που δεν αναγκάζει τους χρήστες να χρησιμοποιούν mac os και επιπλέον τους βοηθάει να εγκαταστήσουν windows στους υπολογιστές της
Πες μου τώρα ...η μικρομαλακή βοηθάει τους χρήστες να εγκαταστήσουν linux ή ένα άλλο λειτουργικό(να μην αναφερθώ στη αλλαγή browser)?

#319   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 18/02/2010 - 18:59

ξέρεις φίλε μου (που μάλλον έχεις πάθει ψύχωση με τη μικρομαλακη ,φαινόμενο πρωτοφανές)ο βασιλείς πόρτες έγινε επιτυχημένος μόνο και μόνο επειδή η καλή του η μητερούλα ήταν μέσα στο συμβούλιο της ibm.Όταν λιπών ρώτησαν το συμβούλιο τι λειτουργικό να διαλέξει για το τελευταίο τους δημιούργημα (τι άλλο?) αυτή ανέλαβε να τους πιέσει να βάλουν το λειτουργικό του πολυαγαπημένου της γιου όσο άσχημο και αν ήταν.Και εγένετο dos .

Αν ο bill gates νομίζει ότι μπορεί να πλουτίζει για πολύ ακόμα με μια σουίτα γραφείου και ένα λειτουργικό σύστημα, κατακρίνοντας όλα τα υπόλοιπα προϊόντα της αγοράς ,αυτός μαζί με τον steve ballmer(video),αντιγράφοντας κινήσεις τάσεις και προϊόντα και αποκτώντας το μονοπώλιο του software χωρίς να ρωτάει πρώτα αν οι χρήστες θέλουν να χρησιμοποιήσουν windows για λειτουργικό σύστημα ,internet explorer για browser και windows media player για παίχτη μουλτιμιντια, κακό δικό του και θα καταλήξει σαν την general motors
που παρίσταναν τους βασιλιάδες της αυτοκινητοβιομηχανίας πουλώντας mini-van και usv και χρεοκόπησαν


Παράνοια.

1ον Καμία μα καμία δεν έχω ψύχωση με τη μικρομαλακή, όπως και δεν έχω και με μήλα ή αχλάδια.

2ον Ανέλαβε να πιέσει και *#*#*@ μπλέ, αν δεν ήθελε η ΙΒΜ δεν θα το εφήρμοζε.

3ον. Κανένα μονοπώλειο. Αυτό επιλέγει ο κόσμος αυτό παίρνει, όπως υπάρχουν και netbooks με linux. Η μόνη που είναι μονοπώλειο είναι η apple που μπορείς να δοκιμάσεις το OS της μόνο μέσω των μηχανημάτων της. Αν θέλω αύριο αγοράζω κομμάτι κομμάτι ένα PC το συναρμολογώ και βάζω ότι OS θέλω (εκτός του MACOS φυσικά), καμία Microsoft δεν με πατρονάρει.

4ον Η microsoft στο λειτουργικό της σου παρέχει έναν browser και ένα player να ξεκινήσεις και απο εκεί και πέρα του βάζεις ότι θες. Για πές μου εσύ χρήστη του MAC OS ο safari και το quicktime τι ρόλο βαράει.

5ον Mην μιλάς τόσο εύκολα για χρεωκοπία, στο χείλος της έφτασε το μήλο.

#320   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2010 - 19:06

αυτο που καταλαβα στα τοσα χρονια ειναι οτι οσοι εχουν windows δεν ειναι οπαδοι και φανηκε με τα vista. Αντιθετα με αυτους που περνουν mac..ειμαι σιγουρος οτι αν βαψω εναν αδειο ντενεκε λαδι ασπρο και του κολησω και ενα μιλαρακι πανω θα κανω τρελες πωλησεις :P

#321   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 18/02/2010 - 19:08

αυτο που καταλαβα στα τοσα χρονια ειναι οτι οσοι εχουν windows δεν ειναι οπαδοι και φανηκε με τα vista. Αντιθετα με αυτους που περνουν mac..ειμαι σιγουρος οτι αν βαψω εναν αδειο ντενεκε λαδι ασπρο και του κολησω και ενα μιλαρακι πανω θα κανω τρελες πωλησεις :P


Βάλε και τετραψήφιο νούμερο στην πώληση, θα είναι πιο "catchy"

#322   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2010 - 22:27

Relax ρε παιδες ....

ετσι και αλλιως ...

when you Mac ... you never go BACK ... ::)

#323   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 19/02/2010 - 01:34

κάθεστε και παιζετε το παιχνιδι τους..εταιριες ειναι το καταφχαριστιουνται να μιλανε για αυτες και να λενε καλα και κακα γιατι ξερουν πως ενας φαν θα ορμησει να τα υποστιριξει..ειναι λιγο λογικι τσακωνονται οι καταναλοτες για παρτη μας μπορει να τους εχουμε αναγκη μα δεν το θυμουνται και κανουν φασαρια για την παρτη μας..και οπως ολες οι διαφιμισεις οι διαφιμιστες και ολοι αυτοι οι 'ανθρωποι'(ας μην πω περισσοτερα)μας προσβαλουν καταμουτρα με κάθε τους σλογκαν διαφιμιστικο πανο κ καθε λογις διαφιμισι..αν δεν εχεις αυτο δεν εισαι cool δεν σε κανουν παρεα δεν βρισκεις γκομενα κλπ..αν δεν φορας αυτο δεν εισαι ωραια κοπελα κανεις δεν σε κοιταει..με λιγα λογια απλα μας μειωνουν μας κανουν να νιωθουμε πως αν δεν εχουμε πραγματα που,ελα πειτε την αληθεια και με ενα απλο κινιτο κ ενα απλο pc την βγαζουμε αλλωστε δεν ειναι ζωη αυτα(να εχεις ενα facebook με 'φιλους' και τετοιες παπαρες που δεν χρισιμευουν σε τιποτα).δεν λεω οχι στην τεχνολογια αλλωστε και εγω iphone εχω και να ειμαι ειλικρινις ηξερα πως μπορω να βαλω 3-4 παραπανω πραγματα μέσω j/b και δεν βιαστικα να το αγορασω..εμεινα χωρις κινιτο κ μετα αγορασα..αλλα οι διαφιμισεισ ειναι μεγαλη προσβολη..παιζουν με εμας μας βγαζουν ηλιθιους ανιμπορους κοιμισμενους..και οπως λεει και ο banksy(google it)στο βιβλιο του(οχι απο iPad)'υπαρχουν ανθρωποι που σε βριζουν καθημερινα.εισβαλουν στη ζωη σου σε προσβαλουν και μετα εξαφανιζονται.σε κοιταζουν χλευαστικα απο ψηλα κτιρια και σε κανουν να νιωθεις μιδαμινος.κανουν απρεπει σχολια απο λεωφορεια υπονοοντας οτι δεν εισαι αρκετα σεξι και οτι το πραγματικο γλεντι ειναι αλλου.εμφανιζονται στην τηλεοραση και κανουν την κοπελα σου να νιωθει λειψη.εχουν προσβαση στην πιο εξεζητημενη τεχνολογια που εχει γνωρισει ο πλανητης και σε απειλουν με την χρηση της.λεγονται διαφιμιστες και σε κοροϊδεύουν απροκάλυπτα.Ωστοσο εσυ δεν μπορεις να τους αγγιξεις.τα εταιρικα σηματα τα δικαιωματα πνευματικις ιδιοκτισιας και οι νόμοι περί c υπαρχουν για να μπορουν να λενε ατιμωριτοι οτι θελουν οποτε θελουν.'αυτα απο εκει και περα εμενα ολες οι εταιριες ειναι και crapple και μικρογ@μοφτ και οπως αλλιως θέλετε..δεν υποστιριζω κανεναν να ναι καλα το internet που τα βρισκεις ολα ελευθερα..

#324   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/02/2010 - 04:09

Η  είναι αγία από τη στιγμή που δεν αναγκάζει τους χρήστες να χρησιμοποιούν mac os και επιπλέον τους βοηθάει να εγκαταστήσουν windows στους υπολογιστές της
Πες μου τώρα ...η μικρομαλακή βοηθάει τους χρήστες να εγκαταστήσουν linux ή ένα άλλο λειτουργικό(να μην αναφερθώ στη αλλαγή browser)?

Υποθέτω πως ούτε καν άνοιξες τα links του ποστ μου.

#325   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/02/2010 - 08:11

Το 9to5Mac.com δημοσιεύει μια συλλογή screenshots από το iPad Simulator του iPhone 3.2 SDK

Τα screenshots αυτά παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και προσφέρουν μια καλύτερη ματιά σε μερικές από τις λειτουργίες της συσκευής.

Αναρτημένη εικόνα

Ας τα δούμε σιγά σιγά. Στο πρώτο screenshots βλέπουμε το μενού των ρυθμίσεων:


Αναρτημένη εικόνα

Το πιο ενδιαφέρον, φυσικά, στοιχείο είναι το File Sharing, μια λειτουργία που περιμέναμε πολύ καιρό.

Αναρτημένη εικόνα

Eδώ βλέπουμε πως είναι η λειτουργία battery percentage

Αναρτημένη εικόνα

Επίσης, τα βίντεο του YouTube παίζουν κανονικά σε HTML5

Αναρτημένη εικόνα

Έχουμε τα media controls στην lock screen για να ελέγχουμε τη μουσική μας

Αναρτημένη εικόνα

Όπως, επίσης, και το PhotoFrame για να εμφανίζονται οι φωτογραφίες των άλμπουμ μας κατά τη διάρκεια φόρτισης του iPad

Αναρτημένη εικόνα

Eδώ φαίνεται πώς είναι η αναπαραγωγή QuickTime audio στο Safari

Αναρτημένη εικόνα

To ενσωματωμένο suggestion box της google

Αναρτημένη εικόνα

O τρόπος γραφής για τους κινέζικους χαρακτήρες

Αναρτημένη εικόνα

Kαι, τέλος, τα τετράγωνα web clips στο SpringBoard

Αναρτημένη εικόνα




[via 9to5Mac]

Follow me on twitter


#326   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 20/02/2010 - 08:38

φοβεράααααααάά! :D

#327   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 09:13

Είναι εντυπωσιακό.. Κι αυτό που λένε πως θα παει απατο όπως το apple tv .. Διαφωνώ..

#328   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 12:20

ξέρουμε πότε θα είναι διαθέσιμο προς πώληση;;

#329   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 20/02/2010 - 12:27

ξέρουμε πότε θα είναι διαθέσιμο προς πώληση;;


To Wi-Fi μοντέλο τέλος Μαρτίου και το 3G μοντέλο τον Απρίλιο

#330   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 20/02/2010 - 13:35

Ελπιζω μόνο οι παροχοι να ειναι ετoιμοι για τις αλλαγες ( mini sim/κτλπ ) ::)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες