Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad unveiled


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 03/04/2010 - 08:43

http://www.tuaw.com/2010/04/01/dual-booting-mac-os-x-on-ipad/

εγω αυτο δεν καταλαβα τι ειναι...


Πρωταπριλιάτικο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   mrTessera

mrTessera

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MR.TESSERA

Δημοσίευση 03/04/2010 - 09:11

Λοιπόν εγώ το βλέπω κάπως έτσι...
1: Ότι και να λέτε και να περιμένατε κλπ πρέπει να παραδεχτειτε πως αξίζει τα λεφτά του! Αναλογικά πάντα με το τι προσφέρει...
2: Έχοντας ΔΕΔΟΜΕΝΟ καποιο jailbreak σύντομα, λύνεται το multitasking πρόβλημα, το θέμα της φλας θέλω να πιστεύω πως θα λυθει σύντομα, οπότε το μόνο που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λείπει κατα τη γνώμη μου είναι μια κάμερα μπροστά για συνομιλίες.
3: Διάβασα να επαναλαμβάνεται ΣΥΝΕΧΕΙΑ η ατάκα: Είναι άχρηστο για όποιον έχει iMac/MacBook ή/και iPhone. Εγω έχω και τα δύο παρόλαυτα το να βάλω μια MULTITOUCH οθόνη 10 ιντσών στο μακ μου με ΜΟΝΟ 400 ευρώ (μεσω Jaadu η καποιου άλλου προγράμματος) μου ακούγεται παραπάνω απο αρκετός λόγος να το αποκτήσω! Επίσης αφου θα το έχω ΣΙΓΟΥΡΑ θα προτιμήσω να χρησιμοποιήσω αυτό για να σερφαρω στο νέτ παρα να περιμένω να φορτώσει το κάθε λειτουργεικό ή να περιοριστώ στις 3,5 ίντσες του κινητού μου... Μήν αναφέρω οτι πιθανότατα θα μείνουν στο ράφι συσκευές όπως PSP, Nintendo DSi, Media Center, σκεύτομαι ακόμα να πάρω κ ενα δεύτερο να το εγγαταστήσω ΜΟΝΙΜΑ στο αυτοκίνητο αφου κοστίζει λιγότερο απο ενα Multimedia Car Station, έχει σαφώς πολύ καλύτερη εικόνα και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει αν απλώς μία φορα το μήνα/την εβδομάδα κατεβάζω το λάπτοπ στο γκαράζ και κάνω έναν συγχρονισμό! ;)
Συνοψίζοντας: Αν θές ενα netbook ή ένα tablet-pc δώσε μερικά έως αρκετά ευρώ παραπάνω και ΠΑΡΕ ΕΝΑ. Να σου θυμίσω μόνο πόσσο πιο αργό θα είναι, οτι για τις ΔΟΥΛΕΙΕΣ σου θα καταφέυγεις ΠΑΝΤΑ σε ένα επιτραπέζιο μηχάνημα ή ένα πολύ δυνατό (συνεπως πολυ ακριβό) λάπτοπ και θα καταλήξεις να μπαίνεις ΜΟΝΟ στο ιντερνετ μ'αυτό!!!
Αν απο την άλλη θες ένα "εργαλείο" να σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη iPad is for you... :D

Τελευταία επεξεργασία από: mrTessera, 03/04/2010 - 09:14


#468   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/04/2010 - 10:22

Το μεγάλο πρόβλημα με το iPad είναι ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις το τι προσφέρει αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου... οι εικόνες και τα video δεν είναι αρκετές.

Όταν έρθει στην Ελλάδα και το δοκιμάσετε θα καταλάβετε...
Behind the Scenes...

#469   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/04/2010 - 10:31

Μήπως μιλάς για το user experience? Γιατί, κατά τ'άλλα...

#470   couver

couver

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2010 - 12:36

παιδια ποτε ερχεται στην ελλαδα?ξερουμε ποια εταιρια θα το φερει?

#471   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 03/04/2010 - 17:00

Αναρτημένη εικόνα


Η Apple έφτιαξε μια σελίδα που παρουσιάζει 11 iPad apps.Στο καθένα app υπάρχει η περιγραφή του και η Apple δημιούργησε και βίντεο που παρουσιάζουν το app,παρόμοιο με τα iPad Guided Tours(βλ.iPad Video Guides)

Η λίστα με τα apps που περιέχονται:

  • The Elements
  • Real Racing HD
  • Marvel Comics
  • The Wall Street Journal
  • Epicurious
  • MLB's At Bat 2010
  • E*TRADE Mobile Pro
  • Asphalt 5
  • SCRABBLE
  • F1 2010
  • Labyrinth 2 HD


Παρακάτω είναι το προφίλ του Marvel Comics App

Αναρτημένη εικόνα



[Via 9to5mac]

#472   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 03/04/2010 - 17:34

Ενώ κάποιοι περιμένουν από τα χαράματα έξω από τα Apple Stores στην Αμερική για να αποκτήσουν το iPad(και ακόμα περιμένουν) κάποιοι άλλοι που το πήραν πιο γρήγορα κατάφεραν και το κατέστρεψαν με ένα μπαστούνι του baseball.



http://www.youtube.com/watch?v=XGUppxoJUVg



Πραγματικά έχω μείνει με το στόμα ανοικτό.

#473   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2010 - 17:51

RT @Jeffrey903: iPad has about 230MB of RAM



Ελπιζω να μην ισχυει αυτη η δηλωση :S

twitter

#474   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2010 - 19:20

Το μεγάλο πρόβλημα με το iPad είναι ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις το τι προσφέρει αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου... οι εικόνες και τα video δεν είναι αρκετές.

Όταν έρθει στην Ελλάδα και το δοκιμάσετε θα καταλάβετε...




Ολοι εχουν καταλαβει τι προσφερει και τι ειναι. ειναι ενα μεγαλο ipod touch. με τα υπερ του και τα κατα του (και τα συν της μεγαλης οθονης ενοειτε). και μη μου πεις οτι δεν ειναι ενα μεγαλο ipod touch !! το να διαφημιζει ομως 12 ολοκληρα site ipad ready (προς το παρον..ενοειτε) ειναι λιγακι αστειο..δεν συμφωνεις? επισης το να παρουσιαζουν τις τοσες πολλες εφαρμογες που στην ουσια ειναι site-rss π.χ WSJ σαν το magical beautiful κλπ..ειναι και αυτο αστειο..π.χ. για να δω WSJ θα ανοιγω ερφαρμογουλα..θα διαβαζω..θα κλεινω εφαρμογουλα..μετα θα ανοιγω αλλη εφαρμογουλα "Wired" θα διαβαζω, θα κλεινω εφαρμογουλα...και θα καταληξω μια μερα να εχω δεκαδες αν οχι εκατονταδες...shortcuts (εφαρμογες) στην ουσια, ενω θα μπορουσα απλα να ανοιξω 4 tab στο safari και να κανω τη δουλεια μου! ειμαι σιγουρος οτι συμφωνεις :P και ολα αυτα επειδη δεν θελουν να βαλουν flash και να εχουν τον απολυτο ελεγχο και να σε χρεωνουν ακομη και το οξυγονο σε λιγο.ενα αλλο επισης που με κανει να σκεφτομαι αν μπορω να το αντικαταστησω με το netbook ειναι οτι το ipad δεν μπορει να σταθει σαν αυτονομος υπολογιστης.και αυτο ειναι το σημαντικοτερο.ειναι και αλλα πολλα αλλα φοβαμαι οτι θα γινει τεραστιο το post μου.και για να μη νομιζετε πως ειμαι αντιδραστικος να πω οτι πραγματικα θελω να πεισω τον εαυτο μου οτι δεν ειναι σημαντικες ελειψεις γιατι οπως ειπα εχει και τα υπερ του... βασικα περμενω jb και προσβαση σε usb με καποιο ειδους ανταπτορα. Καλη Ανασταση σε ολους παιδια με υγεια :)

#475   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/04/2010 - 20:10

http://www.macnn.com...s.root.on.ipad/ :P Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη..και δεν εννοω το ipad :P

#476   mustang

mustang

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 14:57

Πολύ ωραίο συγκριτικό με το Kindle 2 ...

http://www.youtube.com/watch?v=aFU1I73d1Qw&playnext_from=TL&videos=4xVwiCIM1GE



#477   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2010 - 15:05

Η Apple σήμερα με δελτίο τύπου ανακοίνωσε ότι πωλήθηκαν περισσότερα από 300,000 iPad κατά την πρεμιέρα του στην αγορά.

Περισσότερα από 300,000 iPad πωλήθηκαν στις 3 Απριλίου συμπεριλαμβανομένων αυτά που είχαν προπαραγγελθεί, αυτά που πωλήθηκαν μέσω των Apple Store και τρίτων.

Αναρτημένη εικόνα

Η Αpple ανακοίνωσε, επίσης, ότι έγιναν περισσότερα του ενός εκατομμυρίου downloads εφαρμογών και παιχνιδιών μέσω του App Store και περισσότερα από 250,000 ebooks μέσω του iBookStore.

Ο Steve Jobs δήλωσε πως το iPad θα αλλάξει την αγορά και ότι κατά μέσο όρο ένας χρήστης κατέβασε τρεις εφαρμογές και ένα ebook μέσα στις πρώτες ώρες κατοχής του iPad.

O αριθμός αυτός είναι κάτω των προσδοκιών αρκετών αναλυτών ωστόσο ας λάβουμε υπόψιν ότι αναφερόμαστε μόνο στην Αμερικάνικη αγορά και μόνο για το Wi-Fi μοντέλο. Συγκριτικά, το iPad την πρώτη μέρα έκανε 30,000 πωλήσεις περισσότερες απ'ότι είχε κάνει το iPhone στην δικιά του πρεμιέρα.

Follow me on twitter


#478   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 05/04/2010 - 16:07

300.000 συσκευες?1.000.000 downloads? 250.000 ebooks? ε δεν ειναι και λιγα μεσα σε μια μερα!

#479   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/04/2010 - 16:10

300.000 συσκευες?1.000.000 downloads? 250.000 ebooks? ε δεν ειναι και λιγα μεσα σε μια μερα!


Περιμενες κατι λιγοτερο, απο τη χωρα της υπερκαταναλωσης? Μα γι'αυτο ζουνε...

#480   apmos

apmos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 16:41

Δεν περίμενα κάτι λιγότερο απο τα Αμερικανάκια....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες