Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad unveiled


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   John_s60

John_s60

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:28

Πιστεύω σε κανά χρόνο οι πιτσιρικάδες θαφησουν τα iPods και θα πάρουν iPads,να το θυμάστε 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   anthopa

anthopa

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@ianthapo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:31

Με το που κυκλοφορίσει θα το αγοράσω και θα σας πω εντυπώσεις... :- Εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ. Το μόνο που δε μου άρεσε είναι το κλειδωμένο file system και η απουσία κάμερας.

#63   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:32

Νομίζω ότι δεν έχετε πιάσει το νόημα αυτής της συσκευής. Ένα ενδιαφέρον άρθρο πάνω στο θέμα.
http://i.gizmodo.com...ssinate-laptops

Είναι ακρίβως όπως το φανταζόμουν, εάν είχε και κάμερα για iChat θα ήταν super.
Αυτό με τα ελληνικά κι εγώ δεν το καταλαβαίνω.
Έχω πει εδώ κι ένα χρόνο, ότι θα το πάρω όταν βγει, και θα το πάρω.


Only way to interpret the launch of the iPad? Apple has declared the PC dead.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧ σταμάτησα να το διαβάζω στη πρώτη πρόταση.

#64   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:37

παντως κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι δεν αναφερθηκε κανεις στην παρουσιαση για το ποια ειναι η εκδοση του λογισμικου που τρεχει η καινουργια συσκευη.μηπως σε συνδυασμο με την καθυστερηση της κυκλοφοριας του θα εχουμε τις επομενες μερες την παρουσιαση του iphone os(η ios)στην εκδοση 4.0?

Τελευταία επεξεργασία από: djibril13, 28/01/2010 - 01:38


#65   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:37

Εγώ πιστεύω ότι η κάμερα θα έρθει ξεχωριστά!

#66   nikos156

nikos156

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:39

Είμαι κι εγώ μεγάλος θαυμαστής της apple…έχω στην κατοχή μου ένα 3GS ένα Imac και σε λίγο θα έχω και ένα macbook pro και τα χρήματα δεν τα βρίσκω στο δρόμο , αλλά αυτό εδώ για ποιο λόγο εντελώς άχρηστο…

#67   geoko86

geoko86

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:43

Είμαι κι εγώ μεγάλος θαυμαστής της apple…έχω στην κατοχή μου ένα 3GS ένα Imac και σε λίγο θα έχω και ένα macbook pro και τα χρήματα δεν τα βρίσκω στο δρόμο , αλλά αυτό εδώ για ποιο λόγο εντελώς άχρηστο…



Συγνωμη Νικο...εμενα ρωτας; γιατι εγραψα κατι αναλογο πιο πανω

#68   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:45

Συγνωμη.. Δηλαδη θα πανει 400€ μονο.; Ε δεν ειναι κ πολλα.. Αλλα πιστευω πως θα ειναι λιγο ενοχλιτικο
να κρατας ενα τοσο μεγαλο πραγμα μαζι σου...

#69   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:46

Ποτε αναμενετε να ερθει στη ελλαδα.;

#70   nikos156

nikos156

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 01:51

Συγνωμη Νικο...εμενα ρωτας; γιατι εγραψα κατι αναλογο πιο πανω


όχι βεβαια κι εγω τα ίδια λεω

#71   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 28/01/2010 - 02:00

Προς τα σχόλια για την έλειψη FLASH...

Πάρτε το χαμπάρι, το Flash έχει πεθάνει εδώ και 2-3 χρόνια (τουλάχιστο με τη μορφή που το ξέρετε).

Όσοι έχετε δει τι μπορεί να κάνει το HTML5 με το CSS3 θα το έχετε καταλάβει ήδη. Οι υπόλοιποι θα το καταλάβετε μέσα στο 2010.

Good things come to those who wait...


#72   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 02:05

Προς τα σχόλια για την έλειψη FLASH...

Πάρτε το χαμπάρι, το Flash έχει πεθάνει εδώ και 2-3 χρόνια (τουλάχιστο με τη μορφή που το ξέρετε).

Όσοι έχετε δει τι μπορεί να κάνει το HTML5 με το CSS3 θα το έχετε καταλάβει ήδη. Οι υπόλοιποι θα το καταλάβετε μέσα στο 2010.

Οι web developers όμως το ξέρουν; το miniclip.com θα «μετατρέψει» όλα τα παιχνίδια σε html 5? (ξέρω οτι ακούγεται λίγο μπακάλικο αυτό που λέω, αλλα καταλαβαίνεις τι εννοώ)

#73   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 02:05

Προς τα σχόλια για την έλειψη FLASH...

Πάρτε το χαμπάρι, το Flash έχει πεθάνει εδώ και 2-3 χρόνια (τουλάχιστο με τη μορφή που το ξέρετε).

Όσοι έχετε δει τι μπορεί να κάνει το HTML5 με το CSS3 θα το έχετε καταλάβει ήδη. Οι υπόλοιποι θα το καταλάβετε μέσα στο 2010.


Αυτό σημαίνει πως δεν το υποστηρίζουμε; Δεν νομίζω!!!! Βασικά πιστεύω πως η apple δεν θέλει το flash για να μην βγούν εφαρμογές flash! Θέλει να τρέχει μόνο ο δικός της κώδικας και κατα την γνώμη μου είναι καθαρά ιδιοτροπία! Όπως είναι και τοσες άλλες!

#74   agoraphobic

agoraphobic

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2010 - 02:07

Only way to interpret the launch of the iPad? Apple has declared the PC dead.

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧ σταμάτησα να το διαβάζω στη πρώτη πρόταση.


Το ίδιο έπαθα κι εγώ με το fight club. Δεν το διάβασα μέχρι το τέλος.
Τι να πω?

#75   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2010 - 02:12

Για άλλη μία φορά η Apple απογοήτευσε όσους δεν είναι εξαρτημένοι από τα μήλα και ενθουσίασε(σχεδόν πώρωσε μπορώ να πώ τα προβατοειδή πελατάκια της)
Με λίγα λόγια το ipad(εγω σερβιέτα στα Ελληνικά)είναι η απάντηση της apple στα PDA που τείνουν να εκλείψουν λόγω, αυξημένων αναγκών των χρηστών τους , οι οποίοι στρέφονται πρός τα netbooks για να κάνουν την δουλειά τους.
Οι δυνατότητές του από ότι φαίνεται δεν ξεπερνάνε κατά πολύ αυτές ενός καλού PDA ή μίας PNA συσκευής που στο φινάλε δεν κάνουν 500 δολάρια σε καμία περίπτωση.Τελικά ένα μεγάλο iphone περιμέναμε και βγήκε ένα μεγάλο iPod.
Αυτό που έκανε η Apple για ακόμα μία φορά είναι να προωθεί ένα προϊόν που είναι άπιαστο μέσα από ένα υποδεέστερο.
Οι ελλείψεις των iPad,iPhone και iPod είναι πολύ καλά σχεδιασμένες έτσι ώστε να στραφεί κάποιος σε έναν υπολογιστή Mac ο οποίος κάνει πραγματικά τα πάντα 1.000.000 φορές καλύτερα από τον ανταγωνισμό και θα βοηθήσει των χρήστη των handhelds να αναδείξει τις δυνατότητες των προϊόντων αυτών μέσα από έναν υπολογιστή Mac.
Πώς θα μπορέσει τώρα να κλέψει πελάτες από άλλα ανάλογα προϊόντα που έχουν 1.000.000 περισσότερες δυνατότητες δεν ξέρω αλλά πολύ φασαρία τελικά για το τίποτα.1000 φορές να πάω να δώσω λεφτά να πάρω ένα 64 iPod παρά ένα που είναι λίγο υπολογιστής αλλά και δεν είναι, είναι λίγο personal entertainment αλλά και δεν είναι ,λίγο GPS αλλά και δεν είναι....
Είναι τελικά ένας κράχτης για να φέρει τους απλούς χρήστες του internet,( που μέχρη τώρα απλά χάζευαν σελίδες στον υπολογιστή και όταν έσκαγε μήνυμα για κάποιο update τηλεφωνούσαν πανικόβλητοι σε όποιον ήξερε να τους πεί τί πρέπει να κάνουν-κλασική μάνα μου)στον πραγματικά μαγικό και απλά κόσμο των MAC.
Η Apple πουλάει υπολογιστές και εκεί έχει χάσει το παιχνίδι των πωλήσεων χρόνια τώρα και προσπαθεί δημιουργώντας νέες αγορές, να σπρώξει τους υπολογιστές της που είναι σαφώς καλύτεροι από χαζογκατζετάκια τύπου iPad.Το πέτυχε την πρώτη φορά με το iPod, το πέτυχε και την δεύτερη με το iPhone αλλά τώρα έχω την εντύπωση ότι θα πάρει τον πούλο.Αντί να κοιτάξει να φτιάξει την εξυπηρέτηση πελατών σε όλες τις χώρες σε επίπεδα USA για να τραβήξει κόσμο δηλώνοντας ενεργά την παρουσία της ,βγάζει προϊόντα για χρήστες περιορισμένων αναγκών.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες