Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1786   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/11/2016 - 10:17

Καλημέρα. Μίλησα με το Service του iSystem για τα γράμματα του iPhone που ξεθώριασαν. Μου είπαν ότι η εγγύηση δεν καλύπτει Cosmetic Damages όποτε δεν είναι δυνατή η αντικατάσταση της συσκευής με καινούργια. Ωστόσο αναρωτιέμαι, αφού μόνα τους ξεθώριασαν, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής; ούτε ζελατίνες έβαλα ούτε τίποτα. Απευθείας την θήκη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1787   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2016 - 11:20

Με 4G εν/ποιημένο?
 
Τσέκαρε λίγο αν θες και στις υπ. συστήματος τι έχεις αφήσει ανοιχτό.
 
Επίσης αν οι χρόνοι χρήσης είναι παρόμοιοι.

 

Μόνο με wifi είμαι. Οι χρόνοι τις μπαταρίας είναι διαφορετικοί. Δεν έχει σημασία τι διεργασίες κάνω, με το που ανοίξει η οθόνη σε ένα 5 λεπτό θα έχει ζεσταθεί. Όλα τα αλλά είναι απενεργοποιημένα.

 

εγω φίλε είχα το εξής θέμα. Σε όλα τα iPhone που είχα όταν παίζεις για μεγάλο διάστημα παιχνίδια τον ψιλό έπαιρνε η κάρτα Γραφικων. Δηλαδή στο kings road στην αρχή ήταν πολύ smooth αλλά αργότερα θα άρχιζε να έχει κολλήματα. Όπως οι κάρτες γραφικών στους υπολογιστές έχουν θέματα μετά από λιώσιμο έτσι νομίζω είναι κ στα κινητά. Ειδικά στα κινητά δεν υπάρχει καλό σύστημα ψύξης. Θυμάμαι σε ένα παιχνίδι έλεγε ότι προτείνεται να το παίξεις σε iPhones με μεταλλικό πίσω κομμάτι. Δε ξέρω αν το δικό σου επειδή ζορίστηκε ζεσταίνεται πλέον για πλάκα...
Γενικά μην παίζεται πολύ ώρα παιχνίδια πέφτει και η αντοχή της μπαταρίας από τις συχνές φορτίσεις (κύκλοι φόρτισης)
Sent from my iPhone using Tapatalk


Έτσι φίλε μου, το έβαζα για φόρτιση και άδειαζε αντί να φορτίζει. Το παράξενο είναι πως ποτέ δεν μου έβγαλε μήνυμα υπερθέρμανσης.

#1788   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2016 - 11:25

Δεν χανεις τιποτα να περασεις μια βολτα απο το service να δεις τι θα σου πουνε

#1789   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2016 - 12:56

Καλημέρα. Μίλησα με το Service του iSystem για τα γράμματα του iPhone που ξεθώριασαν. Μου είπαν ότι η εγγύηση δεν καλύπτει Cosmetic Damages όποτε δεν είναι δυνατή η αντικατάσταση της συσκευής με καινούργια. Ωστόσο αναρωτιέμαι, αφού μόνα τους ξεθώριασαν, δεν είναι πρόβλημα της συσκευής; ούτε ζελατίνες έβαλα ούτε τίποτα. Απευθείας την θήκη.

"You are using the case wrong"

 

Μόνο με wifi είμαι. Οι χρόνοι τις μπαταρίας είναι διαφορετικοί. Δεν έχει σημασία τι διεργασίες κάνω, με το που ανοίξει η οθόνη σε ένα 5 λεπτό θα έχει ζεσταθεί. Όλα τα αλλά είναι απενεργοποιημένα.

Πάρε ένα Backup και κάνε Restore. Μην επαναφέρεις Backup για αρχή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1790   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 23/11/2016 - 17:23

και νεότερα από το νεκρό 7plus 128 jetblack... ο τεχνικός διέγνωσε Liquid Damage στο αδιάβροχο 7άρι... και μάλιστα επειδή φυσικά δεν μου άρεσε η απάντηση άρχισα να ψάχνω τι συνέβει. Μάλιστα ζητήθηκε και το ποσό των 446ευρω για αντικατάσταση της 12 ημερών συσκευής...

 

Σημειωτέον, το τηλέφωνο το άνοιξα - ξεσγράγισα εγώ και δεν έχει πέσει ποτέ μέσα σε νερό, το έχω σκουπήσει μόνο με αρκετά βρεγμένο πανί, πράγμα που το έχω ενημερώσει εξ αρχής στο front desk του service της Infoquest... 

H δεύτερη ενημέρωση του τεχνικού, που έλαβα μέσω της εκπροσώπου της apple hotline οπου και άνοιξα case id,  είναι πως το κινητό ΔΕΝ :excl:  :excl:  είχε την αδιάβροχη μεμβράνη στο πλαίσιο και ή  έχει ανοιχτεί από μη εξουσιοδοτημένο σέρβις ή είναι σφάλμα κατασκευής από το εργαστάσιο... φανταστείτε να έχουν βγει 100-1000-10000 συσκευές χωρίς την μεμβράνη, τι καλά που θα είναι...

έχουν σταλεί φωτογραφίες στους μηχανικούς στα κεντρικά της apple και αναμένουμε από τον τεχνικό της infoquest ο οποίος φυσικά στηρίζει το οτι έχει πάει σε μη εξουσιοδοτημένο σέρβις (άσχετα οτι έχω απευθυνθεί ΑΠΕΙΡΕΣ φορές μονο σε αυτούς για οτιδήποτε μου έχει προκύψει από το 2007 που αγοράζω apple...) και είμαστε σε αναμονή... 5η μέρα χωρίς τηλέφωνο... :unsure: 

 


Τελευταία επεξεργασία από: psab, 23/11/2016 - 17:26


#1791   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2016 - 17:58

Τα τηλ. καταρχάς δεν είναι αδιάβροχα αλλά ορίζονται ως Water Resistant.

 

Πότε το είχες ανοίξει? Επίσης τι πρόβλημα είχε?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1792   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/11/2016 - 18:30

"You are using the case wrong"

Πάρε ένα Backup και κάνε Restore. Μην επαναφέρεις Backup για αρχή.


Όπως επίσης μίλησα και με το Apple Support στο Twitter και μου είπαν ότι ούτε αυτοί μπορούν να κάνουν κάτι. Εγώ το μόνο που έκανα στο κινητό είναι να το σκουπίσω με πανάκι στεγνό(αυτό που κάνουν τα γυαλιά που είναι μαλακό και δεν χαρασει). Λες και έφταιγα εγώ. Καλά πάμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1793   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2016 - 18:44

Όπως επίσης μίλησα και με το Apple Support στο Twitter και μου είπαν ότι ούτε αυτοί μπορούν να κάνουν κάτι. Εγώ το μόνο που έκανα στο κινητό είναι να το σκουπίσω με πανάκι στεγνό(αυτό που κάνουν τα γυαλιά που είναι μαλακό και δεν χαρασει). Λες και έφταιγα εγώ. Καλά πάμε.

Καλά εννοείται πως φταίς εσύ. Αυτό έλειπε να κατηγορήσουμε και ολόκληρη Apple τώρα.

 

Ότι πουν εκείνοι είναι το σωστό.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 23/11/2016 - 21:48

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1794   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/11/2016 - 21:41

Καλά εννοείται πως φταίς εσύ. Αυτό έλειπε να κατηγορήσουμε τώρα και ολόκληρη Apple τώρα.

Ότι πουν εκείνοι είναι το σωστό.

Έλα ντε. Εγώ φταίω. Ας το άφηνα και εγώ με τις δαχτυλιες. Πιο ωραίο θα ήταν έτσι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1795   joekats

joekats

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/11/2016 - 10:35

Θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία και σε σένα όπως και σε μένα. Εστειλα το 7 μου μέσω public για αντικατάσταση λόγω του οτι θολωσε η κάμερα απο ιδρώτα αμα διαβασεις παραπάνω #1377 νομίζω ,  στις 7/11 . Οταν το παρέλαβα μετα απο 10 μέρες πάλι μέσω public διαπιστωσα οτι δεν εγινε αντικατασταση αλλα στην αναφορά εγραφε επισκευή. Η κάμερα δεν ηταν θολη πλεον, τραβουσε φωτο και βιντεο χωρις ενα περιεργο ηχο που εκανε και το κινητο ηθελε παλι insatallation οπως ενα εργοστασιακό. Αυτο δεικνύει οτι υπηρξε παρέμβαση απο τους τεχνικους . Απαιτησα να μαθω τι ειχε γινει και ψαχτηκα μονος στέλοντας επιστολή στην isquare και infoquest. Υπηρξε άμμεση παρεμβαση απο isquare γιατι και αυτοι θεωρησαν οτι επρεπε να εχω λαβει αναφορα επισκευης κλπ ενω απο την infoquest ελαβα ενα email χθες  χωρις κοινοποιήση προς isquare φυσικα όπου μου γνωστοποιούν ετεροχρονισμένα και μετα απο δική μου παρεμαβση οτι στο κινητο δεν εγινε τεχνικός έλεγχος γιατι ηταν ενεργοποιημενο το find my iphone. Ειλικρινα δε ξερω τι να πιστεψω πια. Οπως προείπα κατόπιν παρεμβασης της isquare το κινητο ξαναεφυγε χθες για infoquest.



#1796   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/11/2016 - 13:33

Θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία και σε σένα όπως και σε μένα. Εστειλα το 7 μου μέσω public για αντικατάσταση λόγω του οτι θολωσε η κάμερα απο ιδρώτα αμα διαβασεις παραπάνω #1377 νομίζω , στις 7/11 . Οταν το παρέλαβα μετα απο 10 μέρες πάλι μέσω public διαπιστωσα οτι δεν εγινε αντικατασταση αλλα στην αναφορά εγραφε επισκευή. Η κάμερα δεν ηταν θολη πλεον, τραβουσε φωτο και βιντεο χωρις ενα περιεργο ηχο που εκανε και το κινητο ηθελε παλι insatallation οπως ενα εργοστασιακό. Αυτο δεικνύει οτι υπηρξε παρέμβαση απο τους τεχνικους . Απαιτησα να μαθω τι ειχε γινει και ψαχτηκα μονος στέλοντας επιστολή στην isquare και infoquest. Υπηρξε άμμεση παρεμβαση απο isquare γιατι και αυτοι θεωρησαν οτι επρεπε να εχω λαβει αναφορα επισκευης κλπ ενω απο την infoquest ελαβα ενα email χθες χωρις κοινοποιήση προς isquare φυσικα όπου μου γνωστοποιούν ετεροχρονισμένα και μετα απο δική μου παρεμαβση οτι στο κινητο δεν εγινε τεχνικός έλεγχος γιατι ηταν ενεργοποιημενο το find my iphone. Ειλικρινα δε ξερω τι να πιστεψω πια. Οπως προείπα κατόπιν παρεμβασης της isquare το κινητο ξαναεφυγε χθες για infoquest.

Καλή υπομονή να χεις! Εγώ δε θα βγάλω άκρη. Το κακό είναι ότι ξεθώριασαν μόνο το "iPhone". Τα υπόλοιπα γράμματα παρόλο ότι τα "έτριψα" δεν ξεθώριασαν. Και η απάντηση ήταν ότι είναι Cosmetic Damage. Άντε βγάλε άκρη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1797   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/11/2016 - 14:56

Μπορει καποιος να μου θυμισει σε πιο site μπαινουμε για να βρουμε εβδομαδα παραγωγης ??



#1798   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2016 - 15:16

http://sndeep.info/en

Serial number βαλε, οχι ΙΜΕΙ

#1799   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/11/2016 - 01:04

Καλησπερα στην παρεα,

Ειμαι κατοχος iphone απο το 4 και μετα και αφησα μονο το 6s γιατι δεν ειχα λεφτα.

Εχω το 6 τωρα και πηρα το 7 plus 128gb black απο Κωτσοβολο στις 4/11/16.

Μου ειπαν οτι θα παραλαβουν 28/11 και λογικα θα στειλουν και Ροδο και θα το εχω τελος εβδομαδας.

Να ελπιζω ή μπα?

Ηθελα να ρωτησω και κατι.Βιντεο ακουσα οτι τραβαει 4κ αληθευει?

και αν ναι μεσω apple tv 4 μπορω να το streamΑρω σε 4κ τηλεοραση?εαν οχι υπαρχει τροπος χωρις να χρειαζεται να τα μεταφερω και να τα βλεπω μετα?

Ευχαριστω 



#1800   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2016 - 10:51

Καλησπερα στην παρεα,
Ειμαι κατοχος iphone απο το 4 και μετα και αφησα μονο το 6s γιατι δεν ειχα λεφτα.
Εχω το 6 τωρα και πηρα το 7 plus 128gb black απο Κωτσοβολο στις 4/11/16.
Μου ειπαν οτι θα παραλαβουν 28/11 και λογικα θα στειλουν και Ροδο και θα το εχω τελος εβδομαδας.
Να ελπιζω ή μπα?
Ηθελα να ρωτησω και κατι.Βιντεο ακουσα οτι τραβαει 4κ αληθευει?
και αν ναι μεσω apple tv 4 μπορω να το streamΑρω σε 4κ τηλεοραση?εαν οχι υπαρχει τροπος χωρις να χρειαζεται να τα μεταφερω και να τα βλεπω μετα?
Ευχαριστω


Καλορίζικο,ναι μπορεις να το κανεις streaming


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)