Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   kefatos

kefatos

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/11/2016 - 22:38

Καλησπερα σε ολους!! Μια βοηθεια θα ηθελα..φορτισα το τηλ χτες τ βρδυ αποσυνδεσα τ πρωι κ δειτε τ μου γραφει!! Ειμαι με 25% μπαταρια και επισης αντε να εκανα χρηση του τηλ 2-3 ωρες. Τι να κανω;;

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/11/2016 - 00:02

 τελικα σημερα τιποτα ο κωτσοβολος.

πηγα απο εκει τους ειπα οτι μου ειπατε οτι θα παραλαβετε σημερα και θα το παρω την παρασκευη αλλα δεν ψαρωσαν 

μου ειπαν οτι γινεται χαμος πολλες ελλειψης και να κανω υπομονη.

λετε εαν παρω στα κεντρικα και πω οτι μου το εταξαν για παρασκευη να βγαλω ακρη η θα με γραψουν στα αδυτα τους?



#1818   dm09

dm09

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 30/11/2016 - 03:09

Γεια σας!

 

 

Για iphone 7 ποια έκδοση αξίζει να πάρω? Τα 32GB είναι αρκετά? Απλή χρήση κινητού... internet, φωτογραφίες, καθολου παιχνίδια κ γενικά άσκοπες εφαρμογές!

 

Ευχαριστω!



#1819   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 03:20

Γεια σας!

 

 

Για iphone 7 ποια έκδοση αξίζει να πάρω? Τα 32GB είναι αρκετά? Απλή χρήση κινητού... internet, φωτογραφίες, καθολου παιχνίδια κ γενικά άσκοπες εφαρμογές!

 

Ευχαριστω!

μια χαρα ειναι



#1820   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 11:22

Σε σκρουτζομαγαζα βλεπω το iphone 7 με τα 128gb στα 730 ευρω περιπου. Θα πέσει και άλλο η τιμή; Και αν ναι, πότε πιστεύετε;



#1821   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:14

Σε σκρουτζομαγαζα βλεπω το iphone 7 με τα 128gb στα 730 ευρω περιπου. Θα πέσει και άλλο η τιμή; Και αν ναι, πότε πιστεύετε;


Θα πεσει ναι. 12 Δεκεμβρη.

You'll Never Walk Alone


#1822   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:19

Γιατί συγκεκριμένα 12; Γενικά όσο περνάει ο καιρός θα πέσει και το 6s;



#1823   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:38

Γιατί συγκεκριμένα 12; Γενικά όσο περνάει ο καιρός θα πέσει και το 6s;


Ειναι του Αγιου Σπυριδωνος.

Το 6s, στις 7 Γεναρη. Ταγιαννιου.

You'll Never Walk Alone


#1824   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:40

Γιατί συγκεκριμένα 12; Γενικά όσο περνάει ο καιρός θα πέσει και το 6s;


Ναι. Θα πέσει και το 6S και το 6, οπότε θα ειναι μια καλή ευκαιρία να πάρεις μεταχειρισμένο το 4

Αφού μπαίνεις στη διαδικασία για αγορά, κάνε υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα και πάρε το 7. Το ois στην κάμερα θα σε αποζημιώσει απο μόνο του (για να μην προσθέσω αντοχή σε νερό κλπ).
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1825   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:44

Για μενα αξιζει η διαφορα των 70-80€ για να παρεις το 128. Live photos κτλ πιανουν πολυ χωρο

#1826   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:46

Ναι. Θα πέσει και το 6S και το 6, οπότε θα ειναι μια καλή ευκαιρία να πάρεις μεταχειρισμένο το 4

Αφού μπαίνεις στη διαδικασία για αγορά, κάνε υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα και πάρε το 7. Το ois στην κάμερα θα σε αποζημιώσει απο μόνο του (για να μην προσθέσω αντοχή σε νερό κλπ).

Για την καμερα το θελω κι εγω περισσοτερο γιατι ασχολουμαι. Απλά είναι το πρωτο iphone μου και δεν ξερω ποσο περιπου μπορει να πεσει η τιμη μεχρι τα χριστουγεννα κλπ.



#1827   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:49

Για την καμερα το θελω κι εγω περισσοτερο γιατι ασχολουμαι. Απλά είναι το πρωτο iphone μου και δεν ξερω ποσο περιπου μπορει να πεσει η τιμη μεχρι τα χριστουγεννα κλπ.


Κοίτα, στα 730 (210€ κάτω) είναι ήδη πολύ καλή η τιμή.

Το πόσο θα πέσει, κανείς δεν το ξέρει. Μπορεί να πέσει 10-20€, μπορεί μέχρι 10-15 Δεκέμβρη να πέσει 50-60€ και μετά να ανέβει, ειναι πολύπλοκο, γιατί φέτος είδαμε τεράστια πτώση από πολύ νωρίς!

Αν το εχεις αποφασίσει θα σου έλεγα να δεις πως θα μπει ο μήνας και να προβείς στην αγορά. Σε αυτά τα ποσά τα +- 10€ δεν κάνουν διαφορά.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1828   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:56

Κοίτα, στα 730 (210€ κάτω) είναι ήδη πολύ καλή η τιμή.

Το πόσο θα πέσει, κανείς δεν το ξέρει. Μπορεί να πέσει 10-20€, μπορεί μέχρι 10-15 Δεκέμβρη να πέσει 50-60€ και μετά να ανέβει, ειναι πολύπλοκο, γιατί φέτος είδαμε τεράστια πτώση από πολύ νωρίς!

Αν το εχεις αποφασίσει θα σου έλεγα να δεις πως θα μπει ο μήνας και να προβείς στην αγορά. Σε αυτά τα ποσά τα +- 10€ δεν κάνουν διαφορά.

Σε ευχαριστω πολυ για τιι πληροφοριες!



#1829   congo

congo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/12/2016 - 12:25

Συγνώμη που επαναφέρω το θέμα hissing. Στις 18/11 παρέδωσα στο service του iStorm στη Τσιμισκή τη συσκευή μου και στις 24/11 με κάλεσαν να παραλάβω αντικατάσταση της συσκευής με νέα. Ως αιτιολογία μου είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα στη μητρική.

Σε μία ώρα από την παραλαβή παρέδωσα και τη νέα συσκευή με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μου είπε ο υπάλληλος ότι ενδέχεται να είναι ο ήχος που κάνει ο επεξεργαστής στα iPhone7/ Plus και είναι κάτι το όποιο έχει αναγνωριστεί από την Apple (δε γνωρίζω να ισχύει).

Μου ήρθε προ ολίγου mail να παραλάβω τη συσκευή και στα σχόλια επισκευής αναφέρουν πως δε διαπιστώθηκε πρόβλημα.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;



#1830   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/12/2016 - 14:18

Συγνώμη που επαναφέρω το θέμα hissing. Στις 18/11 παρέδωσα στο service του iStorm στη Τσιμισκή τη συσκευή μου και στις 24/11 με κάλεσαν να παραλάβω αντικατάσταση της συσκευής με νέα. Ως αιτιολογία μου είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα στη μητρική.
Σε μία ώρα από την παραλαβή παρέδωσα και τη νέα συσκευή με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μου είπε ο υπάλληλος ότι ενδέχεται να είναι ο ήχος που κάνει ο επεξεργαστής στα iPhone7/ Plus και είναι κάτι το όποιο έχει αναγνωριστεί από την Apple (δε γνωρίζω να ισχύει).
Μου ήρθε προ ολίγου mail να παραλάβω τη συσκευή και στα σχόλια επισκευής αναφέρουν πως δε διαπιστώθηκε πρόβλημα.
Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Κράτησε το να το χαρείς κ άσε τα πήγαινε έλα στο σέρβις. Πήγαινε το πριν λήξει η εγγύηση του 1ου χρόνου. Το θέμα είναι να στο γυρίσουν άριστο εξωτερικά μην έχει τίποτα σημάδια από τα πήγαινε έλα. Προσωπική μου άποψη και φιλικά πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες