Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1831   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/12/2016 - 15:20

Συγνώμη που επαναφέρω το θέμα hissing. Στις 18/11 παρέδωσα στο service του iStorm στη Τσιμισκή τη συσκευή μου και στις 24/11 με κάλεσαν να παραλάβω αντικατάσταση της συσκευής με νέα. Ως αιτιολογία μου είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα στη μητρική.

Σε μία ώρα από την παραλαβή παρέδωσα και τη νέα συσκευή με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μου είπε ο υπάλληλος ότι ενδέχεται να είναι ο ήχος που κάνει ο επεξεργαστής στα iPhone7/ Plus και είναι κάτι το όποιο έχει αναγνωριστεί από την Apple (δε γνωρίζω να ισχύει).

Μου ήρθε προ ολίγου mail να παραλάβω τη συσκευή και στα σχόλια επισκευής αναφέρουν πως δε διαπιστώθηκε πρόβλημα.

Τι με συμβουλεύετε να κάνω;

Η πλειοψηφία των συσκευών παρουσιάζει φαινόμενο Hissing.

 

Το θέμα όμως είναι πόσο έντονο είναι. Αν έχεις πρόβλημα στο να περνάει κατά την εγγραφή βίντεο π.χ.

 

Καλώς ή κακώς δεν έχει πλέον πολλές επιλογές. Σε Apple Store το πιο πιθανό θα ήταν να έπαιρνες άλλο ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1832   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/12/2016 - 17:59

Υποτίθεται στο αλλάζουν ξανά, μέχρι 3 φορές για το ίδιο θέμα και μετά νέα συσκευή. Έτσι είχαν ενημερώσει εμένα.

Γιατί στο επιστρέφουν ενώ υπάρχει το ίδιο πρόβλημα, που την πρώτη φορά είδαν και αναγνώρισαν και τώρα δε βλέπουν? Λάθος η τακτική τους...

 

Παρόλα αυτά αν δεν είναι έντονο το πρόβλημα κράτησέ το και βλέπεις μελλοντικά...



#1833   congo

congo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/12/2016 - 23:52

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

 

Όπως ανέφερε και το mail που έλαβα έτσι κι ο υπάλληλος στο service μου είπε πως δε διαπιστώθηκε πρόβλημα κατά τον τεχνικό έλεγχο. Πραγματικά δε γνωρίζω την τακτική που ακολουθούν. Τους πηγαίνω 2 συσκευές με το ίδιο πρόβλημα: στην πρώτη βγάζουν, και καλά, ότι έχει πρόβλημα η μητρική και πρέπει να αντικατασταθεί με νέα και στη δεύτερη δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

 

Τη συσκευή την παρέλαβα αλλά δε ξέρω αν θα την κρατήσω.

 

Είμαι κάτοχος 4s εδώ και 5 χρόνια το οποίο και προσέχω, εξωτερικά είναι σα καινούριο και τρέχει με ios 7.1.2 όποτε έχω μία καλά λειτουργικά συσκευή. Απλά οι ανάγκες μου είναι διαφορετικές τώρα σε σχέση με το 2011 και το 7αρι έλπιζα να μου βγει τόσο καλό όσο και το 4s.



#1834   Karanir

Karanir

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Karanir
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/12/2016 - 01:29

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Όπως ανέφερε και το mail που έλαβα έτσι κι ο υπάλληλος στο service μου είπε πως δε διαπιστώθηκε πρόβλημα κατά τον τεχνικό έλεγχο. Πραγματικά δε γνωρίζω την τακτική που ακολουθούν. Τους πηγαίνω 2 συσκευές με το ίδιο πρόβλημα: στην πρώτη βγάζουν, και καλά, ότι έχει πρόβλημα η μητρική και πρέπει να αντικατασταθεί με νέα και στη δεύτερη δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Τη συσκευή την παρέλαβα αλλά δε ξέρω αν θα την κρατήσω.

Είμαι κάτοχος 4s εδώ και 5 χρόνια το οποίο και προσέχω, εξωτερικά είναι σα καινούριο και τρέχει με ios 7.1.2 όποτε έχω μία καλά λειτουργικά συσκευή. Απλά οι ανάγκες μου είναι διαφορετικές τώρα σε σχέση με το 2011 και το 7αρι έλπιζα να μου βγει τόσο καλό όσο και το 4s.


Κρατά την και αν σου βγάλει κάποιο άλλο πρόβλημα τότε τους την ξαναπάς πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1835   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2016 - 09:03

Καλημέρα παιδιά. Χτες πήρα ένα iphone 7 128Gb. Σε σχέση με το iphone 6 η οθόνη είναι πιο warm. Πιο κίτρινη. Ποιά είναι η γνώμη σας;



#1836   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 09:47

Καλημέρα παιδιά. Χτες πήρα ένα iphone 7 128Gb. Σε σχέση με το iphone 6 η οθόνη είναι πιο warm. Πιο κίτρινη. Ποιά είναι η γνώμη σας;

Είναι φυσικό λόγω του μεγαλύτερου εύρους χρωμάτων! Σε όλα έτσι είναι· "πιο κίτρινα".


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1837   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2016 - 10:44

Είναι φυσικό λόγω του μεγαλύτερου εύρους χρωμάτων! Σε όλα έτσι είναι· "πιο κίτρινα".


Sent from my iPhone using Tapatalk


Πώς καθοριζεις ότι είναι φυσιολογικό;
Δηλαδή παλαιότερα μοντέλα iPhone, το ένα με πιο "κίτρινη" οθόνη δίπλα σε iPhone με πιο "λευκή" οθόνη, έχοντας και τα δυο παλαιότερες γενιάς οθόνες από τα iPhone 7 & 7 plus...Εκείνα δηλαδή γιατί είχαν "κίτρινη" οθόνη;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1838   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 03/12/2016 - 10:47

Πώς καθοριζεις ότι είναι φυσιολογικό;
Δηλαδή παλαιότερα μοντέλα iPhone, το ένα με πιο "κίτρινη" οθόνη δίπλα σε iPhone με πιο "λευκή" οθόνη, έχοντας και τα δυο παλαιότερες γενιάς οθόνες από τα iPhone 7 & 7 plus...Εκείνα δηλαδή γιατί είχαν "κίτρινη" οθόνη;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εκεινα ηταν κατουρημενα κιτρινα με μικροτερο ευρος χρωματος, αυτα ειναι κατουρημενα κιτρινα με μεγαλυτερο ευρος χρωματων. Παει αναλογα με τα ποσα ευρω δινεις.

You'll Never Walk Alone


#1839   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2016 - 13:24

Προς το παρόν δεν με ενοχλεί όμως δεν ξέρω αν είναι και φυσιολογικό. Η διαφορά πάντως είναι εμφανή. Έχει κανείς ιδέα τι λέει η apple γι' αυτό;


Τελευταία επεξεργασία από: Lefters, 03/12/2016 - 13:24


#1840   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/12/2016 - 13:53

Προς το παρόν δεν με ενοχλεί όμως δεν ξέρω αν είναι και φυσιολογικό. Η διαφορά πάντως είναι εμφανή. Έχει κανείς ιδέα τι λέει η apple γι' αυτό;

Wide color gamut. Αυτό λέει.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1841   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 13:53

Στο δικο μου το 7αρι παντως μια χαρα ειναι τα χρωματα με συγκριση το 6αρι που επισης εχω

Edit:μπορει να ετυχε βεβαια...

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 03/12/2016 - 13:54


#1842   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2016 - 17:49

Άρα το μόνο που έχω να κάνω είναι να ευχαριστηθώ το κινητό ως έχει! Και το παλιό 6αρι κάπως έτσι ήταν. Μετά από αντικατάσταση μου ήρθε ένα πιο φωτεινό.



#1843   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/12/2016 - 18:00

Στο δικό μου 7 plus είναι αρκετά πιο ψυχρά τα χρώματα συγκριτικά με το 6s Plus όταν τα βάζω δίπλα-δίπλα...

#1844   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 03/12/2016 - 22:04

To iphone 7 plus μου κανει static sounds/noises οταν βλεπω videos..ειναι γενικο προβλημα η εχει προβλημα το δικο μου και θελει να το παω istorm?

Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 03/12/2016 - 22:05


#1845   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 03/12/2016 - 22:11

Καλησπέρα και από μένα και συγγνώμη που χαλάω το τοπικ...
Διαβάζω αρκετά προβλήματα από το 7αρι και επειδή είμαι υποψήφιος αγοραστής...
Αρχικά το πρώτο πρώτο είναι το hissing...αλήθεια είναι τόσο μεγάλο το ποσοστό των συσκευών που το παρουσιάζουν;
Επίσης με τα χρώματα της οθόνης...; ισχύει ή είναι από την μάνα τους έτσι; (πιο κίτρινη απόχρωση η οθόνη)
Τέλος με την διαφορά ταχύτητας εγγραφής μεταξύ του μοντέλου των 32 με το 128...(Αλλα αυτό μάλλον θα το αποφύγω γιατί θα πάω στο 128αρι)...
Αυτα ευχαριστώ και συγνώμη ακόμα μια φορά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες