Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2266   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 13/01/2017 - 12:44

Να κάνω μία ερώτηση, wifi δεδομένα location services τα έχεις ανοικτά; Επίσης την φωτεινότητα σε τι επίπεδα την έχεις;

Ρωτάω με κάθε καλή διάθεση πραγματικά, ελπίζω να μην παρεξηγηθώ. Γιατί και εγώ βλέπω χρήση 7 ώρες και αναμονή 42 ώρες με iPhone 6s, αλλά όχι με 16% μπαταρία να απομένει. Τόσο μεγάλη διαφορά έχουν;

Γεια σου φιλε μου. Ολα κανονικα ανοιχτα ειναι και η φωτεινοτητα ειναι στο αυτοματο.Οπως γραφω βεβαια ειναι με normal χρηση το συγκεκριμμενο διημερο. ειχα αρκετη δουλεια και δεν ασχοληθηκα πολυ με τη συσκευη εκεινη τη μερα. παντως εχει διαφορα με το 6s που ειχα παλιοτερα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2267   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2017 - 12:52

ανηκω κι εγω εδω και λιγες μερες στην οικογενεια των iphone. Πηρα το 7 το απλο στα 128gb. ηθελα να ρωτησω για το περιβοητο hissing. ποτε υποτιθεται οτι ακουγεται; εγω δεν ακουω κατι οταν η συσκευη ειναι σταθερη και δεν τη χρησιμοποιω. μονο οταν βλεπω το βιντεο κατι που ακουγεται στο background εννοειτε; σαν "αερας";


Ο αέρας που ακούς κατά την εγγραφή είναι φυσιολογικός. Αν ακούς και κάποιον άλλο θόρυβο, πχ εμένα ακούγεται είναι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, δεν ξέρω πως να στον περιγράψω. Σε άλλους ακούγεται σαν αναπνοή. Βάλε να δεις κάποιο βίντεο για να καταλάβεις. Εμένα δεν είναι τόσο δυνατός όσο σε άλλους, αλλά σε περιβάλλον χωρίς θορύβους ακούγεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2268   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:18

καλησπερα !!!συντομα θα παρω και εγω το iphone 7 plus (σκεψεις σε σχεση με το 7) λετε να ειναι διορθωμενα τα προβληματα που παρουσιαζονται η οχι ?



#2269   labr0s

labr0s

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/01/2017 - 15:22

Ο αέρας που ακούς κατά την εγγραφή είναι φυσιολογικός. Αν ακούς και κάποιον άλλο θόρυβο, πχ εμένα ακούγεται είναι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, δεν ξέρω πως να στον περιγράψω. Σε άλλους ακούγεται σαν αναπνοή. Βάλε να δεις κάποιο βίντεο για να καταλάβεις. Εμένα δεν είναι τόσο δυνατός όσο σε άλλους, αλλά σε περιβάλλον χωρίς θορύβους ακούγεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

οκ φιλε! ολα ειναι κομπλε! σε ευχαριστω!



#2270   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 14/01/2017 - 19:51

Ρε παιδιά , μια ερώτηση. Η βαθμονόμηση πυξίδας πρέπει να είναι ανοιχτή στις υπηρεσίες τοποθεσίας; την βλέπω κάθε τρεις και λίγο να δουλεύει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2271   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 14/01/2017 - 21:39

Βασικά για να διορθώσω το προηγούμενο μήνυμα μου , κάθε φορά που ξεκλειδώνουν το κινητό , η βαθνομομηση πυξίδας δουλεύει. Δε νομίζω ότι πρέπει να δουλεύει έτσι .


Sent from my iPad using Tapatalk

#2272   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 14/01/2017 - 21:49

Βασικά για να διορθώσω το προηγούμενο μήνυμα μου , κάθε φορά που ξεκλειδώνουν το κινητό , η βαθνομομηση πυξίδας δουλεύει. Δε νομίζω ότι πρέπει να δουλεύει έτσι .


Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να δουλεύει έτσι ή όχι, αλλά το κάνει και το δικό μου 9/10 φορές που το ξεκλειδώνω, έχω 6s βέβαια.



#2273   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/01/2017 - 01:31

Ναι βγαινει το εικονιδιο αλλα δε καταναλωνει τοση μπαταρια. Περισσοτερο ψυχολογικο. Ειναι γιατι δουλευει ο συνεπεξεργαστης. Αν δε σε ενδιαφερει η κατευθυνση στους χαρτες και καποιο fitness tracking το κλεινεις.

#2274   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/01/2017 - 14:20

Ναι βγαινει το εικονιδιο αλλα δε καταναλωνει τοση μπαταρια. Περισσοτερο ψυχολογικο. Ειναι γιατι δουλευει ο συνεπεξεργαστης. Αν δε σε ενδιαφερει η κατευθυνση στους χαρτες και καποιο fitness tracking το κλεινεις.


Δεν το βρίσκω λογικό να κάνει βαθμονόμηση κάθε φορά που οθόνη ανάβει. Κάποια εφαρμογή πιστεύω μου κάνει το πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2275   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/01/2017 - 15:40

Δεν το βρίσκω λογικό να κάνει βαθμονόμηση κάθε φορά που οθόνη ανάβει. Κάποια εφαρμογή πιστεύω μου κάνει το πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Είχα την ίδια απορία όταν πήρα το 7 plus.
Είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό κ έχει να κάνει με ένα σενσορα. Το ίδιο κάνει και σε 6s με ios10.
Πάντως μην μπεις στην διαδικασία του ριστορ κτλ,τα είχα δοκιμάσει όλα η μόνη λύση για να φύγει είναι να κλείσεις την βαθμονόμηση αλλά δεν αξίζει γιατί δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2276   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/01/2017 - 18:26

Είχα την ίδια απορία όταν πήρα το 7 plus.
Είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό κ έχει να κάνει με ένα σενσορα. Το ίδιο κάνει και σε 6s με ios10.
Πάντως μην μπεις στην διαδικασία του ριστορ κτλ,τα είχα δοκιμάσει όλα η μόνη λύση για να φύγει είναι να κλείσεις την βαθμονόμηση αλλά δεν αξίζει γιατί δεν καταναλώνει καθόλου μπαταρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Οκ. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2277   darknest83st

darknest83st

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 15/01/2017 - 20:56

Καλησπέρα παιδιά. Εδω και αρκετό καιρό έχω πέσει σε δίλημμα. Δεν ξέρω ποιο από τα δυο iphone να πάρω το 7 ή το 7plus. Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στα δυο που να αξίζει το παραπάνω κόστος για το plus;



#2278   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.692 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2017 - 21:09

Καλησπέρα παιδιά. Εδω και αρκετό καιρό έχω πέσει σε δίλημμα. Δεν ξέρω ποιο από τα δυο iphone να πάρω το 7 ή το 7plus. Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στα δυο που να αξίζει το παραπάνω κόστος για το plus;

Αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος τοτε μπαταρια και λιγοτερο καμερα συν καποια ψιλα



#2279 Guest_fitspiros_*

Guest_fitspiros_*

Δημοσίευση 15/01/2017 - 23:36

Καλησπέρα. Η εφαρμογή friends έχει αφαιρεθεί; Δεν τη βρίσκω για το iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2280   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 16/01/2017 - 00:08

Καλησπέρα. Η εφαρμογή friends έχει αφαιρεθεί; Δεν τη βρίσκω για το iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Την κατεβάζεις από το AppStore... δεν είναι προεγκατεστημένη πλέον... (μάλλον... γιατί εγώ φαίνεται να την έχω αλλά δε θυμάμαι να την είχα κατεβάσει...)


Τελευταία επεξεργασία από: DoSMaN, 16/01/2017 - 00:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες